• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ירידה בשוק ההון - מבצע?

אתה יכול לעשות איזו סימולציה היסטורית שתרצה להתנהלות הנ"ל ^ ותראה ש (על פני תקופה ארוכה מספיק) היא רווחית יותר מכל שיטה אחרת
לא מדוייק, שיטת האיזונים תהיה פחות רווחית מ- "קנה מדד מניות בכל פעם שיש לך כסף פנוי".
אבל השיטה השנייה מסוכנת וקשה יותר נפשית בטווח הקצר.

לא מדוייק, שיטת האיזונים תהיה פחות רווחית מ- "קנה מדד מניות בכל פעם שיש לך כסף פנוי".
השאלה היא לא מתי לקנות, השאלה היא מה לקנות.
ככלל אתה צריך לקנות ממה שנמוך (ביחס להקצאה שלך) ולהפטר (או להוסיף ל) מה שגבוה (ביחס להקצאה שלך).

אם אתה לא קונה ברגע שיש לך מזומן, אתה מאפשר להקצאת המזומן שלך להתנפח באופן לא פרופורציונאלי.
אפשר לחשוב על זה כאילו אתה בוחר "לקנות" מזומן.

גם "לקנות כל פעם שיש לך כסף פנוי" זה איזון, פשוט חודשי במקום רבעוני או שנתי. ב-GRAND SCHEME OF THINGS אין לזה ממש השפעה.

מהתשובות של חברי הפורום אני מבין שאתם לא חושבים שזה מבצע.
אך כמה משקיעים גדולים וכשאני אומר גדולים אני מתכוון לחכמים, וביניהם וורן באפט שאמר "התנודתיות של שוק ההון אינה אויב היא שותף",
כלומר לנצל את התנודתיות בשביל לקנות בזול אחרי ירידות.
וגם הסולידית כתבה שצעירים צריכים להתפלל ששוק ההון יקרוס כי אז הכל בזול, לעומת מבוגרים יותר שלהם לא יהיה מספיק זמן להישאר בשוק בשביל לקצור את הפירות
של אותה קריסה.
אך מצד שני אין דבר כזה עליה בטוחה הכל מתומחר...
אני רוצה להציע כזה הסבר ואשמח לדעתם של חברי הפורום.
יש הבדל בין משקיע לטווח קצר לבין משקיע לטווח ארוך.
משקיע לטווח ארוך
(30 שנה)הוא יודע בוודאות שהיו ירידות משברים ואולי גם איזה קריסה ובכל זאת הוא משקיע כי לטווח הארוך למרות הקריסות שוק ההון הוא מקום (הכי) רווחי.
ולכן כאשר הוא משקיע ואחרי שנה אירע משבר (נגיד ירידה של 30%) הוא לא נבהל כי הכסף שם ל30 שנה והוא לקח בחשבון כאלה ירידות
לעומתו חברו שנכנס שנה אחריו (בלי לתזמן) אחרי הירידה וגם הוא לטווח ארוך אך כששניהם יוציאו את הכסף לשני יהיה 30% יותר מהראשון כלומר השני קנה בזול יותר את אותם מניות של הראשון ומכאן "המבצע"(ששווה להתאמץ לקנות)
אבל משקיע לטווח קצר אין לו (ולאף אחד) שום אינדיקציה שהשוק יעלה לפני שהוא יצטרך לצאת,
ולכן הוא אין לו איזה רווח בלהיכנס אחרי ירידה כי יכול להמשיך לרדת בטווח הקצר ולגביו המחיר משקף את השווי המדויק בשבילו ואין פה שום מבצע.
תודה לכל מי שיגיב.

אך כמה משקיעים גדולים וכשאני אומר גדולים אני מתכוון לחכמים, וביניהם וורן באפט שאמר "התנודתיות של שוק ההון אינה אויב היא שותף",
כלומר לנצל את התנודתיות בשביל לקנות בזול אחרי ירידות.
וגם הסולידית כתבה שצעירים צריכים להתפלל ששוק ההון יקרוס כי אז הכל בזול, לעומת מבוגרים יותר שלהם לא יהיה מספיק זמן להישאר בשוק בשביל לקצור את הפירות
של אותה קריסה.
אך מצד שני אין דבר כזה עליה בטוחה הכל מתומחר...
אני רוצה להציע כזה הסבר ואשמח לדעתם של חברי הפורום.
יש הבדל בין משקיע לטווח קצר לבין משקיע לטווח ארוך.
משקיע לטווח ארוך
(30 שנה)הוא יודע בוודאות שהיו ירידות משברים ואולי גם איזה קריסה ובכל זאת הוא משקיע כי לטווח הארוך למרות הקריסות שוק ההון הוא מקום (הכי) רווחי.
ולכן כאשר הוא משקיע ואחרי שנה אירע משבר (נגיד ירידה של 30%) הוא לא נבהל כי הכסף שם ל30 שנה והוא לקח בחשבון כאלה ירידות
לעומתו חברו שנכנס שנה אחריו (בלי לתזמן) אחרי הירידה וגם הוא לטווח ארוך אך כששניהם יוציאו את הכסף לשני יהיה 30% יותר מהראשון כלומר השני קנה בזול יותר את אותם מניות של הראשון ומכאן "המבצע"(ששווה להתאמץ לקנות)
אבל משקיע לטווח קצר אין לו (ולאף אחד) שום אינדיקציה שהשוק יעלה לפני שהוא יצטרך לצאת,
ולכן הוא אין לו איזה רווח בלהיכנס אחרי ירידה כי יכול להמשיך לרדת בטווח הקצר ולגביו המחיר משקף את השווי המדויק בשבילו ואין פה שום מבצע.
תודה לכל מי שיגיב.
הויכוח יותר על הגדרה 'מבצע'.
לא על התוצאה.

אני לא מפרש את באפט ככה.
אלמלא התנודתיות, שוק המניות היה חסר סיכון, והתשואה שהיב מניב היתה בהתאם להשקעה חסרת סיכון. בזכות התנודתיות והסיכון יש תשואה גבוהה יותר.

כמי כן, כשבאפט קונה ב"מבצע" הוא משווה את מחיר השוק למחיר שמעריכים טובי המומחים שלו. אם מחיר השוק נמוך הוא קונה.
הוא לא משווה את המחיר היום למחיר אתמול, כי המחיר אתמול לא רלוונטי לכלום.

לי אין צוות מומחים ואני אישית לא מבין כלום. אז בשבילי אין מבצעים. מחיר השוק הוא מחיר השוק ואני שמח לקנות בו כל יום.

וגם הסולידית כתבה שצעירים צריכים להתפלל ששוק ההון יקרוס כי אז הכל בזול
אכן כתבה. לדעתי טעתה.
נחמד מאוד לקוות ששוק ההון יקרוס בלי סיבה - סתם כי כולם החליטו למכור את המניות שלהם בזול. זה יהיה מבצע אמיתי. זה לא קורה.

עדיף להכנס אחרי ירידה מאשר לפני ירידה. בטח. אבל זה חכמה בדיעבד.
אחרי הירידה יכולה לבוא עוד ירידה, שאחריה נדע בדיעבד שלא היה כדאי לקנות. רק בדיעבד נדע שזה היה אחרי.
בזמן אמת, אין לנו מושג אם זה זמן טוב או לא. רק בדיעבד.

כמובן שבטווח הארוך, כולנו מאמינים שתמיד יהיו עליות. זה נכון אחרי ירידה, ונכון לא פחות אחרי עליה.
למשקיע לטווח ארוך זה מאוד עוזר. לטווח קצר לא.

הויכוח יותר על הגדרה 'מבצע'.
לא על התוצאה.
אפשר גם לנסח שאלה באופן מתמטי:
האם תוחלת התשואה בהשקעה בשוק ההון לאחר ירידה גדולה מתוחלת התשואה בהשקעה בכל זמן אחר?
למיטב הבנתי - לא.

זה בתנאי שמפרשים "לאחר ירידה" באופן שניתן לשפוט בזמן אמת - לא לבחון רק נקודות של סוף ירידה שלאחריהן באה עליה.

לעומתו חברו שנכנס שנה אחריו (בלי לתזמן) אחרי הירידה וגם הוא לטווח ארוך אך כששניהם יוציאו את הכסף לשני יהיה 30% יותר מהראשון כלומר השני קנה בזול יותר את אותם מניות
עם הציטוט הזה אתה לא מסכים?(וגם אם תמשיך הירידה גם אחרי שהשני הכניס הוא עדיין יותר מורווח.)

נערך לאחרונה ב:
אני מסכים: אם רק אחרי נגיד 5 שנים שהראשון היה בשוק והיתה ירידה ואז השני נכנס לא בהכרח שהוא ירוויח יותר כי הוא יכול לחטוף כזאת ירידה ב5 שנים האחרונות שלו (אחרי שהראשון כבר יצא).

למיטב הבנתי יש להבחין בין שני סוגים של ירידות. ירידות שגרתיות משקפות די נאמנה את מחירן האמיתי של המניות ולכן אינן בגדר מבצע. לעומת זאת ירידות חדות שבהן מעורבים סכומי כסף עצומים של משקיעים לא מיומנים (2008, 2020) הן אכן בגדר מבצע.
לפי זה במקרה של ירידות חדות שברור שהן מונעות ממכירות של משקיעים לא מיומנים כדאי להגדיל באופן הדרגתי את אחוז הקצאת המניות בתיק. אמנם אני באופן אישי לא אנהג כך משיקולים פסיכולוגיים.

עם הציטוט הזה אתה לא מסכים?(וגם אם תמשיך הירידה גם אחרי שהשני הכניס הוא עדיין יותר מורווח.)
מסכים, אבל זה חוכמה בדיעבד.
ביום שהראשון נכנס לא היה לו מושג מה יהיה עוד שנה. אם היה מסוגל לראות את העתיד לא היה נכנס. גם חברו שלא נכנס לא ראה את העתיד - למזלו לא נכנס.
ביום שהשני נכנס הוא ידע שהוא ירויח 30% יותר מחברו. הוא לא ידע כמה ירוויח, אבל בודאות החבר ירויח 30% פחות. אבל זאת לא השוואה בין שתי אופציות - האפשרות להכנס לפני שנה כבר לא קיימת.

אם נשווה את מצבם של שני החברים, כל אחד ביום שנכנס, אין הבדל. הראשון ציפה להרוויח והשני ציפה להרוויח. לאחר שנה אנחנו יודעים שהראשון התאכזב, ועוד לא יודעים לגבי השני. אין לו סיבה להיות אופטימי יותר מאשר היתה לחברו שנה קודם.

למיטב הבנתי יש להבחין בין שני סוגים של ירידות. ירידות שגרתיות משקפות די נאמנה את מחירן האמיתי של המניות ולכן אינן בגדר מבצע. לעומת זאת ירידות חדות שבהן מעורבים סכומי כסף עצומים של משקיעים לא מיומנים (2008, 2020) הן אכן בגדר מבצע.
אם אתה יודע להעריך את שווין האמיתי של מניות, אז מצבך טוב. אתה יכול להשוות את מחיר השוק לשווי האמיתי, ולקנות אם המחיר נמוך. לא צריך להסתכל על המחיר של אתמול, ולא משנה אם היתה ירידה. זה עובד לא רע לבאפט.
אם כמוני אין לך מושג מה השווי האמיתי, אז אין לך דרך להבחין בזמן אמת בין שני סוגי הירידות.

לכן לקנות רק מכיוון שהיתה ירידה זאת לא אסטרטגיה יעילה. לפעמים תרוויח מטיפשות של אחרים, לפעמים תפסיד כי תתעלם מהחוכמה שלהם.

האם תוחלת התשואה בהשקעה בשוק ההון לאחר ירידה גדולה מתוחלת התשואה בהשקעה בכל זמן אחר?
למיטב הבנתי - לא.
זה דווקא נכון, מחקרים מראים קורלציה בין מכפיל רווח לתשואה עתידית.

הבעיה היא שאין כל כך מה לעשות עם התובנה הזו. אם תחכה במזומן ל"מבצע" תפסיד בינתיים את התשואה.

אין לו סיבה להיות אופטימי יותר מאשר היתה לחברו שנה קודם.
יש לו, כי חברו השקיע ל30 שנה והוא יצא מרווח בסוף(בעוד 29 שנה) והוא ירוויח 30% יותר באותו זמן וגם אם ימשיכו הירידות, חברו מורווח, והוא יותר.
חברו באותו זמן שלפני הירידה לא היה מישהו שהוא עקף ואין לו סיבה להיות אופטימי יותר ממישהו אחר.
מסכים, אבל זה חוכמה בדיעבד.
בדיוק. אז הוא ירוויח יותר (רק שאני מסכים איתך שלא נכון לתזמן ולחכות לירידה כי אפשר לחכות ככה כמה שנים)רק אם כך קרה שיצפה לתשואה גבוהה מהממוצע.
הבעיה היא שאין כל כך מה לעשות עם התובנה הזו. אם תחכה במזומן ל"מבצע" תפסיד בינתיים את התשואה.
נכון, אם זה אני מסכים לגמרי.

יש לו, כי חברו השקיע ל30 שנה והוא יצא מרווח בסוף(בעוד 29 שנה) והוא ירוויח 30% יותר באותו זמן וגם אם ימשיכו הירידות, חברו מורווח, והוא יותר.
חברו באותו זמן שלפני הירידה לא היה מישהו שהוא עקף ואין לו סיבה להיות אופטימי יותר ממישהו אחר
זה טוב שיש חברים.
בייחוד חברים כאלה שאפשר להשוות אליהם ולהיות מרוצים.
אבל אם כבר, עדיף חבר שהימר בקזינו והפסיד הכל. זה מאפשר גם למי שהפסיד 50% להיות יותר אופטימי ממישהו אחר.

חברו באותו זמן שלפני הירידה לא היה מישהו שהוא עקף ואין לו סיבה להיות אופטימי יותר ממישהו אחר.
ואולי כן היה? ואם כן אז מה?

רק שאני מסכים איתך שלא נכון לתזמן ולחכות לירידה כי אפשר לחכות ככה כמה שנים
זה כל מה שמשנה.
יש אי ודאות בשוק ההון, לפעמים מצליחים יותר ולפעמים פחות.
הזמן הטוב ביותר להיכנס הוא - בלי קשר למצב השןק הנוכחי - עכשיו.

לא חושב שיש ויכוח.
נראה לי שברור לכולם שהמחיר אחרי ירידה נמוך מהמחיר לפני הירידה.
זאת הכוונה שיש מבצע - המחיר היום יותר זול מאתמול.

אין פה שום אמירה על המחיר מחר או על ה "שווי האמיתי" או דברים כאלה.
ולכן גם כל הדיון על התכנסות לממוצע לא רלונטי.
עובדתית ירידה בשוק זה אומר שהמחיר היום יותר נמוך מהמחיר אתמול. זהו.

לעומתו חברו שנכנס שנה אחריו (בלי לתזמן) אחרי הירידה וגם הוא לטווח ארוך אך כששניהם יוציאו את הכסף לשני יהיה 30% יותר מהראשון כלומר השני קנה בזול יותר את אותם מניות של הראשון ומכאן "המבצע"(ששווה להתאמץ לקנות
לעומתם חברם השלישי קנה שנה לפניהם את המניה במהלך השנתיים עד הירידה הוא היה ברווח של 60% ואז בא הירידה של ה 30% אחוז ומכאן שהיה ,גם בשיא המשבר ,עדיין ברווח 12% והרוויח יותר מהחבר האחרון בעוד 30 שנה....נו אז?

ומה אם המשבר ירד מתחת גם מתחת ל 30% וירד ל 40% . האם ה 30% אחוז היה מבצע?

בפורום הבוגלהאדס נפוצה האסטרטגיה של ניצול ירידות בשוק לצורך מכירה וקניה מחדש שיוצרים ייעול של מס Tax Loss Harvest ומהבחינה הזו אפשר לומר כי ירידה בשוק היא בהחלט הזדמנות

לא חושב שיש ויכוח.
נראה לי שברור לכולם שהמחיר אחרי ירידה נמוך מהמחיר לפני הירידה.
זאת הכוונה שיש מבצע - המחיר היום יותר זול מאתמול.
בפרשנות כזאת אין משמעות למילה מבצע. סתם תיאור של המציאות.

אם יש בסופר מבצע 1+1 על משחת שיניים, אני יודע שכדאי לי לקנות 7 שפופרות, כי מחר זה יהיה יקר יותר. זה מאפשר לי לאפטם את הוצאות משחת השיניים שלי ב-25% בערך, בהשוואה לקניה כל פעם שנגמרת שפופרת (לא לדבר על זה שבזכות זה אני מרשה לעצמי משחה יותר איכותית וחוסך בהוצאות על רופא שיניים).

ואם תהיתם מאיפה יש לי מזומן פנוי כדי לקנות 7 שפופרות - זה פשוט. כשאני קונה מניות אני קונה קצת פחות משהייתי יכול, למקרה שיהיה מבצע על משחת שיניים. אני יודע שאני מפסיד תשואה, אבל זה משתלם.

כאן המילה "מבצע" היא משמעותית - אם זה באמת מבצע אז כדאי לי לשנות את ההתנהגות שלי לפיו.

זאת הכוונה שיש מבצע - המחיר היום יותר זול מאתמול
לא, מבצע הכוונה שאותה תמורה שקיבלת אתמול תקבל היום בפחות כסף, וזה מה שאני רוצה להגיד שזה קורה גם בשוק ההון (למשקיע לטווח ארוך) אחרי ירידה,
אותם מניות באותה תמורה(ל30 שנה)בפחות כסף
אותה תמורה- כי אם יש ב30 שנה ממוצע 6 משברים הוא יש לו משבר אחד פחות כי הוא נכנס אחרי משבר
ואני רוצה להדגיש את הנקודה העיקרית שלי אני מסכים אתכם במשקיע לטווח קצר שאין משמעות לירידה כי תמיד יכול לרדת יותר אבל משקיע לטווח ארוך ירוויח יותר
כאן המילה "מבצע" היא משמעותית - אם זה באמת מבצע אז כדאי לי לשנות את ההתנהגות שלי לפיו.
לא כ"כ הבנתי אותך, אתה מסכים שמי שבמקרה יצא לו להשקיע אחרי ירידה ירוויח יותר בממוצע רק שאתה מדגיש שא"א לתזמן את השוק,
או שאתה חושב שאין שום הסתברות שהוא ירוויח יותר מהממוצע ?

ואני רוצה להדגיש את הנקודה העיקרית שלי אני מסכים אתכם במשקיע לטווח קצר שאין משמעות לירידה כי תמיד יכול לרדת יותר אבל משקיע לטווח ארוך ירוויח יותר
יש זמנים שמי שנכנס בהם ירוויח יותר, ויש זמנים שפחות. זה ברור.
אבל אם אי אפשר לדעת מראש אם עכשיו כדאי או לא, אז מה זה משנה? זה סה"כ אומר שיש אי ודאות.

לא כ"כ הבנתי אותך, אתה מסכים שמי שבמקרה יצא לו להשקיע אחרי ירידה ירוויח יותר בממוצע רק שאתה מדגיש שא"א לתזמן את השוק,
או שאתה חושב שאין שום הסתברות שהוא ירוויח יותר מהממוצע ?
אני מתכוון שמי שאומר "מבצע" מניח שזה משהו שמשתלם לחכות לו, ולשמור כסף עבורו.
במשחת שיניים יש מבצעים.
בשוק ההון לא.

אני מתכוון שמי שאומר "מבצע" מניח שזה משהו שמשתלם לחכות לו, ולשמור כסף עבורו.
במשחת שיניים יש מבצעים.
בשוק ההון לא.
יש גם מבצעים שלא משתלם לחכות להם במיוחד, אלא ברגע שהם כבר קורים אז מסיטים לשם יותר כסף על חשבון דברים אחרים.
אם יש בסופר מבצע 1+1 על משחת שיניים, אני יודע שכדאי לי לקנות 7 שפופרות, כי מחר זה יהיה יקר יותר. זה מאפשר לי לאפטם את הוצאות משחת השיניים שלי ב-25% בערך
למה מספר אי-זוגי ולמה 25%?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
T האם ירידה בכמות העסקאות אמורה לגרור ירידה במחיר? נדל"ן 34
ל ירידה מהארץ התפתחות אישית 1364
פשוט התנהלות פיננסית בעת ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
D קרנות רייט למגורים - ירידה בהתחלות בניה, ביקוש גדל שוק ההון 19
י סנופי 500 מגודר מפני ירידה בערך הדולר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ג האם שוק ההון מתמחר בוודאות ירידה במחירי הדיור? נדל"ן 38
C ירידה מהארץ - לאן, למה, ואיפה לקרוא על זה? אוף טופיק 44
ImCarryGG עליה של אג"ח בעת ירידה של השוק הכללי שוק ההון 9
Yos השפעת ירידה במס רווח הון על שינוי הקרנות שוק ההון 8
Modric19 ירידה חדה בVCIT שוק ההון 3
O ירידה בשכר לצורך עלייה בקריירה התפתחות אישית 15
ETL ירידה דרמטית בשער בליש"ט - הזדמנות לקניה במחירי רצפה? שוק ההון 3
newbie ירידה חדה (מדי?) בקרן השתלמות צרכנות פיננסית 33
ל מתי ירידה/עליה הופכת לצלילה/זינוק? אוף טופיק 18
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
K משקיעים רק בשוק ההון וחוששים כי אין נדל״ן שוק ההון 36
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
N מתלבט מה לעשות ברקע הירידות האחרונות בשוק ההון שוק ההון 26
G השקעה בשוק הישראלי שוק ההון 0
ו שאלות לגבי הטרנד של סוחרים יומיים צעירים בשוק ההון שוק ההון 36
M פליפים לנדל"ן בשוק האירופאי? נדל"ן 9
S השקעה בשוק ההון לטוווח קצר (?) שוק ההון 3
א השקעה בשוק הבריטי גם לטובת פיזור מטבעי שוק ההון 11
A כדי להשקיע בשוק האמריקאי חייב ברוקר אמריקאי ? שוק ההון 4
R כיצד ניתן לקזז הפסדים בשוק ההון, אל מול חישוב מס במימוש רווחים בשנים שאחרי? מיסים 2
K השקעה בשוק ההון מסחר עצמי/סגירת מסלולי משכנתא שוק ההון 20
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
T השקעה בשוק ההון בארצות הברית ללא אזרחות/תושבות שוק ההון 3
S מיסוי פעילות בשוק ההון כעצמאי? מיסים 2
G מסחר בשוק ההון הגרמני ומיסוי שוק ההון 1
H מסחר בשוק ההון - מסחר עם ידע שוק ההון 1
A מיליון שקל לעשר שנים בשוק ההון שוק ההון 3
M השקעה בשוק ההון לטווח בינוני-ארוך שוק ההון 1
shesek אחוזי הסיכון בהשקעה בשוק ההון שוק ההון 9
ה סגירת משכנתא או השקעה בשוק ההון נדל"ן 7
איל1 הפרת הסכם קבוצת רכישה 8200 על ידי הפניקס וגלובלנט, והבעיה הכללית של שינויי בעלות בשוק הקרנות תוך הפרת הסכמים עם הלקוחות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L מה מקובל היום בשוק בחוזי שכירות מבחינת הצמדה למדד המחירים לצרכן? נדל"ן 36
W האם ניתן לקזז תשלומים לקורסים בשוק ההון מהמס שצריך לשלם אוף טופיק 2
J השקעה בשוק ההון לטווח הקצר שוק ההון 12
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4
A האם מומלץ להשקיע בשוק ההון דרך אתר ישראלי או בחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 5
C משכורות בשוק אוף טופיק 75
D מכירה בשוק שורי מאוד בהשקעה פאסיבית שוק ההון 21
Michel יצירת הפסד מכוון בשוק ההון לצורך קיזוז מס שבח שוק ההון 25
M קיזוז הפסדים בשוק ההון מרווח כעצמאי מיסים 4

נושאים דומים

Back
למעלה