• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סנופי 500 מגודר מפני ירידה בערך הדולר

יעל1993

משתמש רשום
דירוג
0
מחפשת *קופת גמל* שמציעה מסלול עוקב מדד סנופי 500 מגודר מפני סיכוני מטבע. לצערי הרב (מאוד מאוד) אין לי מספיק בקופה כדי להעביר לIRA ולכן שמות של מדדים שמציעים מסלול כזה לא עוזרים לי.

ניסיתי לחפש אונליין אבל לא הצלחתי למצוא אף מסלול כזה. אולי מכאן תבוא הישועה?

מחפשת *קופת גמל* שמציעה מסלול עוקב מדד סנופי 500 מגודר מפני סיכוני מטבע. לצערי הרב (מאוד מאוד) אין לי מספיק בקופה כדי להעביר לIRA ולכן שמות של מדדים שמציעים מסלול כזה לא עוזרים לי.

ניסיתי לחפש אונליין אבל לא הצלחתי למצוא אף מסלול כזה. אולי מכאן תבוא הישועה?

את רוצה להיות כמו ארצי? אני לא הייתי מסכן כך את הפנסיה שלי.

סנופי 500 מגודר מפני ירידה בערך הדולר
אתה יודעת שהגידור הוא גם נגד עליה באותה מידה שהוא נגד ירידה, נכון?
גידור זה בעצם לשלם כסף בשביל להמר על שער הדולר/שקל העתידי.
לדעתי עדיף ללכת לקזינו - יותר זול (הם לא גובים עמלות), יותר כיף ובערך עם אותם סיכויים לזכות.

אני היחידה שרואה את אמריקה מדפיסים את עצמם לדעת ומפחדת על גורל התיק שלי? יכול להיות שלא כדאי לגדר את כל התיק אבל מרגיש לי שירידה בערך הדולר בשלב זה הוא כמעט וודאי ולא הימור בכלל

אני היחידה שרואה את אמריקה מדפיסים את עצמם לדעת ומפחדת על גורל התיק שלי? יכול להיות שלא כדאי לגדר את כל התיק אבל מרגיש לי שירידה בערך הדולר בשלב זה הוא כמעט וודאי ולא הימור בכלל
נכס ריאלי (כמו מניות לדוגמא) זה גידור מעולה כנגד הדפסות כסף.
ישנם הטוענים שהם אף מרוויחים מכך.

אבל ירידת ערך הדולר מול השקל יתומחר בעליית ערך ההנכס שנסחר בדולרים כמו למשל SPY מול מקבילה בשקלים שתראי את ערך הנכס בשקלים עולה פחות

מבלי להיכנס להימורי מט"ח, גם ישראל עכשיו בחוב של 150 מיליארד שקל.
ראיתי ציטוט של פרופסור אחד (לצערי לא זוכר מי זה) שאמר שלמעשה ישראל נמצאת בחדלות פרעון.

אני באמת לא יודע על איזה מטבע נכון להמר. היופי במניות לא מגודרות זה שהן שומרות על הערך בלי קשר לניחושים.

אני היחידה שרואה את אמריקה מדפיסים את עצמם לדעת ומפחדת על גורל התיק שלי?
אינפלציה (בכל מטבע) זה אכן עניין מפחיד.
בגלל זה אני לא מחזיק נכסים צמודי מטבע בתיק שלי אלא רק נכסים ריאלים (כמו מניות).
יכול להיות שלא כדאי לגדר את כל התיק אבל מרגיש לי שירידה בערך הדולר בשלב זה הוא כמעט וודאי ולא הימור בכלל
ירידה של הדולר יחסית למה?
אתה באמת בטוחה שהדולר ירד יותר מהשקל? אם כן אז תהמרי על זה ישירות, למה לערב את זה יחד עם השקעה במניות?

אני אישית למשל לא יודע איזה מטבע ירד יותר בערך שלו. אני רק יודע ששניהם (ובעצם כל המטבעות) יורדים בערכם הריאלי לאורך זמן, ולכן מחזיק נכסים ריאליים כמו מניות ואז אני לא צריך להמר על מטבע כזה או אחר.

אני אישית למשל לא יודע איזה מטבע ירד יותר בערך שלו. אני רק יודע ששניהם (ובעצם כל המטבעות) יורדים בערכם הריאלי לאורך זמן, ולכן מחזיק נכסים ריאליים כמו מניות ואז אני לא צריך להמר על מטבע כזה או אחר.
אני עוד יותר קיצוני, עושה שורט פיאט לונג נכסים ריאלים.
בנתיים עובד לא רע.

אתה יודעת שהגידור הוא גם נגד עליה באותה מידה שהוא נגד ירידה, נכון?
גידור זה בעצם לשלם כסף בשביל להמר על שער הדולר/שקל העתידי.
לדעתי עדיף ללכת לקזינו - יותר זול (הם לא גובים עמלות), יותר כיף ובערך עם אותם סיכויים לזכות.
לא הבנתי. אני מפסידה גם אם הדולר יורד?

אינפלציה (בכל מטבע) זה אכן עניין מפחיד.
בגלל זה אני לא מחזיק נכסים צמודי מטבע בתיק שלי אלא רק נכסים ריאלים (כמו מניות).

ירידה של הדולר יחסית למה?
אתה באמת בטוחה שהדולר ירד יותר מהשקל? אם כן אז תהמרי על זה ישירות, למה לערב את זה יחד עם השקעה במניות?

קופת הגמל שלי מושקעת במדד פאסיבי עוקב מניות חצי סנופי, 30% אירופה ו20% שווקים מתפתחים. אבל אם אמריקה פושטת את הרגל מחר או מדפיסה את הדולר עד לחידלון הערך של סנופי אולי יעלה אבל הדולרים יהיו שווים לאפס. בסופו של דבר רוב החברות בסנופי אינם חברות בינלאומיות - אפילו בביג 5 יש את אפל ואמאזון שרוב הנטוורק אפקט שלהם נמצא בארה"ב. אני רוצה לגדר את עצמי מפני היפר אינפלציה בדולר.

מחוץ לקופת הגמל קניתי קצת ביטקוין ואני מתלבטת אם לקנות גם זהב/כסף. אבל חבל לי לאבד את הרווחים מקופת הגמל הפטור ממס בגלל שאמריקה החליטה להתאבד.

במניות מגודרות את מפסידה אם השקל נחלש ביחס לדולר. אם השקל נמחק (כמו שקרה לשקל הישן) הלכה כל ההשקעה.
במצב הקיים אני מפחדת יותר מהיפר אינפלציה של הדולר מאשר של השקל. 20% מכל הדולרים בעולם הודפסו ב2020 (וזה עוד לפני הטירוף של 2021). הכסף שהוזרם לשוק ההון האמריקאי בשנה האחרונה שווה ערך חבל ההשקעות ב12 השנים האחרונות. אני מודעת לכך שנכון להיום, כמעט מטומטם לא להשקיע בשוק האמריקאי בגלל שפייסבוק, גוגל, אפל, מייקרוסופט וכו' לא נעלמים בשום מצב. אבל אין לי מה לעשות עם מיליוני דולרים אם הם חסרי כל ערך

סנופי אולי יעלה אבל הדולרים יהיו שווים לאפס
לא, סנופי יעלה בדיוק במידה שמפצה על ירידת הדולר (עד כדי גורמים מסדר שני). תסתכלי במדד המניות של ונצואלה מול האינפלציה שם כדי להשתכנע.

כבר היום סנופי עלה בחודשים האחרונים בעשרות אחוזים, בלי שקרה שום דבר מהותי בכלכלה העולמית. כשמודדים במטבע ששווה פחות מקבלים מספר גדול יותר, אין כאן הפתעות.

לא הבנתי. אני מפסידה גם אם הדולר יורד?
כשאת מהמרת על שע"ח שקל-דולר את מרוויחה אם ההימור שלך הצליח ומפסידה אם ההימור שלך לא הצליח.

קופת הגמל שלי מושקעת במדד פאסיבי עוקב מניות חצי סנופי, 30% אירופה ו20% שווקים מתפתחים. אבל אם אמריקה פושטת את הרגל מחר או מדפיסה את הדולר עד לחידלון הערך של סנופי אולי יעלה אבל הדולרים יהיו שווים לאפס.
אבל מה איכפת לך אם הדולר יהיה שווה אפס? את מחזיקה מניות (כלומר חברות) ולא דולרים.
בסופו של דבר רוב החברות בסנופי אינם חברות בינלאומיות - אפילו בביג 5 יש את אפל ואמאזון שרוב הנטוורק אפקט שלהם נמצא בארה"ב. אני רוצה לגדר את עצמי מפני היפר אינפלציה בדולר.
לא הבנתי את הקשר בין 2 המשפטים.
הדרך הכי טובה לגדר מפני אינפלציה (או היפר אינפלציה) זה לא להחזיק נכסים נומינליים (צמודי מטבע) אלא להחזיק נכסים ריאליים (כמו מניות למשל).
מחוץ לקופת הגמל קניתי קצת ביטקוין ואני מתלבטת אם לקנות גם זהב/כסף. אבל חבל לי לאבד את הרווחים מקופת הגמל הפטור ממס בגלל שאמריקה החליטה להתאבד.
גם פה לא הבנתי את הקשר בין 2 המשפטים. האמת שגם לא הבנתי כל אחד מהם בנפרד.
אני לא מבין למה בכלל לקנות ביטקויין/זהב/כסף או דברים בסגנון.
גם לא ברור לי למה את חושבת שהתאבדות של ארה"ב תאפס לך את הרווחים בקופ"ג
במצב הקיים אני מפחדת יותר מהיפר אינפלציה של הדולר מאשר של השקל.
אני מפחד משניהם.
בגלל זה אני מחזיק רק נכסים ריאליים שלא חשופים לאינפלציה (או היפר-אינפלציה).
אני מודעת לכך שנכון להיום, כמעט מטומטם לא להשקיע בשוק האמריקאי בגלל שפייסבוק, גוגל, אפל, מייקרוסופט וכו' לא נעלמים בשום מצב. אבל אין לי מה לעשות עם מיליוני דולרים אם הם חסרי כל ערך
שוב, אין שום קשר בין 2 המשפטים.
כשאתה מחזיקה חברה אמריקאית את מחזיקה חברה, לא דולרים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D מחקה סנופי 500- טבלה בין כל האפשרויות של דמי ניהול ופרמטרים חשובים נוספים שוק ההון 19
I האם פה (ב2022) קבור הכלב (סנופי 500)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 41
K הETF הכי זול והכי טוב להשקעה על סנופי 500 שוק ההון 7
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
S איך מוצאים קרן סנופי עם בסיס חישוב מדד? שוק ההון 5
N IRA סנופי לעומת מדד עולמי - שיקולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
F תיק משני למטרה קרובה יותר, 100% סנופי שקלי, דעתכם? שוק ההון 15
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
F להשקיע גם ב סנופי וגם בנאסדק בו זמנית לטווח הארוך שוק ההון 37
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ד קניית סנופי בהוראת קבע שוק ההון 1
stamEhad קצת סדר בראש לגבי האימרה ״סנופי עשה ~7% תשואה שנתית ב50 שנה האחרונות״ שוק ההון 10
צ העברת קרן הפנסיה מסנופי לקרן משולבת סנופי+נאסד"ק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
א סנופי לא מגודר בקרן פנסיה/השתלמות - יש דבר כזה? שוק ההון 12
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
de dud סנופי ומעוף שוק ההון 28
אוהד יהודה קרן סל אמריקאית מחקה סנופי נקובה ביורו שוק ההון 3
K העלת דמי ניהול בהשתלמות וגמל של קבוצת סנופי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T שוקל לממש סנופי לסגור פריים במשכנתא / להכניס לפקדון שוק ההון 10
adamshalev מצב עדכני לקרן ישראלית מחקה סנופי או נאסדק? שוק ההון 11
מ איך להשקיע במחקה מדד נסדק או סנופי בשקלים?? שוק ההון 4
C סנופי בבית השקעות או בבנק? שוק ההון 16
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
M מה ההסתברות לקטסטרופה בקרן מחקה סנופי סינטתית של אינבסקו שתוביל לאיבוד הקרן? שוק ההון 8
I קרן השתלמות מחקה סנופי -הפרידה מאלטשולר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 46
D קרן ישראלית עוקבת סנופי - הפרשי זמן שוק ההון 23
deussex למה בעצם לא לשים את קופת הפנסיה לעקוב אחרי מסלול מנייתי, אלא דווקא סנופי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C סנופי מעל המחיר השוק שוק ההון 1
avivaviv מה הדרך הזולה ביותר להשקיע בעוקב סנופי בסכומים קטנים? שוק ההון 7
M קרן עוקבת סנופי עם מיסוי צמוד למדד המחירים לצרכן, עקיבה פיסית ומנפיק בינלאומי? שוק ההון 8
Y עקיבה אחרי סנופי עם קרנות סינטטיות שוק ההון 56
M קרן עולמית צמודה למדד או קרן עוקבת סנופי צמודה לדולר - מי צפויה לתת תשואה ריאלית גבוהה יותר? שוק ההון 10
A באיזו חברה עדיף לשים קרן פנסיה במסלול עוקב סנופי שוק ההון 1
grimble grumble עקיבה על סנופי בת"א - לייקסור מול בלאקרורק שוק ההון 58
A גמל להשקעה, סנופי ודמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ע שאלה על סנופי שוק ההון 16
CoinCollector אשס.חוץ SPX500 הנייר האידאלי למשקיעי סנופי , האמנם? שוק ההון 6
D פנסיה בהפניקס מחקה מדד מניות עולמי או מחקה סנופי ממונף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B פנסיה משלימה - עוקב סנופי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ד cspx לעומת סנופי ברמה היומית שוק ההון 13
כ מסלולי פנסיה סנופי ממונפים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 225
M למה סנופי שוק ההון 0
1337justme מעבר לפנסיה של אלדובי מחקת סנופי בזמן ריסק צרכנות פיננסית 0
S גמל סנופי - סינתטי או לא? שוק ההון 5
adisolo מעבר למסלול סנופי קופת גמל שוק ההון 0
ש כמה משקיעים פה בנסדק 100, סנופי, vti והאם לא עדיף רק נסדק 100? שוק ההון 31

נושאים דומים

Back
למעלה