• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ילד שלנו

אם אתם בוחרים לשלם למי שיתן לכם שקט מהילד לחצי יום, זכותכם. כמי שאין לו ילדים, אני בטח לא יכול לשפוט אתכם על כך.
רק אל תשכנעו את עצמכם בטעות שאתם עושים את זה לטובת הילד ולא לטובתכם האישית.
זה לא שחור ולבן.
אני מסכים שעד גיל שנתיים או שלוש אכן אין שום תועלת לילד מכך שיהיה בחברת ילדים אחרים, אבל לאחר מכן זה בהחלט מועיל.

השאלה אם הורה רגוע יותר היא "טובת ההורה" או "טובת הילד" היא די טריקית (אני לא לועג למשפט שלך. זו באמת שאלה לא כל כך פשוטה ותלויה בכל מיני גורמים).

אתה מכיר מחקרים שמראים שהתפתחות הילד נפגעת אם הוא הולך לגן במקום להשאר בחינוך ביתי?
יש מחקרים על זה ש80% מהתפתחות המוח נקבעת לפני גיל 3. כלומר זה שלב קריטי יותר מכל השקעה בהמשך החיים של הילד, ולמעשה השקעה בשלב הזה קובעת את העתיד שלו.

עכשיו נשאלת השאלה מי יכול לפתח את הילדים טוב יותר -
100% ההורים, או גננת בחלק מהזמן + ההורים בשאר הזמן.

וכאן זה הופך משאלה כללית לשאלה פרטנית, לפי הגן הספציפי שאליו שולחים את הילדים ולפי מיהם ההורים.
בהחלט ייתכן שיש הורים שיכולים לקדם את הילד שלהם טוב יותר מכל גננת, ויש הורים שלא...

בהחלט ייתכן שיש הורים שיכולים לקדם את הילד שלהם טוב יותר מכל גננת (כולל לדאוג לו לקשרים חברתיים בחינוך ביתי), ויש הורים שלא...
אני חד משמעית לא. יש לי הערכה אינסופית לגננות, בפרט לגננות טובות.

@optimum
הורים רגילים לשמוע מסבתות ודודות ברחוב
אולי חם לו/ קר לו/ רעב/ צמא/ שלא יחנק במנשא...
אחרי שלב מסויים יש את המשפטים של "לא הגיע להגדיל את המשפחה?"/ ישעמם לו...
באמת יוצא לנו מהאזניים. לפעמים גם אדים מהעצבים.
ואז מגיע בחור שמעיד על עצמו שהוא רווק, בלי ילדים ובטוח שהוא יודע יותר טוב ממני מה טוב לילדים שלי...

כלומר, אתה בחור בדרך כלל סבבה, אבל יש דברים שעדיף לשמור לעצמך.

נערך לאחרונה ב:
עכשיו נשאלת השאלה מי יכול לפתח את הילדים טוב יותר -
100% ההורים, או גננת בחלק מהזמן + ההורים בשאר הזמן.

זה לא רק "גננת", זה כל המסגרת והאינטראקציה עם ילדים אחרים והפעילויות שממלאות את סדר היום.
הורה צריך ממש לעבוד בזה, לא רק להיות נוכח, כדי לתת לילד את אותו ערך שהוא מקבל מהגן.
אגב יש בהחלט אנשים שעושים את זה, בחינוך ביתי, זה פשוט "קצת" יותר קשה ודורש כישורים ותכונות שלרוב האנשים פשוט אין.

מאל הורות לילד ראשון.
שינוי מעניין עברת.
@opti
הורים רגילים לשמוע מסבתות ודודות ברחוב
אולי חם לו/ קר לו/ רעב/ צמא/ שלא יחנק במנשא...
אחרי שלב מסויים יש את המשפטים של "לא הגיע להגדיל את המשפחה?"/ ישעמם לו...
באמת יוצא לנו מהאזניים. לפעמים גם אדים מהעצבים.
ואז מגיע בחור שמעיד על עצמו שהוא רווק, בלי ילדים ובטוח שהוא יודע יותר טוב ממני מה טוב לילדים שלי...

כלומר, אתה בחור בדרך כלל סבבה, אבל יש דברים שעדיף לשמור לעצמך.
זה קטע גדול.
אני נקרע ממנו כל פעם מחדש.

אם הייתי חוזרת להיות אמא צעירה עם התובנות שיש לי היום (ובטח אם היה לי כסף לכך) - הייתי משאירה אותם בבית עד גיל 4-5.
זה לא אומר שהם לא היו נפגשים עם בני גילם, אלא שזה לא היה קורה במסגרת של כמה שעות רצופות בלעדיי.

אם כסף הוא לא השיקול העיקרי, אז לרוב עדיף לשלוח את הילד למסגרת (משפחתון
אתה יודע שבמחקר על זה נעשה על ילדי מצוקה ולא על ילדים ממשפחות נורמטיביות כן? ילדים מרקע סוציואקונומי בעייתי אכן הרוויחו מהליכה לפעוטון אבל זה לא המצב אצל הסולידית... בנוסף, הקורונה אפשרה לראות מה קורה כאשר ילדים נמצאים יותר בבית מאשר במסגרות ומסתבר (משיחות עם כמה מטפלים ורופאים) שילדים התפתחו בצורה הרבה יותר מהירה בתקופת הסגרים מאשר בתקופות מקבילות בגן. וזה עוד בלי לדבר על החשש מהכרמל מעודות למינהן.
אני מסכים שלטפל 24/7 בילד במשך שנים זה מאד קשה
אכן, אבל בשביל זה אפשר להסתפק במטפלת/בייביסיטר לפי הצורך או הרצון וזה לא מגיע לסכומים כאלה.
ומעל לכל, כהורה מבוגר. בגיל הזה, יש יותר סבלנות ופנאי לגידול הילדים והצורך להקדיש זמן לדברים אחרים פוחת כי כבר חווית את חוויות החיים והקריירה. גם, הילד נולד מתוך ציפייה, רצון והכנה ולא כחלק מתהליך של רצייה חברתית ויש מוכנות נפשית ומנטלית לקראתו . תקרא לזה אולי "בשלות" וזה פקטור משמעותי ויקר ערך בגידול ילדים.

אכן, אבל בשביל זה אפשר להסתפק במטפלת/בייביסיטר לפי הצורך או הרצון וזה לא מגיע לסכומים כאלה.
מסכים ועשינו משהו דומה בעבר.
ומעל לכל, כהורה מבוגר
בעיני, ליהפך, אבל כמובן כל מקרה לגופו.
פער הדורות מקשה על גידול ילדים. קל יותר לרדוף אחרי ילד בגינה בגיל 30-35 מאשר בגיל 40-45 וודאי קל יותר להתמודד עם מתבגר בגיל 50 מאשר בגיל 60. שלא לדבר על הפרשים גדולים ממש שבעצם אומרים שלילד הבוגר יהיו כבר הורים קשישים ופער דורות עצום.
אבל כל מקרה לגופו כמובן.

קל יותר לרדוף אחרי ילד בגינה בגיל 30-35 מאשר בגיל 40-45
למה לא בגיל 20....זה הרבה יותר קל...
אם הסולידית הייתה שואלת אותי, אז כן, זו הייתה תשובתי. אבל היא לא, אז הדגשתי את היתרונות שיש להורות מבוגרת ויש.
בכל מקרה, הדיון כאן הוא על הפאן הכלכלי, חיסכון בהוצאה על מסגרת לגיל הרך. והדברים פה משתלבים גם בפאן הרגשי וגם בכלכלי.

למה לא בגיל 20....זה הרבה יותר קל...
כי זה פוגע בהתפתחות האישית ויש חוסר בגרות בגיל הזה שעלול לפגוע גם בהורות וגם בכניסה לזוגיות לכל החיים. [וגם כאן כל מקרה לגופו].

אם הסולידית הייתה שואלת אותי
סליחה שאני מעיר (ומקווה שלא תכעסי),
אבל אני מרגיש קצת לא בנוח עם ההתייחסות לנתונים האישיים של הסולידית.
כל עוד היא לא העלתה את הנושא בעצמה - לא חושב שאנחנו צריכים להביע את דעתנו בקשר אליה.
אולי עדיף לפתוח שרשור נפרד על חינוך ביתי לעומת מסגרת - באופן כללי וללא קשר לסולידית.

יש כאן כמו שאמרת שיקולים כלכליים שבהחלט מתאימים לבלוג הזה (ולרוח של DIY),
וגם שיקולים אחרים חשובים לא פחות.

נערך לאחרונה ב:
מקווה שלא תכעסי
לא כועסת.
מתנהל בשרשור אישי
הוא לא. הסולידית היא אדם אנומימי לגמרי.
כמו שאמרת שיקולים כלכליים
וגם שיקולים אחרים חשובים לא פחות.
לזה התייחסתי בדברי. במקרה כמו של הסולידית, דהיינו הורה מבוגר שיש לו פניות וזמינות גם כלכלית וגם מנטלית, המוכנות והסבלנות של הורה להיות עם ילדו, אם הוא רוצה בכך, משתלב נהדר גם עם רווחת הילד וגם עם ההיבט הכלכלי.

אבל הסולידית לא צריכה גן כי יש לה את הפריבילגיה לגדל את הילד שלה בעצמה והיא לא צריכה תמ"לים למינהם כי יש לה את הפריבילגיה להניק...
אז, רק על הגן היא חוסכת 32*4000 ש"ח, לא כולל תשואה על הכסף הזה...
מה שכן, עכשיו יותר ברור למה השינוי בתיק למניות דיבידנד.
יש לך ילדים? אמא במשרה מלאה זאת עבודה מאוד קשה. גם בתקופה הארוכה שאשתי לא עבדה הילד היה בגן.

החל מגיל מסוים זה גם חשוב לסוציאליזציה (לאו דווקא גן, אלא אינטראקציה עם אנשים שאינם הגרעינית)

אגב, הדבר העיקרי, שאהבתי בקורונה (וגם בתקופה האחרונה, בגלל כל מיני עניינים בחיים), זה שלתקופות הפכתי למטפל העיקרי בילד. יותר מאשתי. ובאמת שזה ממש כיף. לחודש בערך לכל היותר. אני אוהב את הבן שלי, אבל איפשהו אחרי חודש כזה, אני מת להעיף אותו לגן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח חסכון לכל ילד - אזרח אמריקאי חדש שוק ההון 1
Finfree חסכון לכל ילד - איניפיניטי הלכה - הרהור כפירה(ע"ב מידע) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G חסכון לכל ילד - מה השתנה באינפיניטי הלכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
G חסכון לכל ילד בקופת גמל ואניפלציה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M נולד לי ילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
H איך ללמד ילד על שוק ההון? התפתחות אישית 1
tzvikaz השקעה עבור ילד בעל אזרחות אמריקאית שוק ההון 12
ס הסיכון בשליחת ילד לגן ילדים - אל מול המספרים של מקרי ההתעללות בארץ אוף טופיק 26
Y רישום דירה על שם ילד (בגיר) - משמעויות מבחינת מיסים והטבות מיסים 4
Y האם יש מסלול פסיבי או IRA בתוכנית "חסכון לכל ילד"? פוסטים מאיכות נמוכה 63
ק חסכון לכל ילד- אלטושר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
C פתרון ליצירת קשר עם ילד בן שבע בבית צרכנות פיננסית 22
I חסכון לכל ילד שוק ההון 9
J חסכון לכל ילד, ESG ואלטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C חיסכון לכל ילד- טימינג בהחלפת בית השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
איש ירח חיסכון לכל ילד- מנוף להגדלת הצריכה של מעמד הביניים? אוף טופיק 15
yodo חסכון לכל ילד לאחר גיל 21 שוק ההון 3
B חסכון לכל ילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y חסכון לכל ילד במור השקעות(סיכון גבוה) - רק 0.16% תשואה ב2020 שוק ההון 8
G תיק מס’ 9: השקעות עבור ילד בכיתה ב’ שוק ההון 7
אגוז_קוקוס לקיחת אחריות כלכלית לקראת ילד ראשון יומני מסע אישיים 45
T איחוד חסכון לכל ילד וקופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
4 ילד/ה יכולים לעלות לטיסה ? אוף טופיק 9
נ ילד ללא חתונה אוף טופיק 70
D חסכון עבור בן משפחה (שאינו ילד) צרכנות פיננסית 6
Peace חיסכון לכל ילד - עמלות ותשואות שוק ההון 7
K יומן של זוג צעיר + ילד יומני מסע אישיים 10
D חיסכון לכל ילד מהמדינה האם עדיף סיכון מוגבר? צרכנות פיננסית 14
D חיסכון לכל ילד אחרי גיל 21 שוק ההון 10
B תיק מניות עבור ילד שוק ההון 38
Y כמה עולה לגדל ילד צרכנות פיננסית 18
amidar מחפש המלצות לכיסא ילד לאופניים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
aeh ניהול עצמי של כספי "חיסכון לכל ילד" שוק ההון 53
A דוח שנתי - חיסכון לכל ילד צרכנות פיננסית 10
M כמה כסף עשה הילד שלכם השנה? שנה ל''חיסכון לכל ילד'': תשואות של עד 18% שוק ההון 49
L חיסכון לכל ילד שוק ההון 4
H חיסכון לכל ילד - קל גמל שוק ההון 1
D חסכון לכל ילד "סיכון מוגבר" באלטשולר שחם צרכנות פיננסית 1
י תוצאות סקר שוק: מדיניות ההשקעות בתכנית 'חסכון לכל ילד' של כל קופות הגמל, במסלול הסיכון המוגבר. שוק ההון 31
אחיטוב תכנון פיננסי חיסכון לכל ילד - עוקב MSCI צרכנות פיננסית 108
Y צומת דרכים - דירה, שכירות, ילד- אשמח להמלצות יומני מסע אישיים 45
מ קופת גמל אישית או בחיסכון לכל ילד של ביטוח לאומי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
D.Aristocrats סקר חיסכון לכל ילד - בחירת קופת גמל להשקעה שוק ההון 125
adamshalev סקר: מה תעשו עם החסכון לכל ילד? שוק ההון 41
c881 תוכנית חיסכון לכל ילד שוק ההון 420
א חסכון מנייתי על שם ילד צרכנות פיננסית 1
amidar האם ילד של ידועים בציבור יכול להתחתן בחתונה דתית? אוף טופיק 15

נושאים דומים

Back
למעלה