• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ילד שלנו

אמא במשרה מלאה זאת עבודה מאוד קשה
גם גננת/סייעת במשרה מלאה (ואפילו חלקית) היא עבודה קשה מאד, אפילו יותר מאמא. כשאדם צריך לטפל במקביל בכמה זאטוטים שאף אחד מהם לא שלו, אין לו את הפניות ותשומת הלב למצבו האישי של כל ילד. זה אולי מקל על ההורים אבל בטח לא על הילד, ובטח לא בשלבי חייו הראשונים. מצד שני, אין סיבה לא לחלוק את הנטל עם המשפחה המורחבת ואפילו להיעזר במטפל.ת ר"ל.
*גילוי נאות - הייתי במשך כמה שנים בצעירותי מטפלת/סייעת בגן ילדים וגם גננת מחליפה, אני יודעת על מה מדובר.

ומסתבר (משיחות עם כמה מטפלים ורופאים) שילדים התפתחו בצורה הרבה יותר מהירה בתקופת הסגרים מאשר בתקופות מקבילות בגן
וואלה? זה מה שהרגשתי עם שלי, אבל קראתי ראיונות עם גננות וכאלה, שאמרו שהילדים הגיעו על הפנים אחרי הקורונה: לא גמולים, לא מבינים הוראות בהתאם לגילם, לא מתקשרים. אבל אולי מדובר על משפחות שלא היה מי שיהיה איתם, והם רק ראו טלוויזיה או משהו.

אנחנו שוב סוטים...
חוץ מאנשים שאין להם ילדים... שלב אחד למעלה ברשימה - אנשים שבטוחים שיודעים יותר טוב מהאדם המדובר מה טוב לו ולילדיו.

אנקדוטה אישית.
דיברתי עם חבר לעבודה, בשלב שהיו לי כבר 4 ילדים וסיפרתי לו על תקופה קשה עם הגדול (היה בן 9 באותו זמן)
חודש ינואר, הילד בן שנה וחודש ופתאום מתעורר בלילה עם בכי (והחצוף לא מסביר על מה ולמה) אחרי חצי שעה שכזו - אמרתי לבת זוגי שאני לוקח אותו לסיבוב.
עוד רבע שעה של ויכוח, עד שהסכימה לעטוף אותו ויצאנו ללילה. שעה וחצי של טיול בעגלה.
למחרת, העגלה היתה מוכנה מראש, למקרה ש...
ובאמת חודש וחצי שכל לילה הייתי יוצא איתו לטיול של שעה ~ שעתיים.
לא טוב, הילד יתרגל ולא יסכים להרדם בלי...
הילד נרדם כל לילה, מתעורר בכאבים באמצע הלילה... אהה ועברו כבר 8 שנים מאז.

אז...
אם כל הכבוד למחקרים @איש ירח / מה עשינו אנחנו @בת העמק / מה עבד לנו (אני)...
עד ש- @הסולידית תשאל ותבקש המלצות לאיך לעשות משהו...
מציע רק לאחל מזל טוב ולעזוב.

מה טוב לו ולילדיו
כל קומבינציה של הורה וילד זה מערכת יחסים יחודית עם אילוצים משלהם. הבת הבכורה שלי מקסימה, עושה מה שאומרים לה (ילדה טובה ירושלים). הבן האמצעי טרוריסט (מתוקי, אבל עדיין, נהנה להפיץ כאוס). לקח לי זמן להפנים שהדרך שגידלו וחינכנו אותה לא עובדת עליו, ושהוא צריך יד קשה יותר. ובפרט, אני שגדלתי בבית רוסי יודע לחנך ביד קשה יותר ואשתי לא, ונוצרה דינמיקה שונה מאד ביני לבין הילד ובינה לבין הילד (למשל הוא מקשיב לי הרבה יותר משהוא מקשיב לה, ברור למה ..). מנגד, כשאני עם הילדים מבחינתי שיראו טלוויזיה וישחקו בטאבלט כל היום, לא מסוגל להיות המבדר האישי שלהם במשרה מלאה, בזמן שאשתי עושה את האקסטרה ומנסה להפעיל אותם עם על מי פעילויות. ואני בכלל לא מדבר על ילדים עם צרכים מיוחדים, זה יכול לפרק הורה.

וואלה? זה מה שהרגשתי עם שלי, אבל קראתי ראיונות עם גננות וכאלה, שאמרו שהילדים הגיעו על הפנים אחרי הקורונה: לא גמולים, לא מבינים הוראות בהתאם לגילם, לא מתקשרים. אבל אולי מדובר על משפחות שלא היה מי שיהיה איתם, והם רק ראו טלוויזיה או משהו.
כי יש עוד השלכות לקורונה
הורים לחוצים בגלל בריאות או פרנסה, תינוקות שלא לומדים לקרוא הבעות פנים, מחסור בזמן בחוץ ועוד. בגיל גן גם המחסור באינטרקציה חברתית. הסגרים היו רחוקים מלהיות חופש גדול.

בגיל גן גם המחסור באינטרקציה חברתית. הסגרים היו רחוקים מלהיות חופש גדול.
+1
ומוסיף עליה משמעותית במשקל והתמכרות למשחקי מחשב שראיתי אצל חברים ומשפחה.
עושה רושם שהבנים שלי שרדו את זה ללא פגיעה רצינית (אם כי אבא שלהם שילם מחיר נפשי לא פשוט) אבל עבור הרוב המוחץ של הילדים שאני מכיר זו לא הייתה חוויה חיובית.

יש לך ילדים?
כן. די הרבה אפילו.
אמא במשרה מלאה זאת עבודה מאוד קשה
גם את זה חוויתי. בעיקר בתקופת הקורונה אבל לא רק. זו בהחלט עבודה קשה ולא מוערכת (וכמובן לא מתוגמלת) מספיק
עד ש- @הסולידית תשאל ותבקש המלצות לאיך לעשות משהו...
אף אחד לא נותן המלצות. זו גם לא הנקודה. הכתיבה היא תיאורטית בהתייחס למציאות חיים מסויימת כמו זו שהסולידית מתארת ויכולה להיות רלוונטית לאנשים אחרים.
אז לחדד:
אדם שמביא ילדים בגיל העמידה ויש לו אמצעים כלכליים משמעותיים שלא מחייבים אותו לצאת לעבודה כל בוקר, יכול מאד להנות מההורות שלו. בודאי שיש לו יותר ולא פחות, אפשרויות.
נראה לי, אבל, שמיצינו את הנושא של גידול ילדים בבית מול גן וכדאי לחזור לנושא המרכזי של השרשור.
מזל טוב @הסולידית! ראי רק נחת ואושר.

כי יש עוד השלכות לקורונה
הורים לחוצים בגלל בריאות או פרנסה, תינוקות שלא לומדים לקרוא הבעות פנים, מחסור בזמן בחוץ ועוד. בגיל גן גם המחסור באינטרקציה חברתית. הסגרים היו רחוקים מלהיות חופש גדול.
בגלל זה התפלאתי מהמחקר של @איש ירח , ציפיתי לתוצאות הפוכות.

אפשר להתפשר על סדרת פוסטים?

בהחלט.
אם לצטט את הפוסט האחרון של הסולידית לגבי ההוצאות שלה: "אני מוציאה 7,416 ₪ בחודש וחיה כמו מלכה."
לגבינו, בתור דוגמה, רק הגן עולה 4,000+ שח. ההוצאה המשותפת על מזון היא חצי~ מההוצאה החודשית הכוללת שלה. בגלל הקורונה, שקלנו לעבור לדירה שתעלה חצי משלנו, בצפון. אבל, לא נעשה זאת בגלל גנים ומערכת חינוך. אם נעשה עוד ילד, נצטרך לשדרג את הדירה לאחת עם חדר נוסף. וגם, להחליף את הרכב לרכב משמעותית יותר יקר. ואולי לקנות עוד רכב. גם חופשה בקיץ עלתה לנו משמעותית יותר. ובעתיד יכולות להיות הוצאות גדולות בהרבה...

אני סקרן לראות, ואשמח ללמוד איך הסולידית תנהל את כל זה....
@הסולידית

1.
סולידית יקרה, חטפת דיי הרבה שנאה בימים האחרונים, בעיקר מכל מיני יצורים מלאי יוהרה, אך חסרי ישע, או כישורי חיים בסיסיים. אני מקווה, שאת שמה לב ליחס בין אלה, שהגישו בקשה רשמית להתנתק, ודרשו כספם חזרה, לבין העוקבים החדשים, ואלה שהגיבו ל AMA... השונאים אולי רועשים ובוטים, אך מספרם זעום, והמשקל הסגולי שלהם בעולם האמיתי, מבחינת השפעה, הוא אפסי. מספר האנשים שעזרת להם, ולו בקצת נמדד ברבבות, אולי עשרות רבבות?
למרות... שהטענה שהממשלה מקשה על החיים פה, מאוד, יש לה ביסוס מסוים במציאות... זה משהו, שאם מגלים אליו אמפתיה, יכול לעזור למסרים האחרים להחליק יותר בקלות....

2. ב AMA נשאלת כיצד בנך שינה את השקפת עולמך. והתשובה הייתה כפי שעיוור צבעים פתאום מתחיל לראות גוון חדש. לדעתי, זה נושא ראוי למאמר חדש בבלוג, ואישית הייתי שמח לקרוא כזה :) .

3. בנוסף אם יש לך מה להגיד על ההיבט הכלכלי של גידול ילדים, אני בטוח שכולנו נשמח.

אולי הגזמת לשם חנופה ?
לאור הזמן, שהבלוג קיים, ולאור סדרי הגודל של מספר הקוראים, ולאור הרף הנמוך, שהצבתי ("ולו במקצת"), נראה לי סביר מאוד...

אולי הגזמת לשם חנופה ?
גם, אין לי כוונה להתחנף, כי אין לי מה להרוויח מזה. פשוט, כשכל יצורי הטוויטר קוראים לך היטלר, זה יכול להיות מעט צורם.

נכון, אבל אנשים חיו אז בקהילה, בדרך כלל ליד משפחה מורחבת, ילדים נגמלו בגיל צעיר מאד, עזרו בבית מגיל אפס בערך ועבדו מחוץ לבית בגיל שהילדים שלנו עושים טובה שמורידים כוס למדיח.
אחוזי תמותת ילדים היו מאד גבוהים - כרבע עד חצי מהנולדים לא הגיעו לגיל חמש. התמותה ממחלות היתה ככ גבוהה שהשקעת משאבים גדולים במניעת תאונות לא היתה משנה הרבה. ההורים עבדו קשה בשדה, בהכנת מזון, בכביסה והילדים פשוט היו בסביבה, עד שגדלו ויכלו לעזור בעבודה - לא היתה השגחה 24/7 כנהוג בימינו. ילדים מתו ממחלות וגם מתאונות ושניהם נחשבו בלתי ניתנים למניעה באופן זהה - נתפס כ״רצון האל״ או כחלק מהחיים.

עושים טובה שמורידים כוס למדיח.
בני עוד מעט בן 4. הוא עוזר לאמא לשטוף כלים, מפנה אחריו מהשולחן, אוסף את הצעצועים, ואפילו מנסה לנקות עם הדייסון את השטיח. לפעמים הנ"ל קורה מיוזמתו, ולפעמים תוך עידוד הורי נוקשה.

לא חוסכים לילדים בחשבון מוגדר על שמם.
ביום שתזדקק לכסף הוא סגור על שמם ולא ניתן לגעת בו עד שיגיעו לגיל חוקי.
כמו שזה יתרון זה יכול להיות דווקא חיסרון
כסף שאתה רוצה לסגור לילד שיהיה שלו יכול לצאת משם ברגע של חולשה שהיא לא דווקא עניין של חובה..
כמובן כל אחד והמצב האישי שלו.. רק זה לא דווקא תמיד כדאי

בני עוד מעט בן 4. הוא עוזר לאמא לשטוף כלים, מפנה אחריו מהשולחן, אוסף את הצעצועים, ואפילו מנסה לנקות עם הדייסון את השטיח. לפעמים הנ"ל קורה מיוזמתו, ולפעמים תוך עידוד הורי נוקשה.
אוקי, האם הוא כבר ניסה להקים את העסק הראשון שלו כמו שקיוסאקי שנמצא כרגע בחובות מעודד? גיל 4 זה כבר דיי מאוחר לדעתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח חסכון לכל ילד - אזרח אמריקאי חדש שוק ההון 1
Finfree חסכון לכל ילד - איניפיניטי הלכה - הרהור כפירה(ע"ב מידע) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G חסכון לכל ילד - מה השתנה באינפיניטי הלכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
G חסכון לכל ילד בקופת גמל ואניפלציה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M נולד לי ילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
H איך ללמד ילד על שוק ההון? התפתחות אישית 1
tzvikaz השקעה עבור ילד בעל אזרחות אמריקאית שוק ההון 12
ס הסיכון בשליחת ילד לגן ילדים - אל מול המספרים של מקרי ההתעללות בארץ אוף טופיק 26
Y רישום דירה על שם ילד (בגיר) - משמעויות מבחינת מיסים והטבות מיסים 4
Y האם יש מסלול פסיבי או IRA בתוכנית "חסכון לכל ילד"? פוסטים מאיכות נמוכה 63
ק חסכון לכל ילד- אלטושר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
C פתרון ליצירת קשר עם ילד בן שבע בבית צרכנות פיננסית 22
I חסכון לכל ילד שוק ההון 9
J חסכון לכל ילד, ESG ואלטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C חיסכון לכל ילד- טימינג בהחלפת בית השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
איש ירח חיסכון לכל ילד- מנוף להגדלת הצריכה של מעמד הביניים? אוף טופיק 15
yodo חסכון לכל ילד לאחר גיל 21 שוק ההון 3
B חסכון לכל ילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y חסכון לכל ילד במור השקעות(סיכון גבוה) - רק 0.16% תשואה ב2020 שוק ההון 8
G תיק מס’ 9: השקעות עבור ילד בכיתה ב’ שוק ההון 7
אגוז_קוקוס לקיחת אחריות כלכלית לקראת ילד ראשון יומני מסע אישיים 45
T איחוד חסכון לכל ילד וקופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
4 ילד/ה יכולים לעלות לטיסה ? אוף טופיק 9
נ ילד ללא חתונה אוף טופיק 70
D חסכון עבור בן משפחה (שאינו ילד) צרכנות פיננסית 6
Peace חיסכון לכל ילד - עמלות ותשואות שוק ההון 7
K יומן של זוג צעיר + ילד יומני מסע אישיים 10
D חיסכון לכל ילד מהמדינה האם עדיף סיכון מוגבר? צרכנות פיננסית 14
D חיסכון לכל ילד אחרי גיל 21 שוק ההון 10
B תיק מניות עבור ילד שוק ההון 38
Y כמה עולה לגדל ילד צרכנות פיננסית 18
amidar מחפש המלצות לכיסא ילד לאופניים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
aeh ניהול עצמי של כספי "חיסכון לכל ילד" שוק ההון 53
A דוח שנתי - חיסכון לכל ילד צרכנות פיננסית 10
M כמה כסף עשה הילד שלכם השנה? שנה ל''חיסכון לכל ילד'': תשואות של עד 18% שוק ההון 49
L חיסכון לכל ילד שוק ההון 4
H חיסכון לכל ילד - קל גמל שוק ההון 1
D חסכון לכל ילד "סיכון מוגבר" באלטשולר שחם צרכנות פיננסית 1
י תוצאות סקר שוק: מדיניות ההשקעות בתכנית 'חסכון לכל ילד' של כל קופות הגמל, במסלול הסיכון המוגבר. שוק ההון 31
אחיטוב תכנון פיננסי חיסכון לכל ילד - עוקב MSCI צרכנות פיננסית 108
Y צומת דרכים - דירה, שכירות, ילד- אשמח להמלצות יומני מסע אישיים 45
מ קופת גמל אישית או בחיסכון לכל ילד של ביטוח לאומי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
D.Aristocrats סקר חיסכון לכל ילד - בחירת קופת גמל להשקעה שוק ההון 125
adamshalev סקר: מה תעשו עם החסכון לכל ילד? שוק ההון 41
c881 תוכנית חיסכון לכל ילד שוק ההון 420
א חסכון מנייתי על שם ילד צרכנות פיננסית 1
amidar האם ילד של ידועים בציבור יכול להתחתן בחתונה דתית? אוף טופיק 15

נושאים דומים

Back
למעלה