• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ילד ללא חתונה

מצב
הנושא נעול.

נדלןעםאולסטאר

משתמש רשום
דירוג
2
החברה בהריון,אנו לא נשואים...
כמובן יש הסכמה משותפת להביא ילד לעולם
(חתונה אחר כך-בהמשך)

איך המדינה רואה בזה אותנו,את הילד ?
מה ה"חסרונות" להביא ילד ללא חתונה.. בהיבט הכלכלי ,מיסוי,חוק,ושאר הנושאים?

אשמח להצעות לאנשים שעברו תהליך דומה

האמת היא שכמעט אין הבדל חוץ מאשר שיש לך נ׳ בספח של תעודת הזהות. אם אתם חיים ביחד בשותפות כלכלית, אז כבר יש לכם חפיפה כמעט מלאה.

אבל בכל זאת, יש הבדלים.

הבדל אחד למשל, זה שבמקרה של פרידה, אז חלה עליכם ברירת המחדל בחוק יחסי-ממון. מבלי להיכנס לפרטים, זה לא כל כך טוב... יש שם כמה הפתעות לא נעימות. יש מקום לשקול עריכת הסכם ממון.

הבדל נוסף הוא שאלא אם כן הסדרתם קשר של ידועים בציבור, אין לכם דרך להוכיח מבחינת החוק את הזוגיות שלכם. נניח תצא איזה תכנית ממשלתית לזוגות צעירים, אז לא תוכלו להיכנס כי אתם לא ״זוג״ בעיני החוק.

אם יש בתמונה דין זר מאיזושהי סיבה, לא כל תחומי השיפוט מכירים בידועים בציבור. גם שם, עלולה להיות בעיה.

אני לא עו״ד לענייני משפחה, פשוט אומר את מה שאני מכיר... אני חושב שיש מקום להשקיע כמה מאות בפגישה עם אחד, להבין איפה אתה עומד.

החברה בהריון
מזל טוב!

אם אתם מנהלים משק בית משותף אז אתם ידועים בציבור. כשיש ילד משותף וחיים יחד הרבה יותר קל ״להוכיח״ את זה במידת הצורך.

אנחו לא ״נשואים״ ויש לנו ילד. עד כה לא הבחנתי בשום הבדל. אם יש לך שאלות ספציפיות אשמח להוסיף.

תצטרך להגיע לבית החולים ולהצהיר עם החברה שלך שאתם ההורים.
אם לא תגיע, היא אם יחידנית ואתה כדי להרשם כאבא תצטרך לגשת למשרד הפנים (מפה אני כבר לא יודע כי 4 פעמים הגעתי לבית החולים)

לא פגשתי והיתה תקופה ארוכה שהיה אפילו יתרון.

בכל מקרה - 4 ילדים ב-11 שנים האחרונות ורק לפני 4 שנים התחדשנו ב"תעודת זוגיות".

תוכל לפרט על החסרונות העיקריים בבקשה?
מניח שהוא מתכוון שיש צורך להתחלק בממון ולך תוכיח מה היה לך קודם ומה נצבר רק בתקופת הזוגיות.

בזוגיות ארוכה עם שלושה ילדים.
מבחינת הילדים אין הבדל רק כל מיני דברים דורשים הסכמת שני הורים (דרכון, רישום לגן וכאלה). לא פגשתי משהו אחר בנתיים.

מניח שהוא מתכוון שיש צורך להתחלק בממון ולך תוכיח מה היה לך קודם ומה נצבר רק בתקופת הזוגיות.
בדיוק.

דמיין למשל את המצב הבא: כשהיא היתה חברה שלך לפני שגרתם ביחד, קנית מכונית ולקחת עליה הלוואה לכמה שנים. כעבור שנה וחצי, עברתם להתגורר יחד, אבל ההלוואה עדיין לא שולמה. לא היתה לך שום כוונה ״לשתף״ אותה במכונית, היה ברור לך שהמכונית שלך ושלך בלבד ואתה משלם עליה מהמשכורת שלך - ולא היה ביניכם שום שיתוף כלכלי, באותו זמן.
ואז, אתם נפרדים ופתאום המכונית עומדת גם בפני ״חלוקה״ ולך תוכיח מה היה, ומה ״לא התכוונת״...
הבעיה היא, שזה חל על הרבה דברים אחרים - כספי הפנסיה שלך, חסכונות שמחוץ לפנסיה, ירושות...

אמרתי את זה כבר כמה פעמים בדיונים קודמים: באופן כללי, אם אתה עובר לגור עם איזה חברה וזה נמשך כבר מעל שנה, רצוי לערוך הסכם ממון בהקדם. וזו כבר דעה אישית שלי: עדיף גם לא לגור בכלל עם נשים שהן לא משפחה והן לא בנות זוג (שותפות/ידידות) בדיוק מהסיבה הזו. יש תקדימים...

תצטרך להגיע לבית החולים ולהצהיר עם החברה שלך שאתם ההורים.
אם לא תגיע, היא אם יחידנית ואתה כדי להרשם כאבא תצטרך לגשת למשרד הפנים (מפה אני כבר לא יודע כי 4 פעמים הגעתי לבית החולים)
דרך אגב, נזכרתי במשהו חשוב בהקשר הזה. אני יודע שאני עושה פה ״דאבל״, אבל אני חושב שזה מספיק חשוב כדי שזה יהיה בתגובה נפרדת:

אם אתם נשואים במדינת ישראל, כל הצאצאים שיוצאים מגופה נרשמים כילדיך. בין אם הם אכן ילדיך, ובין אם... אתם מבינים. זה בגלל חוקי ההלכה: מדינת ישראל לא מממזרת ילדים. הרשויות פה לא יתנו לך לבצע ולא יקבלו ממך שום בדיקות אבהות באשר הן.
אני לא שופט אם זה טוב או רע, רק מסביר את המצב.
מה שקורה בחו״ל בדרך כלל, זה שיש לגבר 3-12 חודשים לבצע בדיקת אבהות ליתר ביטחון. ובמקרה הגרוע ביותר, האבהות שלו נמחקת כליל והוא לא חייב לכלכל את אותו צאצא.
לא נעים, אבל הסטטיסטיקה עד כה מוחיכה שלפחות 10% מהילדים - בכל חברה אנושית - אביהם הוא לא מי שהם חושבים. כיום, עם כל הכלים האלה כמו 23andme, אנחנו בהחלט רואים שזה המצב. זה עד כדי כך רע, שהחברות האלה נאלצו להקים מדורי תמיכה-נפשית עבור אנשים שגילו שהם לא ילדים של ״אבא״ שלהם.

אבל, בגלל שידועים בציבור הם לא ״נשואים״ כדת משה וישראל, כל הסצינה הזאת יכולה להימנע על ידי בדיקת אבהות פשוטה. אני חושב שכל גבר שיכול, חייב את זה לעצמו. רק ליתר ביטחון.

זה בלי קשר לילדים אבל.
כן, אבל בזוגיות עם תעודת נישואין יש "תאריך על התעודה" מתי מתחיל השיתוף.
אפשר לטעון שהתחיל קודם, אבל במקרה כזה - יש תעודה עם תאריך... אולי ילכו על תאריך האירוסין ומתי התחילו לתכנן.

למי שאוהב סיגרים מטוגנים, כמוני, הימנעות ממסיבת החתונה מהווה פגיעה קשה.

ממה שאני ראיתי יכולה להיות השפעה קטנה בהליכים בירוקרטיים - צריך את שני ההורים בשביל להוציא דרכון לילד.
עד עכשיו נתקלתי רק בדברים זניחים.

למי שאוהב סיגרים מטוגנים, כמוני, הימנעות ממסיבת החתונה מהווה פגיעה קשה.
בזמנו ניסיתי לשכנע חברים לשלוח לי רק חצי מהצ'ק - חוסך להם להתלבש/ למצוא בייביסיטר...
התשובה היתה - אין בופה/ רבע עוף + אורז וצימוקים... אין צ'ק.

נ.ב.
בריתות עשינו בחצר הבית. משפחה קרובה נותנת מתנות בכל מקרה, עזרה להורים/נכד.
וההוצאות נסגרו בעלות קייטרינג, כל אחד לפי סגנונו.

יש יתרונות בולטים במצב הזה?
חוץ מבמקרה של פרידה לחסוך את התהליך הכואב (טפו טפו)

היום די סגרו את הפרצות...
בזמנו בת זוגי היתה מקבלת נקודות על אם יחידנית.
ועם תקווה של כל הצדדים שלא יפגשו את הרבנות גם ביציאה.

כנ״ל. 3 ילדים, לא נשואים אלא ״ידועים בציבור״.
אין הבדל משמעותי, למעט דברים קטנים כמו שנאמרו פה - צריך להרשם כאבא בתעודת לידה, דרכון/גנים צריך את אישור שני ההורים במקום אחד. בלי קשר לילדים, אתה רשום רווק בת.ז. / משרד הפנים, אבל כל המוסדות הרלוונטיים שאני מכיר ו/או הייתה לי אינטראקציה איתם עד כה מכירים במושג ״ידועים בציבור״, לחלקם יש אפילו סטטוס מיוחד לזה ואם לא אז מספיק פשוט שתרשום ידוע בציבור.
יש על זה דיון בפורום (על ידועים בציבור).
כדאי שתעשה על זה קריאה ותכיר. הרבה ממליצים לעשות הסכם ממון, בסוף לא עשינו פשוט כי אין לנו כח לזה ובכל מקרה התוצאה במקרה של פרידה תהיה חלוקת ממון לחצי בכל מקרה. אבל הסכם בין ידועים בציבור יכול גם לגעת בנקודות של חינוך הילדים ושאר דברים במקרה של פרידה.
*לא ממליץ ולא מייעץ להפרד. ג.נ. משקיע חלק ניכר בזוגיות בריאה.

נ.ב.
נקודה חשובה עם יהדות...
גם אם תוכיח שאשתך בגדה בך והילד לא שלך - כמו שנאמר בית המשפט יקבע שתמשיך לשלם עליו מזונות כדי שהילד לא יהיה ממזר.
אבל לידועים בציבור לא יכול להיות ילד ממזר - לא מדובר ב"אשת איש".

זה ממש לא מוכח, לא היה מחקר של אוכלוסייה אקראית. בעיקר הרבה סנסציות עיתונאיות וארגונים מטעם.
https://jech.bmj.com/content/59/9/749.long
זה בכלל לא משנה אם זה קורה אחת לארבע או אחת לשלושים פעמים. אין בזה בכדי לפסול את שאר מה שאמרתי. מי שלא בודק, בהחלט עלול למצוא את עצמו בסרט קאקולד - רק בעולם האמיתי.

ואפילו 4% זה סיכוי לא קטן בכלל. ממש לא זניח!

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח חסכון לכל ילד - אזרח אמריקאי חדש שוק ההון 0
Finfree חסכון לכל ילד - איניפיניטי הלכה - הרהור כפירה(ע"ב מידע) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G חסכון לכל ילד - מה השתנה באינפיניטי הלכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
G חסכון לכל ילד בקופת גמל ואניפלציה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M נולד לי ילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
H איך ללמד ילד על שוק ההון? התפתחות אישית 1
tzvikaz השקעה עבור ילד בעל אזרחות אמריקאית שוק ההון 12
ס הסיכון בשליחת ילד לגן ילדים - אל מול המספרים של מקרי ההתעללות בארץ אוף טופיק 26
Y רישום דירה על שם ילד (בגיר) - משמעויות מבחינת מיסים והטבות מיסים 4
Y האם יש מסלול פסיבי או IRA בתוכנית "חסכון לכל ילד"? פוסטים מאיכות נמוכה 63
ק חסכון לכל ילד- אלטושר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
C פתרון ליצירת קשר עם ילד בן שבע בבית צרכנות פיננסית 22
I חסכון לכל ילד שוק ההון 9
J חסכון לכל ילד, ESG ואלטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C חיסכון לכל ילד- טימינג בהחלפת בית השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
איש ירח חיסכון לכל ילד- מנוף להגדלת הצריכה של מעמד הביניים? אוף טופיק 15
S ילד שלנו דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 77
yodo חסכון לכל ילד לאחר גיל 21 שוק ההון 3
B חסכון לכל ילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y חסכון לכל ילד במור השקעות(סיכון גבוה) - רק 0.16% תשואה ב2020 שוק ההון 8
G תיק מס’ 9: השקעות עבור ילד בכיתה ב’ שוק ההון 7
אגוז_קוקוס לקיחת אחריות כלכלית לקראת ילד ראשון יומני מסע אישיים 45
T איחוד חסכון לכל ילד וקופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
4 ילד/ה יכולים לעלות לטיסה ? אוף טופיק 9
D חסכון עבור בן משפחה (שאינו ילד) צרכנות פיננסית 6
Peace חיסכון לכל ילד - עמלות ותשואות שוק ההון 7
K יומן של זוג צעיר + ילד יומני מסע אישיים 10
D חיסכון לכל ילד מהמדינה האם עדיף סיכון מוגבר? צרכנות פיננסית 14
D חיסכון לכל ילד אחרי גיל 21 שוק ההון 10
B תיק מניות עבור ילד שוק ההון 38
Y כמה עולה לגדל ילד צרכנות פיננסית 18
amidar מחפש המלצות לכיסא ילד לאופניים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
aeh ניהול עצמי של כספי "חיסכון לכל ילד" שוק ההון 53
A דוח שנתי - חיסכון לכל ילד צרכנות פיננסית 10
M כמה כסף עשה הילד שלכם השנה? שנה ל''חיסכון לכל ילד'': תשואות של עד 18% שוק ההון 49
L חיסכון לכל ילד שוק ההון 4
H חיסכון לכל ילד - קל גמל שוק ההון 1
D חסכון לכל ילד "סיכון מוגבר" באלטשולר שחם צרכנות פיננסית 1
י תוצאות סקר שוק: מדיניות ההשקעות בתכנית 'חסכון לכל ילד' של כל קופות הגמל, במסלול הסיכון המוגבר. שוק ההון 31
אחיטוב תכנון פיננסי חיסכון לכל ילד - עוקב MSCI צרכנות פיננסית 108
Y צומת דרכים - דירה, שכירות, ילד- אשמח להמלצות יומני מסע אישיים 45
מ קופת גמל אישית או בחיסכון לכל ילד של ביטוח לאומי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
D.Aristocrats סקר חיסכון לכל ילד - בחירת קופת גמל להשקעה שוק ההון 125
adamshalev סקר: מה תעשו עם החסכון לכל ילד? שוק ההון 41
c881 תוכנית חיסכון לכל ילד שוק ההון 420
א חסכון מנייתי על שם ילד צרכנות פיננסית 1
amidar האם ילד של ידועים בציבור יכול להתחתן בחתונה דתית? אוף טופיק 15
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
א לאיפה מגיעים הכספים ללא נמענים ? צרכנות פיננסית 1

נושאים דומים

Back
למעלה