1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

חיסכון לכל ילד - עמלות ותשואות

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Peace, ‏21/11/20.

data-full-width-responsive="true">
  1. Peace

Peace משתמש רשום

שלום,

שמתי לב בטפסים השנתיים של "חיסכון לכל ילד" שהקופה גובה 0.23% מצבירה ובנוסף 0.23%-0.17% עבור "הוצאות ניהול השקעות".
    נשמע קצת יקר לשלם כמעט חצי אחוז לשנה בעבור חסכון ילדנו וחשבתי לבחון חלופות.
    חיפשתי טבלת השוואה בין הקופות השונות, האחוזים הנגבים והתשואות אך לא מצאתי כזו.
    האם קיימת כזו?
    במידה ולא, אשמח אם תוכלו לכתוב כאן את הנתונים מהדו"חות השנתיים ואכין טבלה כזו.

אתחיל:
    [שנה, חברה, מסלול וכו'...]
    2018, אלטשולר שחם, סיכון מוגבר, דמי ניהול מהפקדה 0.00%, מחיסכון 0.23%, הוצאות ניהול השקעות 0.23%, תשואה -5.23%
    2019, אלטשולר שחם, סיכון מוגבר, דמי ניהול מהפקדה 0.00%, מחיסכון 0.23%, הוצאות ניהול השקעות 0.17%, תשואה 25.66%

תודה לכם מראש

עריכה:
    רק מעדכן שיש את הטבלה הזו, אך חסר בה מידע בנוגע לדמי הניהול של רוב הקופות https://www.mygemel.net/חיסכון-לכל-ילד
    יש גם ב־Funder אך מצוין שם בטעות 0% היכן שאין נתונים באתר המקביל (mygemel). בדקתי זאת ע"י השוואה מהדו"ח שלי, בו מצויין 0.23%-0.17% בעוד שב־Funder ו־mygemel מצוין 0%.

נערך לאחרונה ב: ‏21/11/20
  2. דור דורים

דור דורים משתמש בכיר

זה כסף שהמדינה משלמת למיטב זכרוני. כנראה עד גיל 18 או 21.
    וזה בדיוק אותו אחוז בכל הקופות.

אתה מפספס, ומערבב בין העיקר לטפל. כדאי שתקרא על זה כאן. זה נכון לכל השקעה, לא רק בשביל הילדים.
    תשואות עבר אינן חשובות כלל (אא"כ יש לך מכונת זמן), הן לא מעידות על העתיד בשום צורה, וככלל דיי חסרות משמעות.
    דמי ניהול, בהנחה שאתה משלם אותם (למשל בקרן השתלמות או פנסיה), הם אחד הדברים האחרונים החשובים בפירמידה, וזה לא סתם. הם חשובים. אני לא מזלזל בהם בכלל, אבל יש דברים חשובים יותר.
    הדבר החשוב מעל כל הדברים האלו הוא מסלול ההשקעה, ומה מדיניות ההשקעה שבו.
    בפרט חשוב מה רמת החשיפה המנייתית, ואיך החשיפה הזו מתבצעת (לאלו שווקים, פסיבית או אקטיבית).
    למזלך, הסולידית הכינה פוסט על זה עם טבלה יפה שמסכמת את המסלולים של החברות השונות, ואת מדיניות ההשקעה בהן. הפוסט קצת ישן, וייתכן שהשתנו דברים מאז, אבל הרוב נראה דומה.

אני אישית הייתי שם עין על מסלול הלכה של אינפיניטי, או מסלול בסיכון גבוה של אינטרגמל (מור).
    אם יש לילדים שלך תוכניות למשוך את הכסף בקרוב, אולי לא כדאי סיכון גבוה, אבל את רמת הסיכון כדאי שתחליט בעצמך (או עם האמא של הילדים).

האתר הזה הוא האתר הממשלתי הרשמי, כך שהייתי מחפש מידע קודם כל בו.
    נראה לי שאת רוב המידע שחיפשת יהיה בו, אם כי, כמו שציינתי, אני לא בטוח שזה המידע הכי חשוב...

לא סוכן ביטוח. לא יועץ השקעות. לא משווק פנסיוני. לא יועץ פנסיוני. לא ממליץ ולא מייעץ.

חתול לילה אוהב/ת את זה.
  3. FIYaacov

FIYaacov מודרטור

למה את זה?

4. nady

nady משתמש סולידי

אני חושב שאתה טועה. המדינה משלמת את הד.נ
    https://www.btl.gov.il/About/faq/SaveMoneyFAQ/Pages/default.aspx
    ״מי משלם את דמי הניהול על החיסכון?
    דמי הניהול על החיסכון ישולמו על ידי הביטוח הלאומי עד שהילד יגיע לגיל 21.
    לאחר גיל 21 ייגבו דמי הניהול מחשבון החיסכון.״

למה באמת את המסלולים האלו?
    ד״א, יש לאינפיניטי מסלול מחקה מדד msci גם לא כשר :)
    https://infinity.co.il/HeaderMenu/קופות-גמל/חיסכון-לכל-ילד-אינפיניטי/

5. דור דורים

דור דורים משתמש בכיר

כי זה מסלול בחשיפה מנייתית גבוהה יחסית (70%) ופאסיבי.
    החסרון שלו הוא חשיפה גבוהה מידי לארץ, ולכן הייתי מעדיף בעיקרון את אינפיניטי הלכה, אבל נראה ששווה להסתכל גם עליו.
    גם זה שיש שם עוד מסלולים פאסיביים ברמות סיכון נמוכות יותר, שאפשר להעביר אליהם לקראת המשיכה, זה יתרון.

בסוף, כנראה שעבור הילדים שלי הייתי מעדיף את הראשון, ולא את זה, אבל שכל אחד יעשה את השיקולים שלו...

FIYaacov אוהב/ת את זה.
  6. Rahash

Rahash משתמש בכיר

שים לב שבמסלול המדובר מדד הייחוס הוא MSCI World אבל בפועל הם משקיעים בכל מני דברים. במסלול הלכה הם משקיעים רק במדד הייחוס. חפש את רשימת הנכסים הרבעונית שלהם

nady אוהב/ת את זה.
  7. Peace

Peace משתמש רשום

תודה רבה על העזרה חברים, החכמתי!

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
חיסכון לילד פינת המשקיעים ‏5/9/20
חיסכון לילדים פינת המשקיעים ‏5/7/20
חיסכון לילד (לא עוד שרשור של תכניות) פינת המשקיעים ‏22/5/20
חיסכון לכל ילד אחרי גיל 21 פינת המשקיעים ‏5/5/20
חיסכון נפרד לילדים פינת המשקיעים ‏18/4/20
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.