• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טיפים לחיסכון בהוצאות משפחה 2021, 2022, 2023

• פותח הנושא A42
  • פורסם בתאריך

A42

משתמש בכיר
דירוג
2,104
טוב אני מאוד אוהב למצוא כך דרך (נסתרת) לחסוך בהוצאות (בצורה חוקית כמובן) ולאחרונה נתקלתי בפורם ב2 דברים חדשים שהפתיעו אותי לטובה ולמידו אותו דברים חדשים

1. אפשרות לתשלום בסופר בשוברי קניה של ארגון/ הסתדרות המורים חיסכון של 5-20 אחוז ברשתות גדולות (רמי לוי, שופרסל...) - (תודה ל@המהנדל)
2. אפשרות לקבלת הנחה של עד 80 אחוז בארנונה על הכנסות נמוכות (כנראה רלוונטי יותר לאחר הפרישה המוקדמת) ופטור מארנונה לבעלי תעודת נכה (ושוב תודה ל@המהנדל)

אז חשבתי לרכז פה כמה טיפים / רעיונות לחיסכון מתמשך בהוצאות שוטפות, משונה מפוסטים שונים דווקא לא רוצה להתמקד בחיסכון בצריכה - לקנות דבר כזה ולא אחר אלה פשוט איך לחסוך בחשבונות הגדולים

להלן ההוצאות הגדולות השוטפות שלי ותרגישו חופשי להוסיף - ומה אני עושה/ יודע שאפשר לחסוך עליהם ואשמח לתוספות התייחסיות ושאר ירקות

1. ארנונה - הנחת משרת מילואים פעיל (5%), הנחת הכנסה נמוכה (עתידי)
2. חשמל - דוד שמש חכם, חיבור מכונת כביסה ומדיח למים החמים, נורות LED, קולטים סולארים (עתידי)
3. מים - אשמח לכל עזרה בנושא (בממוצע יוצא לנו מעל 700 שקל בחודשים למשפחה של 4 בגלל גינה גדולה)
4. קניות בסופר - רמי לוי משלוחים, תווי קניה ארגון המורים, מבצעי עומק שנתיים (קניה לכל השנה בעיקר של טואלטיקה)
5. משכנתא - מסלול פיתוי ומחזור, הישארות רק עם מסלול פריים
6. תשלומי גנים פרטים (עד גיל 3) - נושא כאוב, אשמח לרעיונות (בלי כוונה לשנות את הגן - אולי זיכוי מס כל שהו)
7. תשלומי צהרונים - נושא כאוב, אשמח לרעיונות (בלי כוונה לשנות את הגן - אולי זיכוי מס כל שהו)
8. דלק - לעבוד קרוב הביתה (-: אבל אולי יש למישהו גם משהו שיעזור פה תלושים, מנוי VIP, כרטיסי תדלוק....?
9. ביטוחים - ביטול של כולם ;) כמובן לא ממליץ וזה רק דעתי האישית ועדין מחזיק בכמה בטוחים בודדים מעבר למחוייב בחוק של סביב ה300 שקל לכל המשפחה...
10. תקשורת - מעבר לנטפליס עם חבילת אינטרנט וניידים הכי זולה שיש...

תודה לכל העוזרים :)

@A42 תוכל לפרט על הקטע של התווי קנייה של ארגון המורים? איך זה עובד? מאיפה משיגים אותם וכו'?
אני חבר בארגון המורים ואשמח לנצל את האפשרות הזו :)

. דלק - לעבוד קרוב הביתה (-: אבל אולי יש למישהו גם משהו שיעזור פה תלושים, מנוי VIP, כרטיסי תדלוק....?
עבודה חלקית מהבית, אוטובוס, אופניים, אופניים חשמליים, קורקינט, רכבת, רכב היברידי, הסבה לגז, קטנוע, או שילוב של כל הנ''ל.

בבקשה. ההטבה היא דרך מועדון אשמורת והניצול המקסימלי של התווים הוא עם הכרטיס שלהם.

טוב אני מאוד אוהב למצוא כך דרך (נסתרת) לחסוך בהוצאות (בצורה חוקית כמובן) ולאחרונה נתקלתי בפורם ב2 דברים חדשים שהפתיעו אותי לטובה ולמידו אותו דברים חדשים

תודה על הקרדיט. אפילו לא התחלתי ׁׁ;)

אינטרנט - אנחנו משלמים כל חודש כ50 ש"ח בממוצע על מהירות של 100/200M. המבצע הרלוונטי הוא דרך חברת הוטנט, כאשר יש תקופת חסד של 3 חודשים בהם המחיר הוא בדיחה ו9 חודשים המחיר סביר, אז כל 3 חודשים אני מדלג בין חבילה של 100 ו200 מגה.

אני גם לא משלם על ראוטר מודם. הגעתי עם הוט להבנה שבגלל שהם מחייבים אותי להשתמש בראוטר שלהם ואין לי אפשרות לרכוש דגם אחר ולהשתמש בו אז אני גם לא צריך לשלם עליו בנפרד והוא צריך להיכלל במחיר החבילה שלי.
לקח להם כמה חודשים לטפל בזה (באמצע גם הייתה המגיפה) ועל כל חודש של חיוב ביתר הם מחויבים לפי החוק להגנת הצרכן לזכות אותך + לשלם לך קנס של כ16 ש"ח.

מזהיר אתכם, לא לבעלי לב חלש או סלידה ממוזיקת מעליות.

כן ברור שעשינו את זה, אפילו שקלנו להוסיף עוד דיירים (-;
אימוץ של קשיש, נכה, ניצול שואה שהוא גם משרת פעיל במילואים יסגור לך את כל הפינות.

נערך לאחרונה ב:
@A42 תוכל לפרט על הקטע של התווי קנייה של ארגון המורים? איך זה עובד? מאיפה משיגים אותם וכו'?
באתר תמורה של ארגון המורים תחת צרכנות והטבות יש רשתות מזון יש הרבה קטנות, לי רלוונטי רמי לוי ב7 אחוז הנחה

אז כל 3 חודשים אני מדלג בין חבילה של 100 ו200 מגה.
לא הבנתי איך אתה מדלג, בדרכ הם תמיד אומרים לי שזה רק למצטרפים חדשים ואז זה כאב ראש להתנתק ולעבור לספק אחר ואז לחזור...

עבודה חלקית מהבית, אוטובוס, אופניים, אופניים חשמליים, קורקינט, רכבת, רכב היברידי, הסבה לגז, קטנוע, או שילוב של כל הנ''ל.
טוב אני עובד מספיק קרוב לבית (מרחק הליכה) שזה לא רלוונטי
יותר מעניין לחסוך בדלק בצורה הפשוטה שלו על ידי לשלם פחות
היברידי/ חשמלי / גז עוד לא ראיתי נוסחא שיוצאת משתלמת אם אתה נוסע פחות מ10,000 ק"מ בשנה - אשמח לטעות
אבל בכל מקרה לא רוצה להחליף אוטו רק לשלם פחות על הדלק
אין לאף אחד ניסיון פה עם איזה כרטיס/ מועדון?

לא הבנתי איך אתה מדלג, בדרכ הם תמיד אומרים לי שזה רק למצטרפים חדשים ואז זה כאב ראש להתנתק ולעבור לספק אחר ואז לחזור...
אמרתי, לא לבעלי לב חלש אבל פשוט איימתי בניתוק אם הם לא יתנו לי את החבילה החדשה.

• אהבתי
Reactions: A42
באתר תמורה של ארגון המורים תחת צרכנות והטבות יש רשתות מזון יש הרבה קטנות, לי רלוונטי רמי לוי ב7 אחוז הנחה
האם אתה מכיר איזושהי הנחה שתקפה באונליין?

האם אתה מכיר איזושהי הנחה שתקפה באונליין?
סליחה על ההתפרצות - תו הזהב כולל קניה באון ליין בשופרסל. כרגיל 7% הנחה. בפסח 9% (אולי עוד תקף).
חבר יכול לקנות לך ולשלוח לנייד. ואם אין לך אף מכר עורך דין אתה כנראה עולה חדש, אז תשלם מלא.

סליחה על ההתפרצות
נסלח :) ותודה.
נראה לי מוכרים אצלי משהו כזה בעבודה, תלוש פיזי, מעניין אם באותה הנחה.
יש לי קרוב עו"ד, אבל הוא כזה חננה ועובד מדינה שהוא לא יסכים.

בכל מקרה, נשמע אופציה מעניינת, תודה(מעניין גם אם רמי לוי יותר זול משופרסל ביותר מהפער הזה)

בכל מקרה, נשמע אופציה מעניינת, תודה(מעניין גם אם רמי לוי יותר זול משופרסל ביותר מהפער הזה)
שאלה טובה, ההתרשמות שלי היא שרמי לוי יותר זול בכ-15%-20%, אבל לא ממש השוויצי מחירים. מישהו מכיר דרך להוזיל את הקנייה ברמי לוי אונליין? אפילו כרטיס האשראי שלהם לא ממש עוזר, כי המבצעים עם הנחת התשלום בכרטיס, הם ממש ממש מעטים וכמעט אף פעם לא רלוונטיים לי (נראה לי שבתום שנת הפטור מעמלה, אפטר מהכרטיס).

כנראה פחות רלוונטי לימי הקורונה בהם שוהים בבית יותר, אבל כדאי להכיר את האפשרות של חברת חשמל לתעריף קוט"ש לפי שימוש בשעות שיא/שפל.
מחישוב שעשיתי בעבר זה לא משתלם לדפוס השימוש שאני מחשיב כנפוץ, אבל עשוי להשתלם לדפוסי שימוש מסוימים.

תשקו את הגינה במים אפורים. אצל ההורים שלי המים ממכונת הכביסה משקים גינה יפה.
בשימוש במים אפורים ביתיים בישראל הוא לא חוקי (וגם ללא קשר לחוק מסוכן)
כן יכול להגיד שבבית שלי אפילו עשיתי הכנה לזה, אבל אחרי שקצת קראתי על זה יותר הבנתי שזה לא שווה את הסיכון
כן רעיון שאני חושב עליו זה בבית הבא לנקז רק את מי המזגנים להשקיית הגינה כי אלה מים מזוקקים + יש יתרון גובה ואז אפשר להשקות ע"י כבידה בלי משאבה
אבל הכמות מים היא סביב ה40 ליטר ביום חם לכמה מזגנים קטנים או מזגן גדול אחד כלומר בגדול בחודש זה יהיה סביב ה500 ליטר כלומר סהכ סביב ה5 שקל בחודש
ואז לא בטוח ששוה את התוספת עלות של הצנרת (לפי חוק ה300 זה 1500 שקל - לנתב את הצנרת של כל המזגנים בנפרד מהביוב לנקודה חיצונית + מסילות השקייה כנראה יעלה לפחות פי 2

כנראה פחות רלוונטי לימי הקורונה בהם שוהים בבית יותר, אבל כדאי להכיר את האפשרות של חברת חשמל לתעריף קוט"ש לפי שימוש בשעות שיא/שפל.
מחישוב שעשיתי בעבר זה לא משתלם לדפוס השימוש שאני מחשיב כנפוץ, אבל עשוי להשתלם לדפוסי שימוש מסוימים.
בהחלט מעניין לא הכרתי, הסתכלתי קצת באתר של חברת חשמל
אבל התעריף הממוצע שם הוא לא כמו העלות החודשית הרגילה של קוט"ש (50 אג) הוא בעצם 70 א"ג
אז לא רואה איך כל משק בית ממוצע לאורך השנה יוצא ברווח בזה
אלה אם הוא מפעיל מעל 80 אחוז מהצריכה שלו בשעות הלילה אחרי 22:00

אבל התעריף הממוצע שם הוא לא כמו העלות החודשית הרגילה של קוט"ש (50 אג) הוא בעצם 70 א"ג
אז לא רואה איך כל משק בית ממוצע לאורך השנה יוצא ברווח בזה
אלה אם הוא מפעיל מעל 80 אחוז מהצריכה שלו בשעות הלילה אחרי 22:00
ממוצע זה לא הדרך להסתכל על זה. המטרה של תעריף שיא ושפל הוא לעודד אנשים להעביר את רוב השימוש לשעות השפל, בהן יש עודף ייצור. זה יכול להתאים לאנשים שלא נמצאים בשעות היום בבית, ויכולים להעביר כמה שיותר מהשימוש שלהם לשעות הערב והלילה.
כאמור, זה לא משתלם לרוב האנשים אלא לדפוס שימוש מסויים.
מעניין אגב אם אפשר בדרך כלשהי לחבר דירה לשני שעוני חשמל, אחד לפי תעוז ואחד לפי תעריף קבוע, ולאפטם את השימוש.

טוב אני עובד מספיק קרוב לבית (מרחק הליכה) שזה לא רלוונטי
יותר מעניין לחסוך בדלק בצורה הפשוטה שלו על ידי לשלם פחות
היברידי/ חשמלי / גז עוד לא ראיתי נוסחא שיוצאת משתלמת אם אתה נוסע פחות מ10,000 ק"מ בשנה - אשמח לטעות
אבל בכל מקרה לא רוצה להחליף אוטו רק לשלם פחות על הדלק
אין לאף אחד ניסיון פה עם איזה כרטיס/ מועדון?
לדעתי הכרטיסים והמועדונים זה די חרטא, נותן לך הנחה על שירות מלא וזה יוצא יותר יקר משירות עצמי.

נשמע שאתה לא מוציא הרבה על דלק, מה שאפשר לעשות זה לתדלק בתחנות זולות (במפרץ חיפה יש המון...) ולנסוע מאוד רגוע.

נכון, מניח שיש כאלה שאולי זה יכול להשתלם להם אבל לדעתי אלה יחידי סגולה
כי בסוף התעריף שפל כולל מעמ הוא 42 אג מול 50 אג ברגיל
כלומר תעביר את כל הצריכת חשמל שלך לשעות הלילה כלומר אחרי 10 בלילה ולפני 6 בבוקר
עדין אתה תחסוך רק 16 אחוז
ואם כן תשתמש בחשמל אפילו בכמות קטנה בשעות השיא (להכין ארוחת ערב לילדים או תאורה בערב) אתה תשלם 120 אגורות כלומר 240 אחוז!!!
נשמע לי מעט לא צודק

מעניין אגב אם אפשר בדרך כלשהי לחבר דירה לשני שעוני חשמל, אחד לפי תעוז ואחד לפי תעריף קבוע, ולאפטם את השימוש.
מניח שטכנית זה אפשרי, אבל אתה תשלם פעמים את החיבור הקבוע שזה סביב ה40 שקל
ובנוסף תוכל לבחור אולי איזה מפסקים ושקעים לנתב לשם אבל לא תוכל להחליף בינהם
נגיד הייתי מכוון את המדיח והמכונת כביסה לשם ומתכנת אותם לשעות הלילה
אבל אם נסתכל על מספרים זה בגדול 60 שקל לחודש שהחיסכון במקסימום יגיע ל10 שקלים (משמעותית פחות מה40 שקל תוספת שיעלה לי החיבור הנוסף)
ולפי כלל ה300 העלות החד פעמית ללא קשר לא יכולה לעבור את ה 3000 שקל שזה כנראה פחות ממה שיעלה לוח חשמל נוסף

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S המחשות ב-AI -> שימוש - טיפים? פוסטים מאיכות נמוכה 5
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
J טיפים להצלחה בתפקיד בחברת גמפא התפתחות אישית 5
ו טיפים להתגבר על הפחד להשתתף במסיבת ריקודים? (לא יכולתי לחשוב על כותרת מוצלחת יותר) התפתחות אישית 9
א טיפים תזונה / שוקו אורגני אוף טופיק 19
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
H טיפים לתביעה קטנה בנוגע לרשלנות רפואית אוף טופיק 27
W טיפים של מאסטרים לנצח את השיטה התפתחות אישית 2
אושו טיפים למשכיר המתחיל נדל"ן 5
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
S טיפים ותובנות - הגשת דו"ח שנתי 1301 למס הכנסה (כולל רווח הון בחו"ל) מיסים 19
ש טיפים לאבא גרוש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
Skazi טיפים בקניית דירה ישנה נדל"ן 18
E מבקש טיפים לקניית נכס מכונס ושאלה נדל"ן 13
A טיפים להפתחת מיסוי בעקבות משבר הקורונה מיסים 6
G טיפים למרכז הערכה אוף טופיק 3
ה המנוהל בעל כורחו - בקשת טיפים לשליטה על תיק מנוהל שוק ההון 1
Dagayev טיפים חסכניים והמלצות לחתונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
D טיפים להכנסה מדיבידנדים שוק ההון 1
G טיפים לפני סבב משכנתא? שוק ההון 16
M סטודנט - מחפש טיפים כלכליים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
B טיפים לשדרוג נכס להשכרה נדל"ן 3
ס טיפים ללמוד לבד? התפתחות אישית 27
קוף שמבין טיפים לחשיבה מחדש על מנהג הטיפים האדיוטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
D ביטוח סיעודי - טיפים לתביעה? צרכנות פיננסית 6
S טיפים חסכניים לטיול תרמילאי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
M מעקב שוטף אחרי תקציב- טיפים? צרכנות פיננסית 1
M טיפים לנותני שירותים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 104
משה מחפש טיפים לתואר שני התפתחות אישית 10
א טיפים לחתונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
אiהד טיפים לזיהוי שרלטנים אוף טופיק 26
Y טיפים לתיירות זולה בחגים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
א טיפים, קריאה ועיניים. התפתחות אישית 40
ארי1 טיפים לבניית תיק השקעות שוק ההון 36
A השקעה בנדל"ן מסחרי- טיפים? שוק ההון 5
הסולידית "99 טיפים לעצמאות כלכלית" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
S עצמאי פטור - קרן ההשתלמות מלאה, מה האפיק הבא לחיסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O התייעצות לחיסכון פנסיוני לבני 60+ שוק ההון 4
T מהפוסט של הסולידית על מיסוי: ״הפקידו באופן עצמאי לחיסכון פנסיוני מעבר לשיעורים החייבים בחוק״ דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 6
M איך לא לבזבז על הוצאות גדולות שיכלו ללכת לחיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
M פתרונות לחיסכון במס רכישה ושבח פוסטים מאיכות נמוכה 0
א הוצאות קבועות הזדמנות לחיסכון? צרכנות פיננסית 2
הנולד הפרשה חודשית לחיסכון של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 11
S התייעצות בנוגע לחיסכון, ומסחר פעיל שוק ההון 7
יבגני_ל האם יש דבר כזה כ"תועלת פוחתת" בהמשך הפרשה שוטפת מהמשכורת לחיסכון אוף טופיק 10
X אפיק סולידי לחיסכון עבור קנייה בדולרים שוק ההון 4
S שאלה בקשר לחיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ה המלצות לחיסכון בטיול גדול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה