• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיסכון חודשי

בסכומים כאלה קטנים אפשר גם להתחיל בהפקדה חודשית בהו"ק לקרן נאמנות בבנק.
אפשר (ומומלץ) להתמקח על העמלות ודמי הניהול. מקסימום אחרי שהתיק יגדל תמיד אפשר להעביר הכל לבית השקעות/בנק אחר עם תנאים טובים יותר.
ותוך כדי כדאי להמשיך ללמוד בנחת על נושא ההשקעות כהכנה לשלבים הבאים.

יש לי ידיעה (ייתכן שמוטעית) שלא ניתן לפתוח חשבון בבית השקעות עם סכום של 5000 ש"ח, (ובמקרה של הבכור שלי 1000 ש"ח).
- בנוסף, הייתי רוצה שתהיה לי האפשרות להוסיף כל חודש סכום נניח 500 שח.
- הכסף לא צריך להיות נזיל במיידי, אבל אולי כן אצטרך אותו בטווח של שנה, למרות שזה יהיה רק במקרי קיצון.
1. אם זה כל החסכון שלכם עד עכשיו אז באמת דבר ראשון זה לחסוך לטובת הפתעות רעות (כמו הקורונה). יש כאן לא מעט חברים ששומרים כסף בעו"ש או בפק"מ בגובה שנע בין 3 חודשי הוצאות לשנה ורק אחרי הסכום הזה מתחילים לחסוך לצורך השקעה.
2. אם את חושבת שתצטרכי את הכסף תוך שנה-שנתיים, אולי לא כדאי בכלל להשקיע אלא לחסוך. בדרך כלל משקיעים לזמן ארוך ואז גם אם יש נפילות מדי פעם, זה לא קריטי כי לא חייבים למכור דווקא אז.
3. אם תחליטי להשקיע, בסכומים האלה את יכולה לפתוח תיק השקעות בבנק. בתי השקעות דורשים מינימום של בערך 20K ש"ח להשקעה הראשונית.

IRA?
ומעניין, את בטוחה בזה? אולי, למרות שאת כנראה תחת הסכם קיבוצי כלשהו, את יכולה להעביר את הכספים לקופה לבחירתך ולנהל אותם כרצונך. ואולי לא, אני לא מבין בזה. בכל מקרה זה לא ממש עונה על הצורך שלך להפקיד כספים מהעוש שלך.
IRA ...כן. התבלבלתי.
יש אפשרות להעביר את הכספים לקופה אחרת לבחירתי אבל אז אני מפסידה 2 דברים: הפקדות נמוכות עובד/מעביד וקבלת שנת ותק על שנת שבתון.

יש כאן לא מעט חברים ששומרים כסף בעו"ש או בפק"מ בגובה שנע בין 3 חודשי הוצאות לשנה ורק אחרי הסכום הזה מתחילים לחסוך לצורך השקעה.

זה עדיף על לשים את הכסף בקופת גמל עם סיכון נמוך ונזילות גבוהה? (ולהשאיר בעו"ש סכום של חודש הוצאות אחד?)
--כרגע אנחנו עומדים בעו"ש של חודש הוצאות אחד--

זה עדיף על לשים את הכסף בקופת גמל עם סיכון נמוך ונזילות גבוהה? (ולהשאיר בעו"ש סכום של חודש הוצאות אחד?)
--כרגע אנחנו עומדים בעו"ש של חודש הוצאות אחד--
לדעתי האישית זה סכום נמוך מידי,אני הייתי שומר בעו"ש ומנסה לחסוך עוד.
סיכון נמוך אומר תשואה ממש נמוכה ובסכום כזה לא משמעותי..
הייתי רואה את הקרן השתלמות שלי כהשקעה לטווח ארוך בינתיים.
לא ממליץ\מיעץ

לדעתי האישית זה סכום נמוך מידי,אני הייתי שומר בעו"ש ומנסה לחסוך עוד.
זה סכום נורמטיבי לדעתי לאדם עם הנסיבות שהוצגו ועם רצון להתחיל ולחסוך במוצר כלשהו 500 ש"ח לחודש כפי שהוצג.
@אורית28 ,
לא ממליץ לעשות את זה, אבל אני חושב שיש טעם בבירור אובייקטיבי (מחוץ לדפי הפורום) מהי קופת גמל להשקעה והאם זהו כלי שעושי להתאים לך בשלב זה.

זה סכום נורמטיבי לדעתי לאדם עם הנסיבות שהוצגו ועם רצון להתחיל ולחסוך במוצר כלשהו 500 ש"ח לחודש כפי שהוצג.
זה גם אפשרות סבירה אבל לדעתי(בלבד) לזוג+4 עדיף שיהיה קצת יותר מ5000 בעו"ש לפני שמתחילים להשקיע(כמובן אחרי שיש תיק גדול והבנה אפשר גם בלי).
בעיקר שיש רצון לסיכון נמוך והתשואות מאוד נמוכות במסלול כזה.

בסכומים כאלה קטנים אפשר גם להתחיל בהפקדה חודשית בהו"ק לקרן נאמנות בבנק.
אפשר (ומומלץ) להתמקח על העמלות ודמי הניהול. מקסימום אחרי שהתיק יגדל תמיד אפשר להעביר הכל לבית השקעות/בנק אחר עם תנאים טובים יותר.
ותוך כדי כדאי להמשיך ללמוד בנחת על נושא ההשקעות כהכנה לשלבים הבאים.
+1.
אולי כדאי לחפש קרנות נאמנות לא מחקות. הקרנות האלו גובות יותר דמי ניהול, אבל משלמות עמלת הפצה לבנק.
בתמורה, חלק מהבנקים מוותרים על עמלות ישירות מהלקוח, ובמקרה של השקעה בסכומים קטנים זה משמעותי.

אפשר הסבר?
במסחר רגיל צריך להיכנס למערכת המסחר בחשבון ההשקעות וליזום פעולת קנייה או מכירה עם כל הפרמטרים הרלוונטיים.
במקום זה, אפשר להפוך את התהליך לאוטומטי באמצעות הוראת קבע על סכום מסויים שהבנק יקנה לך יחידות בקרן נאמנות מידי חודש.
זה פתרון נחמד להתחלה ובטח בסכומים נמוכים עד שמבינים יותר איך להשקיע עצמאית ומגיעים לגודל תיק מינימלי.
תבקשי מהבנקאי שלך בסניף שיסביר לך יותר על זה ובהזדמנות תבקשי הנחה בעמלות.

אולי כדאי לחפש קרנות נאמנות לא מחקות. הקרנות האלו גובות יותר דמי ניהול, אבל משלמות עמלת הפצה לבנק.
בתמורה, חלק מהבנקים מוותרים על עמלות ישירות מהלקוח, ובמקרה של השקעה בסכומים קטנים זה משמעותי.
ועדיין, קרן נאמנות כזו (לא מחקה - פטורה מעמלות קניה/מכירה) תהיה יקרה יותר מכל קופת גמל להשקעה, בנוסף הבנק יגבה משהו כמו 0.6% דמי משמרת (אם היא לא תפעל להוריד אותם).
לגבי קרנות מחקות הבנק יגבה בנוסף עמלות קניה/מכירה מטורפות, במקרה שלה כנראה יעמוד על מינימום של 20 ש"ח לפחות לפעולה..

בקיצור, כנראה שבלית ברירה בשלב הזה עדיפה קופת גמל למרות הכל

לינק לפוסט תמציתי וברור בקשר לקופת גמל להשקעה (פעם ראשונה שאני נתקלת בבלוג הזה אבל בתגובות מצאתי שני חברים חמודים מהפורום).
http://www.alonsave.co.il/קופת-גמל-להשקעה
נדמה לי שהשיקול של ארוע מס בהעברה לצאצאים הוא לא נכון, אין מס ירושה.
כך שעוד "יתרון" של קופגלה נעלם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A 41 אחוז חיסכון חודשי אוטמטי בביטוחים הפנסיונים?? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 27
Homer חיסכון חודשי לעצמאי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
H הפתעה | חיסכון משמעותי בחשבון המים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
א חיסכון לילדים בib (בעקבות הפוסט האחרון בבלוג) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
S משיכת כספים מפוליסת חיסכון שוק ההון 9
S חיסכון לטווח לא ידוע שוק ההון 5
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
ר זהב במקום חיסכון בבנק, חכם או פחות??? פוסטים מאיכות נמוכה 19
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
T קרן כספית + חיסכון לשעת חירום שוק ההון 4
F חיסכון לילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח העברת דירה שניה במתנה לילד- חיסכון במס שבח נדל"ן 10
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
J חיסכון לטווח הארוך ופטור מס שוק ההון 8
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
מ המלצה להשקעה או חיסכון פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל דמי ניהול- פוליסת חיסכון וקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S כלי טכני לירושה - גמל / פוליסת חיסכון? צרכנות פיננסית 2
מ תכנית חיסכון לילד (רך שנולד) שוק ההון 1
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
א אסטרטגיה השקעה - לבעלי חיסכון קטן שוק ההון 5
E עצמאי - חיסכון באופן עצמאי . אפשרי או לא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
M חיסכון בבנק לאומי צרכנות פיננסית 8
M חיסכון במיזוג מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
E עיכוב בפדיון פוליסת חיסכון שוק ההון 0
M חיסכון במס רכישה ושבח נדל"ן 7
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
שם משתמש בעייתי האם יש דבר כזה חיסכון בבנק עם ריבית מעל 2% לשנה? צרכנות פיננסית 5
M חיסכון בכביסה מי כאן מכיר\ה את הג'ינס במקפיא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
A חיסכון כסף בצד ללא השקעתו שוק ההון 11
א חיסכון כסף בצד מדי חודש שוק ההון 12
H התלבטות בין פוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
M חיסכון במים שיטה שלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ב פוסט עם יד על הלב - חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
C חיסכון לכל ילד- טימינג בהחלפת בית השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A פוליסת חיסכון בלקרוק והמלצה מפוקפקת? שוק ההון 7
unrealx חיסכון על חנייה / הגעה לנתב"ג כשאין רכבות צרכנות פיננסית 41
איש ירח חיסכון לכל ילד- מנוף להגדלת הצריכה של מעמד הביניים? אוף טופיק 15
S פוליסת חיסכון - לאן לנייד את הכספים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
pita קיזוז הפסדים במניות מול רווחים בפוליסת חיסכון? מיסים 5
שם משתמש בעייתי פוליסת ביטוח חיים משולב חיסכון - יש הגיון במוצר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה