• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיסכון ומשמעות

אני עדיין חושבת שאם יש לך אפשרות ללמוד רפואה תעשה את זה, יש לי הרגשה שזה "או שאתה מנצח או שאתה מסביר". אם תהיה רופא ותלך לכיוונים פורצי דרך אתה תגיע כמנצח.

,תודה על התגובה - ואאוו!! שינית לי את החשיבה.

אני לא דיברתי עם פסיכיאטרים אף פעם, (דיברתי עם רופאים אחרים, גם עבדתי 9 חודשים בסביבה עם רופאים),
האמת זה נשמע ונראה שיש לך המון קירבה לתחום,

בהקשר הפיננסי - להתחיל לחסוך בגיל 40 כרופא זו פונקציה פיננסית שמשתלמת ביחס לחיסכון מגיל 21?
גם השכר לא תלוי בבירוקרטיה של איפה אתה משובץ?

אני גם שואל את עצמי אם זה הגיוני ללמוד פסיכיאטריה למרות שאני מאמין (ויודע) שהסמים האנטי דיכאוניים ואנטי פסיכוטיים שהם נותנים הורסים את המוח?
כאילו (נניח ואני פסיכיאטר בהתמחות) אני אהיה חייב לחלק את ה"סוכריות" האלו לאנשים כחלק מההתמחות - לא?

אני נמצא בצומת מאוד דומה לשלך, מכל הבחינות.
רק רציתי לומר תודה על שרשור נהדר, ושאתה לא היחידי בדילמה הזאת . מאחד שכרגע עדיין מכוון לרפואה ...
תודה!
הגיל עושה את שלו ;)

לסדר להן טיפולים מופרכים וחסרי תועלת מוכחת, זה לא בדיוק צדיקות גדולה, ותיקון עולם

לא מבין למה כתבת את המילים הללו. באמת שאין לי מושג.
אתה יודע למה הכוונה רפואה פונקציונלית??
נראה לי שלא. כי לא נראה לי שהית שולל בביטול ובהינף יד אם הית באמת יודע מה זה אומר.

אני לא יכול לעלות קישורים, תפתח ביוטיוב בעברית "מארק היימן מהי רפואה פונקציונלית"
אם יעניין אותך תכנס לאתר של מרפ".י

,תודה על התגובה - ואאוו!! שינית לי את החשיבה.

אני לא דיברתי עם פסיכיאטרים אף פעם, (דיברתי עם רופאים אחרים, גם עבדתי 9 חודשים בסביבה עם רופאים),
האמת זה נשמע ונראה שיש לך המון קירבה לתחום,

בהקשר הפיננסי - להתחיל לחסוך בגיל 40 כרופא זו פונקציה פיננסית שמשתלמת ביחס לחיסכון מגיל 21?
גם השכר לא תלוי בבירוקרטיה של איפה אתה משובץ?

אני גם שואל את עצמי אם זה הגיוני ללמוד פסיכיאטריה למרות שאני מאמין (ויודע) שהסמים האנטי דיכאוניים ואנטי פסיכוטיים שהם נותנים הורסים את המוח?
כאילו (נניח ואני פסיכיאטר בהתמחות) אני אהיה חייב לחלק את ה"סוכריות" האלו לאנשים כחלק מההתמחות - לא?

לחסוך בגיל 21 זה לא כמו לחסוך מגיל 40 כי שקל שאתה משקיע בגיל 21 צובר ריבית דריבית עד גיל 40... אנשים שלומדים רצוף בלי הפסקות מתחילים להרוויח בסטז שזה אומר אחרי 6 שנים ולא 19 (כמובן שעובדים תוך כדי אבל זה קשה והלימודים יקרים), השכר נטו בסטז נע בין 6000-7000 (לאישה בהריון בלי תורנויות), עם סוג של ממוצע 8500 (משרה מלאה + 4 תורנויות בחודש) ומגיע ל 10000 עם 6 תורנויות (לא כל בית חולים מאפשר לעשות עוד תורנויות) או עם 4 תורנויות בפריפריה (שזה באמת תלוי בבירוקרטיה של איפה אתה משובץ). אבל זה לא משנה, זאת רק שנה אחת. אח"כ את ההתמחות אתה בוחר איפה לעשות. השכר נע בין 12 נטו (בלי תורנויות - נגיד רופאי משפחה) ל 18 נטו (התמחויות עם 8 תורנויות בחודש). זה הסדר גודל. לאחר ההתמחות השכר יורד קצת אצל הבכירים כי אין תורנויות ואחרי שנתיים מתחיל לעלות. כמה מרוויח בכיר בבית חולים עם 5-10 שנות נסיון אני לא יודעת, זאת תעלומה (אין שקיפות, וטבלאות שכר באינטרנט לא משקפות כי הן לא אומרות בדיוק התמחות/ כוננויות / מקצוע במצוקה וכו). בקהילה (קופת חולים) מרוויחים 25-30 נטו בלי תורנויות (בבית חולים מרוויחים פחות מבקופות חולים). אבל נאמר פעם בפורום "אם תהיה רופא לא תהיה עני" וזה משפט כנראה נכון. שים לב שהנגזרת לפנסיה של רופאים לא יוצאת מהשכר כולו אלא מחלק מסויים ממנו שנשאר יחסית נמוך לשכר הכללי, לכן באופן כללי (וזה אולי נכון תמיד אבל צריך לשים לב) אתה צריך לחסוך לעצמך פנסיה טובה.

בכל מקרה אתה לא הולך ללמוד פסיכיאטריה אלא רפואה. אתה תחשף לפסיכיאטריה במהלך הלימודים ותוכל להחליט. אני לא יודעת מה אתה מדמיין כשאתה מדבר על פסיכיאטריה אבל הסצינות של מישהו בדיכאון שקשה לו בחיים ומקבל ציפרלקס - זה לא זה. בפסיכיאטריה האשפוזית (וכמובן כנגזרת בזה גם בקהילה) פלח משמעותי של העבודה הוא עם סכיזופרנים שכולל איזון אשפוזי שילוב בקהילה וקשר עם מליון גורמים סוציאלים לדיור מוגן, סל שיקום, משטרה... אתה אומר בהמון ידע שמה שדופק את המוח זה התרופות אבל אני מקווה שתגיע עם ראש פתוח והערכה למי שבוחר את התחום הזה (וגם צניעות...) ואז אולי תווכח שמה ש"דופק" (או מראש "דפוק") במוח זאת המחלה (ויוצא שבאסוסיאציה אחוז ניכר מהאוכלוסיה המאושפזת סבלה חיים של התעללות, עוני, אונס... זה גם לא עוזר). והמטרה המשותפת לכל הגורמים היא לעבוד ביחד כדי לעזור למטופל.
בכל מקרה כן, את תהיה חייב לחלק תרופות למטופלים שלך כחלק מההתמחות וכחלק מהעבודה ובאופן כללי תצטרך לעשות מה שאומרים לך כמו בכל עבודה, יש הרבה דברים שמשגעים את כולם במערכת הרפואית אבל צריך לעבוד עם מה שיש (מצד אחד) ולעבוד כל הזמן כדי לשפר (מצד שני) ע"ע הספר הלבן והבריטים.

@Ofec_Bar את בטוחה שכל הסכומים שאת כובת הם נטו?
יש לי כמה בני משפחה שהם רופאים ותיקים (כולם בני 40 עד 60)
(2 מומחים ו-2 רופאים בקהילה) ואף אחד לא מהם מרוויח ככה

@Ofec_Bar את בטוחה שכל הסכומים שאת כובת הם נטו?
יש לי כמה בני משפחה שהם רופאים ותיקים (כולם בני 40 עד 60)
(2 מומחים ו-2 רופאים בקהילה) ואף אחד לא מהם מרוויח ככה
אתה מתכוון למה שכתבתי לבכירים בקהילה? 25-30? בזה אני לא יכולה להיות בטוחה כי זה משהו שאמנם רופאים אמרו לי אבל לא ראיתי תלוש. (והאמת שיש חוסר שקיפות כזה גדול שאני מניחה שיש וריאביליות גבוהה). אבל כן, נאמרו סכומים כאלה (כמו 50 ברוטו, ואף מישהו שעובד בבית חולים אמר שבקהילה הוא היה מקבל פי שניים מזה למשרה מלאה. מדובר במומחה עם תת, שאמר שעל יום עבודה בשבוע בקהילה הוא מקבל 10 (ברוטו). לא יודעת אם להאמין. מומחים בלי תת מקבלים פחות) . שכר המתמחים יותר גלוי

אחד מבני המשפחה הוא רופא משפחה עם 2 תתי התמחות לדעתי מהשיחות שלי איתו הוא מקבל בערך חצי או קצת יותר ממה שציינת על יום עבודה בשבוע בקהילה. השני רופא משפחה עם התמחות בילדים לא יודע כמה מקבל אבל הוא ממש לא נראה אמיד באופן יוצא דופן.
השניים האחרים הם רופאים עם התמחות ותת התמחות ועובדים בבית חולים. גם לדעתי לא מרוויחים ככה ושניהם עובדים קשה מאוד.

אני מכיר באופן אישי מבית הכנסת שלי מישהו שהוא מנהל מחלקה בבית חולים והוא אמר לי שהוא התחיל להרוויח יפה רק כשהתחיל לעבוד 2 ערבים בשבוע באופן פרטי

לא מבין למה כתבת את המילים הללו. באמת שאין לי מושג.
אתה יודע למה הכוונה רפואה פונקציונלית??
נראה לי שלא. כי לא נראה לי שהית שולל בביטול ובהינף יד אם הית באמת יודע מה זה אומר.

אני לא יכול לעלות קישורים, תפתח ביוטיוב בעברית "מארק היימן מהי רפואה פונקציונלית"
אם יעניין אותך תכנס לאתר של מרפ".י
אוקי, צפיתי בהרצאת טד של הנוכל הזה, אבל אם תוכל להחזיר טובה ולצפות בחזרה בסרטון אחר, היא מסבירה את זה הרבה יותר טוב ממני.

גיל תחילת החסכון הוא לא הפרמטר היחיד אם כי הוא כמובן חשוב.
יש חשיבות גם לשאלה אם גיל הוא יתרון או חסרון במקצוע שקשורה לשאלה נוספת והיא עד איזה גיל אפשר / מקובל לעבוד (בלי לרדת בתנאים).
ההתרשמות שלי היא שברפואה ניסיון הוא יתרון ורופא סביר ומעלה ימצא עבודה בכל גיל. לא בכל מקצוע זה כך.

נושא רלוונטי נוסף בגיל מתקדם הוא עד כמה יש אפשרות לעבודה חלקית. גם בתחום הזה התרשמתי שמצבם של רופאים טוב מאשר של רוב העובדים במקצועות אחרים, אבל כאן אני מדבר פחות מידע ויכול להיות שזה גם יותר קשור להתמחות של הרופא.

היא מסבירה את זה הרבה יותר טוב ממני.

מה בדיוק היא מסבירה?
אם אתה בעד תיוגים (נוכל) - אז אני אומר שהיא צינית ומתרברבת -
לא משנה מה ההשכלה שלה היא בסך הכל מציגה את הרפואה הפונקציונלית בטון ציני, קרבני ומתרברב.
היא לא מסבירה משהו. וגם ילד שיודע דבר או שתיים במשחק יכול לעשות את ההרצאה הזו, פשוט שיקפיד לקרוא ציטוטים בקול מתרברב.
בסוף היא התייחסה לכמה דברים מסויימים (היא עדיין לא "הסבירה" משהו - לפחות לא כמו שציפיתי) - אבל אני לא אכנס אליהם כרגע . (וחשוב לי רק לומר שגם ברפואה הפונקציונלית מספרים סיפורים על הקונבנציונלית)

נערך לאחרונה ב:
דווקא מסבירה לא רע
בשורה התחתונה הרפואה הפונקציונלית אינה מבוססת על הוכחות ומכאן הכל מתחיל להתגחך להם.

אנשים שלומדים רצוף בלי הפסקות

בישראל מעטים מתקבלים ללימודים בגיל 21, רובם עוברים מסכת יסורים קשה.
האלטרנטיבה זה חו"ל, אבל אז צריך זמן לחסוך כסף ללימודים בחו"ל.
מהסיבות הללו, פרקטית קשה לי לראות את עצמי כאופציה ראלית - להתקבל לרפואה בישראל\ללמוד בחו"ל - לפני גיל 25.

את תהיה חייב לחלק תרופות למטופלים שלך כחלק מההתמחות וכחלק מהעבודה
אוקיי, סליחה שאני שואל אבל מתי ובאיזה שלב אם בכלל תהיה לי אוטונומיה לשלב אבחונים פונקציונליים? להחליט שאני מוציא אנשים ללא מרשם תרופתי (עדיפות אחרונה)?
כשכיר בבית חולים זה אפשרי? (ואם לא אז איפה)

ועוד שאלה - לאיזה שלב במסלול הרפואי נכנס הרצון שלי למחקר בנוירוביולוגיה? - אמרת שכרופא זה יותר קל.

תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:
להחליט שאני מוציא אנשים ללא מרשם תרופתי?
כשכיר בבית חולים זה אפשרי?
בכל ותק, אם רופא במחלקה נורמלית(לא מרפאות חוץ לרפואה אלטרנטיבית), היה מונע טיפול תרופתי מחולה, ובמקום זה היה רושם לו לחם אורז ודנונה ביו, היו מרימים אותו על טיל.

@efrat אני טועה?

אינה מבוססת על הוכחות
תלוי מה הקטגוריות הרפואיות שאתה מכניס למושג "רפואה פונקציונלית. אם זה רפואות פסאודו מדע אני מסכים.
אבל ההנחת יסוד של הרפואה הפונקציונלית שונה מפסאודו מדע - כי היא מושתתת על בדיקות מעבדה ואבחונים מקיפים הרבה יותר ממה שעושים בקופת חולים, והיא שונה מהרפואה הקונבנציונלית - כי לא חוקרת אבחונים של תסמינים ומציאת תגובת נגד פרמקולוגית, זה לא הוכחה לכלום. כי זה לא מרפא את המחלה אלא רק מדחיק את התסמין. אבן היסוד של הרפואה הפונקציונלית שהיא טוענת שלא ניתן להוכיח בצורה וודאית מה גורם למחלה - מי שאומר כך הוא סתם יומרני. ולטפל בתסמין זה לא אופציה. לכן אנחנו צריכים לחלוש בצורה מדעית ולאבחן את כל המערכות בגוף, ואת כל מה שמוציא מאיזון של המערכות בגוף, שעלול לגרום למחלה. אחרי שאבחנו בבדיקות את המערכות בגוף, ואיזנו את כל המערכות הללו - אחוזים גבוהים מאוד שאדם יבריא.

אגב, הפסיכיאטר (שאני מעריץ) דייויד סרוואן שרייבר, מחבר הספר - ללא פרוייד ללא פרוזאק - היה חולה סרטן, הרופאים אמרו לו שהוא ימות - ובדרך הזו הוא חי 20 שנה אחרי שהרפואה הקונבנציונלית אמרה לו שימות.

לכן אנחנו צריכים לחלוש בצורה מדעית ולאבחן את כל המערכות בגוף, ואת כל מה שמוציא מאיזון של המערכות בגוף, שעלול לגרום למחלה.
כאן נכנס הממבו ג'מבו האמיתי.
הנוכלים המדוברים, נותנים משקל יתר לגורמים מסוימים, ללא בדל של ראיה מדעית.
יש גבול לחשיבות של תזונה נכונה וכו'
הגבול הזה הוא ראיות מדעיות.
כך יוצא שכל אחד שמגיע ל"רופאים" הללו, עם מצבים שונים לגמרי, איכשהו יוצא עם דיאטה נטולת גלוטן והמלצה לקנות אוגר או משהו.
זה בלי בכלל לפתוח את נושא ה"ניקוי מרעלים" שהוא הוקוס פוקוס אחד גדול. (detoxification)
לא מרפאים סרטן עם ויטמין C
זה פשוט שקר

הגבול הזה הוא ראיות מדעיות.
תשמע, אתה שוב בתפיסה אחרת ונקודת מבט אחרת. (זה מזכיר לי ספקנות פוסטמודרנית שמחפשת "הוכחות" שלא סובלות מה"כשל" של האינדוקציה המדעית)
אתה יכול למצוא ראיות סבירות ומסתברות וקרובות לוודאי ולאמת, (בכל דבר, כולל) ברפואה הפונקציונלית.

כל שכן שמדובר ברפואת מחלות, ולא רפואת תסמינים.
למה? כי רפואת מחלות היא מבוססת על הנתונים של החולה שמולי והנתונים הללו משתנים מחולה לחולה. ולא על אבחון תסמינים וטריגר פרמקולוגי. (שזה ניתן לדעת על ידי מחקרים פרמקולוגים של תעשיית התרופות)
ברפואת מחלות כמו בכל דבר מדעי אתה לא יכול לדעת מה הגורמים בוודאות, אלא רק מה מסתבר - גם כי אנחנו לא יודעים הכל, וגם כי כל אדם שונה בתגובות מסוימות לדברים מסוימים. יש סכמות אבחון מבוססות ביוכמיה, ואתה יכול לדעת שברגע שאדם יאזן את עצמו במערכות בגוף, הם יחזרו לתפקד בצורה האידאלית.

כך יוצא שכל אחד שמגיע ל"רופאים" הללו, עם מצבים שונים לגמרי, איכשהו יוצא עם דיאטה נטולת גלוטן והמלצה לקנות אוגר או משהו.
בדיוק הפוך - (עבדתי עם רופאים שנה) לא משנה מי אתה ומה אתה -אם יש לך תסמין אתה תקבל את הכדור.
ברפואה הפונקציונלית אתה אינדיבידואל. מאבחנים אותך כלפי עצמך, ואתה לא איזה נספח לספר שמקבץ בתוכו שמות של תרופות ותסמינים.

לא מרפאים סרטן עם ויטמין C
זה פשוט שקר
מסכים. אבל זה לא ככה. אנשים שמבינים ברפואה פונקציונלית אולי טוענים שחוסר בויטמנים מסוימים יכולים לגרום לך לסרטן, לאחר שהוא כבר קרה יש דרכים אחרות לטיפול. גם יש כאלו שמשלבים. יש לדייוד סרוואן שרייבר ספר מדהים שנקרא "לא לסרטן". יש גם ספר מדהים דומה שנקרא "תעצרו את הסרטן אני רוצה לרדת" -- של שילוב עם הרפואה הפונקציונלית והאונקולוגיה.

זה באמת מצחיק אותך?

צחקתי מהתגובה שלך.

זהלא מצחיק - זה מעציב אותי שתעשיית התרופות משלמת הון לפסיכיאטרים ולרופאים כדי שישווקו בשבילם תרופות בכנסים ומגזינים ועיתונים רפואים, מדעיים, ופופולרים. ולפחות בפסיכיאטריה - זה מעציב שבשביל כסף הורגים אנשים לאט.

יש כמה תעשיות גדולות ומרוויחות שהיתי מוותר עליהם -
פורנוגרפיה, סמים, תרופות.

ועוד שאלה - לאיזה שלב במסלול הרפואי נכנס הרצון שלי למחקר בנוירוביולוגיה? - אמרת שכרופא זה יותר קל.
יש מספר אופציות: הראשונה ללכת ללימודי מחקר במקביל ולהשתמש בכלים כדי ליזום ולהוביל מחקר קליני/בסיסי בתוך בית החולים )הכוונה אחרי קבלת ה md(, השנייה fellowship לאחר התמחות שתקנה כלים להתחלה, והשלישית להשתלב במחקרים רלוונטיים כסטודנט ובהמשך כמתמחה. בכל מקרה אין קיצורי דרך, כדי ללמוד להשתמש בכלים מחקריים וללמוד ״לחקור״ שזה אומר לדעת איזה שאלות לשאול באיזה כלים להשתמש כדי לענות עליהן ואיך להציג את התוצאות בקונטקסט הספרות הקיים צריך להשקיע זמן. כסטודנט לרפואה תוכל להשתלב במחקר במעבדה מחודשך הראשון בלימודים. בפועל כדי להתקדם בקריירה בית חולים כמעט תמיד תידרש למחקר. מידת המעורבות (טכנית, משמעותית או להיות היוזם והמוביל) מושפעת מהיכולת ומהנסיון. צריך לציין שלמרות שדוחפים סטודנטים לרפואה ללמוד לחקור אף אחד לא יפעיל אותך, תצטרך ליזום לבד. לחפש את החוקר שמעניין אותך, להצטרף לפגישות מעבדה, לקרוא מאמרים, לחשוב על רעיונות וכו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H הפתעה | חיסכון משמעותי בחשבון המים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
א חיסכון לילדים בib (בעקבות הפוסט האחרון בבלוג) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
S משיכת כספים מפוליסת חיסכון שוק ההון 9
S חיסכון לטווח לא ידוע שוק ההון 5
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
ר זהב במקום חיסכון בבנק, חכם או פחות??? פוסטים מאיכות נמוכה 19
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
S איך אתם ממקסמים חיסכון עם מועדוני צרכנות וקופונים צרכנות פיננסית 10
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
T קרן כספית + חיסכון לשעת חירום שוק ההון 4
F חיסכון לילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח העברת דירה שניה במתנה לילד- חיסכון במס שבח נדל"ן 10
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
J חיסכון לטווח הארוך ופטור מס שוק ההון 8
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
מ המלצה להשקעה או חיסכון פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל דמי ניהול- פוליסת חיסכון וקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S כלי טכני לירושה - גמל / פוליסת חיסכון? צרכנות פיננסית 2
מ תכנית חיסכון לילד (רך שנולד) שוק ההון 1
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
א אסטרטגיה השקעה - לבעלי חיסכון קטן שוק ההון 5
E עצמאי - חיסכון באופן עצמאי . אפשרי או לא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
M חיסכון בבנק לאומי צרכנות פיננסית 8
א חיסכון חודשי - איזה מוצר הכי יתאים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M חיסכון במיזוג מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
E עיכוב בפדיון פוליסת חיסכון שוק ההון 0
M חיסכון במס רכישה ושבח נדל"ן 7
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
שם משתמש בעייתי האם יש דבר כזה חיסכון בבנק עם ריבית מעל 2% לשנה? צרכנות פיננסית 5
M חיסכון בכביסה מי כאן מכיר\ה את הג'ינס במקפיא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
A חיסכון כסף בצד ללא השקעתו שוק ההון 11
א חיסכון כסף בצד מדי חודש שוק ההון 12
H התלבטות בין פוליסת חיסכון לקופת גמל להשקעה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
M חיסכון במים שיטה שלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ב פוסט עם יד על הלב - חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
C חיסכון לכל ילד- טימינג בהחלפת בית השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A פוליסת חיסכון בלקרוק והמלצה מפוקפקת? שוק ההון 7
unrealx חיסכון על חנייה / הגעה לנתב"ג כשאין רכבות צרכנות פיננסית 41
איש ירח חיסכון לכל ילד- מנוף להגדלת הצריכה של מעמד הביניים? אוף טופיק 15
S פוליסת חיסכון - לאן לנייד את הכספים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
pita קיזוז הפסדים במניות מול רווחים בפוליסת חיסכון? מיסים 5
שם משתמש בעייתי פוליסת ביטוח חיים משולב חיסכון - יש הגיון במוצר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
L תוכנית חיסכון בדולרים השקעות אלטרנטיביות 3
M פוליסת חיסכון, מינוף ומה שבינהם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
פ קרנות נאמנות, קרנות סל, קופות גמל להשקעה ופוליסת חיסכון שוק ההון 4
C חיסכון להוצאות גדולות בשלב צבירת הון שוק ההון 27

נושאים דומים

Back
למעלה