• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התייעצות בנוגע לרילוקיישין לאירלנד

משה

משתמש בכיר
דירוג
3,334
אשתי קיבלה הצעת עבודה באירלנד. ויש לי מספר שאלות:

א. לאשתי יש אזרחות צרפתית אבל לי אין אזרחות אירופאית. כמה זה מורכב להוציא ויזת עבודה לאירלנד אם אשתי מקבלת עבודה שם?
זה אפשרי? אם כן איך עושים את זה? אם זה עוזר סבתא שלי מהונגריה ואני יכול באופן תיאורטי להוציא אזרחות הונגרית.

ב. האם מעבר לאירלנד אמור להשפיע על תיק ההשקעות שלי (מבחינת שיקולי מיסוי, בחירת ניירות וכו')?
האם זה משנה אם אני עובד בחברה ישראלית / עובד בחברה מקומית / משלב עבודה באירלנד עם עבודה מהארץ?
האם זה משפיע אם הוצאתי אזרחות אירופאית (לצורך העניין הונגרית) במקום ויזת עבודה?

ג. הערות ותובנות נוספות בנוגע לרילוקיישין יתקבלו בברכה.
הרעיון של עבודה בחו"ל, מלהיב ככל שיהיה, עדיין חדש לי ואני מתקשה למצוא את הידיים והרגלים בנושא o_o

תודה מראש על העזרה
משה

האם דיווחתם בשגרירות/קונסוליה צרפתית הקרובה למקום מגוריך על הנישואים?
אתם חייבים לקבל 'ספר משפחה' ואז מעמדך שקול לאזרח לצרכי עבודה במדינות האיחוד. לאחר מספר שנות נישואים תוכל להפוך לאזרח בעצמך בכפוף למבחן שיוכיח כי אתה שולט בצרפתית.

האם דיווחתם בשגרירות/קונסוליה צרפתית הקרובה למקום מגוריך על הנישואים?
אתם חייבים לקבל 'ספר משפחה' ואז מעמדך שקול לאזרח לצרכי עבודה במדינות האיחוד. לאחר מספר שנות נישואים תוכל להפוך לאזרח בעצמך בכפוף למבחן שיוכיח כי אתה שולט בצרפתית.
אם אני מקבל את הספר משפחה הזה אני מקבל באופן אוטומטי ויזת עבודה?
אני יודע 2-3 מילים בצרפתית כך שלא אוכל לעבור את המבחן שפה אבל מה שמעניין אותי זה ויזת העבודה. לא האזרחות.

תודה @HHH

תתייעץ עם קבוצת פייסבוק בשם "ישראלים באירלנד", מאוד עוזרים בה.

אם אני מקבל את הספר משפחה הזה אני מקבל באופן אוטומטי ויזת עבודה?
אני יודע 2-3 מילים בצרפתית כך שלא אוכל לעבור את המבחן שפה אבל מה שמעניין אותי זה ויזת העבודה. לא האזרחות.

תודה @HHH
להבנתי כן.
קרא קצת בגוגל על ספר משפחה - Livret de famille.

אגב אם חשבת שבארץ יש בירוקרטיה אז זה כלום לעומת הצרפתים. הוצאת הספר לוקחת זמן ודורשת הרבה מסמכיאדה מצידכם.
שום דבר לא יניע את פקידי הרפובליקה כשאנחנו כה קרובים לוואקאנס של אוגוסט...
בהצלחה!

א. לאשתי יש אזרחות צרפתית אבל לי אין אזרחות אירופאית. כמה זה מורכב להוציא ויזת עבודה לאירלנד אם אשתי מקבלת עבודה שם?
בכלל לא
רק תלכו לעורך דין רלוונטי
ב. האם מעבר לאירלנד אמור להשפיע על תיק ההשקעות שלי (מבחינת שיקולי מיסוי, בחירת ניירות וכו')?
האם זה משנה אם אני עובד בחברה ישראלית / עובד בחברה מקומית / משלב עבודה באירלנד עם עבודה מהארץ?
האם זה משפיע אם הוצאתי אזרחות אירופאית (לצורך העניין הונגרית) במקום ויזת עבודה?
אם יש לך אזרחות אירופאית, אז אתה לא צריך שום ויזה משום סוג שהוא, עבור אירלנד. השאלה הזו סותרת את השאלה הראשונה.
לגבי ענייני המיסוי, כן זה ישפיע. וזה גם ישפיע עבור מי אתה עובד ומאיפה. תעשה בסופו של דבר את מה שהכי משתלם כלכלית. כל קשר כלכלי שיהיה לך לישראל, זה בוודאות יגרור תכנון מס בינלאומי שעלול להיות יקר. אז ככל שתרצו קשר יותר ארוך-טווח לאירלנד, יתחזקו ככל הנראה הסיבות לעבוד עבור מעסיק מקומי. זה מהדברים האלה שכל מקרה לגופו.
ג. הערות ותובנות נוספות בנוגע לרילוקיישין יתקבלו בברכה.
הרעיון של עבודה בחו"ל, מלהיב ככל שיהיה, עדיין חדש לי ואני מתקשה למצוא את הידיים והרגלים בנושא
אני חושב שאתם צריכים לנסות. כי למה לא? בייחוד אם אין לכם משהו שכובל אותכם לישראל. אני חושב שזה חיובי לראות עולם ולעבוד ולגור בכמה מקומות.
מקסימום תחזרו לישראל ויהיו לכם זכרונות וסיפורים ייחודיים.

רק אם תוכיח בראיון שאתה דובר הונגרית ברמה בינונית-טובה
אני לא בטוח בנוגע לזה. בני דודים שלי קיבלו אזרחות ואני אופתע אם הם יודעים להשלים משפט אחד בהונגרית.

בכלל לא
רק תלכו לעורך דין רלוונטי
קריטי עורך דין? בכל זאת פורום הסולידית :) כמה מסובך זה לעשות את הפרוצדורה באופן עצמאי?
אם יש לך אזרחות אירופאית, אז אתה לא צריך שום ויזה משום סוג שהוא, עבור אירלנד. השאלה הזו סותרת את השאלה הראשונה.
כרגע אין לי אזרחות אירופאית. כפי שכתבתי אני יכול להוציא אזרחות צרפתית דרך אשתי או להוציא אזרחות הונגרית.

לגבי ענייני המיסוי, כן זה ישפיע. וזה גם ישפיע עבור מי אתה עובד ומאיפה. תעשה בסופו של דבר את מה שהכי משתלם כלכלית. כל קשר כלכלי שיהיה לך לישראל, זה בוודאות יגרור תכנון מס בינלאומי שעלול להיות יקר. אז ככל שתרצו קשר יותר ארוך-טווח לאירלנד, יתחזקו ככל הנראה הסיבות לעבוד עבור מעסיק מקומי. זה מהדברים האלה שכל מקרה לגופו.
הכוונה כאן למיסוי על עבודה או שאתה מדבר גם על תיק ההשקעות? יש סיכוי שתפנה אותי לחומרי קריאה בעניין?

אני חושב שאתם צריכים לנסות. כי למה לא? בייחוד אם אין לכם משהו שכובל אותכם לישראל. אני חושב שזה חיובי לראות עולם ולעבוד ולגור בכמה מקומות.
מקסימום תחזרו לישראל ויהיו לכם זכרונות וסיפורים ייחודיים.
זה התכנון. עכשיו רק צריך להחזיק אצבעות שראיונות העבודה לאשתי יעברו בהצלחה :)

הכוונה כאן למיסוי על עבודה או שאתה מדבר גם על תיק ההשקעות? יש סיכוי שתפנה אותי לחומרי קריאה בעניין?
יש אמנת מס בין ישראל לאירלנד, אז שווה להכיר את המסמך. קיבלתי בזמנו גם הצעת עבודה באירלנד, אז אפילו חקרתי קצת. אבל לא לגבי השארת קשרים בישראל, אז אין לי משהו רלוונטי להציע לך בנושא (כי אם אכן הייתי עוזב לשם, לא הייתי חוזר אף פעם).
מציע להצטרף בפייסבוק ל-״ישראלים באירלנד״, אם היא תגיע לשלבים מתקדמים.
קריטי עורך דין? בכל זאת פורום הסולידית :) כמה מסובך זה לעשות את הפרוצדורה באופן עצמאי?
אם זה אכן יהיה מעבר בעקבות עבודה, החברה ההיא אמורה להסדיר לך את ענייני הויזה - בתור בעלה. זה לפחות היה חלק מהחבילה שלי, דאז.
אבל בלי קשר, אני חושב שיהיה טוב לפעול בשני הערוצים לקבלת אזרחות EU. לא רק אחד מהם! זו טעות להתרכז רק באחד. להיות עם 3 אזרחויות ב-2021 זה לא ביג דיל. ואת הרווחים ימשיכו לקצור הילדים, הנכדים והנינים שלכם.
זה התכנון. עכשיו רק צריך להחזיק אצבעות שראיונות העבודה לאשתי יעברו בהצלחה :)
מחזיק אצבעות שילך לה יותר טוב מאשר הלך לי :lol:

תודה @Zegman נראה כמו קישור סופר שימושי

כעקרון זכאים בני זוג של אזרחי האיחוד לאשרת שהיה כולל אישור עבודה בכל מדינות האיחוד. איזה מסמכים צריך להציג להוכחת זכאות קובעת המדינה בה אתה מבקש אשרה בעצמה, כלומר - אני לא בטוח שאת האירים מעניינת הפרוצדורה שהצרפתים מנהלים לרישום נישואים. תגגל לגבי קבלת אשרה לבני זוג של בעלי אזרחות אירופאית באירלנד, לא צריך להיות קשה...

במידה ואתה עומד באופן מלא בקריטריונים קבלת האשרה היא פעולה שיבצע איזה פקיד אפרורי בלי להניד עפעף. לפנות מראש לעורך דין נראה לי מופרז לאור פשטות הפרוצדורה.

אזרחות לא משפיעה על מיסוי, רק תושבות. מעבר לכך כבר נאמר - קרא את האמנה למניעת כפל מס בין ישראל לאירלנד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A התייעצות בנוגע לקרן השתלמות ובית ספר פרטי שוק ההון 5
R התייעצות בנוגע לרכישת דירה להשקעה נדל"ן 22
פיש התייעצות בנוגע לאסטרטגיית השקעה ב CS פוסטים מאיכות נמוכה 2
R התייעצות בנוגע לשיפוץ דירה קומפלט נדל"ן 10
K התייעצות בנוגע לפיתוח מוצר התפתחות אישית 6
R התייעצות בנוגע לליווי עיסקי לרעיון וייצוג בניהול מו"מ אוף טופיק 3
A התייעצות בנוגע להעברת כספים ונ"ע מברוקר בישראל לברוקר בחו"ל שוק ההון 2
Y התייעצות בנוגע לשכר חודשי עבור מפתח תוכנה התפתחות אישית 9
S התייעצות בנוגע לחיסכון, ומסחר פעיל שוק ההון 7
F התייעצות בנוגע להחזר הלוואה מול חיסכון צרכנות פיננסית 4
E התייעצות בנוגע לפתיחת חשבון בנק בדואר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 17
B התייעצות בנוגע לדירה להשקעה נדל"ן 10
Bjron Rangarson התייעצות בנוגע לקניית רכב מסוג ואן צרכנות פיננסית 2
T התייעצות בנוגע להשקעה/חיסכון לטווח קצר שוק ההון 10
S התייעצות בנוגע לביטוח בריאות לאדם מבוגר צרכנות פיננסית 10
Y התייעצות בנוגע התפטרות בצל הקורנה התפתחות אישית 6
ח התייעצות בנוגע לשינוי תפקיד בהייטק התפתחות אישית 1
R התייעצות בנוגע לפנסיה שוק ההון 7
Z התייעצות בנוגע לתמהיל משכנתא צרכנות פיננסית 19
oz1987 התייעצות בנוגע לחשבון בנק מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
S התייעצות בנוגע לקרן השתלמות שוק ההון 5
משה התייעצות בנוגע לפנסייה וקרן השתלמות שוק ההון 7
S התייעצות בנושא מימון שדרוג נכס (הלוואת בלון ועוד) נדל"ן 1
M התייעצות על ויתור על אזרחות אמריקאית מיסים 1
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
ח תעריפי מסחר בבנק שלי אחרי מיקוח - התייעצות שוק ההון 13
T התייעצות - השפעה של הקמת מפעל מחזור פסולת ענק על ערך הדירה נדל"ן 4
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
ס התייעצות לאחר פגישה עם סוכן מטעם העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8