• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעות לישראלים בעלי אזרחות אמריקאית

Res Cogitans

משתמש רגיל
דירוג
581
שאלה נוספת, בעיקר לFIYaacov וTunaGolem המלומדים: לא הבנתי מדוע אתם (או לפחות אחד מכם) לא חושב שזה רעיון טוב לפתוח קרן השתלמות IRA. אני למשל חשבתי להעביר את הנוכחית לIRA אצל מיטב ד"ש ולקנות דרכה ETF של Vanguard.

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,310
שאלה נוספת, בעיקר לFIYaacov וTunaGolem המלומדים: לא הבנתי מדוע אתם (או לפחות אחד מכם) לא חושב שזה רעיון טוב לפתוח קרן השתלמות IRA. אני למשל חשבתי להעביר את הנוכחית לIRA אצל מיטב ד"ש ולקנות דרכה ETF של Vanguard.
זה הכל תלוי באיך מדווחים על זה.
אם אתה מדווח כל שנה על הרווחים בדוח השנתי אז לא נראה שיש מניעה.
הבעיה בגישה זו שבשנה שקה"ש מאוד גדולה, ויש תנודות שער דולר גדולות, עלול לצאת חבות מס יחסית משמעותית.

אני אישית פועל לדווח על הקרן רק בפדיון תחת ההנחה שזה נחשב "הכנסה דחויה מהמעסיק" לפי חוות דעת של רו"ח, אבל לדעתי ברגע שיש לך התעסקות אקטיבית עם ההשקעה זה קצת בעייתי לטעון שזה "הכנסה דחויה מהמעסיק".
ד.א. גם בשיטה זו, כדאי לא למשוך הכל בבת אחת כי זה עלול לגרום לחבות מס באכה"ב.

Swiss

משתמש רשום
דירוג
3
זה הכל תלוי באיך מדווחים על זה.
אם אתה מדווח כל שנה על הרווחים בדוח השנתי אז לא נראה שיש מניעה.
הבעיה בגישה זו שבשנה שקה"ש מאוד גדולה, ויש תנודות שער דולר גדולות, עלול לצאת חבות מס יחסית משמעותית.

אני אישית פועל לדווח על הקרן רק בפדיון תחת ההנחה שזה נחשב "הכנסה דחויה מהמעסיק" לפי חוות דעת של רו"ח, אבל לדעתי ברגע שיש לך התעסקות אקטיבית עם ההשקעה זה קצת בעייתי לטעון שזה "הכנסה דחויה מהמעסיק".
ד.א. גם בשיטה זו, כדאי לא למשוך הכל בבת אחת כי זה עלול לגרום לחבות מס באכה"ב.
יש לך חוות דעת מרואה חשבון שזה נכלל ב 409A?
נשמע לי קצת הזוי... בכל תכניות הפנסיה (חוץ מפנסיה תקציבית) וההשתלמות, הכספים מופקדים לחשבון אצל צד שלישי ולמעסיק אין שום קשר פיננסי לכספים.
בהגדרה זה לא יכול להחשב "הכנסה דחויה מהמעסיק" (not subject to a substantial risk of forfeiture).
בנוסף, ברגע שיש לך אפשרות לקחת את המזומן, זה כבר לא 409A . כך שגם לפי ההנחה שלך, לא שייך למשוך על פני מספר שנים.
(במידה והשכיר בחר את הקופה, לדעתי, ניתן אולי אפילו לטעון שכל ההפקדות הם שכר רגיל, ואפילו לא 402(b) וניתן להשתמש ב ב 911 EXCLUSION. במקרה ששכיר פותח קופה ונותן הוראה למעסיק להפקיד לשם כספים ששייכים לו נראה לי שזה לא יכול להחשב EMPLOYEES TRUST)
בכל מקרה, יש לציין שכל מעבר בין קופות הוא גם כן נחשב DISTRIBUTION לפי החוק האמריקאי.
מנסיון, להרבה מהמבקרים בIRS (דרג ראשון) אין מושג קלוש על מה הם מדברים... במיוחד כשזה מגיע לנושאים נדירים כמו תוכניות פנסיה בחול, זיכויי מס חול במקרים מסובכים וכדומה. כך שאפילו אם מבקר טוען שזה 409A לא הייתי בונה על זה כתכנון לעתיד.
(אולי תתחיל לאסוף תרומות בבלוג שלך, לצורך LETTER RULING מהIRS :lol:)

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,310
יש לך חוות דעת מרואה חשבון שזה נכלל ב 409A?
יש לי חוות דעת מרו"ח שקיבל אותה ממבקר של ה-IRS שזה נחשב הכנסה דחויה. אני מסכים איתך ש זה לא נראה עומד אחד לאחד בכל הקריטריונים של 409A אבל זה די קרוב. אני מכיר עוד משרדים בישראל שמדווחים באותה צורה.

מנסיון, להרבה מהמבקרים בIRS (דרג ראשון) אין מושג קלוש על מה הם מדברים... במיוחד כשזה מגיע לנושאים נדירים כמו תוכניות פנסיה בחול, זיכויי מס חול במקרים מסובכים וכדומה. כך שאפילו אם מבקר טוען שזה 409A לא הייתי בונה על זה כתכנון לעתיד.
בסופו של דבר אתה תצטרך לעשות מה שהמבקר אומר לך, אלא אם כן יש לך משאבים לקחת את ה-IRS לבית משפט למסים. אתה טוען שעכשיו יבוא מבקר אחר ויגיד, אממנ... בעצם הוא טעה, אז בוא נגבה ממך את כל המסים הללו שאתה חייב (שגם ככה רוב הסיכויים כי לא תהיה חייב).
בכל מקרה, יש לציין שכל מעבר בין קופות הוא גם כן נחשב DISTRIBUTION לפי החוק האמריקאי.
מקור? בחשבונות האמריקאיים זה ממש לא נחשב distribution מלבד העברה מ-ira רגיל ל-roth.
(במידה והשכיר בחר את הקופה, לדעתי, ניתן אולי אפילו לטעון שכל ההפקדות הם שכר רגיל, ואפילו לא 402(b) וניתן להשתמש ב ב 911 EXCLUSION. במקרה ששכיר פותח קופה ונותן הוראה למעסיק להפקיד לשם כספים ששייכים לו נראה לי שזה לא יכול להחשב EMPLOYEES TRUST)
אתה נותן הרבה דוגמאות לאיך לא לדווח על הפקדות/רווחים לפנסיה והשתלמות ולא מקור אחד מוסמך שאומר בצורה מפורשת איך כן. אשמח לשמוע איך אתה מדווח, ולמה לא כ-pfic? אין שום החרגה בחוק לחשבונות פנסיוניים זרים, ועדיין ה-IRS לא פועל למצוא את כך מעלימי המס אם חשבונות הפנסיה שלהם.
אשמח לשמוע איך אתה מדווח על החשבונות הללו.

Swiss

משתמש רשום
דירוג
3
@FIYaacov
לצערי יש לי יותר שאלות מתשובות.
לגבי ה 409A או 402(b), במקרים שלפי כל חישוב יהיו פטורים ממס אני מסכים שלא כל כך משנה איך מדווחים. אני הייתי מדווח בכל מקרה כ 402(b). כך מדווחים ה BIG 4 וכל השאר (ואצלנו במשרד) על חשבונות דומים כאן בשוויץ. (יש לציין שכאן זה אפילו גורר מיסוי כפול. בשעת ההפקדות משלמים לארהב ובמשיכה בפרישה שוב לשוויץ)
לגבי הDISTRIBUTION, התכוונתי כמובן רק במקרה שמתייחסים לזה כ EMPLOYEES TRUST. ברגע שהמעסיק העביר את זה לחשבון שלך זה ההגדרה של חלוקה (הגבלות מיסוי וכדומה על משיכה בחוק הישראלי לא מעניין אף אחד).
לגבי ה PFIC נראה לי שבעיקרון צריך. מצד שני ה IRS לא מחפש דגים קטנים, ואם הם היו מעוניינים לאכוף, הם כנראה יתחילו עם פרסום הוראות נוספות. (קרנות פנסיה גם מוחרגים מדיווחי FATCA מצד הקרן מסיבות פוליטיות)
אחרי עבודה בתחום הגעתי להבנה שאף אחד לא מדווח על הכל לפי הכללים (גם לא כשמשלמים 3000$ לדוח שנתי).
זה פשוט לא שייך. (חישובי רווח FOREX בהחזרת קרן משכנתא לדוגמא ועוד הרבה). כך שלדעתי הבלוג שלך מצויין ואנשים לא צריכים לחשוש מדיווח לא מדוייק. אם הם ישלמו למישהו זה לא שהכל יהיה לפי הכללים.

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,310
כך שלדעתי הבלוג שלך מצויין ואנשים לא צריכים לחשוש מדיווח לא מדוייק
תודה:)

הבעיהשאני נתקל בה זה שאנשים פשוט לא מדווחים ונכנסים למעין קיפאון או שמעדיפים להתעלם. הקנסות הכי גדולות (אם וכאשר) הם על חוסר הגשת הדוח ופחות על ריבית על החוב.
לא יודע מה המצב בשוויץ, אבל בישראל הסיכוי מאוד קטן שתהיה חייב ל-IRS כסף מעבר למה ששילמת בישראל.

לגבי ה PFIC נראה לי שבעיקרון צריך.
אין הוראות ספציפיות בעניין. הייתה תקופה ששקלתי לעשות את זה ליתר ביטחון. ואז חשבתי על זה ואמרתי שזה מטומטם לשלם מראש מסים שלא בטוח שאני חייב.
אני הייתי מדווח בכל מקרה כ 402(b). כך מדווחים ה BIG 4 וכל השאר (ואצלנו במשרד) על חשבונות דומים כאן בשוויץ.
כלומר, הפקדות מעסיק בשנת ההפקדה ורווחים בפדיון? ולבעלי משכורות גבוהות רווחים ברציף בכל שנה?
זה מעלה שאלות לגבי החישוב... האם כל הקרן מוצמדת לדולר כאשר באים לחשב רווחים שנתיים (בדומה לחישוב שציינת על משכנתא והלוואות)?
אם הם ישלמו למישהו זה לא שהכל יהיה לפי הכללים
זו אחת הסיבות שהחלטתי להגיש בעצמי. קראתי את ההוראות של ההגשה וראיתי שבכל מקרה האחריות נופלת על המגיש ולא על הרו"ח. כמובן שהתייעצתי עם רו"ח ושילמתי לו על זמנו, ואני מתכנן לעשות את זה תקופתית.

Res Cogitans

משתמש רגיל
דירוג
581
FIYaacov, יש לי מספר שאלות אליך :) הגשתי השנה לראשונה את הFBAR והtax return יחד עם אשתי (שבמקרה גם כן אזרחית):
1) ברשותי קרן השתלמות שהרואה חשבון החליט לסמן כpension fund. האם זה לדעתך כי הוא רוצה שאשלם מסים במעמד הפדיון, בדומה למה שאתה עושה? האם אתה לא אמור להגיד כל שנה מה אתה מרוויח? מה לגבי הרווחים בקרן הפנסיה?
2) האם למיטב ידיעתך הPFIC תופס גם לקרנות כספיות, לקרנות מחקות מדד של אגח"ים בישראל? מותר לשאול איך אתה מושקע בפלח הדפנסיבי? היינו אגח"ים, מקמ"ים וכדומה...
3) האם מותר לשאול אותך ואזרחים אמריקאים כאן איך נראה תיק ההשקעות שלהם כולל בתי ההשקעות שבהם הם פתחו חשבונות?
4) אני מעוניין להשקיע עבור הפלח המנייתי שלי בקרנות מחקות מדד של Vanguard. אני יודע שאיני יכול לפתוח חשבון בVanguard. האם מישהו כאן פתח חשבון בבית השקעות ישראלי או בבית השקעות אמריקאי? ראיתי אזכור לאיזשהו חשבון שמישהו פתח באינטרנט. האם זה מרגיש לך בטוח?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,310
1) ברשותי קרן השתלמות שהרואה חשבון החליט לסמן כpension fund. האם זה לדעתך כי הוא רוצה שאשלם מסים במעמד הפדיון, בדומה למה שאתה עושה? האם אתה לא אמור להגיד כל שנה מה אתה מרוויח? מה לגבי הרווחים בקרן הפנסיה?
לא יודע למה הוא כתב את pension fund תצטרך לשאול אותו. בכל מקרה זה לא כזה משנה, ה-fbar והדוח השנתי מוגשים לשתי רשויות שונות. אני אישית כותב provident fund.
ישנם 3 גישות שרו"ח בישראל מדווחים (ועוד אחת שנקווה שלעולם לא תתממש):
1) דיווח 75% בפדיון
2) דיווח הפקדות בכל שנה כשכר והרווחים כרווחי הון
3) דיווח הפקדות כל שנה, ורווחים רק בעת הפדיון
4) pfic
2) האם למיטב ידיעתך הPFIC תופס גם לקרנות כספיות, לקרנות מחקות מדד של אגח"ים בישראל? מותר לשאול איך אתה מושקע בפלח הדפנסיבי? היינו אגח"ים, מקמ"ים וכדומה...
תופס לקרנות, בעצם לכל חברה/קרן בה מאוגדים כספים לצרכי הכנסה פסיבית

לי אין חלק דפנסיבי (שקר!!! לאשתי יש אגח מיועדות בקרן פנסיה)
3) האם מותר לשאול אותך ואזרחים אמריקאים כאן איך נראה תיק ההשקעות שלהם כולל בתי ההשקעות שבהם הם פתחו חשבונות?
100% מנייתי (אני בן 31 אשתי 29) מחולק בין VTI ו-VO. כרגע ב-tdameritrade אבל יקר להעביר לשם דולרים אז אני בתהליכי מעבר ל-Interactive Brokers. קרנות ההשתלמות וקופות הגמל בsp500 אצל IBI. יש לי גם ביטוח מנהלים במסלול מנייתי (msci world 65%, תא 100 35%). קרן הפנסיה של אשתי במסלול מנייתי.

4) אני מעוניין להשקיע עבור הפלח המנייתי שלי בקרנות מחקות מדד של Vanguard. אני יודע שאיני יכול לפתוח חשבון בVanguard. האם מישהו כאן פתח חשבון בבית השקעות ישראלי או בבית השקעות אמריקאי? ראיתי אזכור לאיזשהו חשבון שמישהו פתח באינטרנט. האם זה מרגיש לך בטוח?
מרגיש יותר בטוח מבית השקעות בישראל. בנוסף בתור אמריקאי יש לך דחיית מס על הדיבידנדים לאפריל של השנה העוקבת, שכן לא יגבו ממך מס במקור בניגוד לבית השקעות ישראלי.

ב-td ameritrade יש etf של vanguard ללא עלויות קנייה ומכירה, אך כפי שאמרתי יקר להעביר אליהם דולרים (השתמשתי בסבתא שלי חלק מהזמן וב-covercy שגובים 39 שח + 0.9% מהסכום המועבר). כרגע בתהליכי מעבר ל-ib כי ניתן להעביר אליהם שקלים לחשבון שיש להם בישראל ועלויות ההמרה שלהם זולות וכן קנייה ומכירה יחסית זולים.

Res Cogitans

משתמש רגיל
דירוג
581
חברים תודה על התשובות!
FIYaacov, יש לי עוד כמה שאלות אליך :)
1) האם עבור Interactive brokers פתחת חשבון בBe Trader או כל גוף אחר בישראל? ואם כן, האם הצהרת על חשבון זה בFBAR משום שהחשבון מצוי בישראל?
2) האם ידוע לך שיש מעמד שונה לקרן השתלמות עבור עצמאי? אשתי עצמאית ואנחנו רוצים לפתוח לה קרן השתלמות. השאלה האם עצם זה שהיא המפקידה הראשית בקרן משנה משהו לפי ידיעתך?
3) האם אתה נוקט בגישה של דיווח 75 אחוז בפדיון בנוגע לקרן השתלמות?

yossik

מודרטור
דירוג
15,824
@TalB אם אתה רוצה ש FIYaacov "יקשיב" לך את אמור לתייג אותו ע"י הוספת @ לפני השם שלו @FIYaacov

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,310
האם עבור Interactive brokers פתחת חשבון בBe Trader או כל גוף אחר בישראל? ואם כן, האם הצהרת על חשבון זה בFBAR משום שהחשבון מצוי בישראל?
כמו שאמרתי אני בתהליך של פתיחת החשבון. עשיתי זאת דרך ה"שלוחה" בישראל. החשבון הוא של IB ולכן הוא חשבון אמריקאי לכל דבר (יעיד על כך שאני יכול לפתוח שם IRA אמריקאי)
האם ידוע לך שיש מעמד שונה לקרן השתלמות עבור עצמאי?
ידוע לי שיש הבדל. הם דורשים מילוי של טופס W9 כמו בבנק.לא יודע כיצד זה מתבטא מבחינה מיסויית. הגיונית זה שונה כי בקרן השתלמות רגילה מסתמכים שזה "ברשות המעסיק" ובקרן השתלמות עצמאית זה כסף שלך. ממליץ לך לקבל חוות דעת ממישהו עם ניסיון. רו"ח או @אורי ג.
האם אתה נוקט בגישה של דיווח 75 אחוז בפדיון בנוגע לקרן השתלמות?
עוד לא פדיתי אבל מתכנן לפעול כך.

Res Cogitans

משתמש רגיל
דירוג
581
FIYaacov, האם אתה לא מעדיף לפתוח חשבון ישירות מול Interactive brokers למרות העלויות הכרוכות? אני מניח שזה רק מייקר את עלות המרת המט"ח ביחס לעבודה דרך הaffiliate הישראלי. השאלה האם למשל אתה יכול לצפות בחשבון שלך למשל דרך האתר של IB וכך להיווכח שבאמת הכספים שלך מנוהלים דרך החברה האמריקאית ולא דרך הaffiliate...

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,310
FIYaacov, האם אתה לא מעדיף לפתוח חשבון ישירות מול Interactive brokers למרות העלויות הכרוכות?
שים לב להערה של יוסי לעיל, אם אתה רוצה לתייג אותי אז כך: @FIYaacov
התשובה היא לא. דרכם ישירות עולה לך 10$ בחודש גם אם לא ביצעת שום פעולה. דרך ביטריידר אין את זה.
אין כאן ספק, ביטריידר הם רק חברה מתווכת והכספים שלך יושבים ב-IB ואתה יכול לעשות את כל הפעולות ישירות באתר.

Res Cogitans

משתמש רגיל
דירוג
581
.
אין כאן ספק, ביטריידר הם רק חברה מתווכת והכספים שלך יושבים ב-IB ואתה יכול לעשות את כל הפעולות ישירות באתר.
כלומר אתה יכול לעשות את פעולת קניית ומכירת הניירות ערך דרך הפלטפורמה באנגלית באתר של interactive brokers? אני רק צריך לראות בעיניים שלי שהכסף יושב אצל IB.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H האם אירלנד יכולה לחסום השקעות בקרנות איריות לישראלים? שוק ההון 22
F עמלות בבנק לעומת בית השקעות שוק ההון 2
ס האם ניתן לנייד תיק מבנק לבית השקעות בלי קנייה ומכירה? כמו ניוד בין בנקים? שוק ההון 4
M דיווח מס בבנק ובית השקעות שוק ההון 2
G תיק השקעות בגובה שלוש מיליון שח שוק ההון 56
M האם אפשר לפתוח גם חשבון מסחר בבנק וגם בבית השקעות? פוסטים מאיכות נמוכה 4
B מתלבט לגבי 2 השקעות נדלן דומות נדל"ן 7
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 3
L השקעות ערך שוק ההון 17
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
א החלק השקלי בתיק השקעות לאזרחית אמריקאית שוק ההון 1
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 16
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
M איחוד תיקי השקעות צרכנות פיננסית 8
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 6
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3

נושאים דומים

למעלה