1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

השקעות לישראלים בעלי אזרחות אמריקאית

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י yoni821, ‏7/4/15.

 1. yoni821

  yoni821 משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏30/3/15
  הודעות:
  6
  לייקים שהתקבלו:
  4
  שלום
  אני בעל אזרחות אמריקאית והבנתי שמבחינת מיסוי עדיף להשקיע כספים בחו"ל אם זה דרך קניית דירה/פתיחת חשבון בבית השקעות בחו"ל.
  האם למישהו יש נסיון?
  תודה
   
 2. AlexNOSAM

  AlexNOSAM משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏7/4/15
  הודעות:
  902
  לייקים שהתקבלו:
  1,106
  אזרחות אמריקאית זה אחד הדברים הגרועים כיום מבחינה פיננסית - דווקא בגלל המיסים. כי ארה"ב היא המדינה היחידה בעולם שממסה את האזרחים שלה גם כשהם בחו"ל - מיסוי "על בסיס אזרחות". ברור שאתה מוגן ברוב המקומות באמנות כפל מס, אבל אזרחות אמריקאית מבחינת מסים זה יותר נטל מאשר תועלת. אם כבר הייתי שוקל לוותר על האזרחות (כן, זו תופעה שקוראת כיום שאלפי אמריקאים מוותרים על האזרחות כדי לחמוק ממס).

  וגם אל תחשוב שזה שההשקעות שלך יהיו כאילו בתוך ארה"ב אז רשות המסים בישראל תניח לך לנפשך. כי בישראל המיסוי הוא "על בסיס תושבות" (כמו בשאר העולם) אז כל עוד אתה תושב אתה חייב בדיווחים גם אם זה אומר שאתה לא תשלם בגלל אמנות כפל מס. תצטרך לתת דיווחים גם לישראל וגם לאמריקה.

  לדעתי, הכי טוב שתתייעץ בנושא עם רו"ח שמתמחה בתכנון מס בינלאומי. גם אני לא יודע באיזה סכומים מדובר, גם שאלה שצריך לשאול.
   
 3. דרורה

  דרורה משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏3/4/15
  הודעות:
  311
  לייקים שהתקבלו:
  504
  גם לי נאמר לשקול ויתור על האזרחות . . מה קורה עם קרנות השתלמות גם את זה האמריקאים ימסו למרות הפטור בארץ?
   
 4. FIYaacov

  FIYaacov משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏22/3/15
  הודעות:
  6,837
  לייקים שהתקבלו:
  5,471
  לדעתי האזרחות האמריקאית דווקא טובה. אני מבין את הפחד שיש לאנשים להתעסק עם דיווח שנתי אבל בסופו של דבר זה משתלם (מלבד היתרון הגיאופוליטי המןבהק שיש בהחזקת אזרחות זו). צריך לזכור שהחובה היא על דיווח ולא על תשלום מס. למשל, יש חובה לדווח על כל ההכנסה מישראל פעם בשנה אך אם הרווחתם פחות מ100K דולר (והרבה כבוד אם עברתם את זה) לא תצטרכו לשלם שם מס. האמת שגם אם עברתם המס ששילמתם בישראל יתקזז אל מול המס שתצטרכו לשלם שם כך שברוב המקרים גם לא תצטרכו לשלם מס (המדרגות אצלם נמוכות יותר מאצלנו).
  יתרון מבחינת השקעות יש כאשר משקיעים בנכסים אמריקאיים (מניות, נדלן וכו)... משום שמס רווח הון שם הוא 10% (לעומת 25% בישראל) ויש אמנה למניעת כפל מס. בנוסף, אזרח אמריקאי פטור ממס על ה-10,000$ הראשונים שהוא מרוויח כל שנה. לכן אם יש לכם דיווידנים או שתמכרו ברווח מניות אמריקאיות עד הסכום הזה בכל שנה לא תשלמו מס כלל. לצורך כך, יש לפתוח חשבון בברוקר אמריקאי (כדי שחישוב המס יעשה שם).
  כל המידע הזה נאסף על ידי בזיעת אפיים של קריאת החוק האמריקאי והגשת דוחות שנתיים עבורי ועבור אשתי.
  אשמח אם אזרחים אמריקאיים נוספים יוכלו לחלוק מהנסיון שלהם בפורום הזה.
   
 5. eyaly

  eyaly משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏24/1/15
  הודעות:
  27
  לייקים שהתקבלו:
  14
  יעקב, זה נכון שהמס האמריקאי מקל יותר מזה הישראלי, אבל לפי הבנתי אם אתה חי בישראל אתה מחויב לשלם את ההפרש לרשות המיסים הישראלית, אני טועה?
   
 6. אורי

  אורי משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏24/1/15
  הודעות:
  1,019
  לייקים שהתקבלו:
  1,991
  למרות הנחרצות שהוצגה לעיל, לא הייתי ממהר לוותר על אזרחות אמריקאית. השיקול הכלכלי לוויתור עליה נעשה משמעותי רק בסכומים גבוהים מאוד המושקעים או המרווחים מחוץ לארה״ב. לרוב מעמד הביניים הישראלי, ואפילו לעשירונים הגבוהים, גם מבחינה כלכלית טהורה בלבד זה כנראה לא יהיה נכון לוותר על האזרחות.

  יש לזכור שהאזרחות מעניקה לכל אזרח פטור ממס עיזבון על הנכסים בארה״ב עד לגובה של 5 מליון דולר לערך, שאם עבדת בארה״ב מספיק זמן (בממוצע כעשר שנים) אז תקבל מהם קצבת ביטוח לאומי בגיל פרישה, שזה מאפשר לך להוציא בקלות פוליסת whole life insurance, שזה מאפשר לך לקחת משכנתאות בעת השקעה הנדל״ן בארה״ב ועוד.

  בקיצור, אני חושב שהגישה של יוני לעיל היא נכונה: זה מצב נתון, יש לו יתרונות וחסרונות, וכעת עליו להתאים את אסטרטגיית ההשקעה שלו על מנת לנצל את המצב הזה לטובתו במידה האפשרית. להבנתי היתרונות של האזרחות הכפולה במצב הכלכלי הנתון הם שמוטב לך לצבור נכסים (פיננסיים או נדל״ן) בארה״ב. כך תיהנה מגישה למוצרים שלא קיימים בישראל, או מתנאים מועדפים ברכישתם, בניטרול החסרונות של משקיעים זרים בארה״ב, וזה כמעט ולא ישפיע על חבות המס המשוכללת שלך. אבל כן, בהחלט כדאי לדבר על רו״ח ו/או CPA שמבינים קצת במיסוי בינלאומי. ולא צריך להיבהל, זה לא מצב יוצא דופן במיוחד הדורש מומחה מליגה א׳.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏8/5/15
  אנא-אל, AlexNOSAM ו-גיא ל אוהבים את זה.
 7. yossik

  yossik מודרטור

  הצטרף ב:
  ‏24/1/15
  הודעות:
  5,035
  לייקים שהתקבלו:
  6,234
  נראה לי שאנשים כאן לא מבינים על מה הם מדברים וסתם זורקים סיסמאות ללא שחר ובסיס.
  מה רע באזרחות אמריקאית?
  מה אזרחות ישראלית בלעדית טובה יותר?
  יש אמנת מיסים בין מדינות וזהו זה. אין מה לעשות, אי אפשר לעקוף את החוק.
  מותר, רצוי ואפשר לסחור בישראל ובארה"ב בצורה לגיטימית ולהרוויח בלי לשלם מיסים כפולים.
  או שמשלמים למדינת ישראל או לארה"ב.
  אז מישהוא כאן שאינו בעל אזרחות כפולה ולא מכיר את החוקים, בבקשה להמנע מלהגיב כי אתם טועים ומטעים!
  כמה כיף לקבל פנסיה מהדוד סם אבל כשצריך לשלם לו מיסים על רווחי הון מתחילים להתחכם...
   
  אורי ו-HHH אוהבים את זה.
 8. eyaly

  eyaly משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏24/1/15
  הודעות:
  27
  לייקים שהתקבלו:
  14
  אני די בטוח שלפי אמנת המס יש לשלם את שיעור המס הגבוה מביניהם. למשל, אם מכרתי ני"ע ברווח ושילמתי 10% מס לארה"ב, לפי החוק אני חייב לשלם את ה15% הנותרים לישראל.
  כך שאין פה כל יתרון במיסוי.
   
  ogi אוהב/ת את זה.
 9. FIYaacov

  FIYaacov משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏22/3/15
  הודעות:
  6,837
  לייקים שהתקבלו:
  5,471
  מסכים. לפי אמנת המס רווחי הון אמורים כביכול להיות ממוסים רק במדינת המקור. עם זאת באמנת המס יש סעיף המתיר לכל מדינה לוותר על כל סעיף בה (נקרא savings clause).

  אשמח לשמוע מבעלי אזרחת אמריקאית שהתחתנו עם ישראלי/ת. האם אתם מדווחים לIRS על ההכנסות שלהם? יש אפשרות כזאת (אני כבר עושה את זה) אם ההכנסה שלהם נמוכה זה יכול ליצור סוג של יתרון, כי מקבלים כל הטבת מס שם פעמיים (נקודות זיכוי, קצבאות ילדים וכו')

  דבר נוסף שאני ממליץ להיזהר זה מהשקעה בקרנות נאמנות (או כל מוצר פאסיבי אחר) בכל מקום שהוא לא ארה"ב, כי אז חלים חוקי ה-pfic הדרקוניים. האמת שגם קרנות הפנסיה וההשתלמות מוגדרים ככאלה, וזה יכול ליצור מצב של ביטול הטבת המס הניתנת באפיקים אלו. ממליץ לקרוא את http://investingbyaccident.blogspot.co.il/ למי שזה מעניין ורלוונטי הנושא הזה
   
  ogi אוהב/ת את זה.
 10. yossik

  yossik מודרטור

  הצטרף ב:
  ‏24/1/15
  הודעות:
  5,035
  לייקים שהתקבלו:
  6,234
  לכול אזרח אמריקאי יש חובת דיווח בין אם הרוויח או לא. אני מדווח כול שנה.
   
 11. FIYaacov

  FIYaacov משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏22/3/15
  הודעות:
  6,837
  לייקים שהתקבלו:
  5,471
  א
  אני אחדד, התכוונתי עבור אשתי שאינה אמריקאית. עקרונית אין לי חובה לדווח על הכנסות שלה, אך אני יכול לבחור לעשות זאת. אני בוחר לעשות זאת ורציתי לראות אם יש עוד אנשים העושים זאת.

  הסיבה לכך הוא שהirs נותן הטבות לזוגות נשואים במדרגת המס בקיזוזים שונים וכן הלאה. גם קצבת ילדים ניתן לקבל עבור שני בני הזוג (גם אם האשה אינה אמריקאית). עם זאת, זה אומר שלא ניתן לרשום נכסים על שמה וצריך לדווח על כל הנכסים גם אם לא משותפים.
   
 12. MSS

  MSS משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏10/5/15
  הודעות:
  122
  לייקים שהתקבלו:
  122

  כן בהחלט. לא ידענו שזו אופציה. הרו"ח פשוט הודיעה לנו שזה נדרש.


  הלינק שבור, תוכל להרחיב בזה?
   
 13. yossik

  yossik מודרטור

  הצטרף ב:
  ‏24/1/15
  הודעות:
  5,035
  לייקים שהתקבלו:
  6,234
  אם לאישה יש גרין-כאקד אז יש לכם 2 אפשרויות.
  הראשונה זה דיווח מס משותף
  השניה 2 דיווחי מס אישיים.
  לא חשוב מה תבחר (רואה חשבון cpa ימליץ לך מה כדאי) החובה לדווח היא חובה - נקודה.
  אם לא תדווח זה יחזור לך כמו בומרנג בגיל הפרישה כי לא יהיו לך מספיק נקודות זיכוי לקבלת הפנסיה הממשלתית (אני חושב שצריך בערך 40 נקודות לקבלת social security)
   
 14. MSS

  MSS משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏10/5/15
  הודעות:
  122
  לייקים שהתקבלו:
  122
  לנו הרו"ח הגדיר שצריך לדווח גם על בין הזוג שאינו אזרח (ובינתיים אפילו ללא גרין קארד).
   
 15. FIYaacov

  FIYaacov משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏22/3/15
  הודעות:
  6,837
  לייקים שהתקבלו:
  5,471
  1) זה ממש לא נדרש. מותר לבחור לעשות זאת אבל אז חייבים להמשיך עד שמחליטים שכבר לא רוצים ואז ניתן לבחור להפסיק את זה. ברגע שמפסיקים לא ניתן לבחור שוב להתייחס לבעל/אשה שאינם אזרחים כמשלם מס ארה"ב. כפי שאמרתי יש יתרון לכאן ולכאן.
  http://www.irs.gov/publications/p54/ch01.html#en_US_2014_publink100047359
  2) בקצרה, רשויות המס מטילה מס לא פרופורציוני על השקעות פאסיביות שלא בשטח ארה"ב. המטרה הייתה לתפוס אמריקאים שמזיזים את הכסף שלהם למדינות אחרות אבל החוק תקף לכולם. דבר זה נופל תחת חוק ה-pfics ונכללים בו גם קרן הפנסיה וקרן ההשתלמות שלכם. יש חובת דיווח שנתי על כל ההשקעות הפאסיביות בטופס מיוחד 8621 שהוא די מסובך (כל חשבון/קרן/תעודת סל בטופס נפרד). עקרונית צריך לדווח כל שנה על הרווח הדולרי (מוגדר כיתרה בתחילת שנה/ערך הדולר בתחילת שנה + סך הפקדות לשנה/ערך דולר ממוצע לשנה מינוס יתרת סוף שנה/ערך דולר בסוף שנה) בחשבון למרות שלא מכרתם דבר כהכנסה רגילה (אפילו לא רווחי הון). זה יכול להוביל למצבים שבהם אתם עוברים את סף המס הזר (ב-2015 עומד על 100,800$), או שאין לכם מספיק זיכוי מס ישראלי בגלל שלא שילמתם על זה מס בישראל. דרקוני מאוד! זה עלול להוביל למצב ששווה למכור את קרן ההשתלמות בגלל שהרווחים בתוכו גדולים מדי. אני קראתי יחסית לעומק את ההנחיות של הטופס ואת החוקים הרלוונטיים מתוך החוק האמריקאי והחלטתי למלא בעצמי את הטפסים אך מומלץ לפנות ליועץ מס מוסמך. ד.א. התעלמות מהחוק לא תעזור כי לפי החוק אין התיישנות על חוסר דיווח זה ומחייבים ריבית על כל שנה שלא דיווחתם.

  דבר נוסף שלמדתי השנה, זה שהפקדות המעסיק לפנסיה ולקרנות ההשתלמות מהוות הכנסה לכל דבר בעיני ה-IRS.
  את כל/רוב זה למדתי מהבלוג הבא ומכתבות שונות ולאחר מכן עיינתי בחוק האמריקאי כדי לאשר/להפריך:
  http://investingbyaccident.blogspot.co.il/ בבלוג investing by accident (תחפשו בגוגל) יש סיפור של עולה חדש מארה"ב שעל בשרו למד את רזי המיסוי לאזרחים כפולים. הוא כותב בצורה מצחיקה אך זה לא עוזר לתחושה הקשה שדי נדפקנו מהמס בשני הצדדים. שבמקרה הכי טוב אנחנו נשלם את המס הכי גבוה מישראל/ארה"ב
   
  ogi אוהב/ת את זה.
 16. דרורה

  דרורה משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏3/4/15
  הודעות:
  311
  לייקים שהתקבלו:
  504
  מותר לבקש פה המלצות לרו"ח מומחה לענייני האזרחות הכפולה הזו ?
   
  Jane Doe אוהב/ת את זה.
 17. yossik

  yossik מודרטור

  הצטרף ב:
  ‏24/1/15
  הודעות:
  5,035
  לייקים שהתקבלו:
  6,234
  אני מניח שמותר, אחר הכול זו נישה צרה מאוד בארץ ומי שיכול לעזור שיעזור ללא חשש מספאם.
  מה @הסולידית אומרת?
  באיזה אזור חיוג את גרה? מכיר משהו עם ידע פנומנלי בנושא עובד בכ"ס.
   
  הסולידית אוהב/ת את זה.
 18. דרורה

  דרורה משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏3/4/15
  הודעות:
  311
  לייקים שהתקבלו:
  504
  אשמח לפרטיו.. תודה
   
 19. דרורה

  דרורה משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏3/4/15
  הודעות:
  311
  לייקים שהתקבלו:
  504
  יותר נכון אשמח לפרטיו תודה @yossik
   
 20. FIYaacov

  FIYaacov משתמש רשום

  הצטרף ב:
  ‏22/3/15
  הודעות:
  6,837
  לייקים שהתקבלו:
  5,471
  אלו שלושה שמטפלים בעניין המדובר (גילוי נאות: לא השתמשתי באף אחד מהם, אלא רק קיבלתי עליהם המלצה מאחרים)

  (אשמח לא לפרסם כאן באופן אישי -דורין)
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏2/6/16
  דרורה אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
תיק ההשקעות שלי (וכמה שאלות) פינת המשקיעים ‏ביום שלישי ב- 19:46
ניהול תיק השקעות פינת המשקיעים ‏ביום שני ב- 12:36
תיק השקעות פינת המשקיעים ‏12/7/18
קופת גמל להשקעה - הוצאות ניהול השקעות פינת המשקיעים ‏11/7/18
תיק השקעות ראשון שלי פינת המשקיעים ‏25/6/18
 1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.