1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

השקעות לישראלים בעלי אזרחות אמריקאית

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י yoni821, ‏7/4/15.

1. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

למיטב ידיעתי. ***עריכה: עד כדי קיזוז המס הכולל בארץ.
    המשמעות של PFIC ממנה מפחדים היא הקיבוע לשוק (mark to market) כך שנדרשים לשלם מס הכנסה על רווחים על הנייר. גם אילו דירה היתה PFIC, סעיף כזה הוא חסר משמעות לגביה, ולכן הPFIC לא היה אוכל אותך.
    שימי לב שאם הPFIC הוא qualified המיסוי פחות גרוע. אם את הבעלים היחיד של הPFIC, קל להפוך אותו לqualified.

אנא-אל אוהב/ת את זה.
  2. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

כן.

אנא-אל אוהב/ת את זה.
  3. אנא-אל

אנא-אל משתמש בכיר

מה דעתכם על התרחיש הבא כדי לרכך את המכה שאין פטור מקרן השתלמות?
    מסובך, המון חסרונות, אבל תרחיש אפשרי בהנחה שהוא חוקי.

כל עוד לא מוכרים את הקרן, 25% מס על דיוידנדים חל על כולם, גם בקה"ש. שמחה לאיד.

אם רוצים למכור את הקרן, צריך לעבור לארה"ב:) לוותר על תושבות ישראלית לפרק זמן, למשוך את הקרן במס של 10%

לא הכי ריאלי אבל מה דעתכם?

daat99 אוהב/ת את זה.
  4. daat99

daat99 משתמש בכיר

אני חושב (ממש לא יודע!) שמס הכנסה ידרוש את חלקו במיסוי ברגע שתצהירי שאת לא תושבת ישראל.

AlexNOSAM אוהב/ת את זה.
  5. אנא-אל

אנא-אל משתמש בכיר

אם אני לא תושבת ישראל אני לא אמורה לשלם מסים לא?

6. אורי

אורי משתמש בכיר

לפי מיטב ידיעתי אין דבר כזה למסות אותך על נכסים במעמד איבוד התושבות. תיאורטית זה קיים בנדל״ן, אך למיטב ידיעתי זו אות מתה.

7. daat99

daat99 משתמש בכיר

ההיגיון שלי אומר שקרן ההשתלמות כחשבון פטור ממס לתושבי ישראל בלבד (אזרח זר לא יכול לפתוח קרן השתלמות ישראלית ולא לשלם מסים) צריכה להיפדות אם אדם כבר לא עומד בקריטריון שמאחרי ההטבה.

כמובן שלא בדקתי זאת (ואין לי איך לבדוק זאת).

8. daat99

daat99 משתמש בכיר

אני לא מדבר על מיסוי נכסים - אני מדבר על אבדן ההטבה בחוסר המיסוי שמחייבת אותך לסגור את החשבון IRA שלך וכרגע אתה כבר לא תושב ולכן אולי אתה תחויב במיסוי.

9. אנא-אל

אנא-אל משתמש בכיר

@daat99
    לא התכוונתי שיש כספים בקרן השתלמות. בתרחיש המדובר משקיעים רק דרך ברוקר זר, פשוט זה שיש מס על דיבינדים גם למי שיש קרן השתלמות- כל עוד לא מוכרים את הקרן, יש נטרול קטן של החסרון שאין פטור ממס רווחי הון לאזרחים אמריקאים.

10. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

שמעון, רוה"ח החבר של יוסי, אמר לי שאמנת המס פוטרת משיכות מוכרות.

שימו לב שיש קאץ'. אם המשכורת שלכם בארץ נמוכה מ$100K בשנה (כולל הפרשות לפנסיה והשתלמות, לא כולל מס בריאות) ואין לכם משכורת מארה"ב, אפשר לקבל פטור ממס על כל המשכורת, ולהשתמש בזיכוי של ה10K הראשונים על רווחי הון, כפי ש @FIYaacov אמר. אם רוצים להפריש לIRA חייבים הכנסה חייבת לפחות בגובה ההכנסה. לשם כך ניתן להנמיך את הזיכוי (נגיד ל94.5K) ולהפריש את המקסימום לRoth IRA בלי לשלם מס בארץ או בארצות הברית על רווחים. במצב כזה, רווחי הון קצרים ממומשים ודיבידנדים רגילים מעל ל4.5K, יהיו חייבים במס של 10%, שלא יתקזז עם המס בארץ.

11. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

דיברתי עם אחד מרואי החשבון שדוני (מהאתר investing by accident) המליץ עליהם, והוא אמר לי שיש גישה שונה למיסוי קרנות השתלמות ופנסיה (שרוב רואי החשבון האמריקאים בארץ משתמשים). זה נקרא deferred compensation וזה נכנס בחוק האמריקאי 409A (לינק). מה שקורה בעצם זה כל עוד לא קיבלנו את הכסף (או הייתה לנו גישה לכסף - למשל הנזלת קרן השתלמות אחרי 6 שנים), לא מדווחים עליו, ומדווחים רק בשנה שקיבלנו בפועל. בינתיים צוברים זיכוי מס זר, ובשנה שפודים קרן השתלמות מדווחים 75% ממנו כהכנסה רגילה - כי על 25% כבר שילמנו מס כי זה בא מהמשכורת שלנו (למי שמעניין - שורה 21 בטופס 1040 - Other income ובהערות רושמים deferred savings plan). החישוב יהיה לפי מדרגות מס רגילים ולא לפי רווחי הון, אבל בעיקרון הזיכוי העודף אמור להספיק במקרה זה.
    בהערת אגב, הרואה חשבון אמר לי שהוא ניסה להכניס את הפרשות המעסיק להכנסה בשנה שהופרשו, וה-IRS החזיר לו 100 מתוך 100 דוחות שהגיש באותה שנה לתיקון לפי ההסבר לעיל.
    אני מאוד מצטער אם מישהו לקח את מה שכתבתי לפני כמה חודשים בשרשור הזה והתבסס על זה בהכנת הדוחות. אני גם הגשתי כך בשנה מסוימת, בינתיים לא החזירו לי לתיקון (ההכנסה שלי כנראה לא מספיק גבוהה כדי להגיע לביקורת ;).
    יש לומר שהשיטה הזו יותר נקייה, כמשקבלים סכום כסף, מדווחים עליו וזה חוסך את עניין הקיבוע לשוק (שהוא הרסני). עדיין יש הרבה דקויות שצריך לשים אליהם לב (כמו למשל האם חייבים לדווח על הסכום אחרי 6 שנים גם אם לא משכנו - מי שמכיר את העניין אשמח שיתרום מנסיונו), אז כדאי להתייעץ עם רואה חשבון מוסמך.

TunaGolem ו-Judith אוהבים את זה.
  12. אנא-אל

אנא-אל משתמש בכיר

המלצה על רואה חשבון בשם ג'יסון מתל אביב.
    ממלא דוחות של משפחתי. שאלתי אם הוא מבין במיסוי השקעות וענה שכן.
    אם זה משנה הוא נחמד מאד.
    @yossik מותר לכתוב את המספר שלו?
    עריכה: מי שמעוניין, אמסור בפרטי

נערך לאחרונה ב: ‏5/2/16
    daat99 אוהב/ת את זה.
  13. daat99

daat99 משתמש בכיר

עדיף שלא להפיץ מספרי טלפון על גבי פורומים פומביים.
    אם את ממש רוצה להמליץ עליו אז את יכולה להציע את המספר בהודעה פרטית למי שמעוניין.

אנא-אל אוהב/ת את זה.
  14. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

נושא קרן ההשתלמות, נדון כאן מצד המיסוי שבו, אבל לא מצד תכולתו.
    הגישה של הסולידית היא שקיים תיק הוליסטי שמכיל את כל כלי ההשקעה, ומכיוון שקרן ההשתלמות פוטרת ממס הון, יש להחזיק בה נכסים עם תוחלת תשואה גבוהה.
    מכיוון שנתיני ארה"ב חייבים במס (ככל שיהיה) על קרן ההשתלמות, ומכיוון שאין כלי מקביל באותו הגודל שיחוייב במס בארץ ויפטר בארה"ב, נשאלת השאלה: מה להחזיק בקרן? להלן כמה אפשרויות עליהן חשבתי:
    1. IBI עוקבת אחרתי סנופי – טוב למשקיעים שבכל מקרה משלמים מס הכנסה גבוה יותר בארץ, ומקזזים את כולו מהמס לIRS.
    2. IBI עוקבת תל אביב 100 – טוב למשקיעים שרוצים חשיפה לישראל ללא החזקה ישירה וללא דמי ניהול מוגזמים על הETFים שעוקבים אחרי ישראל. בזול.
    3. IRA עוקבת אחרי מדד הI-PRAY – טוב למשקיעים שרוצים חשיפה לישראל ומוכנים להתעסק עם הקניה של המדד ולשלם דמי ניהול גבוהים יותר לשם כך. החסרון – לא מנוצלת העובדה שניתן להחזיק PFIC בקרן ההשתלמות.
    4. IRA עם קרן עוקבת אג"ח ממשלתיות – הדרך היחידה להחזיק קרן כזו מבלי לשלם מס דרקוני.
    5. קרן השתלמות אג"ח ממשלתי מנוהלת עם דמי ניהול נמוכים – לעיתים זולה יותר מאשר IRA, ומספקת חשיפה לשקל, אבל בעייתית בגלל הקופסא השחורה של הניהול.
    6. קרן השתלמות פסיבית עם אחוז מניות קטן – מספקת חשיפה לשקל אבל מתואמת יותר עם השוק בגלל רכיב האג"ח הקונצרני, ולכן איננה תחלופה טובה לקרן עוקבת אג"ח ממשלתיות.
    7. IRA עם ETFים אמריקאיים או איריים – רעיון נורא. משלמים מס כפול ומשולש בחשבון עם הטבת מס ודמי ניהול גבוהים.
    לכאורה הפתרון פשוט: מבצעים סימולציה נוסח @adamshalev, ומשווים. הבעיה היא שהמיסוי כאן מורכב יותר ותלוי מאד בגובה ההכנסות בשנים שונות.

@FIYaacov @yossik @אורי ג. @Jane Doe @מוריה @דרורה @אנא-אל
    אשמח לשמוע את הגישות שלכם.

FIYaacov אוהב/ת את זה.
  15. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

אין שום מיסים אלא אם כן יש לך הכנסות שנתיות מאד גבוהות, למתגוררים בארץ יש פטור עד משהו כמו 100,000$ בשנה ובכל מקרה אין כפל מס ככה שגם אם ההכנסות שלך גבוהות יותר אתה לא תשלם מס בחו"ל, אני מכיר כמה אנשים שכן משלמים את מיסים לIRS אבל ההכנסות השנתיות שלהם גבוהות מאד.

16. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

היי @TunaGolem , אנסה להתייחס לכל ההיבטים של העניין.
    אני מניח שבניתוח שלך זנחנו את עניין הקיבוע לשוק, אלא הולכים לפי הגישה הרווחת של רואי החשבון האמריקאיים בישראל של דיווח כהכנסה רגילה (75% מערך הפדיון - או לחלופין לעשות חישוב פרטני כמה מהסכום הוא הפקדות מעסיק מתחת ל-15,712 וכמה זה רווחים) ברגע שמקבלים כסף ליד.
    אישית אני בשלב בחיים של 100% מניות ולכן אני עושה 90% סנופי 10% ת"א 25 דרך IBI, עם דמי הניהול של קבוצת סנופי (אם וכאשר:)).

לגבי 7 מסכים איתך במאה אחוז מה שגם דמי הניהול ב-IRA ביחד עם דמי הניהול של ה-ETF משתווה לדמי הניהול של קבוצת סנופי. השאלה היא איך באמת ארה"ב ממסים עוב ראזרחים אמריקאיים. אם תמלא W-9 נראה לי שלא אמורים למסות במקור ואז אתה במצב יותר טוב אפילו מישראלים. מצד שני בבתי ההשקעות עלולים לא לקבל אותך ל-IRA בדיוק בגלל הדבר הזה.
    לגבי 1 - מצד אחד עם החוזים העתידיים אין מיסוי במקור, מצד שני גם לא מקבלים את הדיבידנדים, כל הצמיחה היא רק של המדד, אנא תקנו אותי אם אני טועה.
    לגבי 2 - תלוי ברמת החשיפה שאתה רוצה למדינה ששווי השוק שלה הוא 0.2% מהשוק העולמי.
    לגבי 3 - בעיני מסובך, ואין צורך במידה ואנו מתעלמים מההגבלה על PFIC בקרן השתלמות - כרגע אני אישית מסתמך על כך שהכסף לא נגיש לי ב-6 השנים הראשונות ופשוט מגדיר את זה כ-deferred compensation. הבעיה מתחילה אחרי 6 שנים, שתיאורטית מבקר מה-IRS שמכיר קצת את ישראל יכול להגיד עכשיו הכסף זמין לך, אז זה נכנס להגדרה של PFIC. במידה זו עדיף למשוך כל 6 שנים ולהעביר אולי ל-ROTH IRA. נראה לי שדווקא מס הכנסה ישראל יהיו יותר הגיוניים בקטע הזה, ויתנו לפחות דחיית מס עד לפדיון מה-ROTH. הבעיה במצב זה הופכת להיות תקרת ההפקדה ל-ROTH.
    4+5+6 נראים לי זהים יחסית... למי שמעוניין בקרן מחקה אג"ח פתרון זול עם פתרון לבעיית המיסוי. לא רלוונטי עבורי כרגע.

הדבר הכי בעייתי כרגע, ושאין לי תשובה חד משמעית, זה האם למשוך אחרי 6 שנים. כל רואה חשבון/איש מקצוע שדיברתי איתו היה בקטע: "למה לא למשוך אחרי 6 שנים?" אבל לא בהיבטי מס אלא בקטע של לקבל את הכסף כמה שיותר מהר.

אישית חשבתי על טקטיקה שתלויה בזה שאפשר להשאיר מעבר ל-6 שנים את הכסף. רלוונטי למי שיוצר לעצמו זיכוי מס עודף כל שנה (לרווקים משכורת של מעל 11K בחודש, לנשואים החישוב יותר מסובך). לחכות ע

17. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

הסכום המדובר (100800 נכון ל-2015) הוא רק עבור הכנסה מעבודה - Earned Income, פדיון קרן השתלמות לא נופלת תחת הגדרה זו, ולכן לא ניתן להחריג סכומים שאתה מושך משם. אבל טקטיקה אפשרית היא להחריג את המשכורת הרגילה שלך בתנאי שהיא מתחת לסף, ואז אפשר למשוך $10,300 לרווקים $20600 לנשואים ללא ילדים ועוד 4000$ עבור כל ילד מתחת לגיל 19 שהרי ארה"ב מאפשר לך להרוויח סכומים מסוימים כפוקנציה של המצב המשפחתי וכמות האנשים במק הבית ללא מס כלל. טקטיקה זו דורשת תיאום עם הכנסות פסיביות אחרות (רווחי הון/ריבית/שכירות)

18. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

כמו שכתבת יש עוד כל מיני פטורים והקלות (ילדים, הוצאות וכו'), ואפשר כמובן לעשות את הטריק הכי טוב: לא למשוך את קרן ההשתלמות לעולם, לקחת הלוואת בלון ע"ח הקרן בריבית מגוחכת, לא רק לא לשלם שקל מס אלא אפילו לרשום את הריבית בתור הוצאה מוכרת למס! (לעצמאיים).
    עובדתית בכל 36 שנותיי לא שילמתי שקל מס לIRS מעבר מה שהייתי משלם למ"ה בכל מקרה ואני משלם ומצהיר על הכל כדין. נותן לרו"ח לשבור את הראש.

פסיוני ו-FIYaacov אוהבים את זה.
  19. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

ואם תוריש את זה לישראלי/ת בכלל תימנע מתשלום מס על זה :) שמח לשמוע שלא חייבים לפדות אחרי 6 שנים

20. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

בהנחה שיהיה לי נכסים בפחות מ5.5M$ כשאמות, אני מאד מקווה שיהיה לי הרבה יותר :)

פסיוני ו-FIYaacov אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
תיק השקעות חינוכי לנער בן 16 פינת המשקיעים ‏ביום שישי ב- 10:35
דעתכם על תשואת תיק השקעות פינת המשקיעים ‏ביום חמישי ב- 13:33
דעתכם לגבי תיק השקעות פינת המשקיעים ‏9/7/19
שער הדולר בהשקעות פינת המשקיעים ‏8/7/19
פתיחת תיק השקעות או קופת גמל להשקעה? פינת המשקיעים ‏7/7/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.