• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה באמצעות חברה בע"מ - יתרונות וחסרות

האסקי

משתמש רגיל
דירוג
388
שלום,

אני עוקב אחר הסולידית כבר כמה שנים ובשנה וחצי האחרונות נהייתי פעיל בשוק ההון, עקב בצד אגודל :)

רציתי לשאול את דעתכם בנוגע להשקעה באמצעות חברה בע"מ.
אני מחפש את הדרך להשקיע כמה שיותר כסף בנטו ולצורך זה מנסה להבין את היתרונות של השקעה מתיק החברה.
מצד אחד מס החברות לוקח 25% שזה נמוך בהרבה מהמס שאני צריך לשלם כשכיר/עצמאי אליו מתווסף ביטוח לאומי.
מצד שני אינני יודע מה יהיה המס כאשר ארצה לממש השקעות ולהעביר אותם לכיסי הפרטי בעתיד הרחוק.

חשבתי שגם במקרה של הפסד בני"ע זה או אחר אוכל להפחית את ההפסד ממס החברות ואז גם כן, להבנתי, זה יהיה 'פחות' הפסד שכן המס ששולם על הכסף שהושקע הוא נמוך יותר. (אבל טרם וידאתי את הנושא מול רואה חשבון).

האם מישהו מהנוכחים בפורום משקיע באמצעות חברה בע"מ? אם כן, אשמח לדעת מה הם שיקוליו לטובת הנושא. ובמידה ולא אשמח לדעת למה לא להשתמש בחברה?

לטובת הבהרה מבחינתי כל הכספים בחברה שפתחתי הם קופת חיסכון נטו, כלומר אין לי כל כוונה להשתמש בהם בשנים ובתקוה בעשורים הקרובים וכל מטרתי היא לצבור בהם כמה שיותר תשואה וחסכון.

קודם כל יש מס 25% על רווחי החברה. כשתרצה למשוך מס נוסף של 30% על דיבידנדים כבעל מניות מהותי. המס יהיה 47.5% סה״כ. בנוסף אם מדובר בחברה בע״מ אתה יכול לקבל משכורת בתור עובד שם, שאז ההכנסות ימוסו לפי מדרגות ואולי ייצא מיסוי כפול נמוך יותר. לכן צריך לחשב במדוייק כמה שווה למשוך דיבידנד מול כמה במשכורת.
באמת שיש המון משתנים שצריך לקחת בחשבון ואי אפשר לכסות הכל כאן בפוסט. מה שבטוח זה שאם מדובר בסכומי כסף גדולים אז יש מצב שזה כדאי- אבל עדיף לך ללכת ליועץ מס ולעשות תכנון מס.

• אהבתי
Reactions: ogi
קודם תיקון, מס חברות (נכון להיום) הוא 23%

חשבתי שגם במקרה של הפסד בני"ע זה או אחר אוכל להפחית את ההפסד ממס החברות ואז גם כן, להבנתי, זה יהיה 'פחות' הפסד שכן המס ששולם על הכסף שהושקע הוא נמוך יותר. (אבל טרם וידאתי את הנושא מול רואה חשבון).
אאל"ט לא באותה שנה כי מקזזים קודם עם רווח הון

האם מישהו מהנוכחים בפורום משקיע באמצעות חברה בע"מ? אם כן, אשמח לדעת מה הם שיקוליו לטובת הנושא. ובמידה ולא אשמח לדעת למה לא להשתמש בחברה?
השיקול שלי הוא לא לחלק לעצמי כספים "מיותרים" (כאלה שאין לי בהם צורך כרגע) ולשלם עליהם מס במקור
לתת לכספים לעבוד ולנסות לא למכור עד הפרישה (האישית) שלי

לטובת הבהרה מבחינתי כל הכספים בחברה שפתחתי הם קופת חיסכון נטו, כלומר אין לי כל כוונה להשתמש בהם בשנים ובתקוה בעשורים הקרובים וכל מטרתי היא לצבור בהם כמה שיותר תשואה וחסכון.
ממליץ לך לקרוא את החוקים האחרונים לגבי "חברת ארנק" ודיבידנד כפוי.

אם אנחנו מסתכלים מבחינת מס, לפעול באמצעות חברה בע"מ או כעצמאי תלוי מאוד במחזור ההכנסות שלך, ואני אסביר:
במידה ואתה עצמאי, וכל עיסוקך הוא השקעות בשוק ההון וכד', אתה לא תמוסה לפי ס' 2(4) לפקודה (הכנסה מריבית ודיבידנד) עליהם שיעור מס נמוך יותר, אלא אתה תמוסה לפי הכנסה מעסק או משלח יד לפי ס' 2(1) לפקודה ותחויב במס שולי לפי ס' 121 לפקודת מס הכנסה.

(כמובן שאם תצליח לשכנע את מס הכנסה שההשקעות שלך לא עולות לכדי עסק ותישאר במסגרת ס' 2(4), מה טוב..אבל אני לא נכנס כרגע לדיון הזה, אם יעניין אותך - אשמח להרחיב)

כאשר אתה משקיע דרך חברה בע"מ (ושוב, אני מדבר לעניין מס בלבד ולא מכליל שיקולים תאגידיים או עסקיים) אתה משלם מס חברות אחיד בשיעור של 23%, ולאחר מכן כשאתה מושך דיבידנד מהחברה (אם אתה מחזיק לבד, הרי שאתה בעל מניות מהותי לפי ס' 88 לפקודה וחייב ב-30% מס), יוצא כפי שכבר כתבו לעיל, מס מצרפי של 47.5% סה"כ.

הבעיה היא שמדובר במס אחיד. כלומר, לא משנה מה מחזור ההכנסות שלך - אתה תשלם 47.5%.
עם זאת, כאשר אתה פועל כיחיד שההשקעות שלו עולות לכדי עסק (כלומר, מסווגים את ההכנסה שלך כ-2(1) ולא כ-2(4)) אתה צריך לחשב את שיעור המס שתשלם על הכנסה (מזכיר כי מדובר במס שולי שהינו פרוגרסיבי, כך שתאלץ לחשב לפי מדרגות המס, להגיע לחבות מס, ולחלק אותה בסך כל ההכנסה כדי למצוא את שיעור המס שתשלם).

מה אני מנסה להגיד?
יכול להיות שעדיף לך (לעניין מס בלבד!!!) להשקיע דרך חברה בע"מ, ויכול להיות שעדיף כעצמאי, והכל תלוי במחזור ההכנסות החזוי שלך.

הרחבה למתעניינים:
ישראל נוקטת במודל מיסוי אינטגרטיבי בעל ההקלה הכפולה, כך שהיחיד מקבל הקלה בשיעור מס על חלוקת דיבידנד, וגם התאגיד מקבל הקלה המתבטאת בשיעור מס חברות נמוך יותר משיעורי המס ליחידים (מס שולי).
להבדיל ממודל המיסוי המלא, בו המס המצרפי בחלוקת רווחים מחברה (מס חברות + מס על דיבידנד ליחידים) מסתכם לשיעור מס היחידים (שולי).

הזכירו פה חברות ארנק..
אז כן, יש סעיף בפקודת מס הכנסה שאומר שבנסיבות כמו שאתה מתאר, ימסו את החברה לפי שיעור המס שלך וכך בעצם לא חסכת שום מס כשפעלת דרך חברה בע"מ.
עם זאת, כבר שנים על גבי שנים שאין תקנות מס הכנסה שקובעות איך להפעיל את הסעיף הנ"ל, כך שהוא לא בר-תוקף נכון להיום.

שאלה שקצת קשורה, נטו מסקרנות (לא יעוץ בלה בלה):
האם עמותות פטור ממס על רווחי הון שמקורם בשוק ההון?
או שזה רק ממכירת נכס?

"מס הכנסה: מוסדות ציבור העומדים בהגדרות סעיף 9(2)(ב) לפקודת מס הכנסה, זכאים לפטור ממס בגין הכנסות "שאינן מעסק", לרבות הכנסות ישירות ופסיביות, כמו ריבית בנקאית, דמי שכירות ורווחי הון. אולם, מוסדות אלו כן חייבים במס בגין 90% מההוצאות העודפות בכל שנה."
קישור למקור הציטוט

שאלה שקצת קשורה, נטו מסקרנות (לא יעוץ בלה בלה):
או שזה רק ממכירת נכס?

"מס הכנסה: מוסדות ציבור העומדים בהגדרות סעיף 9(2)(ב) לפקודת מס הכנסה, זכאים לפטור ממס בגין הכנסות "שאינן מעסק", לרבות הכנסות ישירות ופסיביות, כמו ריבית בנקאית, דמי שכירות ורווחי הון. אולם, מוסדות אלו כן חייבים במס בגין 90% מההוצאות העודפות בכל שנה."
קישור למקור הציטוט
הלכתי לבדוק קצת. טרם מצאתי תשובה.

שים לב שמוסדות ציבור לא שווה לעמותות. ישנן עמותות רבות אשר אינן מוסדות ציבור.
וישנן הגבלות על יכולת ההשקעה בכלל כעמותה - עד 20% מההון ורק בהשקעות סולידיות בדירוג השקעה.

במילה אחת - כן
במשפט - כן אבל זה המון בירוקרטיה (המון!).

כעיקרון, כל מוסד ציבורי משלם את מס רווחי ההון ברגע המכירה או קבלת הדיבידנד. ויש למוסד הציבורי את היכולת בסוף שנה להגיש בקשה לרשות המיסים ולקבל החזר על המס רווחי הון אשר נוכה במקור על ידי פלטפורמות המסחר (בנק או בית ההשקעות).
שים לב שמוסדות ציבור לא שווה לעמותות. ישנן עמותות רבות אשר אינן מוסדות ציבור.
@Itzik 2020 שים לב למה שנאמר פה, זה מאוד חשוב.
כדי לקבל את האישור כמוסד ציבור, מלכ"ר נדרש לעמוד בהרבה מאוד תנאים ותחת רגולציה של 3 משרדים ממשלתים (רשם העמותות במשרד המשפטים, מע"מ, ומס הכנסה).

ג"נ: כותב שורות אלו הינו מכיר את עולם המלכ"רים מקרוב.

באותו נושא-
האם יש יתרון להשקיע בנדל"ן באמצעות חברה?

שלום,

אני עוקב אחר הסולידית כבר כמה שנים ובשנה וחצי האחרונות נהייתי פעיל בשוק ההון, עקב בצד אגודל :)

רציתי לשאול את דעתכם בנוגע להשקעה באמצעות חברה בע"מ.
אני מחפש את הדרך להשקיע כמה שיותר כסף בנטו ולצורך זה מנסה להבין את היתרונות של השקעה מתיק החברה.
מצד אחד מס החברות לוקח 25% שזה נמוך בהרבה מהמס שאני צריך לשלם כשכיר/עצמאי אליו מתווסף ביטוח לאומי.
מצד שני אינני יודע מה יהיה המס כאשר ארצה לממש השקעות ולהעביר אותם לכיסי הפרטי בעתיד הרחוק.

אני נמצא כרגע בהתלבטות דומה. יצא לך לחקור על הנושא? יש לך מסקנות?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א השקעה באמצעות חברה שוק ההון 174
I אסטרטגיית השקעה ארוכת טווח באמצעות קרנות מחקות מדד שוק ההון 14
P הסבר על השקעה באג"ח באמצעות קרנות מחקות שוק ההון 5
M השקעה בנדל"ן באמצעות margin loan שוק ההון 13
O השקעה באמצעות תיק השקעות עצמאי בסכום נמוך שוק ההון 14
א השקעה בזהב באמצעות קרן השתלמות בניהול אישי שוק ההון 2
G השקעה באמצעות קרן נדל"ן 16
ל דילמת מינוף תיאורטית - השקעה בדירה 100% באמצעות משכנתא נדל"ן 54
א השקעה בנדלן באמצעות Fundrise שוק ההון 0
עש לילה האם השקעה באמצעות קרנות אינדקס הורגת את התחרות בין חברות? שוק ההון 4
Rahash השקעה באמצעות יורו שוק ההון 6
ה השקעה באמצעות מנהל תיקים בחשבון הבנק לעומת השקעה פסיבית על ידי רכישת קרנות נאמנות שוק ההון 31
Y השקעה באמצעות בית השקעות - ניהול שלהם או שלי שוק ההון 39
מ השקעה במדדים באמצעות הוראת קבע שוק ההון 45
איתמר חסון השקעה באמצעות בית השקעות עבור ישראלים בעלי אזרחות אמריקאית שוק ההון 17
H השקעה באמצעות דולר שוק ההון 4
doc29 השקעה בנדל"ן בארץ באמצעות "מתווכי חבילה" שוק ההון 40
wa11a השקעה בהודו וסין באמצעות קרנות שוק ההון 3
ש השקעה בקרנות איריות דרך אינטרקטיב ישראל שוק ההון 4
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5

נושאים דומים

Back
למעלה