• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הרחבה של הIRA -

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,054
http://www.calcalist.co.il/money/articles/0,7340,L-3658328,00.html
חוסכים פעילים שחסכו לפחות מיליון שקל בחסכונות שלהם באופן שהבטיח להם קצבה מזערית. את יתרת הסכום מעל המיליון הם יכולים כעת לקחת ולהפקיד בקופת גמל בניהול אישי ולנהל אותה בעצמם. בדרך כלל מדובר באנשים מעל גיל 45.

לפנסיונרים שיש להם מעל רובד בסיסי...

לפתן.

גם החלק הזה נראה מעניין, אם כי לא בטוח שאני מבין אותו עד הסוף:
בסוף יוכלו גם בעלי חשבונות חדשים – אנשים שקיבלו כסף לקופות גמל שמקורו בכספי פיצויים או בכספים שקיבלו כמוטבים מבן משפחה שנפטר – כיום כספים כאלו אם בכוונת המחזיק בהם למשוך אותם לפני גיל הפרישה לא זכאים להטבת מס. כעת אפשר במקום למשוך את הכספים להשאיר אותם בקופת גמל בניהול אישי

גם החלק הזה נראה מעניין, אם כי לא בטוח שאני מבין אותו עד הסוף:
בסוף יוכלו גם בעלי חשבונות חדשים – אנשים שקיבלו כסף לקופות גמל שמקורו בכספי פיצויים או בכספים שקיבלו כמוטבים מבן משפחה שנפטר – כיום כספים כאלו אם בכוונת המחזיק בהם למשוך אותם לפני גיל הפרישה לא זכאים להטבת מס. כעת אפשר במקום למשוך את הכספים להשאיר אותם בקופת גמל בניהול אישי

כן, אני גם לא הצלחתי להבין את החלק הזה יותר מדי..
"כספים שקיבלו כמוטבים מבן משפחה שנפטר" --> נשמע כמו הקופ"ג העצמאיות הותיקות, בהן ממילא יש IRA, אז לא רלוונטי
"קופות גמל שמקורן בכספי פיצויים" נשמע כמו הפרשה סטנדרטית לפנסיה, וזה סותר את שאר הכתבה
בקיצור אני נוטה להאמין שהפסקה הזאת פשוט מבלבלת לשווא ולא באמת מוסיפה משהו חדש בכתבה :|

...
אז עכשיו אולי הכי משתלם לשים את כל כספי הפנסיה בפנסיה עם דמי ניהול הכי נמוכים כדי להגיע כמה שיותר מהר ל-1M?
D:

עם זאת, כל עוד אין אג״ח מיועדות במסלול ה-IRA - זה עדיין לא משתלם כנראה יחסית למסלול הפנסיוני המנוהל.

@איליה , אני מניח שיתאפשר גם ל"שכיר המפקיד במעמד עצמאי".

זה חמוד, אבל אני אפתח שמפניה רק כשתהיה קרן פנסיה IRA

מקריאה של החוזר שאיליה פרסם, עולה שהחל מהראשון לאוגוסט לחוסכים שעונים על התנאי הבא:
"מופקד לזכותו של העמית סכום בגובה הסכום הקובע בקופת גמל לקצבה שאינה קופת גמל בניהול אישי;"
(לפי הכתבה בכלכליסט זה יוצא מיליון ש"ח), יש אפשרות לפתוח קופת גמל בניהול אישי ולהפקיד לשם כל חודש
"בסכום שאינו עולה על פעמיים הסכום הקובע", (מעניין כמה זה יוצא בשקלים?).
זאת אומרת כל מה שנשאר לנו לעשות זה ככה:
1. לחכות לראשון לאוגוסט.
2. להוכיח למי שצריך (המפקחת על הביטוח?) שיש לנו מליון ש"ח בקרן הפנסיה.
3. לפתוח קופת גמל בניהול עצמי (צריך לקוות שיהיו כאלה עד אז) עם דמי הניהול הנמוכים ביותר.
4. להפקיד לשם כמה שאפשר.
נשמע מצוין, נקווה שהכל ילך חלק ולא יהיו עיכובים או מכשולים מכל מיני סיבות.

@גילגמש אם יש לך רכיב מהמהשכורת שלא מפרישים עליו לפנסיה/קרן השתלמות (בדרך כלל יהיה הפרש בין ברוטו לברוטו לביטוח לאומי)
אתה יכול להפריש לפי סעיף 45/47 באופן עצמאי (או דרך תלוש המשכורת, תלוי בחברה) כ-5%~7%.
(חפש את המושג סעיף 45 מס הכנסה) מפרישים "לקופת גמל שכיר במעמד עצמאי" - לדוגמה -
http://www.malam-payroll.com/info_item.php?ID=80
http://www.pdpsagot.co.il/Page.asp?Pid=0.2.98.105&id=1023

שים לב פה - http://ibi.co.il/Documents/2015/מרץ/31-3-2015/טופס הצטרפות - 04.2015.pdf
סעיף 47

@c881 הבנתי. לא כל כך רלבנטי בשבילי. גם בגלל שהרכיב זה כמעט ולא קיים אצלי וגם מעדיף לא להכניס עוד כסף לגיל 60 פלוס מלבד מה שכבר שם וממשיך להכנס חודש בחודשו. הייתי שמח לראות את זה על כספים הוניים שהופקדו לפני 2008.

אבל לשכיר המפקיד במעמד עצמאי - כבר היום אפשר לנהל כ-IRA, זה לא חידוש.

נכון, קופ״ג שמפקידים אליה במעמד עצמאי אפשר לנהל כ-IRA גם היום. רק לא קופ״ג לשכירים (חוץ מכסף ישן לפני 2001 שהופך לנזיל, אותו אפשר גם שכירים)

קופת הגמל הזו היא לשכירים.
אם אתה עצמאי, זה משהו אחר.

קופת הגמל הזו היא לשכירים.
אם אתה עצמאי, זה משהו אחר.

עד כמה שאני מבין, זה לא קשור לשאלה אם אתה שכיר או עצמאי, אלא באיזה מעמד אתה מפקיד. לי יש קופ״ג לעצמאים למרות שאף פעם לא הייתי עצמאי.

@תל אביבי היתה לי קופה פעם של עצמאי. ניסיתי להפקיד אליה - התקשרו לברר מה לעשות עם הכסף, כי אין להם "מס עוסק מורשה" שלי.
אבל אתה מוזמן לנסות.

@תל אביבי היתה לי קופה פעם של עצמאי. ניסיתי להפקיד אליה - התקשרו לברר מה לעשות עם הכסף, כי אין להם "מס עוסק מורשה" שלי.
אבל אתה מוזמן לנסות.
לשכירים ישנה אפשרות להפקיד לקופת גמל "במעמד עצמאי" בלי להיות עצמאי עבור עד 16% מ"השכר הלא מבוטח" מהעבודה כשכיר.
זה בסך הכל אומר שהמעסיק אינו משתתף בהפקדות עבור אותו החלק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג קניית שטח + בניה במסגרת הרחבה במושב נדל"ן 19
adamshalev היתר בניה/הרחבה על גג בניין אוף טופיק 24
I הרחבה כמותית - שאלת תם שוק ההון 8
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 15
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10

נושאים דומים

Back
למעלה