• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הרהורי כפירה (הלוואה לצרכים אישיים)

• פותח הנושא ptom
  • פורסם בתאריך
סביבות ה20K יספיקו אני מעריך.
אם כל הסיפור זה 20000 לדעתי פשוט תמשוך מתיק ההשקעות ותסגור עניין. אין הרבה היגיון להחזיק תיק השקעות ובו זמנית לקחת הלוואה לצריכה.
+ גם יש יתרון מול לקחת הלוואה על סכום קשיח.

במשיכה מהתיק תוכל למשוך בכמה פעימות ובסכומים שתרצה. אולי בסוף תצטרך 15K או 21K.

נערך לאחרונה ב:
למרות שאני טיפוס אורבני יותר
טיול אורבני לא אמור להיות יקר יותר משמעותית מחיים רגילים בארץ הקודש.
גם אם זו לא במדינת עולם שלישי זולה...
בהנחה שאתה יכול לסבלט את הדירה הנוכחית שלך במהלך הטיול אתה יכול לטייל בכל מדינה שתרצה בלי לשבור את הכיס אם תבחר בדרך סולידית של שינה בחדרים משותפים בדורמס, קניות אוכל בסופר ובישול עצמי בהוסטל, התניידות בתחבורה ציבורית וכו'. מידי פעם ברור שצריך להוציא קצת על אטרקציות מיוחדות ואוכל בחוץ, בכל זאת, זה חלק מהחוויה.

20 אלף זה סכום שאפשר לקבל כהלוואה לסטודנטים בתנאים מעולים בכל בנק (אני קיבלתי סכום כזה ללא ריבית).
כל עוד הריבית נמוכה כל כך, כנראה שכלכלית זה עדיף על מכירה.

בסכומים האלה זה כמובן לא משנה ממש אבסולוטית אבל אפילו לקחת הלוואה ללא ריבית ולשים אותה בפיקדון תעשה לך כמה שקלים בסיכון נמוך עד אפסי.
במקרה הכי גרוע תוכל למכור מהתיק על מנת להחזיר את ההלוואה. גם אם תהיה מפולת טראגית והתיק שלך יפול ב-90 אחוז עדיין תוכל להחזיר את ההלוואה רק מהתיק.

כמובן שצריך לעשות את השיקולים שלך ולהבין את ההשלכות והתנאים השונים הספציפיים שלך.
אני חושב באופן כללי שאנשים בפרופיל שלך יכולים לקחת סיכונים כאלה וכך אני נוהג גם בעצמי.

(אני קיבלתי סכום כזה ללא ריבית).
באמת, מהבנק? לי הם (מזרחי טפחות) הציעו פריים + 1.5% אחרי שאמרתי להם שאני סטודנט שצריך לסיים את התואר + הצעתי לשעבד את התיק. אתה טוען שיש פה מקום למשא ומתן להורדת הריבית?

אפשר לספר אחרת את הסיפור שלך.
ההלוואה היא לא לצורך טיול, אלא כדי לא למשוך מתיק ההשקעות, ובעברית פשוטה - מינוף.
לא שיש בזה רע בהכרח, אבל צביעת הכסף לפי ההוצאה הגדולה הקרובה לא תורמת כלום לקבלת החלטה נכונה, בעיני.

נערך לאחרונה ב:
משהו שקצת מציק לי כל פעם שאני רואה את הכותרת של השרשור - חיסכון, השקעות וצמצום צריכה הפרטי הם לא איזו דת או מטרה נעלה אלא בסך הכל אמצעי, שיעזור לך להשיג מטרות כאלו ואחרות בעתיד.
אין שום בעיה שבתקופות מסויימות אדם יוציא יותר מהכנסתו כל עוד הוא מודע להשלכות ומבין שזה לא מצב שיכול להתקיים לאורך זמן.
אתה לא צריך להרגיש הרהורי כפירה בשום דבר, ואם בא לך לצאת לחופשה במלון טוב במקום טיול אוהלים זו זכותך המלאה ואתה לא צריך להצטדק בפני אף אחד.

אפשר לספר אחרת את הסיפור שלך.
ההלוואה היא לא לצורך טיול, אלא כדי לא למשוך מתיק ההשקעות, ובעברית פשוטה - מינוף.
לא שעש בזה רע בהכרח, אבל צביעת הכסף לפי ההוצאה הגדולה הקרובה לא תורמת כלום לקבלת החלטה נכונה, בעיני.
אתה צודק.
בפועל מה שאני מנסה להבין זה האם המינוף משתלם יותר מאשר פשוט למשוך.
שאלה של בור בענייני מינוף - עד כמה שאני מבין אם נאמר לי "הלוואה לתקופה של שנתיים בפריים + 1.5" זה אומר שבתום שנתיים אני צריך להחזיר את 2K שלקחתי + 620 שקל כי זה 3.1% (על כל התקופה, אם אני מבין נכון), כלומר 1.55% לשנה - נשמע שזה די בקטנה אפילו בהנחת תשואה ריאלית ממוצעת של התיק של 4%, והמינוף הוא רק על 20% ממנו. האם אני מפספס משהו?

מצד שני משיכה מהתיק (בהפסד במצב השוק הנוכחי) יכולה לתת איזשהו מגן מס קטן לעתיד למיטב הבנתי..

משהו שקצת מציק לי כל פעם שאני רואה את הכותרת של השרשור - חיסכון, השקעות וצמצום צריכה הפרטי הם לא איזו דת או מטרה נעלה אלא בסך הכל אמצעי, שיעזור לך להשיג מטרות כאלו ואחרות בעתיד.
אין שום בעיה שבתקופות מסויימות אדם יוציא יותר מהכנסתו כל עוד הוא מודע להשלכות ומבין שזה לא מצב שיכול להתקיים לאורך זמן.
אתה לא צריך להרגיש הרהורי כפירה בשום דבר, ואם בא לך לצאת לחופשה במלון טוב במקום טיול אוהלים זו זכותך המלאה ואתה לא צריך להצטדק בפני אף אחד.
כמובן. אני לא התכוונתי לזה באופן מילולי, אלא קצת בצחוק וזה צריך להיות במירכאות. אני כן מנסה להצטדק בפני / לנהל משא ומתן עם "הגרסה העתידית של עצמי".

"הלוואה לתקופה של שנתיים בפריים + 1.5" זה אומר שבתום שנתיים אני צריך להחזיר את 2K שלקחתי + 620 שקל כי זה 3.1% (על כל התקופה, אם אני מבין נכון), כלומר 1.55% לשנה
ממש לא.
1. ריבית הפריים נכון להיום היא 1.85% וכנראה צפויה לעלות עוד בחודשים הקרובים.
2. הריבית שהבנק מציע לך היא שנתית, תמיד.
3. הריבית הזאת תעלה בכל פעם שריבית הפריים תעלה.
4. בנקודת הזמן הזאת, ההצעה של הבנק היא 3.35% (פריים 1.85+1.5) אבל זה לא ינעל לך את הריבית שסיכמתם אם סעיף 1 יתממש.

שאלה של בור בענייני מינוף - עד כמה שאני מבין אם נאמר לי "הלוואה לתקופה של שנתיים בפריים + 1.5" זה אומר שבתום שנתיים אני צריך להחזיר את 2K שלקחתי + 620 שקל כי זה 3.1% (על כל התקופה, אם אני מבין נכון), כלומר 1.55% לשנה - נשמע שזה די בקטנה אפילו בהנחת תשואה ריאלית ממוצעת של התיק של 4%, והמינוף הוא רק על 20% ממנו. האם אני מפספס משהו?
ממש לא.
1. ריבית הפריים נכון להיום היא 1.85% וכנראה צפויה לעלות עוד בחודשים הקרובים.
2. הריבית שהבנק מציע לך היא שנתית, תמיד.
3. הריבית הזאת תעלה בכל פעם שריבית הפריים תעלה.
4. בנקודת הזמן הזאת, ההצעה של הבנק היא 3.35% (פריים 1.85+1.5) אבל זה לא ינעל לך את הריבית שסיכמתם אם סעיף 1 יתממש.

ראשית, כל מה שבת העמק רשמה נכון. למעשה, כבר מחר תוכרז עלייה של רבע עד חצי אחוז, כך שהפריים כבר יעמוד על 2.05-2.30% שנתי, כלומר ההצעה שקיבלת היא ל 3.55%-3.80% שנתי, וכנראה שיהיו העלאות נוספות בהמשך השנה.

שנית, יש כמה סוגי החזר, שמשפיעים על הריבית הכוללת שתשלם:
בלון - אתה מקבל את הכסף כעת ומחזיר את כולו ואת הריבית במועד הפירעון.
שפיצר - אתה מחזיר כל חודש תשלום שווה (כל עוד לא היה שינוי בריבית) שכולל בתוכו את הריבית שהצטברה על אותו חודש וחלק מהקרן.
גרייס - אתה מחזיר כל חודש את הריבית החודשית, ובסוף התקופה פורע את כל הקרן.

אז כדי לחשב כמה ההלוואה באמת תעלה לך, צריך יותר פרטים ולא רק את אחוז הריבית.

נערך לאחרונה ב:
צא לחופש!
זה חשוב לנפש
כסף זה אמצעי ולא מטרה
המטרה היא גם להנות מהחיים ומהדרך ולא רק לרשום תןצאות על לוח דימיוני
אתה מדבר על 20,000 שקל כאשר יש לך תיק של 110,000 וגב כלכלי
ויכולת השתכרות עתידית די ודאית
רק בקשה אחת לי אלייך תעשה ביטוח נסיעות טוב.
תהנה!

קרה יותר מהר ממה שכתבת ריבית הפריים כבר היום עלתה ל2 ורבע אחוזים.
תראו מופתעים.
האמת שזו הפתעה, הציפיה הייתה שהיא תדביק את עליית הריבית של הפד ותהיה 0.5%. בפועל היא עלתה ב0.4%.

אתה ההשקעה הכי טובה של עצמך. הוצא את הכסף מתיק המניות בלי חרטות, ולמד להשאיר לעצמך קופת ביטחון גדולה יותר לפעמים הבאות.

עוד אופציה - להלוות כסף מההורים, בריבית מוסכמת מראש, לא כטובה ולהבהיר - אשמח להלוואה בתנאים כאלה וכאלה, אינני מוכן לשום הפעלת לחץ רגשי וזאת אינה טובה מכם אלי אלא הלוואה שאשמח לשלם עליה. אם רוצים, תודה רבה, ואם לא רוצים, גם תודה רבה ולחזור לתיק המניות.

גם לעבוד זאת אופציה - כל עוד זה לא יפגע לך בלימודים.

השקעת 5 שנים ללמוד מקצוע. לדעתי כדאי לך להשקיע את הזמן בלכתוב תזה בצורה מוצלחת, ולא לעבוד תוך כדי.

אנחנו מדברים על 20 אלף שקל.
אם תוציא את הסכום הזה מהתיק השקעות, במקרה שהתיק יעשה 10% בשנה אתה מפסיד 4000 שקל.
עם ההלוואה אתה תשלם על ההימור הזה בערך 1000 שקל בחישוב מאוד לא מקצועי. התיק גם יכול לרדת עוד
זה באמת שווה לך את ההתעסקות? נשמע שאתה עושה תואר שני בנושא טכנולוגי וזה כסף קטן בשבילך עוד חצי שנה-שנה שתמצא עבודה.

לדעתי, תתקמצן עוד שנה כשזה יהיה הרבה יותר קל.

בפועל מה שאני מנסה להבין זה האם המינוף משתלם יותר מאשר פשוט למשוך.
למה פתאום אתה מתעניין במינוף?
מינוף מאפשר תשואה גבוהה יותר תמורת העלאת הסיכון. זה יכול להתאים לחלק מהאנשים.
אבל נראה לי שבמקרה שלך סיבולת הסיכון שלך דוקא ירדה לאחרונה, לכן מינוף מתאים לך פחות מבעבר.

הלוואה לתקופה של שנתיים בפריים + 1.5" זה אומר שבתום שנתיים אני צריך להחזיר את 2K שלקחתי + 620 שקל כי זה 3.1% (על כל התקופה, אם אני מבין נכון), כלומר 1.55%
התכוונת 20k שלקחת, נכון?
כמעט תמיד הכוונה לריבית שנתית. 3.1% כל שנה, לא 1.55%. וכמו שכתבו לפני - אם הפריים יעלה, והוא כבר עלה ויכול לעלות עוד, הריבית תהיה גבוהה יותר.
המינוף ישתלם אם תשואת התיק גבוהה מהריבית. כמובן שככל שהריבית גבוהה הסיכוי לזה נמוך, ואפילו בריבית אפס זה לא ודאי.

לדעתי הסכנה הגדולה היא שהצמדות לעקרון של לא לגעת בתיק תוביל, במקרה שהעניינים לא יתנהלו לפי התכנית, לסחרור של הלוואות נוספות. זה בקלות יכול להביא למחיקת התיק ושקיעה בחובות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T IRA - הרהורי כפירה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 29
Liron2035 הרהורי כפירה בחוזה..אבל לטובה? שינוי לאיזון אגרסיבי יותר שוק ההון 10
ל הרהורי כפירה בהשקעה עשה-זאת-בעצמך שוק ההון 131
ע הרהורי כפירה שוק ההון 8
Finfree חסכון לכל ילד - איניפיניטי הלכה - הרהור כפירה(ע"ב מידע) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ריש-לקיש כפירה בתיק הדגל של מייק, שכנעו אותי אחרת שוק ההון 17
F מחשבות כפירה על קרנות צוברות שוק ההון 10
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח הלוואה מקרן השתלמות וקרן כספית פוסטים מאיכות נמוכה 3
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
M אינטראקטיב ברוקרס - הלוואה בדולרים ומכירה לשקלים? שוק ההון 6
א הלוואה דמי מפתח נדל"ן 1
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
נ איזו הלוואה היא בתנאים טובים יותר צרכנות פיננסית 18
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
M חישוב החזר עבור הלוואה בריבית משתנה/צמודה צרכנות פיננסית 1
O האם לסגור הלוואה צרכנות פיננסית 1
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
9 משכנתא, או הלוואה מקופות גמל / השתלמות? נדל"ן 3
R החזר הלוואה | סיוע בהבנה של ההלוואה והאם ניתן לשפר אותה שוק ההון 4
Princess_Peach סגירת הלוואה בריבית גבוה כשאין הכנסות/חסכונות צרכנות פיננסית 21
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
U משכנתא או הלוואה "לכל מטרה" נדל"ן 9
D הלוואה 200,000 שח צרכנות פיננסית 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A שימוש ב-3 כרטיסי אשראי בשביל להשיג הלוואה בריבית 0% שוק ההון 168
A אפשרויות הלוואה ארוכות טווח צרכנות פיננסית 1
ד הלוואה לפני משכנתה נדל"ן 8
M הטבת פתיחת חשבון- מענק או הלוואה צרכנות פיננסית 6
Y האם לסגור הלוואה על קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
Lag הלוואה ללא ריבית לטובת השקעה שוק ההון 25
AbuNafha ביטוח SIPC בחשבון Margin עם הלוואה פעילה שוק ההון 1
D לקיחת הלוואה מקרן פנסיה לטובת השקעה במדד (למשל s&p) שוק ההון 2
I משיכת קרן השתלמות לטובת סגירת הלוואה וכיסוי מינוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
doc29 העלאת דמי ניהול בקופת גמל ללא הפקדות ועם הלוואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S פרעון הלוואה ללא ריבית והאם זה בכלל משתלם ? צרכנות פיננסית 3
ב השפעת הלוואה קודמת על פרופיל לווה למשכנתא נדל"ן 6
מ הלוואה לתקופה קצרה צרכנות פיננסית 2
ג מס על הלוואה בריבית השקעות אלטרנטיביות 1
R סגירת הלוואה לכל מטרה בעזרת הלוואה כנגד קרן השתלמות . פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
Flex האם לסגור הלוואה על רכב צרכנות פיננסית 6
S הלוואה ללא ריבית מהמשפחה לרכישת דירה וענייני מס שבח - האם יש בעיה משפטית ? צרכנות פיננסית 14
S האם יש מבצע שווה על הלוואה בהצטרפות למועדון /בנק מסוים ? צרכנות פיננסית 0
C חישוב כדאיות לקיחת הלוואה והחזר משכנתא נדל"ן 9
O לקיחת הלוואה מהקבלן נדל"ן 3
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
האזרח החשדן הלוואה מקרן השתלמות או מקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת הלוואה צמודת מדד או פריים צרכנות פיננסית 36

נושאים דומים

Back
למעלה