• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפרידה שלי מהבנק ומבורסת ת"א

לעניות דעתי

משתמש רגיל
דירוג
453
יום יפה לכולם,
מטרת השרשור הזה מבחינתי היא לפרוק ולשתף, ולאו דווקא לשאול. אתם מוזמנים להפסיק לקרוא כאן, שלא לבזבז את השניות שלכם על השתפכותי.

הכניסה הראשונה שלי לשוק ההון, הייתה לפני כשנתיים וחצי, באמצעות הבנק, ברכישת קרנות סל ישראליות עוקבות מדד.
מאז הספקתי ללמוד עוד, להבין ולהכיר מרחבים רבים בעולם ההשקעות, רבות בזכות הפורום המדהים הזה.

דרכו התוודעתי והצטרפתי למסחר דרך IB (דרך דיבידעת) וככל שאני מרוצה מהם, כך גדל חוסר שביעות הרצון שלי מהבנק כברוקר.
אחד הדברים היותר מציקים זה העמלת דמי הניהול (אהם.. אהם.. משמורת...) שיורדות מהחשבון ולא מקוזזות מדמי הניהול של התעודות כמו בניירות עצמן. זה שיקול פסיכולוגי יותר מכלכלי, ובכל זאת זה מעצבן, במיוחד כשהאלטרנטיבה עולה 0 עגול וחייכני.
בנוסף העמלות הספיקו להתעדכן לרעתי, ובעדכון האחרון החלטתי שזהו זה.

במקביל, דעתי השתנתה לגבי השקעה מקומית. אני מאוד מאמין בכלכלה המקומית, וללא קשר אני גם מעוניין לתמוך ולקדם אותה. אלא שהקשר בין השקעה בבורסה בת"א לבין השקעה בישראל נראות לי היום יותר קרובות לדמיון מאשר לתיאור המציאות. זה לא שאין קשר בכלל, אך הוא בהחלט לא ישיר כמו שחשבתי בעבר. ובכל מקרה, מבחינתי הוא לא שווה את העלויות.

לאור זאת, גמלה בלבי ההחלטה, למכור את כל האחזקות ולהעבירם לIB, ויפה שעה אחת קודם.

החסרון הגדול בכך הוא מס רווח ההון, שתקוותי שיקוזז עם נקודות זיכוי ממס (יש סיכוי שנקבל החזר מלא), ואז ההפסד הוא הזמן עד שהכסף יוחזר.
כמובן שזה מצטרף לעלות המכירה, ההמרה והרכישה מחדש. זניח במצטבר (חוץ מהמכירה שזה שוד) אבל קיים.
מינוס אחרון, פסיכולוגי בעיקרו, הוא איפוס המונה- הן מבחינת הזמן בשוק, והן מבחינת צבירת העליות שמשרות ביטחון והרגשה טובה. (תצוגת הרווח באחוזים תרד, יכולה להיחתך בחצי להערכתי).

זהו נראה לי, מוזמנים להגיב ולעצור אותי בטרם אעשה שטות של החיים.
תודה על הבמה לשתף, אם לא שייך או ראוי, אפשר למחוק, (יש מחזור ביטים?)

מאחל לך הרבה הצלחה.
אני עברתי בבנק רק כהתנסות (אין לי כח להתמקח אם יש חלופה פשוטה, מה גם שלניירות שלי יש יתרונות אחרים אצל ib).

לגבי ביצועי התיק, תמשיך למדוד מרגע ההפקדה, זה שעברת למזומן לכמה דקות לא אומר שהתיק התאפס.

החסרון הגדול בכך הוא מס רווח ההון, שתקוותי שיקוזז עם נקודות זיכוי ממס (יש סיכוי שנקבל החזר מלא), ואז ההפסד הוא הזמן עד שהכסף יוחזר.
כמובן שזה מצטרף לעלות המכירה, ההמרה והרכישה מחדש. זניח במצטבר (חוץ מהמכירה שזה שוד) אבל קיים.
מינוס אחרון, פסיכולוגי בעיקרו, הוא איפוס המונה- הן מבחינת הזמן בשוק, והן מבחינת צבירת העליות שמשרות ביטחון והרגשה טובה. (תצוגת הרווח באחוזים תרד, יכולה להיחתך בחצי להערכתי).
אם יש לך נירות שנסחרים גם ב-IB, אתה יכול להעביר אותם ישירות עם עמלת העברה בלבד, ובלי אירוע מס.

לגבי ביצועי התיק, תמשיך למדוד מרגע ההפקדה, זה שעברת למזומן לכמה דקות לא אומר שהתיק התאפס.
נכון, אבל הזמן שלי בשוק עם הניירות שאהיה איתם הלאה החל להימנות מאוחר יותר.
אגב, יש לי דילמה איך לתעד את זה- האם לפי הרווח שהניירות עשו, או לפי הרווח הנקי בפועל, לאחר ניקוי מס רווח הון (ואולי גם לאחר הפחתת עמלת מכירה), אם כי לא תיעדתי כל עמלת דמי ניהול

סחטיין על הצעד. אני החלטתי לעבוד ישירות עם IB מבלי להכנס למלכודת שנקראת ברוקר \ מתווך ישראלי.

סחטיין על הצעד. אני החלטתי לעבוד ישירות עם IB מבלי להכנס למלכודת שנקראת ברוקר \ מתווך ישראלי.
תודה, זה ככל הנראה הצעד הבא, כיוון שלאחר הפעולה הנ״ל אעבור את קו ה100k הפוטר מעלות חודשית. מקווה שהניסיון המתועד כאן יקל עלי את הסאגה

אחד הדברים היותר מציקים זה העמלת דמי הניהול (אהם.. אהם.. משמורת...) שיורדות מהחשבון ולא מקוזזות מדמי הניהול של התעודות כמו בניירות עצמן. זה שיקול פסיכולוגי יותר מכלכלי
תלוי בתנאים שלך ובגודל התיק אבל אני מניח שאתה משלם בבנק יותר מבברוקר ככה שזה שיקול כלכלי לגמרי.

החסרון הגדול בכך הוא מס רווח ההון,
לדעתי ההסתכלות שלך פה לא נכונה. לא הבנתי למה כל הפסקה האחרונה שכתבת שלילית כל כך
זה רווח שעשית, מינוס החלק של המדינה. מה עדיף? לממש הפסדים ולקחת מגן מס?
נכון שהפסדת דחיית מס, אבל רק דחייה. לא היתה לך אפשרות לא לשלם את הכסף הזה בכלל.
אני לגמרי בעד אופטימיזציות מס, אך אני גם תמיד שמח לשלם מס
קח את החלק שלך ברווחים, תשקיע אותו מחדש, תזכה לריבית דריבית ותהיה שמח

תלוי בתנאים שלך ובגודל התיק אבל אני מניח שאתה משלם בבנק יותר מבברוקר
כל מה שנתקלתי בו >0 של IB. וגם אם ישנו 0, אני מעריך שהביטחון שהוא ישאר כך נמוך מאשר אצל IB
שיקול כלכלי לגמרי
התכוונתי להורדת העמלה מהעו״ש ולא ממחיר הקרן.
אני לגמרי בעד אופטימיזציות מס, אך אני גם תמיד שמח לשלם מס
אני גם וגם. פשוט הייתי יותר שמח לשלם יותר ובעתיד. גם להצטער על איפוס הריבית דריבית אסור?!;)
תודה על התגובה והמבט האופטימי

נערך לאחרונה ב:
האם למדת איך להגיש דו"חות? אתה תצטרך להגיש כל שנה אם קיבלת אפילו שקל כדיבידנד.

אני לא יודע באיזה בנק אתם.. אבל אצלי יש חשבון השקעות בבנק הבינלאומי
0.15% ני"ע זר או מינימום 5$
0.1% ישראלי בלי מינימום
וזהו. אין דמי ניהול/משמרת וגם לא צריך להתעסק עם דוחות למס הכנסה כי הבנק מקזז אוטומטית.
לגבי הקניית מטח, אין עמלת רכישה, אבל אני קונה/מוכר בערך 2 אגורות מעל היציג

האם למדת איך להגיש דו"חות? אתה תצטרך להגיש כל שנה אם קיבלת אפילו שקל כדיבידנד.
אין מה ללמוד פה. אתה משלם 1000 ש"ח (או פחות אם אתה בר מזל) לרואה חשבון, מביא לו את הדו"ח מהאתר של IB ואת שאר הטפסים שקשורים בהכנסות אחרות שלך, והוא יגיש עבורך הכל.

השנה הגשתי לראשונה את הדוחות של 2018 (עם רואה חשבון) והכל עבר בלי בעיות.
כל ההפחדות שקראתי עליהן בפורום הזה לא התממשו.

אני חושב שהברוקרים הישראלים טורחים להפיץ את ההפחדות האלה בפורומים של כלכלה ברחבי האינטרנט, כדי שאנשים לא יעבירו את הכסף לחו"ל.

במקביל, דעתי השתנתה לגבי השקעה מקומית. אני מאוד מאמין בכלכלה המקומית, וללא קשר אני גם מעוניין לתמוך ולקדם אותה. אלא שהקשר בין השקעה בבורסה בת"א לבין השקעה בישראל נראות לי היום יותר קרובות לדמיון מאשר לתיאור המציאות. זה לא שאין קשר בכלל, אך הוא בהחלט לא ישיר כמו שחשבתי בעבר. ובכל מקרה, מבחינתי הוא לא שווה את העלויות.
עם הזמן כולם יבינו את זה והבורסה המקומית תתייבש עוד יותר מהמצב הנוכחי.

אני לא יודע באיזה בנק אתם.. אבל אצלי יש חשבון השקעות בבנק הבינלאומי
0.15% ני"ע זר או מינימום 5$
0.1% ישראלי בלי מינימום
וזהו. אין דמי ניהול/משמרת וגם לא צריך להתעסק עם דוחות למס הכנסה כי הבנק מקזז אוטומטית.
לגבי הקניית מטח, אין עמלת רכישה, אבל אני קונה/מוכר בערך 2 אגורות מעל היציג

העמלות שציינת יחסית גבוהות בלי קשר.
אפשר להשיג 0.1% לני"ע זרים ופחות מ0.1% לישראלים. תנסה להתמקח עם הבנק.

כמו כן, 2 אגורות מעל הרציף יכול להיות המון כסף, זה 0.5%, במקרה שלי אני נכנס עם סכום גבוה מאוד וזה מסתכם באלפי שקלים.
בסכומים נמוכים פחות נורא, אבל זה מצתבר.

אין מה ללמוד פה. אתה משלם 1000 ש"ח (או פחות אם אתה בר מזל) לרואה חשבון, מביא לו את הדו"ח מהאתר של IB ואת שאר הטפסים שקשורים בהכנסות אחרות שלך, והוא יגיש עבורך הכל.
סתם כדי לודא שלא עבדו עליי, הגשתי בעזרת רו"ח בקשה להחזר מס על סכום גדול עבור קרוב משפחה, והוא לקח 15% מהסכום שהתקבל (כולל מע"מ).
אתה רוצה לומר לי שאמורים לקחת על דברים כאלו סכום קבוע של כ1000 ש"ח?. או שהמקרה שונה בהגשת בקשה להחזר מס? (מרגיש לי שעבדו עליי בקיצור).

סתם כדי לודא שלא עבדו עליי, הגשתי בעזרת רו"ח בקשה להחזר מס על סכום גדול עבור קרוב משפחה, והוא לקח 15% מהסכום שהתקבל (כולל מע"מ).
אתה רוצה לומר לי שאמורים לקחת על דברים כאלו סכום קבוע של כ1000 ש"ח?. או שהמקרה שונה בהגשת בקשה להחזר מס? (מרגיש לי שעבדו עליי בקיצור).
הרו"ח שעבדתי איתו לוקח סכום קבוע עבור הגשת הדו"ח (1301) בלי קשר לתוצאה (גביית מס או החזר מס).

לפי שרשור אחר בפורום עלות הדוח יכולה להיות 700-3000 ש"ח בהתאם לרו"ח שאתה בוחר.

אין כזה דבר בקשה להחזר מס. זו בסך הכל הגשה סטנדרטית של 1301 שהתוצאה שלה היא החזר מס.

אין אמורים, רו"ח שכאלה בדרך כלל יוזמים פנייה ללקוחות שכלל לא יודעים שמגיע להם החזר, הם גם גובים הרבה יותר מ15% בדרך כלל.
1000 ש"ח (ויותר) לוקחים רק לדו"ח שנתי אחד, בקשה להחזר מס צריך לבדוק עד 6 שנים אחורה וזה הרבה יותר עבודה.

אין אמורים, רו"ח שכאלה בדרך כלל יוזמים פנייה ללקוחות שכלל לא יודעים שמגיע להם החזר, הם גם גובים הרבה יותר מ15% בדרך כלל.
1000 ש"ח (ויותר) לוקחים רק לדו"ח שנתי אחד, בקשה להחזר מס צריך לבדוק עד 6 שנים אחורה וזה הרבה יותר עבודה.

הבנתי, מהו טווח המחירים אם כך שנהוג לקחת עבור החזר מס של שנה בודדת? (בהנחה ואין צורך לבדוק 6 שנים אחורית).
כמו כן, ראיתי כאן באחד השרשורים שמישהו המליץ על רו"ח שלוקח בערך 250 ש"ח להגשת דוח שנתי למס הכנסה למי שעובד עם IB, הגיוני?.

זה בהנחה שאתה רוצה לתת לרו"ח להגיש בשבילך.
זה בכל זאת פורום "הסולידית", ויש אנשים שמעדיפים לעשות דברים בעצמם, בין אם זה להכין סבונים ובין אם זה להגיש דוחות מס :)
אישית אני משתמש ברו"ח, אבל בהחלט מבין את אלו שמנסים ללמוד ולהגיש בעצמם.

יש הבדל בין החזר מס לשכיר לבין הגשה של דו"ח שנתי מלא.
כמובן שהחזר מס זה החלק הקל יותר, ולכן לוקחים רק 15% (בהנחה שההחזר נמוך מ 7000 ש"ח)

כמו כן, ראיתי כאן באחד השרשורים שמישהו המליץ על רו"ח שלוקח בערך 250 ש"ח להגשת דוח שנתי למס הכנסה למי שעובד עם IB, הגיוני?.
נשמע לי מאוד נמוך

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I קרן השתלמות מחקה סנופי -הפרידה מאלטשולר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 46
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
ה נמאס לי מהבנק ה"גדול". המלצות? צרכנות פיננסית 6
M ניוד קרן נאמנות מהבנק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אישור יתרות מהבנק לחטיבת ביקורת פנימית צרכנות פיננסית 1
L העברת ניע זרים מהבנק לבית השקעות שוק ההון 1
L שאלה בנוגע להעברת תיק מהבנק לאקסלנס שוק ההון 1
ש תמהיל והצעה מהבנק דעתכם נדל"ן 12
B מספר אמריקאי ע״מ לקבל Short Code מהבנק אוף טופיק 17
D מעבר מהבנק לבית השקעות שוק ההון 22
tomchoook מחזור משכנתא - מה עלי לשאול בשיחה עם הנציג מהבנק? נדל"ן 20
M הרכב הלוואת משכנתא שקיבלתי מהבנק נדל"ן 16
O ניוד תיק מהבנק לבית השקעות שוק ההון 12
U הודעות מהבנק על ניכוי מס בגין רווחים מניירות ערך פוסטים מאיכות נמוכה 2
O המניות נעלמו בעת ההעברה מהבנק לאיטראקטיב ברוקרס שוק ההון 12
M הלוואה מהבנק למינוף צרכנות פיננסית 2
YizhakF העברת כספים מהבנק בקלות שוק ההון 17
O ניוד נכסי הון מהבנק לאינטראקטיב ברוקרס העולמית שוק ההון 11
F כדאיות העברת כספים מהבנק לתיקון 190 שוק ההון 13
flower הודעה חריגה מהבנק - מיסוי דיבידנד של ניירות ערך NTR מיסים 20
unrealx הודעה מוזרה מהבנק בגלל מנייה שאני מחזיק שוק ההון 8
מ האם שווה להעביר תיק מהבנק? שוק ההון 25
G מעבר מהבנק למסחר עצמאי (במיטב דש טרייד) צרכנות פיננסית 4
R העברת ניירות ערך מהבנק ל-ib שוק ההון 7
I העברת תיק השקעות מהבנק לבית השקעות זר שוק ההון 1
unrealx דף חשבון מס מהבנק, "הוצאות צד ג' בני"ע מסוג די.אר" שוק ההון 3
ד האם להעביר את תיק ההשקעות מהבנק במידה ואני חוסך לדירה ב3 שנים הקרובות ? שוק ההון 1
S pepper invest - מוצר חדש מהבנק הדיגיטלי של לאומי(pepper) צרכנות פיננסית 1
Y מיצוי הלוואות-משכנתא מול הלוואה על חשבון פנסיה או הלוואה מהבנק נדל"ן 19
צפי הוצאת מט"ח מהבנק בעלות מינימלית צרכנות פיננסית 0
E העברת כספים מהבנק לאינטרגמל - קופ"ג להשקעה שוק ההון 34
Mamaof הרחבת תקנות על ניכוי מס במקור - הודעה מהבנק שוק ההון 17
Z הלוואת מט"ח מהבנק נדל"ן 8
כ מכתב חדש מהבנק על הרעת תנאים לאזרחים אמריקאיים צרכנות פיננסית 6
A חשבון סטודנט, יחס תמוה מהבנק, ומעבר בנק? צרכנות פיננסית 55
Aranchik הלוואה מהבנק כתלות בהלוואה קיימת שוק ההון 10
L שאלה בוארייציה אחרת - מינוף מהבנק, כדאי או לא? שוק ההון 80
Y הוראות דין זר- היבטי מיסוי - הודעה שהתקבלה מהבנק מיסים 10
O עזרה בהבנת מושגים מהבנק שוק ההון 20