חשבון סטודנט, יחס תמוה מהבנק, ומעבר בנק?

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י Ami, ‏29/3/18.

data-full-width-responsive="true">
  1. Ami

Ami משתמש רשום

שלום לכם חברים,
    מקווה שהפורום כאן הוא המקום הנכון לשאלה כזו.
    בשבועות האחרונים קרה לי מקרה מדהים עם הבנק שלי שראיתי לנכון לשתף.
    אני לומד באוניברסיטה, תואר ריאלי די מאתגר והייתה לי תקופה עמוסה מאין כמוה.
    בשלב זה בחיי יש לי בדרך כלל סכום לא גבוה בחשבון, וכרטיס דיירקט. החודש חזק צ'ק מט"ח מהחברה המפקידה, ללא סיבה צפויה, מיוחדת או חשובה. אך הדבר הכניס את החשבון שלי למינוס של מאות בודדות של שקלים, בסביבות ה 400₪ למשך שבוע וקצת.
    לא הייתי מודע לעניין בשל העומס שהייתי בו. כל מה שהבנק (אחד הגדולים בישראל) ראה לנכון לעשות הוא להתקשר אליי מספר פעמים מחסוי במשך שבוע, בשעות בהן אין לי יכולת לענות.( ורוב הזמן איני רואה כלל את השיחה בשעות אלו). מיותר לציין שלא יכולתי לחזור אליהם כי המס' חסוי. לא עלה בדעתם לנצל את פלאי הטכנולוגיה החדשניים כגון מייל, כדי להתריע בפני על בעיה בחשבון.
    כשהדבר נודע לי, לאחר שבוע וקצת מיד כיסיתי את המינוס על ידי העברה בנקאית וחשבתי שהסיפור נגמר. אך לאחר שבוע נוסף, כשבאתי להפקיד כסף, נבלע לי הכרטיס בכוונה תחילה של הבנק.
    הגעתי לבנק. וגיליתי שהכרטיס לא מוחזק אצליהם, אלא ממש בוטל. לא הסכימו לחדש לי את הכרטיס בתקופה הקרובה (דיירקט! מה כבר אפשר לעשות איתו?) והם רוצים לראות מה קורה עם החשבון בתקופה הקרובה. די נדהמתי.

עריכה: (השארתי את השאלה החשובה יותר לי)
    האם ניתן לפתור את הבעייה על ידי מעבר בנק, או שכרגע "סומנתי" על ידי חברת האשראי או חברות האשראי בכלל שמשתפות מידע ביניהם, ושוב, אני נדהם בכלל שייתכן שזה המצב בשל מקרה כל כך פעוט.. :|
    יותר חשוב לי להבין את המצב ולקבל עצה מאשר להבין אם אתם שותפים לתחושה שזה לא מידתי, אז נשאיר את זה בצד..

אשמח אם מישהו יוכל להאיר את עיניי בנושא.

נערך לאחרונה ב: ‏29/3/18
    ניצן המצוין אוהב/ת את זה.
  2. c881

c881 משתמש בכיר

האם היתה מוגדרת מסגרת לחשבון?
    האם הבנק מודע לכתובת המייל שלך? ביקשת לקבל הודעות במייל?

3. adamshalev

adamshalev מודרטור

אם אתה רואה שמספר חסוי מתקשר אליך כמה פעמים, זה סימן שאולי כדאי לענות, גם על חשבון עיסוקים אחרים באותו הרגע.
    אם לא הגדרת מסגרת אשראי בחשבון ואתה חי על הכסכס (מאות שקלים בחשבון זה ממש מעט) אז אחריותך לוודא שאתה לא חורג מהמסגרת.
    לא נראה לי שהבנק חרג מהנורמה בהינתן שלא ממש עזרת לו במצב.

הסולידית אוהב/ת את זה.
  4. Ami

Ami משתמש רשום

אין מסגרת, וזו די הפואנטה שלא תהיה. הבנק מודע לכל הפרטים שלי וקיבלתי הודעות ממנו כבר מספר פעמים על נושאים אחרים, כך שזה לא מובן לי כל כך.
    למה זה רלוונטי שאני חי על הכסכס (זה לא נובע מבחירה כך שיהיה נחמד פחות לשפוט נחרצות פה) אני די אחראי ולא רואה כל בעיה במאזן כזה לאדם בתקופה שלי בחיים. אין סטנדרט קבוע מימי בראשית כמה כסף צריך להיות בחשבון. הכל על פי הזמן והמקום. זה שחזר צ'ק מט"ח אחרי הרבה זמן זה לא מקרה שגרתי, כך שאין לי מה לבדוק כל יום חשבון פעוט ללא הוצאות קבועות.

בכל אופן, אשמח אם מישהו יוכל לתת לי עצה יותר קונסטרוקטיבית מה כדאי לעשות כעת והאם זה קשור לחברות האשראי או רק לבנק?
    פשוט נקלעתי למצב הזה ממש בהפתעה ללא היסטוריית בעיות פיננסיות מיוחדת..
    תודה רבה מראש :)

yotamd אוהב/ת את זה.
  5. אנון נימוס

אנון נימוס משתמש בכיר

בדרך כלל מקובל להשאיר הודעה בתא הקולי,אלא אם כן אין לך תא קולי ואז אחרי X נסיונות הם פעלו כדי להגן על עצמם.
    תדבר עם מנהל הסניף אם לא השאירו הודעה והיה אפשר.

6. yossik

yossik מודרטור

@Ami , ברוך הבא לפורום!
    על זה נאמר 'על טעויות משלמים'.
    קיבלת הודעות מהבנק מספר פעמים והתעלמת וגם אם זה ממספר חסוי, או שלא נוח לך, זה לא פוטר אותך מפעולה ובמינימום להתקשר לבנק ולשאול שאלות.
    אין כזה דבר 'אין זמן', זמן מפנים וזו התוצאה לצערי.
    לבנק יש שעות עבודה מוסדרות ולצערי אתה אמור להתגמש וליישר קו איתם ולא ההיפך.
    לבנק אין סימפטיה אליך וזה שאתה סטודנט לא מזיז להם שערה ב...צה השמאלית.
    אני מציע לך לפנות לבנק וליישר את ההדורים.
    הנקודה השחורה שקיבלת כנראה תעבור לבנק הבא כך שכדאי לסגור עניינים בבנק הנוכחי לפני שעוברים לבנק אחר.
    לדעתי, אין לזה השפעה על חברות האשראי, וחוץ מזה, למה כרטיס אשראי בנקאי, אני בעד ניתוק טוטאלי של חשבון העו"ש מכרטיס האשראי ע"י הצטרפות לכרטיס חוץ בנקאי.
    בהצלחה.

7. Ami

Ami משתמש רשום

לא היה לי מושג שזה הם.. לא קיבלתי הודעות.ראיתי מספר שיחות חסויות שלא נענו. וזו נראית לי דרך תקשורת מהמאה הקודמת.
    אבל פחות משנה כרגע..
    תודה על חוות הדעת! אכן חששתי שאולי כדאי לסדר עניינים קודם בבנק שלי בגלל שיתוף מידע כזה או אחר.

8. yossik

yossik מודרטור

אני מציע לך להיכנס לפרופיל שלך בבנק דרךהאינטרנט ולהוסיף כתובת המייל שלך בנוסף ל SMS ים.
    אני בבנק הפועלים, מקבל על כול פעולה SMS בזמן אמיתי ומייל לאחר שעה.
    בנוסף, צור קשר עם הבנקאי שלך בבנק ותבקש ממנו/ה את המייל הישיר שלו/ה בבנק, זה יפתור לך המון כאבי ראש ותוכל לתקשר איתו במייל בזמנך הפנוי.

Ami אוהב/ת את זה.
  9. ETL

ETL משתמש ותיק

אני מצטרף למה שכתבו לפני, בעיני האחריות על מה שקורה בחשבון שלך היא שלך ואף אחד לא צריך לרדוף אחריך.
    משזה נאמר, מהצד זה נראה שיש לבנק דיי הרבה שיקול דעת בנוגע לעד כמה לטרטר אותך על הטעות התמימה הזאת, ונראה שהוא בחר לטרטר אותך הרבה. לי באופן אישי יש מעט מאוד סבלנות לטרטורים מהסוג (המיותר) הזה, ולכן מה שאני הייתי עושה (ועשיתי בעבר) הוא להיכנס לסניף להסביר למנהל או לסגנו באדיבות, אך בתקיפות, שאם העניין הזה לא נפתר לשביעות רצונך באופן מיידי, אתה מתכוון לסגור את החשבון בסניף ולעולם לא לשוב להיות לקוח של הבנק. אולי זה לא יזיז להם, אבל אולי כן (אתה יכול לציין שאתה צעיר ולומד תחום מבוקש ובעתיד המשכורות שלך יהיו גבוהות מאוד), ובכל מקרה הקו שלך צריך להיות ברור ולא מתפשר, אתה הלקוח ואמור לקבל שירות טוב בשביל הכסף שלך. אם הם חכמים הם ירדו מהעץ, ואם לא אתה יכול וצריך להחליף בנק.

Ami ו-חתול לילה אוהבים את זה.
  10. Lali

Lali משתמש ותיק

ובנוסף למה שנאמר, לעתים קרובות אפשר למצוא כתובת של מנהל הסניף האזורי ולכתב אותו.

11. mudale222

mudale222 משתמש בכיר

הבעיה מתחילה ונגמרת בזה שלא עשית מסגרת.
    ברגע שאתה חורג מהמסגרת אשראי (שאצלך הוא לא קיים בכלל) האחריות בעצם עוברת לבנק.
    לבנק לא ממש בא לשאת באחריות הזאת, וכשהוא רואה שאתה לא משתף פעולה ואפילו לא עונה לטלפונים ממנו אז כנראה עכשיו הם יעש עוד יותרו את המינימום האפשרי לעזור לך.
    יש לך 2 אופציות סבירות:
    1. תעשה מסגרת אשראי (לדעתי הכי פשוט וסביר).
    2. תדאג לא לא להיות על הכסכס (הבנק לא צריך לקחת את הסיכון עליך).

ImCarryGG אוהב/ת את זה.
  12. עש לילה

עש לילה משתמש בכיר

סליחה אבל הייתי חייב להתערב. כותבים "על הקשקש":
    http://www.morfix.co.il/pages/ravmilim/על הקשקש

13. adamshalev

adamshalev מודרטור

אתה בעצם טוען, שלמעט ה׳ הידיעה, טעינו בכל אות במילה? 100% שגיאות כתיב? ועדיין לכולם ברורה משמעות המילה?
    עברית שפה קשה (and fault tolerant)

אלכז, Ran, יובל ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  14. adamshalev

adamshalev מודרטור

Meh
    הבנק לא סופר אנשים שיש להם 300 שח בחשבון.
    יגידו לך ביי. ואתה בכל מקרה תחזור כאשר הבנק יציע לך הטבה כזאת או אחרת לאות השכר הגבוה החדש שלך.
    אתה == בתוחלת רוב האנשים, שזה האופן שבו הבנק (בצדק) מקבל החלטות.

youngpanther ו-אורי ג. אוהבים את זה.
  15. amit

amit משתמש בכיר

זה הבנק עם הלוגו הכחול במקרה? :)
    גם לי עשו את זה לפני חודש, מינוס של 100 שח ל48 שעות (אחת הפעמים הבודדות ב20 שנה שאני במינוס)כשאין מסגרת -והכניסו את החשבון לפיגור...
    משהו עובר על הבנק הזה.

16. benor2017

benor2017 משתמש ותיק

רק מחזק את הטענה שקרן חירום היא הכרחית.
    לא חסרות סיבות, שגם אדם סופר מחושב כלכלית יכנס למינוס.

ניצן המצוין ו-אנון נימוס אוהבים את זה.
  17. ETL

ETL משתמש ותיק

בדיוק סוג ההתנהלות הממוצעת שמאפשר לבנקים להתנהג ללקוחות שלהם בצורה כל כך מזלזלת.
    כשאני עוזב בנק, אני לא חוזר. בימינו, כל לקוח סביר יכול לקבל הצעה אטרקטיבית מדיי הרבה בנקים, ויש כאלה שאפילו ישלמו לך כדי לפתוח אצלם חשבון.

18. roneng

roneng משתמש בכיר

אין קשר לקרן חרום - עובדה שהוא העביר כסף מייד ברגע שהוא גילה שהוא במינוס.

לדעתי מה שהכרחי זה שיהיה לך מרווח ביטחון בדמות מסגרת אשראי. כזאת שגם אם ההכנסה השוטפת שלך לא נכנסת מסיבה כלשהי (צ'ק חזר, שכחו להעביר כסף או כל דבר) לא תכניס אותך לצרות של "מינוס מעבר למסגרת".
    עדיף לשלם ריבית של שבוע על המינוס מאשר להסתבך ולקבל "כתם שחור" בהסטוריית הבנקאית שלך

adamshalev אוהב/ת את זה.
  19. קפבלנקה

קפבלנקה משתמש בכיר

רק לציין - הבנקים כפופים לרגולציה.
    אם אין לך מסגרת אשראי, אתה בעצם נותן הוראה לבנק לא לאפשר לך חריגה. (מותר לך הלוואה, אבל לא חריגה בעו"ש). אלו החוקים כיום.
    יש גופים שמפקחים על זה ומטילים עיצומים כספיים על בנקים שלא עומדים בהסכמים בין הלקוחות לבינם.
    במקרים חריגים, הבנק יקח על עצמו את הסיכון ויגדיר מסגרת חד צדדית ללקוח בשביל להמנע מאי הנעימות, אבל כפי שכתבו לפני, אתה לא מספיק חשוב ורווחי לבנק.

YPV ו-yossik אוהבים את זה.
  20. Ami

Ami משתמש רשום

הייתי עובר בנק בשמחה. השאלה אם המידע משותף בין הבנקים, שאז עדיף לסגור עניין בבנק שלי קודם.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
חשבון בנק לסטודנטים צרכנות פיננסית ‏11/6/20
האם ניתן לפתוח חשבון בנק אמריקאי ב CitiBank דרך הסניף שלהם בארץ? צרכנות פיננסית ‏אתמול ב- 15:07
פרטי חשבון בנק להעברה IB צרכנות פיננסית ‏ביום שני ב- 16:45
סוג חשבון בIB צרכנות פיננסית ‏18/6/20
בנק לא מאפשר להוציא כסף מחשבון של קטין צרכנות פיננסית ‏18/6/20
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.