• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפחתת מס רווחי הון דרך נק' זיכוי

האם מישהו בדק האם הקלות המס לפריפריות תופס גם על שוק ההון ?
קראת את הלינק שנתת? התשובה מופיעה שם אחרי 3-4 שורות.
לא. רק הכנסה מיגיעה אישית.

(נ.ב איך יעבוד נושא המס על הרווחים במדינות אלו
כל מדינה לפי החוקים שלה.
אבל... אם תנתק תושבות בישראל תשלם מס יציאה, שזה כאילו מכרת את כל הנכסים שלך ערב ניתוק התושבות ותשלום מס רווח הון.
אם לא תנתק תושבות תצטרך להמשיך לשלם מסים לישראל.

ראיתי שמדובר על יגיעה אישית, לא הייתי בטוח אם שוק ההון נכלל שם או לא.
תודה על התשובה :)

נערך לאחרונה ב:
באותו נושא, קראתי שניתן לקזז נקודות זיכוי בלתי מנוצלות מול מס שבח ממכירת דירה, אולי רלוונטי לחלקכם.

נפגשתי היום עם נציג של מס הכנסה בכדי להגיש דוח על 2015 ו2016. ולמדתי כמה דברים:

1. הוא לחלוטין לא הופתע מהרעיון של קיזוז מס רווחי הון מול נקודות זיכוי, מסתבר שזה ברור וידוע.
2. הוא הסביר לי מדוע לא הצלחתי לחשב נכון את כמות נקודות הזיכוי הלא-מנוצלות שלי. מסתבר שצריך להתחשב בהפרשות לגמל לפי סעיף 45א.
3. במקרה שלי אני מנסה להתקזז על: רווחי ריבית מפיקדונות (כולל 3% ריבית על הפלוס בבנק איגוד), רווחי ריבית מאילואן ובלנדר. הוא לא נראה מופתע, ככה שזה כנראה ידוע ומקובל.

עוד בין חודשיים לחצי שנה אקבל בחזרה את הכסף ואוכל לדווח.

באותו נושא, קראתי שניתן לקזז נקודות זיכוי בלתי מנוצלות מול מס שבח ממכירת דירה, אולי רלוונטי לחלקכם.
את נק הזיכוי הבסיסיות (2.25 לגבר ו-2.75 לאשה) ניתן לקזז מול כל סוג של הכנסה.
רוב האנשים בלאו הכי מקזזים את זה מול משכורת, כי זה ברירת המחדל אבל זה לא מחייב.
נק זיכוי נוספות (בגין ילדים למשל ואאלט גם בגין סיום תואר) לרוב ניתן לקזז מול הכנסה מעבודה בלבד, כי המטרה שלהם היא לעודד יציאה לעבודה.

ואאלט גם בגין סיום תואר
הזכרתי היום במפורש את הנקודות בגין סיום התואר בפגישה עם פקיד מס הכנסה והוא לא אמר כלום, אני מסיק מזה שרוב הסיכויים שזה תופס, אבל מי יודע.

נפגשתי היום עם נציג של מס הכנסה בכדי להגיש דוח על 2015 ו2016. ולמדתי כמה דברים:

1. הוא לחלוטין לא הופתע מהרעיון של קיזוז מס רווחי הון מול נקודות זיכוי, מסתבר שזה ברור וידוע.
2. הוא הסביר לי מדוע לא הצלחתי לחשב נכון את כמות נקודות הזיכוי הלא-מנוצלות שלי. מסתבר שצריך להתחשב בהפרשות לגמל לפי סעיף 45א.
3. במקרה שלי אני מנסה להתקזז על: רווחי ריבית מפיקדונות (כולל 3% ריבית על הפלוס בבנק איגוד), רווחי ריבית מאילואן ובלנדר. הוא לא נראה מופתע, ככה שזה כנראה ידוע ומקובל.

עוד בין חודשיים לחצי שנה אקבל בחזרה את הכסף ואוכל לדווח.

אני מקפיצה כי:
א. משך הזמן שציינת עבר וחלף ואני סקרנית אם הצליח :)
ב. סבתי נמצאת עכשיו במצב דומה, אין לה הכנסה מעבודה כמובן (רק מקרן הפנסיה) אבל בתיק ההשקעות שלה לקחו לה 25% מס רווחי הון, ואני מנסה להבין האם היא יכולה להשתמש בנקודות הזיכוי שלה בשביל להוריד את חבות המס שלה.

אני מקפיצה כי:
ב. סבתי נמצאת עכשיו במצב דומה, אין לה הכנסה מעבודה כמובן (רק מקרן הפנסיה) אבל בתיק ההשקעות שלה לקחו לה 25% מס רווחי הון, ואני מנסה להבין האם היא יכולה להשתמש בנקודות הזיכוי שלה בשביל להוריד את חבות המס שלה.
לא יודע אם זה הוזכר בשרשור הזה, אבל למי שמלאו לו 60, יש הטבות מס נוספות על רווחי הון

ראי כאן:
https://www.prisha.co.il/article/שיעור-מס-רווח-הון-ריבית-יחיד-גיל-60/

אני מקפיצה כי:
כן, אפשר. אני יועצת מס וזה מפחית את המיסוי, וכמו שאמרו כאן, מדרגת המס גם יכולה לרדת ולהתחיל מ10% ואילך כמדרגות מס שולי לפי סעיף 121 לפקודה. גם תרומות יפחיתו וגם הפרשה לפנסיה ועוד...

אם מדובר במס על תיק השקעות שיושב בחשבון בנק משותף, שבעלי החשבון אינם בני זוג ע"פ מס הכנסה? אז זה משנה נקודות הזיכוי של מי מנוצלות לבקשת החזר?

כן, אפשר. אני יועצת מס וזה מפחית את המיסוי, וכמו שאמרו כאן, מדרגת המס גם יכולה לרדת ולהתחיל מ10% ואילך כמדרגות מס שולי לפי סעיף 121 לפקודה. גם תרומות יפחיתו וגם הפרשה לפנסיה ועוד...
מישהו עם קצבה פטורה ושום הכנסה מעבודה האם זכאי לקיזוז מס בשווי 4800 שח שזה 2.25 נקודות זכות כנגד ריווחי הון ?האם הכנסה פסיבית כגון הכנסות משכר דירה נחשבות לצורך ניצול נקודות הזכות או שמדובר רק בהעדר הכנסות מעבודה?

מישהו עם קצבה פטורה ושום הכנסה מעבודה האם זכאי לקיזוז מס בשווי 4800 שח שזה 2.25 נקודות זכות כנגד ריווחי הון ?
כן, אבל זה לא 4800 אלא 5,886 (נכון ל-2019). שים לב שמדובר בזיכוי מס, אז אתה יכול לממש רווחים עד פי 4 כ-23,544 ואם אין לך שום הכנסה אחרת, הכנסות אלו מרווחי הון יהיו עם מס 0.

האם הכנסה פסיבית כגון הכנסות משכר דירה נחשבות לצורך ניצול נקודות הזכות או שמדובר רק בהעדר הכנסות מעבודה?
כן, אבל רק במסלול מיסוי של מדרגות מס שלא מיגיעה אישית (ממליץ לך לקרוא על שיטות המיסוי השונות לנדלן).

כן, אבל זה לא 4800 אלא 5,886 (נכון ל-2019). שים לב שמדובר בזיכוי מס, אז אתה יכול לממש רווחים עד פי 4 כ-23,544 ואם אין לך שום הכנסה אחרת, הכנסות אלו מרווחי הון יהיו עם מס 0.

כן, אבל רק במסלול מיסוי של מדרגות מס שלא מיגיעה אישית (ממליץ לך לקרוא על שיטות המיסוי השונות לנדלן).
אם יש 2.25 נקודות זכוי בשנה אפשר לקזז אותם כנגד רווחי הון ואת השכירות מדירה משלמים 10%? האם נקודות הזיכוי נשארות בכל מקרה גם עם הכנסות משכירות והאם אפשר לקזז אותם גם כנגד מיסי נדלן(מס על שכ"ד) ?

אם יש 2.25 נקודות זכוי בשנה אפשר לקזז אותם כנגד רווחי הון ואת השכירות מדירה משלמים 10%? האם נקודות הזיכוי נשארות בכל מקרה גם עם הכנסות משכירות והאם אפשר לקזז אותם גם כנגד מיסי נדלן(מס על שכ"ד) ?
לא ניתן לקזז שום דבר אם משתמשים במסלול 10%אין ניכויים זיכויים וקיזוז הפסדים במסלול

לא ניתן לקזז שום דבר אם משתמשים במסלול 10%אין ניכויים זיכויים וקיזוז הפסדים במסלול
רק במקרה שיש הוצאות שעוברות את השלושים אחוז מס שווה לעבור למסלול לא של עשר אחוז מס או/ו קיזוז הפסדים וזיכויים?

רק במקרה שיש הוצאות שעוברות את השלושים אחוז מס שווה לעבור למסלול לא של עשר אחוז מס או/ו קיזוז הפסדים וזיכויים?
אתה כל שנה יכול לבחור את המסלול שמשתלם לך באותה שנה.

לא רק זה, אלא אפילו שווה לך למכור ולקנות ני"ע דומה מדי שנה (עד גובה הנקודות זיכוי) כדי לנעול שער גבוה ואת הרווח הון לקזז מול נקודות זיכוי.
אני סטודנט לרפואה עם 4 שנים לסיום התואר, תכננתי לעשות כן בשנה האחרונה של הלימודים. יש היגיון לעשות את זה שנתי? (בהנחה שהרווחים לא יגיעו ל60K)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
כ פריסת הכנסה מקריפטו? (לצורך הפחתת מס) מיסים 1
כ פריסת הכנסה מקריפטו? (לצורך הפחתת מס) מיסים 2
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
B הפחתת מס רכישה על דירות להשקעה ל- 5% שוק ההון 0
H הפחתת הפרשות פנסיוניות לטובת שכר נטו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E צוואה המדלגת דור - הפחתת סיסוכי נכדים + רעינות לאבני דרך ועוד צרכנות פיננסית 21
כ הפחתת סיכון לפני ובפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ל הפחתת מחיר מימוש בסטארטאפ לאופציות קיימות מיסים 4
לאץ' הפסקת הפחתת דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
M הפחתת מבטא פוסטים מאיכות נמוכה 26
ב הפחתת דמי ניהול הלכה למעשה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
LtWorf הפחתת הון במזומן שוק ההון 7
guesto הפחתת ניכוי דיבידנדים במקור מיסים 2
ל הפחתת דמי ניהול בביטוח מנהלים שוק ההון 15
Yuval328 הפחתת דמי ניהול בפנסיה צרכנות פיננסית 6
hommie הפחתת ריבית פד נדל"ן 0
A הפחתת דמי ניהול בקופת גמל צרכנות פיננסית 2
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
מ מס ירושה מיסים 3
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
פ עוד על זיכוי מס ששולם בחו"ל מיסים 5
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
M מינוס ביתרות מזומן, מס לשלם, מס ששולם ומס עתידי שוק ההון 5
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 14
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
L פוטרתי וקיבלתי מענק, מה התשלום מס בגינו? מיסים 9
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
A מס בישראל על מכירת דירה בחו״ל (לטביה) נדל"ן 4
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12
ר מס שבח - בנייה עצמית פרטית על כמה מגרשים נדל"ן 0
Cat מס בתלוש משכורת כשאני בחופשת לידה מיסים 7

נושאים דומים

Back
למעלה