• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הלוואות עמית לעמית בארץ

האם אתם מרוצים מהלוואות p2p

• השקעתי ב eloan וכן

הצבעות: 1 0.3%
  • השקעתי ב eloan ולא

הצבעות: 27 8.3%
  • השקעתי בטריאה וכן

הצבעות: 33 10.2%
  • השקעתי בטריאה ולא

הצבעות: 15 4.6%
  • השקעתי בבלנדר וכן

הצבעות: 10 3.1%
  • השקעתי בבלנדר ולא

הצבעות: 13 4.0%
  • השקעתי ב btb וכן

הצבעות: 22 6.8%
  • השקעתי ב btb ולא

הצבעות: 12 3.7%
  • השקעתי באחר וכן

הצבעות: 4 1.2%
  • השקעתי באחר ולא

הצבעות: 0 0.0%
  • לא השקעתי ושוקל בחיוב

הצבעות: 70 21.5%
  • לא השקעתי ולא מתכנן

הצבעות: 153 47.1%

• סך הכל מצביעים
    325
לגבי טריא, מושקע שם מאמצע 2018 ככה, במסלול של הלוואות רק עם בטוחות ב400 אש"ח.
באפריל ביקשתי להנזיל 80% מהתיק...עד היום כמעט 5 חודשים אחרי...הונזל בערך 60%.

חייב להגיד שיש כמה הלוואות ב"טיפול משפטי" ...אבל שהפעילות הייתה עד היום רווחיות וללא אובדן קרן...
האם הריבית מצדיקה מבחינתי את הסיכון...זה כבר שאלה אחרת.
לסיכום, היום נשאר רק כ 5% מהתיק שעוד לא הונזל ...לפני כשבועיים החלטתי להעביר את כל מה שהצטבר בחצי שנה האחרונה שטופטפו כספים מטריא להשקעה ישירה בבנקים בישראל(מכמה סיבות, תשואה להון יותר גבוהה משמעותית מהתשואה של ההלוואות בטריא, תשואה יחס לשווי שוק, נסחרים 40% פחות מהשווי ההון עצמי שלהם, יותר פיזור ועוד ...)...ככה שנוצרה, עבורי לפחות, הזדמנות מעניינת להמשיך להשקיע בתחום ההלוואות השיקליות בתשואה גבוהה יותר, עם פחות סיכון, תוך כדי "קניית ספר ההלוואות של הבנקים בהנחה" ו"אותה" חשיפה לשוק האשראי הישראלי.

טריא לסיכום, מבחינתי הייתה השקעה שקלית לזמנה שיצרה בשורה התחתונה תשואה טובה...היום אני מאמין שיש אלטרנטיבות טובות יותר באופן משמעותי בהנחה ומחפשים השקעה שקלית בעולם של הלוואות.

נערך לאחרונה ב:
היום אני מאמין שיש אלטרנטיבות טובות יותר באופן משמעותי בהנחה ומחפשים השקעה שקלית בעולם של הלוואות.
@Ehud תוכל לפרט - לדעתך? מה אנחנו לא מכירים? האר עיינינו!
  • B2B - אנחנו יודעים מה הסיפור פה
  • יש את הקרן של הלמן - ש״מבטיחה״ 7.5% שנתי - צריך לראות
  • וגם P2P של הלמן - שמגרדת תשואה 3% דולרית
  • יש הלוואות נדל״ן של פיפלביז

@Ehud תוכל לפרט - לדעתך? מה אנחנו לא מכירים? האר עיינינו!
  • B2B - אנחנו יודעים מה הסיפור פה
  • יש את הקרן של הלמן - ש״מבטיחה״ 7.5% שנתי - צריך לראות
  • וגם P2P של הלמן - שמגרדת תשואה 3% דולרית
  • יש הלוואות נדל״ן של פיפלביז

כמו שאמרתי, מניות הבנקים בארץ.
  • אתה נחשף לשוק ההלוואות המקומי.(בגדול אם יהיה משבר כלכלי עמוק, גם ה B2B וגם הבנקים יחטפו בהלוואות...ואז זה נתון להערכה שלך איפה יש הלוואות יותר טובות) + אפילו בונוס של הכנסות מעמלות.
  • בעיני הפיזור של ההלוואות והאיכות שלהם(בטחונות ותמחור) יהיה יותר טוב עבורי משמעותית מאשר ב B2B.
  • הבנקים הגדולים נסחרו לפני שבועים כשקניתי אותם בערך ב 60% מההון העצמי שלהם(הייתה קפיצה בערך המניות בשבועיים האחרונים אבל עדיין נסחרים משמעותית מתחת לשווי ההון העצמי)...וככה, מאד בקירוב, אתה "קונה את כל ההלוואות שלהם" במחיר נמוך יותר מכמה שהם שוות.
  • התשואה להון של הבנקים הגדולים היא בשנה שעברה היא 9%+ להון העצמי...ועכשיו נסחרים מתחת לההון העצמי ז"א תשואה אפילו יותר גבוהה.
    (השנה ואולי גם שנה הבאה הם עדיין יחטפו בשל ההלוואות ובשל הורדת הריבית)
  • אני אוהב את סוג הביזנס של הבנקים(הלוואות, עמלות, ריכוזיות) בתור השקעה.
  • חברות מפוקחות ויותר שקופות משמעותית מחברות ה B2B. סיכון הכשל ואובדן הקרן של לאומי נמוך בסדרי גודל מאשר כל אחת מהחברות שרשומות פה.
    ואם לאומי קורס בשל משבר בארץ קשה לי לראות אותי מושך אפילו שקל מאחת מהחברות המוזכרות.
  • נזילות מלאה של ההשקעה.
  • מאמין שהבנקים בישראל יהיו קיימים עוד עשר שנים ויהיו שווים יותר.(גם אם שונים בקצת)
לכן אם אני מסתכל, בנקודה הזו בזמן בשל המחיר שהבנקים נסחרים בו, ושוקל באיזשהי צורה להשקיע בתחום ההלוואות בשקלים...אני חושב שהתמחור של הבנקים בישראל הוא אלטרנטיבה משמעותית יותר טובה עם סיכון יותר נמוך ותשואה משמעותית יותר גבוהה.

לא ממליץ

לכן אם אני מסתכל, בנקודה הזו בזמן בשל המחיר שהבנקים נסחרים בו, ושוקל באיזשהי צורה להשקיע בתחום ההלוואות בשקלים...אני חושב שהתמחור של הבנקים בישראל הוא אלטרנטיבה משמעותית יותר טובה עם סיכון יותר נמוך ותשואה משמעותית יותר גבוהה.
קצת אירוני, אחת החברות שציינת קוראים לה BTB:
שזה קיצור של: BE THE BANK
אם אני רוצה להיות הבנק אז אפשר פשוט לרכוש מניות של הבנק, לא?

קצת אירוני, אחת החברות שציינת קוראים לה BTB:
שזה קיצור של: BE THE BANK
אם אני רוצה להיות הבנק אז אפשר פשוט לרכוש מניות של הבנק, לא?
כמו כל השקעה(גם ה s&p 500 הקדוש)...השאלה הכי חשובה היא באיזה מחיר. במחיר מסויים השקעה היא השקעה טובה, במחיר מסויים לא.
אבל עבורי אישית כן, מעדיף לקנות בנק מוצלח במחיר טוב מאשר להלוואות לחברה שמנסה לקחת את הפירורים שהבנקים משאירים...

אני השקעתי גם בטריא וגם ב- BTB אני משקיע סכומים קטנים וכשמגיע לאזור ה- 10,000 ש"ח אני מושך הכול.
לפי איך שאני רואה בחברת BTB יש עלויות נסתרות לדוגמא לוקחים לך עמלת שורה על כל הפקדה 1.6 ש"ח ככה שלא שווה לעשות הפקדות קטנות וצריך להוריד את הסכום הזה מהרווחים, חוץ מזה יש הפרשה לסוג של קרן הגנה דבר שאין אותו בטריא (יש שם אפשרות אבל זה לא חובה ואני בסכומים קטנים ומשיכות כל תקופה קצרה זה כבר לא כ"כ רווחי).
לפי איך שאני ראיתי בטריא זה יוצא יותר רווחי למרות שב-BTB נותנים הרגשה כאילו הרווחת הרבה כסף מהריבית.
הפקדתי גם בבלנדר ומשכתי אחרי תקופה קצרה ככה שאין לי שם כל כך נסיון.

BTB (שם ראיתי יותר סיכון כי בטריא יש יותר שכירים שקיבלו חלת)
ניסיתי למשוך ב28 לפברואר ולא ידעתי איך. התחמקו ממני. הטעו אותי לחלוטין וקיבלתי שיחות מכירה הכי מעצבנות בטלפון, עם הצהרות מופרכות שלא יהיה משבר אשראי. הכסף פשוט לא יצא כשביצעתי בקשת משיכה באמצע מרץ. אחרי כחודשיים כתבתי תלונה לשוק ההון ואז האיצו את הבקשה שלי. אבל עד לפני כשבועיים עדיין בדף משיכה ניתן היה לראות שכספים מה16.3 טרם השתחררו.
טריא- בעקבות הניסיון עם BTB
החלטתי לבדוק כמה זמן עד שיוצאים כספים.
ביצעתי משיכה והכסף היה בתוך 3 ימים בחשבון ולא משגעים אותך עם הטלפונים ה"מכירתיים" האלה עם כל השטויות שאומרים בטלפון.
הכל מסודר ומתועד במיילים.

מסלול כזה של הלוואות הוא יחסית בעל יתרון מס- 15%, כי אינו צמוד, בעוד רוב האגח"ים עם תשואה כלשהי באגח בארץ הם צמודים והמס 25%

כן
את מתעלמת מהחסרון הגדול: המס הוא מיידי על כל תקבול, ללא קיזוז הפסדים מהלוואות "בבירור".
כן, בהנחה ומשווים להשקעות בישראל שחל בהם ניכוי מס במקור

התגובה הזאת רלוונטית בשרשור הזה יותר מתמיד. הן גם אפילו לא קרובות להתאוששות לשיאים של ינואר - אז מי שמחפש קצת ערך, יש לו גם מזה. אני מאוד שורי עכשיו על בנקים גדולים (לאו דווקא ישראליים). הם גם נהנים עכשיו מכל ההלוואות-בערבון-ממשלתי שממשלות בעולם מפזרות עכשיו כדי לחלץ את בעלי העסקים. עבור הבנקים, ההלוואות האלה זה פשוט win-win. גם אם העסקים יתמוטטו.

לגבי פלטפורמות הלוואות עמית-לעמית, פתחתי חשבון בטריא פעם אבל לא הפקדתי בו שקל. הם פשוט נראו לי החולצה המלוכלכת הכי נקייה, בתוך סל הכביסה הזה. רציתי לראות איך הם יתמודדו עם משבר של אבטלה גבוהה - והקורונה סיפקה. לא יודע מה המצב עכשיו, אבל אני זוכר הרבה תגובות זועמות בפייסבוק שלהם בפברואר/מרץ מלקוחות שניסו למשוך וחוו... קשיי תקשורת.

התגובה הזאת רלוונטית בשרשור הזה יותר מתמיד. הן גם אפילו לא קרובות להתאוששות לשיאים של ינואר - אז מי שמחפש קצת ערך, יש לו גם מזה. אני מאוד שורי עכשיו על בנקים גדולים (לאו דווקא ישראליים). הם גם נהנים עכשיו מכל ההלוואות-בערבון-ממשלתי שממשלות בעולם מפזרות עכשיו כדי לחלץ את בעלי העסקים. עבור הבנקים, ההלוואות האלה זה פשוט win-win. גם אם העסקים יתמוטטו.

לגבי פלטפורמות הלוואות עמית-לעמית, פתחתי חשבון בטריא פעם אבל לא הפקדתי בו שקל. הם פשוט נראו לי החולצה המלוכלכת הכי נקייה, בתוך סל הכביסה הזה. רציתי לראות איך הם יתמודדו עם משבר של אבטלה גבוהה - והקורונה סיפקה. לא יודע מה המצב עכשיו, אבל אני זוכר הרבה תגובות זועמות בפייסבוק שלהם בפברואר/מרץ מלקוחות שניסו למשוך וחוו... קשיי תקשורת.
בקשר לבנקים, אני מסכים...מחזיק גם בארץ וגם בארה"ב את BAC.

בקשר לטריא, רק עבדתי עם המסלול של הבטוחות שלהם. גם אני ביקשתי להנזיל את רוב הסכום בפברואר, שבוע שעבר קיבלתי את כל מה שנשאר, חוץ מ 0.7% אחוז מהתיק שהם הלוואות בפיגור...

Btb - תוך כמה ימים נכנס לחשבוני 10,300
עוד כ700 תקוע (הלוואות בפיגור לסוגיהן)
ריבית של 3% בשנתיים וחצי. עלוב.
(עמלה - כ140 ש"ח. 52 לשנה)

אני חושב שהחסרון הכי גדול בהשקעה כזו היא שהמס יורד מיד מהריבית של כל הלוואה, ולא מסתכלים על התיק בכללותו.
כך למשל, נכון לרגע זה, שילמתי 300 ש"ח מס בbtb כשהרווחתי על כל התיק 300 ש"ח. לא משהו.
על פי החישוב שלי (המבוסס על המספרים שלך), ההשקעה עשתה 2,000 ש"ח ריבית (300 ש"ח מס, מהווים 15% מ-2,000 ש"ח ריבית), על סכום של 10,000 ש"ח, לתקופת השקעה של שנתיים וחצי. במילים אחרות, תאורטית, ההשקעה עשתה 8% ריבית שנתית (מספר נאה מאוד וברמה השיווקית, די מרשים). אתה רוצה לומר שעם כל ההוצאות, נשארת בפועל רק עם רווח של 1.2% לשנה? זה בלתי נתפס...

אגב, מה קורה עם הסכומים אשר נמצאים בפיגור? האם יתכן מצב בו לא יוחזרו אליך כלל או במקרה חמור אף יותר, ידרשו ממך עלויות טיפול, היות ומשכת את כספי ההשקעה, בזמן שישנם הלוואות בפיגור?

אהלן!

מישהו יודע מה הדמי ניהול העדכניים בחברות השונות? יש אפשרות להתמקח?
אני בבלנדר ויש מנגנון מוזר של דמי ניהול ככל שמשך ההלוואה עולה 0.7-3.5 אחוז מכל החזר
נשמע לי דמי ניהול גבוהים בטירוף, שחצי מהריבית השנתית הולך לדמי ניהול (מודע לזה שזה רק מההחזר, אבל עדיין 3.5% מסך הקרן ועוד נגיסה בריבית נשמע לי מוגזם)

מכירים? אשמח לעזרה!

האמת, באתי לפה לכתוב תגובה טובה על טריא שהיו מאוד מקצועיים כשדיברתי איתם.
תכננתי להוציא את כל התיק בימים הקרובים, אבל מאז שדיברתי איתם (יומיים), ועד שעכשיו באתי לעשות את פעולת המשיכה, התשואה שלי בתיק נחתכה ביותר מחצי (מ-5 אחוז ל2 אחוז).
התיק שלי קפץ מחצי אחוז פיגורים ל-3 אחוז פיגורים מבחינת סכום בפחות מיומיים, מה שלדעתי לא הגיוני כי הם אמורים לקזז רק את הקרן שבפיגור.
הדבר היחיד שהשתנה מאז הוא שהפסקתי את מנגון ההשקעה האוטומטית.
אז או שיש להם באג, או שמשהו מסריח.

תכננתי להוציא את כל התיק בימים הקרובים, אבל מאז שדיברתי איתם (יומיים), ועד שעכשיו באתי לעשות את פעולת המשיכה, התשואה שלי בתיק נחתכה ביותר מחצי (מ-5 אחוז ל2 אחוז).
התיק שלי קפץ מחצי אחוז פיגורים ל-3 אחוז פיגורים מבחינת סכום בפחות מיומיים, מה שלדעתי לא הגיוני כי הם אמורים לקזז רק את הקרן שבפיגור.
הצלחתי למשוך את כל התיק חוץ מ 0.3% שנמצא בטיפול משפטי.

תשלח להם מייל, תמיד הגיבו לי בזמן קצר

שלום חברים
טריא - תוך כמה ימים נכנס לחשבוני 11,300. נותר בחשבון 400 ש"ח של הלוואות בפיגור.
בתכל'ס יצא ריבית של כ 13% בשנתיים וחצי. לא גרוע אבל לא מלהיב, ולענ"ד לא מצדיק את הסיכון.
(עמלה - 164 ש"ח)
@סתם שתיים - תודה על השיתוף
באיזה מסלול היית בטריא - הרגיל - או מגובה נכסים?

• אתה נחשף לשוק ההלוואות המקומי.(בגדול אם יהיה משבר כלכלי עמוק, גם ה B2B וגם הבנקים יחטפו בהלוואות...ואז זה נתון להערכה שלך איפה יש הלוואות יותר טובות) + אפילו בונוס של הכנסות מעמלות.
  • בעיני הפיזור של ההלוואות והאיכות שלהם(בטחונות ותמחור) יהיה יותר טוב עבורי משמעותית מאשר ב B2B.
  • הבנקים הגדולים נסחרו לפני שבועים כשקניתי אותם בערך ב 60% מההון העצמי שלהם(הייתה קפיצה בערך המניות בשבועיים האחרונים אבל עדיין נסחרים משמעותית מתחת לשווי ההון העצמי)...וככה, מאד בקירוב, אתה "קונה את כל ההלוואות שלהם" במחיר נמוך יותר מכמה שהם שוות.
  • התשואה להון של הבנקים הגדולים היא בשנה שעברה היא 9%+ להון העצמי...ועכשיו נסחרים מתחת לההון העצמי ז"א תשואה אפילו יותר גבוהה.
    (השנה ואולי גם שנה הבאה הם עדיין יחטפו בשל ההלוואות ובשל הורדת הריבית)
  • אני אוהב את סוג הביזנס של הבנקים(הלוואות, עמלות, ריכוזיות) בתור השקעה.
  • חברות מפוקחות ויותר שקופות משמעותית מחברות ה B2B. סיכון הכשל ואובדן הקרן של לאומי נמוך בסדרי גודל מאשר כל אחת מהחברות שרשומות פה.
    ואם לאומי קורס בשל משבר בארץ קשה לי לראות אותי מושך אפילו שקל מאחת מהחברות המוזכרות.
  • נזילות מלאה של ההשקעה.
  • מאמין שהבנקים בישראל יהיו קיימים עוד עשר שנים ויהיו שווים יותר.(גם אם שונים בקצת)

לא ממליץ

שימו לב למהלך שהבנקים בארץ ובחו"ל עשו....קרוב ל 40% תשואה, יותר מפי 3 על תשואת ה S&P באותה תקופה(ולפי דעתי עם פחות סיכון).
למרות האילומינטי, הAI, השוק היעיל תמיד שאינו טועה(למעלה או למטה) וכו וכו...יש מידי פעם הזדמנויות להשקיע, בתחומים שבתקווה שיש לך בהם הבנה מספקת.

סיכום שנה של טריא:

https://www.tarya.co.il/pdf/madad_tarya.pdf

מבחינת מה שהם כתבו:

"בחודשים מרץ-אפריל, כתוצאה מהפנמת עומק המשבר, נוצר לחץ בקרב חלק מהחוסכים באמצעות טריא למשוך כספים. כתוצאה מכך, התקבלו בקשות משיכה לכ- %20 מהכספים המושקעים בטריא. משיכות גבוהות כאלו בפרק זמן קצר מהוות סיטואציה המוכרת כ-bank the to Run . טריא פעלה בנחישות על מנת לאפשר את ההנזלות בקצב הגבוה ביותר האפשרי והעבירה בתקופה זו כ- 600 מיליון ₪ ללקוחותיה."

מבחינה אישית, אכן שיחררו הכל , אבל לקחת לזה כ10 חודשים להנזיל את הכסף.

"בשורה משמחת נוספת היא שלאורך תקופה זו, כספי המשקיעים המשיכו לייצר תשואה שנתית בגובה של כ- %16.5 ברוטו ולא פחות חשוב: הכספים שהלקוחות קיבלו היו בערכם המלא בתוספת הריבית שנצברה בתקופת ההמתנה להנזלה וללא הפחתות, כפי שנהגו בפלטפורמות אחרות. ומה בנוגע לכשלי אשראי? ניתן לציין שאחוז הכשל באשראי בטריא שעומד בימים כתיקונם על %25.0 נותר נמוך. אפשר לראות מה המספר ביחס לפלטפורמה וגם ביחס לממוצע הנהוג בפלטפורמות ה-P2P בארץ ובעולם. *"

מבחינת הכשלי אשראי, מבחינתי נשאר בתיק כ 0.3% שנמצאים בטיפול משפטי כאשר הייתי במסלול עם בטוחות בלבד...מעניין אם/איזה אחוז יתקבל בסוף.

יש נתונים נוספים על מבנה ההלוואות , הבטחונות ותשואות למי שמתעניין.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
nicepo1 הלוואות עמית לעמית בחול - לנדינג קלאב שוק ההון 79
ו הלוואות למדינה בריבית 6% פוסטים מאיכות נמוכה 9
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A הלוואות אישיות שוק ההון 0
ע הלוואות בנקאיות בדיגיטל צרכנות פיננסית 3
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
ט החזרי הלוואות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18
F נטילת הלוואות לצרכי השקעה - תלוי סביבת אינפלציה שוק ההון 69
A כמה סוגיות בנושא הלוואות \ מחזור הלוואות בתקופת פריים עולה נדל"ן 3
C הלוואות צרכנות פיננסית 4
ל הלוואות חברתיות פוסטים מאיכות נמוכה 2
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1
I החזר מס על הלוואות חברתיות השקעות אלטרנטיביות 2
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
mudale222 האם פחות שווה להחזיר הלוואות ככל שעובר הזמן? צרכנות פיננסית 10
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
ישראלית הלוואות בריבית אפסית צרכנות פיננסית 14
ה הלוואות ללא ריבית צרכנות פיננסית 7
י הלוואות מפנסיה/גמל - אפשרות למינוף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P הלוואות Margin ב IB - על מה להסתכל כדי להמנע מ margin call ? שוק ההון 5
א ריביות על הלוואות שונות לדיור נדל"ן 1
Wonko הורדת מינוף וסדר סגירת הלוואות צרכנות פיננסית 27
stamEhad הלוואות P2P, כמה גדול הסיכון? השקעות אלטרנטיביות 2
ל הלוואות לא יומיות מהברוקר - יש חיה כזאת? שוק ההון 6
H שאלה לגבי הלוואות בשני חשבונות בבנקים שונים צרכנות פיננסית 8
T למה בנקים לא רוצים לתת הלוואות לדיור? נדל"ן 29
A הלוואות מקרנות פנסיה / השתלמות מנייתיות. צרכנות פיננסית 2
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
א הלוואות מקרן השתלמות\קופות גמל. הקפאה עד להודעה חדשה? צרכנות פיננסית 31
L הלוואות של securities שוק ההון 3
O אחוז החזר הלוואות (מינוף, לא צריכה) מסך ההכנסות שוק ההון 4
I הלוואות זהב BTB שוק ההון 9
מ הלוואות מקרן השתלמות IRA צרכנות פיננסית 4
A מיטב ד״ש - סגירת הלוואות בזמן הקורונה צרכנות פיננסית 6
ב קיזוז הלוואות על חשבון קרן השתלמות צרכנות פיננסית 4
O הלוואות IB שוק ההון 43
O לא %100 מניות, יש הלוואות כדאית? שוק ההון 9
ERE בלי ה E הלוואות לשיפוץ נדל"ן -MPL – Market Place Lending נדל"ן 3
hommie אלטשולר שחם - הלוואות ע"ח קרן השתלמות שוק ההון 61
ImCarryGG הלוואות מבנקים לפי דירוג אשראי צרכנות פיננסית 18
נ כתבה שמסבירה על הלוואות ולא מעודדת לקיחה שלהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
Y מיצוי הלוואות-משכנתא מול הלוואה על חשבון פנסיה או הלוואה מהבנק נדל"ן 19
E הלוואות P2P צרכנות פיננסית 1
A הלוואות מגופים מוסדיים - שאלת תם שוק ההון 2
סול הלוואות לחברות שוק ההון 10
B שאלות בנושא הלוואות ליזמי נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
always.smile הלוואות במט״ח צרכנות פיננסית 3
always.smile אחוז החיסכון כשלוקחים הלוואות צרכנות פיננסית 16
א כלי להשוואת הלוואות (משכנתא) נדל"ן 5

נושאים דומים

Back
למעלה