• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הלוואות עמית לעמית בארץ

האם אתם מרוצים מהלוואות p2p

• השקעתי ב eloan וכן

הצבעות: 1 0.3%
  • השקעתי ב eloan ולא

הצבעות: 27 8.3%
  • השקעתי בטריאה וכן

הצבעות: 33 10.2%
  • השקעתי בטריאה ולא

הצבעות: 15 4.6%
  • השקעתי בבלנדר וכן

הצבעות: 10 3.1%
  • השקעתי בבלנדר ולא

הצבעות: 13 4.0%
  • השקעתי ב btb וכן

הצבעות: 22 6.8%
  • השקעתי ב btb ולא

הצבעות: 12 3.7%
  • השקעתי באחר וכן

הצבעות: 4 1.2%
  • השקעתי באחר ולא

הצבעות: 0 0.0%
  • לא השקעתי ושוקל בחיוב

הצבעות: 70 21.5%
  • לא השקעתי ולא מתכנן

הצבעות: 153 47.1%

• סך הכל מצביעים
    325
בנוגע למודל העסקי של P2P וההיתכנות שלו בישראל, אתה מכיר את התחום או שאין לך ידע אישי בנושא והכל ייתכן?
יש לי היכרות עם התחום (לא מבפנים) בארה"ב, המודל העסקי בארץ ובארה"ב דומה רק שהסקייל שונה לחלוטין והריביות בארה"ב גם גבוהות הרבה יותר. אני יודע גם בוודאות שהרבה חברות בתחום פשוט סגרו את הבסטה שם בגלל חוסר רווחיות.
הנה אחד באנגליה שנסגר:
https://www.p2pfinancenews.co.uk/20...tanding-loans-as-orca-closes-retail-platform/
וכל אלה בארה"ב:
Boldyield (2020)
Monethera (2020)
Envestio (2020)
Agrikaab (2020)
Kuetzal (2019)
FundingSecure (2019)
Lendy (2019)
Collateral UK (2018)
ויש עוד המון! שלא נדבר על כמות המפוקפקים בתחום.

חשבון פשוט אני יודע דווקא ועלויות תפעול עסק אני גם יודע, לי אישית לא נראה שהעסק יכול להיות מאד רווחי בארץ אבל בא פה אדם שמכיר את המערכת מבפנים וטוען דווקא שכן אז מי אני שאתווכח איתו.

כמו שרשמתי מקודם, לקח לי שלושה חודשים להנזיל את הכסף.

תעודת כבוד ל BTB .
המשבר הכלכלי הכי חמור בתולדות הכלכלה המודרנית מתרחש לנגד עיננו. ההסתברות למשבר כזה עד לפני 5 חודשים הייתה 0.
ואתה קיבלת את כספך בתוך 3 חודשים, את בקשת המשיכה הגשת כבר בתוך המשבר, לא הפסדת כסף גם אם לא הרווחת כפי שציפית, כל זה מפלטפורמה שבחרה לתת הלוואות דווקא לבעלי עסקים...

זה לא אומר אגב כלום ביחס לביצועי הפלטפורמה בעתיד או אם בכלל תשרוד, כפי שציינתי - בהינתן נתונים חדשים מחשבים סיכון מחדש , אבל זה כן מוכיח שהיה לך מספיק זמן למשוך את הכסף מבלי להיפגע משמעותית.

אני משכתי עכשיו מטריא 11,000 ש"ח ותוך 4 ימים הכסף היה בחשבון בנק שלי

אני משכתי עכשיו מטריא 11,000 ש"ח ותוך 4 ימים הכסף היה בחשבון בנק שלי
כמה היה התיק?
אם התיק לא היה 11 א', אז זה שמשכת זה לא רלוונטי, כי נניח הלוואת 16 א'.
רבע מהלוואות בפיגור/ט.מ/פשט"ר. אתה עדיין יכול למשוך 11 א'. ותראה את התיק עם תשואה העתידית.

לגבי טריא, מושקע שם מאמצע 2018 ככה, במסלול של הלוואות רק עם בטוחות ב400 אש"ח.
באפריל ביקשתי להנזיל 80% מהתיק...עד היום כמעט 5 חודשים אחרי...הונזל בערך 60%.

חייב להגיד שיש כמה הלוואות ב"טיפול משפטי" ...אבל שהפעילות הייתה עד היום רווחיות וללא אובדן קרן...
האם הריבית מצדיקה מבחינתי את הסיכון...זה כבר שאלה אחרת.

התשואה השנתית ברוטו קצת יותר מ 6%...נטו אחרי מיסים ועמלות קצת פחות מ 5%
איך אתה יודע מה התשואה אם חלק מההלוואות:
חייב להגיד שיש כמה הלוואות ב"טיפול משפטי"
אתה יודע מה תהיה התוצאה של הטיפול, כמה הוא יעלה, וכמה זמן זה יקח?

איך אתה יודע מה התשואה אם חלק מההלוואות:

אתה יודע מה תהיה התוצאה של הטיפול, כמה הוא יעלה, וכמה זמן זה יקח?
התשואה היא המדווחת בחשבון(לא חפרתי הרבה על מנת להיות כנה).
אבל כן ניתן לראות את הסטטוס של כל הלוואה(מפוזר על כמה מאות באופן אוטומטי), וישנו מספר קטן של הלוואות אשר נמצאות תחת "טיפול משפטי"...מנסיוני עד היום הם כל הלוואה שכזו הם הצליחו לגבות את הסכום ולהחזיר אותו לחשבון...וחוץ מאשר בחודש חודשיים אחרי תחילת הקורונה לא היו בעיות מיוחדות...(אין כאן עלות משפטית נוספת או משהו שמושתת עלי כמלווה).
כרגע למשל כ9 הלוואות נמצאות בטיפול משפטי מתוך כ500 שהתיק מושקע בהם...והסכום הכולל של הקרן שאני חשוף עליה מהווה כ2% מהתיק...
עד היום מרוצה מטריא בביצועים בפועל...

לא ממליץ, לא מייעץ,לא יודע.

התשואה היא המדווחת בחשבון(לא חפרתי הרבה על מנת להיות כנה).
אם היא לא כוללת את ההלוואות שלא חזרו במועד אז בהכרח התשואה אינה נכונה.
כרגע למשל כ9 הלוואות נמצאות בטיפול משפטי מתוך כ500 שהתיק מושקע בהם
משהו לא כ"כ הגיוני לי, אתה טוען שה500 הלוואות האלה הם הלוואות עם בטוחות? איזה סוגי בטוחות?

אם היא לא כוללת את ההלוואות שלא חזרו במועד אז בהכרח התשואה אינה נכונה.

משהו לא כ"כ הגיוני לי, אתה טוען שה500 הלוואות האלה הם הלוואות עם בטוחות? איזה סוגי בטוחות?

ההפחתה בשל פיגורים כרגע היא 0.5% משווי התיק(פיגורים - לא אובדן עדיין...ועד היום לא הייתה הלוואה אשר הייתה חדלת פרעון...תמיד הייתה ערובה שאפשר לחלט ולכן כנראה תמיד הגיעו להסדר)

כן, ההלוואות הן כולם (במסלול שאני השקעתי בו) כנגד בטוחות. אין לי ויזבליות לרמת הבטוחות של כל הלוואה, אבל לפי פרסומים שונים שראיתי אם אני זטכר נכון אז אמור להיות LTV יחסית טוב של 50%...
מבחינת ההלוואות הרוב אני רואה קשור לנדל"ן ככה שכנראה נגד הנכס.
אבל כן, חלק מהחסרונות בסופו של דבר שכאתה משקיע בחברה כזו אתה נותן להם את החופש לקבוע את העסקאות וצריך לסמוך עליהם ועל הבטחונות שהם לוקחים...האם התשואה הזו שווה את הסיכון? אינדבידואלי.

תודה. בשביל כ - 5% תשואה לא עדיף משהו כמו Videa בלאומי שנראה יותר בטוח?.
אני לא יודע מה זה Videa...נראה כמו ניהול תיקים ...כשהריבית בשוק 0%, אין לך השקעות באמת "בטוחות", בטח לא שיקליות שיתנו תשואה כזו או כזו שמתקרבת לזו...אבל במקרה הזה זה בא עם הרבה סיכונים.

טריא מאפשר לך להשקיע בכמות גדולה של הלוואות, אבל אתה לא יודע למי, אתה לא יודע באיזה תנאים...אתה צריך לסמוך על הניהול סיכונים של טריא כגוף, על זה שהם "צריכים לשרוד" כחברהת ינהלו את הסיכונים נכון וכו...אם יקרה משהו, גם בהנחה ויש להם בטוחות, תוך כמה זמן יוכלו לממש בתנאי מיתון נגיד? אם יהיה מיתון בארץ או בעיות בשוק הנד"לן אני מניח שיש סיכוי שהם יפגעו.

אני הסתכלתי על ההשקעה הזו, בקירוב, כהשקעה בקרן אג"ח נדל"ן באיכות לא ידועה כאשר התשואה שאתה מקבל היא כ 6%...האם יש מקום להשקעה כזו בתיק שלך? ...כל אחד עבור עצמו יכול לענות על זה.

---
לא מייעץ, לא ממליץ, אל תקחו שום דבר שנאמר כאן בתורה הצעה לפעולה.

לא נראה שיש הבדל גדול מבחינת הקונספט - למשקיע יש סכום זמין והוא מעביר אותו לגוף מנהל שמפזר את ההשקעה בין מספר אפיקים כדי למזער סיכונים. P2P מפזרים את זה בין הלוואות, VIDEA מפזרים בין ני"ע (תיק רובוטי).

ספציפית ל P2P למרות הפיזורן, בייחוד עכשיו נראה שהסיכון עולה משמעותית אבל התשואה לא.

לא נראה שיש הבדל גדול מבחינת הקונספט - למשקיע יש סכום זמין והוא מעביר אותו לגוף מנהל שמפזר את ההשקעה בין מספר אפיקים כדי למזער סיכונים. P2P מפזרים את זה בין הלוואות, VIDEA מפזרים בין ני"ע (תיק רובוטי).

ספציפית ל P2P למרות הפיזורן, בייחוד עכשיו נראה שהסיכון עולה משמעותית אבל התשואה לא.

יש הבדלים משמעותיים. Videa(אני מניח) הם כמו כל מנהל תיקים. משקיעים בעיקר בנ"ע ציבוריים...אם ישירות ואם דרך קרנות וכו...
אין היום תשואה סולידית או בטוחה לחלוטין שמייצרת איזשהו סוג של ריבית...הריביות הממשלתיות הם אפסיות. ז"א שעל מנת לייצר איזשהי תשואה ההשקעות יצטרכו להיות במניות או אג"חים מסוכנים יותר(חברות שונות)...מצד שני הכל כנראה יהיה בחברות ציבוריות עם הרבה יותר ויזביליות...אג"ח אחד או חברה אחת קורסת אין לך קריסה של כל התיק...בנוסף תהיה מפוזר כנראה על הרבה מאד סקטורים שונים, סיכונים שונים וכו..

במקרה של טריא, אתה נותן כסף לחברה פרטית אחת, שמלווה אותו לפי שיקוליה שלה ללווים שונים וחולקת איתך את הרווחים.(אבל לא את ההפסדים)...זה הכי דומה להשקעה באג"ח של חברת הלוואות...רק עם פחות ויזבליות.

---
לא מייעץ, לא ממליץ, אל תקחו שום דבר שנאמר כאן בתור הצעה לפעולה או המלצה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
nicepo1 הלוואות עמית לעמית בחול - לנדינג קלאב שוק ההון 79
ו הלוואות למדינה בריבית 6% פוסטים מאיכות נמוכה 9
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A הלוואות אישיות שוק ההון 0
ע הלוואות בנקאיות בדיגיטל צרכנות פיננסית 3
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
ט החזרי הלוואות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18
F נטילת הלוואות לצרכי השקעה - תלוי סביבת אינפלציה שוק ההון 69
A כמה סוגיות בנושא הלוואות \ מחזור הלוואות בתקופת פריים עולה נדל"ן 3
C הלוואות צרכנות פיננסית 4
ל הלוואות חברתיות פוסטים מאיכות נמוכה 2
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1
I החזר מס על הלוואות חברתיות השקעות אלטרנטיביות 2
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
mudale222 האם פחות שווה להחזיר הלוואות ככל שעובר הזמן? צרכנות פיננסית 10
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
ישראלית הלוואות בריבית אפסית צרכנות פיננסית 14
ה הלוואות ללא ריבית צרכנות פיננסית 7
י הלוואות מפנסיה/גמל - אפשרות למינוף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P הלוואות Margin ב IB - על מה להסתכל כדי להמנע מ margin call ? שוק ההון 5
א ריביות על הלוואות שונות לדיור נדל"ן 1
Wonko הורדת מינוף וסדר סגירת הלוואות צרכנות פיננסית 27
stamEhad הלוואות P2P, כמה גדול הסיכון? השקעות אלטרנטיביות 2
ל הלוואות לא יומיות מהברוקר - יש חיה כזאת? שוק ההון 6
H שאלה לגבי הלוואות בשני חשבונות בבנקים שונים צרכנות פיננסית 8
T למה בנקים לא רוצים לתת הלוואות לדיור? נדל"ן 29
A הלוואות מקרנות פנסיה / השתלמות מנייתיות. צרכנות פיננסית 2
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
א הלוואות מקרן השתלמות\קופות גמל. הקפאה עד להודעה חדשה? צרכנות פיננסית 31
L הלוואות של securities שוק ההון 3
O אחוז החזר הלוואות (מינוף, לא צריכה) מסך ההכנסות שוק ההון 4
I הלוואות זהב BTB שוק ההון 9
מ הלוואות מקרן השתלמות IRA צרכנות פיננסית 4
A מיטב ד״ש - סגירת הלוואות בזמן הקורונה צרכנות פיננסית 6
ב קיזוז הלוואות על חשבון קרן השתלמות צרכנות פיננסית 4
O הלוואות IB שוק ההון 43
O לא %100 מניות, יש הלוואות כדאית? שוק ההון 9
ERE בלי ה E הלוואות לשיפוץ נדל"ן -MPL – Market Place Lending נדל"ן 3
hommie אלטשולר שחם - הלוואות ע"ח קרן השתלמות שוק ההון 61
ImCarryGG הלוואות מבנקים לפי דירוג אשראי צרכנות פיננסית 18
נ כתבה שמסבירה על הלוואות ולא מעודדת לקיחה שלהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
Y מיצוי הלוואות-משכנתא מול הלוואה על חשבון פנסיה או הלוואה מהבנק נדל"ן 19
E הלוואות P2P צרכנות פיננסית 1
A הלוואות מגופים מוסדיים - שאלת תם שוק ההון 2
סול הלוואות לחברות שוק ההון 10
B שאלות בנושא הלוואות ליזמי נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
always.smile הלוואות במט״ח צרכנות פיננסית 3
always.smile אחוז החיסכון כשלוקחים הלוואות צרכנות פיננסית 16
א כלי להשוואת הלוואות (משכנתא) נדל"ן 5

נושאים דומים

Back
למעלה