• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הלוואות לא יומיות מהברוקר - יש חיה כזאת?

לי בר

משתמש רשום
דירוג
1
שלום רב,

אני משקיע דרך IBI ישראל. ביקשתי מהם הלוואה להשקעה וכשקראתי את החוזה הבנתי שמדובר בהלוואה שבעצם בסוף כל יום הם יוכלים להחליט אם הם לוקחים אותה ממני בחזרה (בכוח בלי לשאול אותי) או ממשיכים מחדשים לי אותה ליום הבא.

אז אני מבין שאין להם אינטרס גדול לקחת לי אותה סתם כך פתאום... אבל בכל זאת... אין לי לב חזק מספיק לחתום על הסכם כזה... מחר יהיה קורונה 2 הם יפשטו את הרגל, אלך לישון עם כסף ואקום למחרת שהכל נלקח על ידם... (כן אני פחדן... מודה)..

אז תגידו - יש ברוקרים (בארץ או בעולם) שמוכנים לתת אשראי שהוא ליותר מיום אחד? (אשראי לשבוע... לחודש.. לזמן בלתי מוגבל...) אבל כזה שאין באפשרותם לקחת לי מתי שבא להם.... (אלא אם התנהגתי לא יפה כמובן... או שהבטוחות שלי לא עומדות בדרישות עקב ירידות חדות למשל...)

תודה רבה!

אז תגידו - יש ברוקרים (בארץ או בעולם) שמוכנים לתת אשראי שהוא ליותר מיום אחד? (אשראי לשבוע... לחודש.. לזמן בלתי מוגבל...) אבל כזה שאין באפשרותם לקחת לי מתי שבא להם.... (אלא אם התנהגתי לא יפה כמובן... או שהבטוחות שלי לא עומדות בדרישות עקב ירידות חדות למשל...)
אם יש לך מיליונים אז כן.

(כן אני פחדן... מודה)..
אתה בטוח שכדאי לך להתחיל להתעסק עם מינוף?
יכול להגיד על עצמי אישית שאמנם התיק שלי מורכב מ100% מניות(חלק אפילו מניות בודדות ולא קרנות רחמנא ליצלן) אין לי "אומץ" לקחת גם מינוף קטנטן.

חיפשתי שרשור שמתייחס להלוואה מברוקר ישראלי או מינוף הקרנות סל שנמצאות בו והשרשור הזה זה מה שמצאתי.
כששאלתי את הברוקר הישראלי שלי קיבלתי תשובה: "אנחנו לא נותנים הלוואות, אנחנו נותנים מסגרת אשראי" ושקראתי את התנאים של זה - זה יצא מין הקצאת אשראי יומית בריבית גבוהה מאוד, דומה למסגרת אשראי של חברת אשראי או מינוס בבנק.
יכול להיות שזהו ואין דרך אחרת לקחת הלוואה\מינוף מברוקר ישראלי כאשר הנכסים בתיק ההשקעות הם בטוחה?

חיפשתי שרשור שמתייחס להלוואה מברוקר ישראלי או מינוף הקרנות סל שנמצאות בו והשרשור הזה זה מה שמצאתי.
כששאלתי את הברוקר הישראלי שלי קיבלתי תשובה: "אנחנו לא נותנים הלוואות, אנחנו נותנים מסגרת אשראי" ושקראתי את התנאים של זה - זה יצא מין הקצאת אשראי יומית בריבית גבוהה מאוד, דומה למסגרת אשראי של חברת אשראי או מינוס בבנק.
יכול להיות שזהו ואין דרך אחרת לקחת הלוואה\מינוף מברוקר ישראלי כאשר הנכסים בתיק ההשקעות הם בטוחה?
בברוקרים הישראלים (לפחות הגדולים שבדקתי) זה באמת ככה.
ריביות סביב 4%-5% (פריים +).

בבנקים אפשר להגיע להסדרים טובים יותר, התיק חייב להיות אצלם כמובן

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ו הלוואות למדינה בריבית 6% פוסטים מאיכות נמוכה 9
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A הלוואות אישיות שוק ההון 0
ע הלוואות בנקאיות בדיגיטל צרכנות פיננסית 3
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
ט החזרי הלוואות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18
F נטילת הלוואות לצרכי השקעה - תלוי סביבת אינפלציה שוק ההון 69
A כמה סוגיות בנושא הלוואות \ מחזור הלוואות בתקופת פריים עולה נדל"ן 3
C הלוואות צרכנות פיננסית 4
ל הלוואות חברתיות פוסטים מאיכות נמוכה 2
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1
I החזר מס על הלוואות חברתיות השקעות אלטרנטיביות 2
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
mudale222 האם פחות שווה להחזיר הלוואות ככל שעובר הזמן? צרכנות פיננסית 10
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
ישראלית הלוואות בריבית אפסית צרכנות פיננסית 14
ה הלוואות ללא ריבית צרכנות פיננסית 7
י הלוואות מפנסיה/גמל - אפשרות למינוף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P הלוואות Margin ב IB - על מה להסתכל כדי להמנע מ margin call ? שוק ההון 5
א ריביות על הלוואות שונות לדיור נדל"ן 1
Wonko הורדת מינוף וסדר סגירת הלוואות צרכנות פיננסית 27
stamEhad הלוואות P2P, כמה גדול הסיכון? השקעות אלטרנטיביות 2
H שאלה לגבי הלוואות בשני חשבונות בבנקים שונים צרכנות פיננסית 8
T למה בנקים לא רוצים לתת הלוואות לדיור? נדל"ן 29
A הלוואות מקרנות פנסיה / השתלמות מנייתיות. צרכנות פיננסית 2
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
א הלוואות מקרן השתלמות\קופות גמל. הקפאה עד להודעה חדשה? צרכנות פיננסית 31
L הלוואות של securities שוק ההון 3
O אחוז החזר הלוואות (מינוף, לא צריכה) מסך ההכנסות שוק ההון 4
I הלוואות זהב BTB שוק ההון 9
מ הלוואות מקרן השתלמות IRA צרכנות פיננסית 4
A מיטב ד״ש - סגירת הלוואות בזמן הקורונה צרכנות פיננסית 6
ב קיזוז הלוואות על חשבון קרן השתלמות צרכנות פיננסית 4
O הלוואות IB שוק ההון 43
O לא %100 מניות, יש הלוואות כדאית? שוק ההון 9
ERE בלי ה E הלוואות לשיפוץ נדל"ן -MPL – Market Place Lending נדל"ן 3
hommie אלטשולר שחם - הלוואות ע"ח קרן השתלמות שוק ההון 61
ImCarryGG הלוואות מבנקים לפי דירוג אשראי צרכנות פיננסית 18
נ כתבה שמסבירה על הלוואות ולא מעודדת לקיחה שלהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
Y מיצוי הלוואות-משכנתא מול הלוואה על חשבון פנסיה או הלוואה מהבנק נדל"ן 19
E הלוואות P2P צרכנות פיננסית 1
A הלוואות מגופים מוסדיים - שאלת תם שוק ההון 2
סול הלוואות לחברות שוק ההון 10
B שאלות בנושא הלוואות ליזמי נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
always.smile הלוואות במט״ח צרכנות פיננסית 3
always.smile אחוז החיסכון כשלוקחים הלוואות צרכנות פיננסית 16
א כלי להשוואת הלוואות (משכנתא) נדל"ן 5
G הלוואות בין קרובי משפחה צרכנות פיננסית 13
מ הלוואות בשוק האפור - על נפלאותיה של ריבית דריבית צרכנות פיננסית 164

נושאים דומים

Back