• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הכסף בקרן הפנסיה לאחר הפטירה

משקיען

משתמש סולידי
דירוג
6
ממה שהבנתי, אם אני נפטר לאחר שהתחלתי למשוך כספים מקרן הפנסיה, כל הכספים שנשארו בקרן פשוט הולכים ולא מועברים לשארים. האם זה נכון?
במידה וכן, יש נתונים לגבי כמה כסף בממוצע בן אדם מפסיד כתוצאה ממקרים כאלה? ולאן הולכים הכספים?

אני מתלבט אם למשוך פיצויי פיטורים או להעביר אותם לקרן, וזה אחד השיקולים.

כן.

לשאר החברים בקרן.
ע"ע איזון אקטוארי.
לא מדוייק .
זה תלוי במסלול הפנסיה שבוחרים בפרישה והאם יש לפנסיונר שארים לפי התקנון.

אם הפורש בחר מסלול שבו יש הבטחת 240 קצבאות, יורשיו יקבלו לפחות 240 קצבאות, גם אם חי שנה (בניכוי הקצבאות שמשך בעצמו)
בנוסף לפי התוכנית שאריו שזה בן/בת זוג (נשואים או ידועים בציבור) וילדים (עד גיל 24 נדמה לי) יקבלו אחוזים מהקצבה
לפי התוכנית שבחר.

אם מדובר באלמן/אלמנה ובלי הורים שתלויים בו והוא לא שלם עם ה מספר הקצבאות המובטח, ניתן לנייד את הכספים לקופת גמל או להוון את הכספים .

שווה להתיעץ עם יועץ מס/פרישה לפני שמושכים קצבה או מניידים / מהוונים.
אי אפשר להתחרט אחר כך .

אם הפורש בחר מסלול שבו יש הבטחת 240 קצבאות, יורשיו יקבלו לפחות 240 קצבאות
צודק,
שכחתי מזה. יש כל מיני מסלולים עם מספר קצבאות מובטח.

ממה שהבנתי, אם אני נפטר לאחר שהתחלתי למשוך כספים מקרן הפנסיה, כל הכספים שנשארו בקרן פשוט הולכים ולא מועברים לשארים. האם זה נכון?
במידה וכן, יש נתונים לגבי כמה כסף בממוצע בן אדם מפסיד כתוצאה ממקרים כאלה? ולאן הולכים הכספים?
תסתכל על הצד השני של המטבע, אם תחיה הרבה שנים אחרי הממוצע של תוחלת החיים הכסף שלך יאזל ולא יהיה לך ממה להתקיים.
קרן פנסיה זה ביטוח אריכות ימים הדדי - הנפטרים מוקדם מממנים את הנפטרים מאוחר.
נראה לי אחלה דיל. (אלא אם אתה *יודע* שלא תגיע לתוחלת החיים הממוצעת)

זה לא נראה לי כזה קשה לדעת.
לחברת הפנסיה אסור להפלות לפי מצב בריאותי, אבל אדם יודע אם הבריאות שלו טובה או לא, ויכול להחליט באופן שמטיב עימו בתוחלת.
כמובן שרוב האנשים לא חושבים בתוחלת, או לא מוכנים/יכולים לקחת סיכון בהתאם.

זה לא נראה לי כזה קשה לדעת.
מצב בריאותי זה בסך הכל כלי סטטיסטי בשביל הערכות אקטואריות קולקטיביות, ולא כזה מתאים לשימוש הפרט.
הכרתי בסבביתי הקרובה כמה וכמה קשישים, בריאים וחולים.
לעיתים, תהליך ההידרדרות הוא כל כך מהיר באופן שהדהים אותי.
ממש לאחרונה, בן 80 בריא נמרץ ורץ, תוך פחות מ 5 שנים התחיל עם מקל, כסא גלגלים ונפטר.
מצד שני חולה ניוון שרירים שהולך ומתדרדר אבל שורד כבר עשור.
לשער בגיל פרישה (67-70) האם נגיע לגיל 80-90-100 זה לא סתם ניחוש מושכל, זה וואחד הימור (לדעתי).
שלא לדבר על עד כמה זה אפשרי נפשית להעריך את תוחלת החיים. זה בקושי אינטואיציה לא מבוססת.

מצב בריאותי זה בסך הכל כלי סטטיסטי בשביל הערכות אקטואריות קולקטיביות, ולא כזה מתאים לשימוש הפרט.
הכרתי בסבביתי הקרובה כמה וכמה קשישים, בריאים וחולים.
לעיתים, תהליך ההידרדרות הוא כל כך מהיר באופן שהדהים אותי.
ממש לאחרונה, בן 80 בריא נמרץ ורץ, תוך פחות מ 5 שנים התחיל עם מקל, כסא גלגלים ונפטר.
מצד שני חולה ניוון שרירים שהולך ומתדרדר אבל שורד כבר עשור.
לשער בגיל פרישה (67-70) האם נגיע לגיל 80-90-100 זה לא סתם ניחוש מושכל, זה וואחד הימור (לדעתי).
שלא לדבר על עד כמה זה אפשרי נפשית להעריך את תוחלת החיים. זה בקושי אינטואיציה לא מבוססת.
נכון שיש דוגמאות לפה ולפה, אבל אם אתה יודע שאתה לא בריא, אז משתלם לך בתוחלת להמר על חיים קצרים יותר ולא ארוכים.

תסתכל על הצד השני של המטבע, אם תחיה הרבה שנים אחרי הממוצע של תוחלת החיים הכסף שלך יאזל ולא יהיה לך ממה להתקיים.
קרן פנסיה זה ביטוח אריכות ימים הדדי - הנפטרים מוקדם מממנים את הנפטרים מאוחר.
האמת שלא הסתכלתי על קרן הפנסיה בצורה הזאת, זה באמת אחלה דיל אם אתה מבין ברי המזל שחיים מעל הממוצע. מה שכן, תאורתית אם יש לך דירה מניבה, היא גם אמורה להשאר שם גם אחריי המוות לצורך העיניין, אבל אי אפשר להשוות את התשואות, פנסיה "לוקחת" בכל מצב.

אם יש לך דירה מניבה, היא גם אמורה להשאר שם גם אחריי המוות לצורך העיניין, אבל אי אפשר להשוות את התשואות, פנסיה "לוקחת" בכל מצב.
צבירת פנסיה בשווי של דירה נתונה, תניב קצבה גבוהה בהרבה לעומת תקבולי השכירות מאותה הדירה.
זה לא שקרן הפנסיה פחות כדאית מבחינה כלכלית אלא משיכת הקצבה מיועדת בהגדרה לכילוי הקרן.
אם אתה מוכן להסתפק בקצבה נמוכה יותר השווה לשכר דירה, פשוט מאוד - בזמן הפרישה תודיע שאתה בוחר לקבל קצבה רק בגין חלק מהצבירה ואילו את יתרתה תשאיר בקרן לטובת היורשים. כך תקבל אפקט דומה לאחזקת דירה שאינה מתכלה. (כמובן שצריך לשערך כמה מהצבירה להעביר למטרת קצבה בהתאם לגובה הקצבה שאתה שואף לקבל)
נכון שיש דוגמאות לפה ולפה, אבל אם אתה יודע שאתה לא בריא, אז משתלם לך בתוחלת להמר על חיים קצרים יותר ולא ארוכים.
זה טוב רק אם יש לך מספיק כסף בצד בשביל לשרוד במידה ותיפול בשונות הסטטיסטית.... (ההערה שלי לא התייחסה רק לדוגמאות אלא גם לנקודה שאקטואריה טובה רק בשביל מדגם גדול, הפרט לא יכול "לבנות" על חישובי תוחלת לצורך הישרדות)

בזמן הפרישה תודיע שאתה בוחר לקבל קצבה רק בגין חלק מהצבירה ואילו את יתרתה תשאיר בקרן לטובת היורשים.
זה אפשרי ? לא צריך להכריז בזמן הפרישה מה הולך לקצבה ומה מהוון מול מס הכנסה ? ואז מתבצעת התחשבנות ?
וזה לא מחייב לנייד את הכספים האלו לקןפג אחרת ?
@נדב זו אופציה אפשרית ?

@nturtle
ניתן לבצע פרישה חלקית מקרן הפנסיה, אני אישית ממליץ להעביר את יתרת הצבירה לקופת גמל ולא להשאיר בקרן.
זה מקנה יותר אפשרויות ליורשים מאשר השארת הכספים בקרן

ניתן לבצע פרישה חלקית מקרן הפנסיה, אני אישית ממליץ להעביר את יתרת הצבירה לקופת גמל ולא להשאיר בקרן.
תקן אותי אם אני טועה, אבל להבנתי ניוד היתרה לקופ"ג במקרה הזה הוא אקט טכני בלבד שאין לו השלכות מס, נכון ?!

בקרן הפנסיה יש מרכיב ביטוחי שבו הכסף עובר ליורשים.
בדיפולט, 60% מהפנסיה הולך לבת הזוג לכל ימי חייה, 20% הולכים לילד עד שהוא מגיע לגיל 21 ו-20% נוספים לילד נוסף עד גיל 21 כלומר אם אתה מת בגיל 30 ויש לך אישה ושתי ילדים הם יקבלו 100% מהפנסיה שלך עד שהילד הראשון יגיע לגיל 21 , לאחר מכן הם יקבלו 80% עד שהילד השני יגיע לגיל 21 ולאחר מכן אשתך תקבל 60% לכל החיים.
בנוסף כמו שאמרו אם תחייה עד גיל 110 אתה מקבל פנסיה במשך שנים רבות על חשבון שאר המבוטחים.
כמובן שניתן לשנות את האחוזים ליותר/פחות ממה שתיארתי לעיל בתמחור שונה מבחינת הביטוח שאתה תשלם.

לא בדקתי אבל אני מניח שמעל 90% לא שינו את היחס מבחינת האחוזים במרכיב הביטוחי ולכן הם במסלול שתיארתי לעיל (80%+20%+20%)

בדיפולט, 60% מהפנסיה הולך לבת הזוג לכל ימי חייה, 20% הולכים לילד עד שהוא מגיע לגיל 21 ו-20% נוספים לילד נוסף עד גיל 21 כלומר אם אתה מת בגיל 30 ויש לך אישה ושתי ילדים הם יקבלו 100% מהפנסיה שלך עד שהילד הראשון יגיע לגיל 21 , לאחר מכן הם יקבלו 80% עד שהילד השני יגיע לגיל 21 ולאחר מכן אשתך תקבל 60% לכל החיים.
אני מכיר שזה 30% על כל ילד, אבל עם מקסימום של 100%
כלומר עם ילד אחד זה יהיה 90% (60+30)
עם שתי ילדים 100% (60+20+20)
עם שלוש ילדים 100% (60+13.3+13.3+13.3)
וכן הלאה

אבל מה הקשר של ההסבר הזה לדיון? מה שאתה תיארת זה מודל הביטוח לפני הפרישה.
הדיון כאן נסוב על אחרי הפרישה.

תקן אותי אם אני טועה, אבל להבנתי ניוד היתרה לקופ"ג במקרה הזה הוא אקט טכני בלבד שאין לו השלכות מס, נכון ?!
נכון, בניגוד לפידיון לניוד אין משמעות מיסויית

נכון, בניגוד לפידיון לניוד אין משמעות מיסויית
לא ברור לי,
נניח ניידתי חלק מהפיצויים לגמל.
עכשיו החלטתי לפרוש,
נניח אנח רוצה לממש את כל קרן הפנסיה כקצבה, מה יקרה כשאמשוך את הפיצויים מהגמל , הרי נמשכו גם פיצויים מקאן הפנסיה כקצבה, צריך לגשת למס הכנסה ?
ואם אני החלטתי למשוך פיצויים מהקרן פנסיה הונית, להוון חלק מהתגמולים בקרן ואת השאר כפנסיה,. ולא לגעת בקופת גמל, מה בעצם קורה שם ?
אני יודע שבמשיכת פיצויים חבות המס אם קיימת מושתת גם על תוכניות פיצויים שלא נמשכו .

@nturtle
החיים לא כאלה פשוטים, אחרת לא היתה לי עבודה
למשיכת פיצויים יש (בגדול) טופס 161 שמסדיר את נושא חבות המס ואת הפטור על הכספים. משיכה של הפיצויים תפגע בפטור על הקצבה ועל ההיוון קצבה בשביל זה יש טופס נוסף 161ד שמסדיר את האפשרות להוון בפטור ממס על חשבון הפטור על הקצבה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
ד למה לא להשקיע את כל הכסף בקרן נאמנות אחת? שוק ההון 10
ד למה בעצם לא להשקיע את כל הכסף בקרן נאמנות אחת? שוק ההון 1
jenglender סגירת חשבון בחו"ל והעברת הכסף לישראל מיסים 4
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
חתול לילה איפה נמצא הכסף שב- IB ? שוק ההון 11
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
R החזרת משכנתא - מסלול פריים אל מול השארת הכסף בקופת גמל להשקעה נדל"ן 5
J האם הכסף מבוטח, על מי האחריות-בתי השקעות שוק ההון 2
איש ירח עץ הכסף. זמן לקטוף את הפירות? יומני מסע אישיים 14
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
L קרן השתלמות - משיכה רק של הכסף שהופקד מעל התקרה הפטורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
G שמירה על ערך הכסף שוק ההון 1
א קניתי מניה של חברה, לאן הכסף הולך? שוק ההון 3
Y איפה הכסף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
jinjiy העברת הכסף מקופות גמל של הילדות לאפיק אחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ שוואב - ביטוח על הכסף? שוק ההון 3
א ירושה כאשר הכסף בib מקושר לחשבון wise צרכנות פיננסית 6
J מה עדיף להקדים תשלומים לקבלן ולהימנע מהצמדה לממד או להפקיד את הכסף בפקדון חסר סיכון בריבית של בערך 4%? נדל"ן 7
ק להוציא את הכסף לחו״ל - מה זה אומר בדיוק? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 602
Y תוך כמה זמן הכסף מופקד בתוך חשבון IB? שוק ההון 3
H איך להגן על הכסף שלי שוק ההון 2
י מה עושים עם הכסף - פיקדון או קרן כספית? שוק ההון 3
מ מה לעשות עם הכסף ששוכב בעו"ש פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad מחיר למשתכן - תוך כמה זמן אני צריך לארגן את הכסף? נדל"ן 4
deussex עד כמה אתם סומכים להפקיד את כל הכסף בבית השקעות ישראלי ? שוק ההון 81
א האם הכסף בבנק בטוח שוק ההון 15
B עזרה | מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 2
מ כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה לדירה - שאלה עם וריאציה אחרת נדל"ן 5
O הכסף לא הגיע לwise צרכנות פיננסית 0
D כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה בשביל "להשיג" את עליית מחירי הנדלן נדל"ן 93
deussex איך ההורים שלכם (דור הפנסיה) שומר על ערך הקניה של הכסף שלהם בבנק ? שוק ההון 16
C כיצד אני שומר על רמת סיכון גבוהה ומפזר את הכסף? שוק ההון 17
F קניית מניות של ishares - סליקה נדחתה - לאן הלך הכסף? שוק ההון 18
ב ביטוח מנהלים - העברת הכסף ההוני לקופה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
D משיכת הכסף מהפיקדון הצבאי בשביל להכניס לשוק הוון שוק ההון 11
R יומנו של רודף אחרי הכסף יומני מסע אישיים 84
E סיום הכסף הזול? ההשפעה על ישראל שוק ההון 43
Z תוכנית espp ב-E-trade איך מקבלים את הכסף ואילו עמלות נדרשות? שוק ההון 1
שם משתמש בעייתי האם הכסף בעו"ש של הבנק מושקע בשוק ההון? שוק ההון 12
ז מה לעשות עם הכסף בפנסיה בגיל פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס מניות נדלן בישראל ככלי לשמירה על ערך הכסף לקראת קנייה בעוד כמה שנים שוק ההון 6
O 250k לטווח קצר (אני אצטרך את הכסף) שוק ההון 29
N איך לצאת מיידית מפוזיצית קריפטו, בצורה שלא תפגע ביכולת העתידית להעביר את הכסף לבנק ישראלי? השקעות אלטרנטיביות 28
פ קרן השתלמות מקסום תשואות ע"י פיזור הכסף בין מסלולי ההשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ב של מי הכסף שוק ההון 5
Y שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות שוק ההון 4
ס תחביבי הכסף התפתחות אישית 5

נושאים דומים

Back
למעלה