• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הישוב הישראלי "הסולידי" ביותר?

הסולידית

מנהל
מייסדת
דירוג
5,934
זה אמור היה להיות פוסט בבלוג, אבל הגעתי למסקנה שאין לי מספיק ידע כדי "לבשל" אותו בעצמי ללא חוכמת ההמונים.

אני מנסה לאתר את הישוב הישראלי האופטימלי עבור סגנון החיים הנדון בבלוג (ע"ע מקסימום תמורה במינימום עלות של זמן וכסף).

זה אולי מעט פשטני, אני חושבת שאפשר להגדיר מספר קריטריונים שלפיהם ניתן לדרג ישובים:

1) יוקר הנדל"ן: בעיקר במונחים של דמי השכירות, אבל לא רק.
2) יוקר המזון: בעיקר אם ישנו ספק גדול של מוצרי מזון בסיטונאות בקרבת מקום.
3) קירבה לשירותים ציבוריים חיוניים כמו משטרה, מרכז רפואי, משרדי ממשלה (מבלי שיש צורך לצאת את גבולות היישוב).
4) מותאם לתנועה שלא באמצעות רכב פרטי (תחבורה ציבורית סבירה ו/או שבילי אופניים).
5) הטבות מס ייחודיות (ישובי קו עימות? אילת?).
6) זיהום אוויר נמוך
7) מנטליות "חיה ותן לחיות". אחד האתגרים הגדולים עם סגנון החיים הזה למצוא סביבה שלא תקטול אותו באופן אוטומטי, הן לפני ההגעה לעצמאות כלכלית והן לאחריה. במקומות כמו צפון תל-אביב לצפות ליחס סלחני כלפי אדם שבוחר שלא לבזבז בכפייתיות. בבני-ברק, לעומת זאת, קל יותר. מצד שני, בתל-אביב יש כבוד רב יותר לחירות הפרט ו"חיה ותן לחיות", ובבני-ברק פחות. כן, הסתירה ברורה לי. זו הסיבה שהרעיון כל כך בוסרי ולא הבשיל לפוסט :) הרעיון הוא שאני רוצה להיות מסוגלת לנהל שיחה עם השכנים שלי מבלי שישפטו את האופן בו אני חיה.
8) העדפה לישוב קטן עם מינימום תקנות ו"חוקי עזר עירוניים".
9) פשיעה נמוכה
10)רמת ביטחון אישי גבוהה (יחסית לשאר הארץ)

מובן שאין ישוב אחד שעומד בכל הקריטריונים הללו (או שמא?), וחלקם סותרים זה את זה (למשל 10 מול 5, או 8 למול 3). אבל אם נרצה לשאוף לאופטימום -- באיזה ישוב הייתם בוחרים?

נערך לאחרונה ב:
עד לפני מספר שנים גרתי בשכונת התקווה בתל אביב... הסמיכות לקו הרכבת של תחנת ההגנה, הקלות שבה מגיעים למרכז תל אביב ברגל או אופניים, הקרבה לשוק הפכו את השכונה לכמעט אידיאלית. בשנים האחרונות ישנה עליה ברמת הפשיעה שם, אבל בתקופתי (2006 - 2010) - זה באמת היה אידיאלי.

עד לפני מספר שנים גרתי בשכונת התקווה בתל אביב... הסמיכות לקו הרכבת של תחנת ההגנה, הקלות שבה מגיעים למרכז תל אביב ברגל או אופניים, הקרבה לשוק הפכו את השכונה לכמעט אידיאלית. בשנים האחרונות ישנה עליה ברמת הפשיעה שם, אבל בתקופתי (2006 - 2010) - זה באמת היה אידיאלי.

יוקר נדל"ן גבוה לא כך? באמת מקום טוב לגור אבל יקר כנ"ל האוכל ...

אני הייתי מציע את נהריה, לפי מה ששמעתי ובביקור שם, הנדלן זול, מישור כך שניתן להתנייד באופניים, קרוב לים, רכבת שעה וחצי בתל אביב.
שירותים על כל המשתמע...

ואני גר בחיפה בכלל :)

שאלה מצויינת, וכנראה שיהיו לה הרבה תשובות נכונות ושמתאימות לאנשים שונים.
אני ואישתי מתכננים לעבור לאחד מיישובי הצפון (אין כרגע יעד ספציפי) ברגע שנוכל להרשות לעצמנו להפסיק לעבוד, מה שהיום מחזיק אותנו במרכז.
בראיה כללית זה עונה לפחות על כמה מהשיקולים:
1) יוקר נדל"ן משמעותית יותר נמוך. בית קרקע עם שטח אדמה שופע עולה היום ביישובים מסויימים מיליון עד מיליון וחצי. משהו שכל אזור גוש דן לא יעלה על הדעת בסכום כזה.
6) זיהום אויר נמוך, הרחק ממרכזי מגורים ותעשיה.
7+8) לדעתי יישוב קטן עונה על הצורך ב"חיה ותן לחיות".

יוקר נדל"ן גבוה לא כך? באמת מקום טוב לגור אבל יקר כנ"ל האוכל ...

אני הייתי מציע את נהריה, לפי מה ששמעתי ובביקור שם, הנדלן זול, מישור כך שניתן להתנייד באופניים, קרוב לים, רכבת שעה וחצי בתל אביב.
שירותים על כל המשתמע...

ואני גר בחיפה בכלל :)

שמע, אני בראש של הסולידית - לקנות זה באמת שימוש לא נבון בכסף (אם אתה משקיע פאסיבי או יזם - זה פוגע בקרן שיכולה לייצר הכנסות משוק ההון או הון ראשוני לעסק), אז אם כך השכירות באזור היא נמוכה מאוד לעומת היכולת להרוויח משכורות "מרכז".

נווה נוי באר שבע.
1. השכירות נמוכה יחסית למרכז.
2. מקומות תעסוקה, השכלה, תחבורה במרחק הליכה קצרה יחסית.
3. רמת ביטחון גבוהה.
4. אוכלוסייה טולרנטית.

יורט או קראוון זה אידיאלי, אבל מסיבות רגולטיביות לא כ"כ אפשרי, מלבד ישובים מסויימים באיו"ש (וגם שם לא בכל מקום).

מישהו שמע על מגורים ביורט ו/או קרוואן?
אני שמעתי על זוג שהתגורר לא מעט זמן ביורט מדהים באחד הישובים בצפון, עלות היורט כ-12K, עלות הקרקע חינם, היורט מבודד טמפרטורה היטב, מחובר לחשמל ולמים.
הבעיה שאותה מועצה מקומית הורתה לאחרונה לפרק את היורט מסיבה לא ברורה, יתכן מכיוון שלא ניתן היה לגבות עליו ארנונה או משהו כזה. כפשרה עברו לבית פרטי מעט דרומה משם, והוסיפו יורט בחצר כחדר עבודה/ מחסן (מסתבר שזה מותר..)
כל האמור לעיל הוא כמובן בעירבון מוגבל היות ואינני מכיר את הסיפור אישית אלא שמעתיו מהאם של בת הזוג כך שקרוב לוודאי שאיני מדייק בפרטים.

תודה על התשובה. אז אתה אומר שיש דרך במקומות מסויימים אבל היא לא כ"כ פשוטה..
אתה מכיר מקום/אתר שאפשר לברר על העניין יותר לעומק?

לא, לצערי אין לי מידע קונקרטי, אבל אני מאמין שחיפוש "מגורים ביורט" בגוגל יניב לא מעט leads
בהצלחה :)

אני שמעתי על זוג שהתגורר לא מעט זמן ביורט מדהים באחד הישובים בצפון, עלות היורט כ-12K, עלות הקרקע חינם, היורט מבודד טמפרטורה היטב, מחובר לחשמל ולמים.
הבעיה שאותה מועצה מקומית הורתה לאחרונה לפרק את היורט מסיבה לא ברורה, יתכן מכיוון שלא ניתן היה לגבות עליו ארנונה או משהו כזה. כפשרה עברו לבית פרטי מעט דרומה משם, והוסיפו יורט בחצר כחדר עבודה/ מחסן (מסתבר שזה מותר..)
כל האמור לעיל הוא כמובן בעירבון מוגבל היות ואינני מכיר את הסיפור אישית אלא שמעתיו מהאם של בת הזוג כך שקרוב לוודאי שאיני מדייק בפרטים.

זה נשמע רעיון נפלא..! אז כנראה שיש אי אלו פרצות בחוק, מאמינה שאפשר למצוא אותן..
תודה לך!
ותודה nimrodko !

כמו שהמרואיינים בטלוויזיה אוהבים לאמור "שאלה מצוינת"
אז מקום המגורים תלוי באורח חיים ומקום עבודה.
אני בחרתי לפני שנים להתרחק מאזור תל אביב כי לא התאים לי ממש מכול הקריטריונים שכתבת.
בנוסף אני לא עובד כך שאין משמעות עבורי לקרבה למקום העבודה.
בחרתי לעבור מרעננה לנהריה הירוקה שזו שכונה שממשיכה להתחדש ולהתרחב עד היום.
לפני שעברתי לנהריה גרתי בשכירות ביחידת דיור בכפר ורדים בעלות של פחות מ 2000 לחודש.
למה נהריה הירוקה?
1) מחירי נדל"ן שפויים, ניתן לרכוש דירות חדשות למשל 4 חדרים החל מ 880 עד 1.3 ללא "מע"ם 0" או מחיר מטרה וכול החרטא. בשוק יד שנייה ישנן גם דירות של 2.5 ו3 חדרים. רוב הדירות עם חנייה צמודה ומחסן.
שכירות בערך 3000-4000 ל3/4 חדרים.

2) יוקר מזון - יש מבחר גדול של סופרים כולל מרכולים המיועדים למגזרים שונים ואני מתענג על הסופר הרוסי.
במרחק 3-4 ק"מ על כביש 4 לכיוון עכו ממוקם שוק פייסל הגדול שמוצעים בו תוצרות מקומית ללא מתווכים במחיר ריצפה. יש גם מוצרי מזון לא ממותגים במחירים ללא תחרות. ממש ליד שוק פייסל ממוקם שופרסל שמתחרה בפייסל ומנסה להשוות את מחירי הירקות והפירות. מצפון לנהריה ישנה תחנת דלק מהזולה במדינה שממוקמת בכניסה לקיבוץ סער.

3) שירותים ציבוריים - תחנת רכבת במרחק הליכה או 15 ש"ח במונית. תחנת אוטובוסים מרכזית, אוטובוסים שחוצים את העיר לאורכה ולרוחבה וגם מגיעים לקניון שמחוץ לעיר.
בית חולים נהריה נגיש מאוד וחניה מרווחת, לכול קופות החולים יש כאן מרפאות + מרפאות מומחים חיצונית והכול נגיש ברגל, ברכב, אופניים או מוניות.
קיים מרכז גדול של ביטוח לאומי ובבניין העריה ממוקם משרד הפנים לחידוש דרכונים ות"ז.
משטרה כאן כמו זבל, תחנת שירותי כבאות ממוקמים בכניסה לעיר.
רוב רחובות העיר במרכז צבועים בכחול/לבן ופקחי העירייה מאוד חרוצים בנושא. אבל מי שלא עצלן יכול להחנות את הרכב במרחק 3 בלוקים מהמרכז ולצעוד כ 10 דקות ללב העיר.
בנוסף ובניגוד למדינת תל אביב, העירייה החליטה שהרחוב לאורך הטיילת פטור מאגרת חנייה + 2-3 חניונים חינם לרווחת התושבים והאורחים.

4) נהריה היא שטוחה ולכן מתאימה לכול סוגי הרכב - רגליים, אופנים, רכב חשמלי לבעלי מוגבלויות.
אין שבילי אופניים בתוך העיר למעט בטיילת הנהדרת שמגיע עד לראש הנקרה. בנוסף יש שביל רחב לקלנועיות ואופניים לאורך כביש 4 שמגיע עד שוק פייסל.
ליד רוב המקומות המרכזיים קיימים מתקנים לקשירת אופניים.

5) יש הטבת מס 12%, נהריה עדיין נחשבת כישוב קו עימות.

6) הייתה בעבר בעיית אזבסט אבל אני חושב שהעיר נוקתה, התופעה הייתה קיימת במבנים ישנים מאוד.
יש 'רק' 4 אנטנות סלולריות פעילות.

7) חיה ותן לחיות - אכן נקודה חשובה מאוד. העיקרון הזה נשמר כאן יפה מאוד.
בבניין שלי יש משפחות מכול המגזרים: אשכנזים, רוסים, ערבים (נוצרים), דוסים, זקנים ומשפחות צעירות עם ילדים. בימי שבת נוסעים כאן לצד דתיים שצועדים לבית הכנסת. בימי כיפור המיעוטים מקפידים שלא לנסוע ברכבם.
בכללי בנהריה יש אוכלוסיה מאוד מגוונת, בתי קפה פתוחים בשבת, המינימרקט הרוסי פתוח בשבת.
נהריה כנראה מעמד בינוני/בינוני מינוס אבל יש גם אוכלוסיה אמידה.
בכללי, האוכלוסיה כאן מאוד מודעת לעניינים חברתיים וחיסכון. אין כאן את המרדף האינסופי אחר המילה האחרונה כמו בתל אביב.

8,9,10) נהריה מונה כ 60 אלף.
אני לא מודע לפשיעה בעיר אבל כמו בכול מקום מתגלה מידי פעם איזו שלוחה של ארגון פשע מדרום המדינה. בכול אופן הם פותרים את הבעיות שלהם בינם לבין עצמם :)
תשלום ארנונה סביר מאוד. אני משלם 560 ש"ח לחודשיים עבור דירת 3 חדרים.

לינק למידע נוסף אודות נהריה הירוקה:
http://www.madlan.co.il/local/נהריה/נווה יצחק רבין (נהריה הירוקה)

מאמר מיינט:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4194007,00.html

שבוע טוב
יוסי

הבעיה מחוץ למרכז היא לרוב בהעדר תחבורה ציבורית הולמת.
לא בטוח לגבי חיפה (לא מכיר מספיק), בירושלים היא מצויינת אם גרים על ציר הרכבת הקלה (מערכת האוטובוסים בעייתית הרבה יותר ואופניים בעליות ההרים זה לא בשביל כולם).
הנדל"ן יקר בכולן.

הייתי עובר בכיף לגליל או לשפלה וחי לי בביקתה קיבוצית קטנה אבל זה אומר גם למצוא רכב ועבודה שמממנת את ההוצאות עליו. ועבודה באזור הזה היא סטטיסטית יותר קשה למציאה.

בזמנו שכרתי עם זוגתי דירת 3.5 חדרים, 80 מ"ר בשכונת נווה שאנן בחיפה (השכונה הגגולה בישראל, אגב), תמורת 2,250 ש"ח.
הדירה הייתה בקומה 4 בלי מעלית, בלי מזגן ומשופצת חלקית, כשיצאנו ב2010 שכ"ד עלה ל2600.
תחבורה לכל כיוון, כולל כמה קווים ומוניות שירות בשבת. אוכלוסייה מגוונת, דומה למתואר בנהריה אך עם ריכוז סטודנטים גדול עקב הקרבה לטכניון ולאוניברסיטת חיפה. סופר ומרכזי קניות סמוכים.

בחיפה יש גם אזורים זולים יותר, בשכונת הדר-עליון דירות דומות הושכרו גם מתחת ל-2000.
היום, יש לי חברים ששוכרים חדר בתל אביב ב2400 פלוס..

אני חושב שרחובות היא עיר סולידית מושלמת.
רחובות היא עיר גדולה של 150,000 תושבים. מציעה את כל היתרונות של עיר גדולה, היא נמצאת במרכז הארץ והנגישות לת"א קלה.
אני ממליץ לגור קרוב לשוק ברחובות (ביום שישי בצהריים המחירים צונחים), מחירי הנדל"ן לשכירות לא מאד גבוהים, השוק קרוב מרחק הליכה ברגל, תחנה מרכזית של רחובות מאד קרובה ואפשר בקלות לנסוע לת"א בקווים 274 222 174 או פ"ת 164. במרחק הליכה קצר יש סניף של מס הכנסה, משרד הפנים וביטוח לאומי, כל קופות החולים, ביה"ח קפלן נמצא במרחק נסיעה קצרה באוטובוס. אוכלוסיית העיר מגוונת מאד, חילוניים, דתיים, ישראלים ותיקים, עולים מכל הארצות (אנגלו סקסיים, ברה"מ לשעבר, אתיופיה). עוד ברחובות נמצאים מכון וייצמן למדע והפקולטה לחקלאות ופארק התעשיה המשותף לרחובות ולנס ציונה.
גילוי נאות אני גר בנס ציונה אבל מכיר היטב את רחובות במיוחד את השוק, סניפי מס הכנסה וביטוח לאומי וקופת חולים מאוחדת.

חיפה.
אחת הזולות- בין 2000-2800 לדירת שלושה חדרים גדולה.
בשכונת הדר, אפשר מצד אחד לגור בהדר עליון- מקום שיש בו ביטחון אישי,
ומצד שני לגור מרחק הליכה משוק תלפיות- שם האוכל זול, או מהסופרים הגדולים של הדר תחתית, שגם פתוחים בשבת.
יש תחבורה ציבורית כולל מוניות שירות שהן יחסית זולות גם בשבת, וזו אחת הערים היחידות בארץ מבחינה זו.
יש גם את הכרמלית- זו העיר היחידה עם רכבת תחתית, שבאמת זמינה, זולה, ומקשרת בין החלקים העליונים והתחתיים של העיר.
מן הסתם יש את כל השירותים הציבוריים בקרבת מקום.
מבחינת ארנונה- נחשבת לאחת היקרות בארץ, אבל- אם אתה בעל הכנסה נמוכה (=הסולידית), יש הנחה של 80% במחיר הארנונה!
מבחינת המנטליות: אני חושבת שזו אחת הערים הכי ליברליות. יש דו קיום של ערבים ויהודים, גם דתיים וחילונים פה ושם. ובעיקר-
יש תחושה של- זה לא תל אביב, אבל זו כן עיר גדולה, עם סוגים שונים של אנשים ושיח ציבורי מפותח וזורם.
אומנם לא כתבת את זה במאפיין הכרחי- אבל בחיפה יש גם הרבה חיי תרבות חינמיים, הופעות פתוחות לציבור הרחב- וזה משהו שטובים עבורנו, הסולידיים (:
ובאופן כללי פאבים/ מסעדות מוזלים, אם בכל זאת מחליטים לצאת לאנשהו.
מבחינת זיהום אוויר- באופן מפתיע, נראה שדווקא חיפה היא מהפחות מזוהמות! (זה במידה וסומכים על YNET)... http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4517136,00.html
ולבסוף... הייתי אומרת שחיפה היא העיר המושלמת- רק ש- נמצאת על הר ולכן יותר קשה לרכב על אופניים.
תמיד אפשר ללכת על אופניים חשמליות...

יש לי הרגשה שהכיוון הולך להיות חיפה או ערי השפלה (רחובות וכו...).

חיפה.
אחת הזולות- בין 2000-2800 לדירת שלושה חדרים גדולה.
בשכונת הדר, אפשר מצד אחד לגור בהדר עליון- מקום שיש בו ביטחון אישי,
ומצד שני לגור מרחק הליכה משוק תלפיות- שם האוכל זול, או מהסופרים הגדולים של הדר תחתית, שגם פתוחים בשבת.
יש תחבורה ציבורית כולל מוניות שירות שהן יחסית זולות גם בשבת, וזו אחת הערים היחידות בארץ מבחינה זו.
יש גם את הכרמלית- זו העיר היחידה עם רכבת תחתית, שבאמת זמינה, זולה, ומקשרת בין החלקים העליונים והתחתיים של העיר.
מן הסתם יש את כל השירותים הציבוריים בקרבת מקום.
מבחינת ארנונה- נחשבת לאחת היקרות בארץ, אבל- אם אתה בעל הכנסה נמוכה (=הסולידית), יש הנחה של 80% במחיר הארנונה!
מבחינת המנטליות: אני חושבת שזו אחת הערים הכי ליברליות. יש דו קיום של ערבים ויהודים, גם דתיים וחילונים פה ושם. ובעיקר-
יש תחושה של- זה לא תל אביב, אבל זו כן עיר גדולה, עם סוגים שונים של אנשים ושיח ציבורי מפותח וזורם.
אומנם לא כתבת את זה במאפיין הכרחי- אבל בחיפה יש גם הרבה חיי תרבות חינמיים, הופעות פתוחות לציבור הרחב- וזה משהו שטובים עבורנו, הסולידיים (:
ובאופן כללי פאבים/ מסעדות מוזלים, אם בכל זאת מחליטים לצאת לאנשהו.
מבחינת זיהום אוויר- באופן מפתיע, נראה שדווקא חיפה היא מהפחות מזוהמות! (זה במידה וסומכים על YNET)... http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4517136,00.html
ולבסוף... הייתי אומרת שחיפה היא העיר המושלמת- רק ש- נמצאת על הר ולכן יותר קשה לרכב על אופניים.
תמיד אפשר ללכת על אופניים חשמליות...
לא ידידותית לרוכבי אופנים וקלנועיות וזיהום אויר גבוה...

שני השקלים שלי על שכונת הדר בחיפה בתור מי שהתגורר בה:

1) יוקר הנדל"ן: שכירות זולה, אבל לא זולה מאוד. ברחובות סבירים בהדר (ראה סעיף 9) דירת 75 מ"ר תעלה כ 2000 ש"ח. חלק מהבתים הישנים נבנו עם תקרות גבוהות מאוד וזה חוסך כסף על קירור בקיץ (לא ממש צריך להפעיל מזגן גם באוגוסט).
2) יוקר המזון: שוק תלפיות ממוקם בשכונה, יש עוד שוק קטן בוואדי ניסנס. בנוסף יש סופר של דתיים (רשת יש) למרות שהמחירים בו לא מפתיעים לטובה.
3) קירבה לשירותים ציבוריים חיוניים: יותר קרוב מרוב חיפה, הרוב במרחק של פחות מאוטובוס קצר.
4) מותאם לתנועה שלא באמצעות רכב פרטי: אופניים מחוץ לחשבון, התחבורה הציבורית מצויינת.
ה"מטרונית" (הרכבת קלה של חיפה) עוברת בשכונה. לא לצפות ממנה ליותר מידי, היא בסך הכל אוטובוס עם נתיב תחבורה ציבורית.
לכרמלית (רכבת תחתית מצויינת וקצרה) יש שתי תחנות בשכונה, ואני מצאתי אותה מאוד שימושית. הכרמלית מגיעה למרחק הליכה מרכבת ישראל, שילוב מצויין.
כמות ותדירות האוטובוסים יפה מאוד, יש גם אוטובוסים בשבת (תדירות לא גבוהה).
5) הטבות מס ייחודיות: אין, בנוסף אזהרה קטנה - עריית חיפה מציגה\הציגה תוכנית מענקים לאקדמאים עד גיל שלושים שמתגוררים בהדר. אחרי נסיונות להתקבל לתוכנית ולאחר בירורים מעמיקים, הגעתי למסקנה שצריך הרבה מזל כדי לקבל את כסף. הערייה לא מפרסמת את כמות מקבלי המלגות, אבל הכמות יחסית נמוכה (כמה עשרות). לא לבנות על התוכנית הזאת בחישובים שלכם, אם תצליחו להתקבל, מה טוב.
6) זיהום אוויר נמוך: למרות החזית הפתוחה לים, כנראה שאיכות האוויר לא משהו (כנראה בגלל תנועת הרכבים ומפעלי התעשייה).
7) מנטליות "חיה ותן לחיות": בהחלט. השכונה מאוד מגוונת (חרדים, קהילה גאה, ערבים, עולים מחבר העמים ואפילו קצת מאמיני הדת הבהאית) ,בסך הכל כולם מאוד מסתדרים עם כולם.
8) העדפה לישוב קטן עם מינימום תקנות ו"חוקי עזר עירוניים": את זה כמובן אין כאן, למרות שהערייה לא ממש מורגשת בשכונה (לטוב ובעיקר לרע).
10+9) פשיעה נמוכה ורמת ביטחון אישי גבוהה: כאן הדר באמת נופלת, רמת הפשיעה גבוהה והביטחון האישי נמוך. תושבות השכונה משתדלות לא להסתובב יותר מידי בגפן אחרי רדת החשיכה.
שני מקרים כדי לסבר את האוזן:
א. מטר מהבית שלי ירו בבנות שהלכו ברחוב (קשורות לסוחרי סמים, אבל כדור טועה יכול להשבית גם לך את השמחה).
ב. ראיתי קטטה נוראית שהתחילה בגלל.... חיוך לא במקום.
הבעיה פחות בולטת ברחובות היותר טובים. אפשר להגיד בגסות שככל שעולים בגובה הרחובות משתפרים. מבחינת הבטחון האישי, אני חושב שלא כדאי לגור ברחובות שנמוכים מרחוב נורדאו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
the_newbie שמירת המספר הישראלי ברילוקיישן אוף טופיק 7
ש המלחמה בצפון ושוק המניות הישראלי פוסטים מאיכות נמוכה 24
א מה הדרך הכי זולה להחשף לשוק הישראלי ? שוק ההון 3
G השקעה בשוק הישראלי שוק ההון 0
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
א האם קרנות הפנסיה מחייבות להשקיע חלק מהכספים בשוק ההון הישראלי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A השקעות בשוק הישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 2
ק מעבר לבנק מMEXEM (IB הישראלי) שוק ההון 1
ע הצהרת תושבות אצל הברוקר הישראלי שוק ההון 2
לא חשוב שמות השפעת תופעת הפרישה המוקדמת על המשק הישראלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 42
D האם שוק המניות הישראלי יעיל? שוק ההון 3
ע מעבר לחו"ל - מה לעשות עם חשבון הברוקר הישראלי? שוק ההון 7
S יש אפשרות להשקיע במדד הישראלי דרך הבורסה? שוק ההון 1
M נסיון עם הארי בראון בשוק הישראלי שוק ההון 3
unrealx הברוקר הישראלי המשתלם ביותר ל 1-3 פעולות בחודש? שוק ההון 1
ה משבר הסאב פריים הישראלי נדל"ן 22
עידן200 סעיף ״הכנסה מדיבידנד בחו״ל״ בטופס 867 מהברוקר הישראלי שוק ההון 0
א ממציא ה 401k מעדיף את המודל הישראלי ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
S האם החזקת כמות גדולה של אג"ח קונצרני יכולה ליצור חשיפת יתר לשוק הישראלי? שוק ההון 12
Koby Paris הסיפור של הישראלי בפריז יומני מסע אישיים 84
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
Sp0 קרן סל לחלק הסולידי בתיק שתענה על כמה דרישות מצטברות שוק ההון 11
Y מלכוד בבחירת החלק הסולידי בתיק שוק ההון 13
עצמאית שאלה לגבי החלק הסולידי בתיק קרן כספית או אגח ממשלתי כללי? שוק ההון 10
ב החלק הסולידי בתיק שוק ההון 5
וינסנט כדאיות השקעה בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 19
ב הצד הסולידי של התיק פוסטים מאיכות נמוכה 5
Plato חלופה לאג"ח ממשלתי ישראלי בחלק הסולידי שוק ההון 9
Y החלק הסולידי של התיק בפקדון ל5 שנים שוק ההון 22
פ השקעות בנתח הסולידי כתלות בגודלו שוק ההון 2
A במה להשקיע את החלק הסולידי של תיק ההשקעות? שוק ההון 10
א מיומנו של הזאב הסולידי יומני מסע אישיים 12
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
milx אם אני לא מעוניין להשקיע באג"ח - לאיפה אתם מקצים את החלק הסולידי של התיק שוק ההון 121
1337justme סגירת הפלח הסולידי למטרת פרישה מוקדמת שוק ההון 21
stamEhad אג"ח, החלק הסולידי בתיק - השוואה בין תיק "שוקולד מריר" VS. תיק "שוקולד מריר בטעמים" שוק ההון 10
RICOnERT מה עושים עם תיק ההשקעות הסולידי אחרי המוות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
S תחליף לאג"ח בחלק הסולידי של התיק שוק ההון 0
O פקמ או אגח לחלק הסולידי? שוק ההון 22
S פקדון במקום אגח במרכיב הסולידי (חו"ל) שוק ההון 13
M בחירת סוג ההשקעה בפלח הסולידי, אשמח לעזרה שוק ההון 4
S שאלה על הצד הסולידי בהשקעות שוק ההון 3
Y השקעה בחלק הסולידי בתיק שוק ההון 30
G לתחום הסולידי של התיק שוק ההון 4
Dinoman חשבון בפפר לטובת החלק הסולידי של התיק שלי, ושאלה בנושא חשבון בנק דולרי בארץ. שוק ההון 3
G החלק הסולידי של התיק רכישת קרן קסם KTF אגח ממשלתי כללי שוק ההון 4
S החלק הסולידי של התיק שוק ההון 1
LenqS תיק השקעות ראשוני - דיון על החלק הסולידי שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה