• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הדרך שלי לעצמאות כלכלית

אז איך החיים נראים עכשיו אחרי הפרישה?

אחרי 23 שנות עבודה רצופות פרשתי בשעה טובה השבוע.
אז קצת מהחוויות של 3 הימים הראשונים.. הטלפון שקט מאד וגם יצאתי מכל קבוצות הוואטסאפ של העבודה. אין מיילים על הראש שזה תענוג ממש. פעם ביום בערך המחליף שלי בעבודה מתקשר להתייעץ על עניינים מהחפיפה, הוא גם חבר ואני עוזר לו בשמחה ובטח שזה יפחת ככל שיעבור הזמן. אני קם מוקדם ומאד אוהב את זה. מתחיל את הבוקר בקפה וקצת אינטרנט ואח"כ יוצא לאימון ריצה או רכיבה, נוסע לים וגם גלשתי גלים לראשונה אחרי הרבה שנים. בין לבין נח וצופה בסרטים. חדשות ואקטואליה פחות.
שביל ישראל יחכה קצת למתישהו ב2022...
אני טריאתלט, הצטרפתי חודש שעבר לקבוצת טריאתלון ומתאמן עכשיו לתחרות "איש ברזל", מה שאומר המון שעות אימון. כבר עשיתי זאת בעבר במקביל לעבודה אינטנסיבית אבל פעם ראשונה שאני מרגיש שזה משתלב לי בצורה מדהימה בשפע הפנאי שנוצר לי. אימוני הקבוצה גם יוצרים עבורי מעגל נוסף של אינטרקציות חברתיות עם אנשים בעלי תחומי עניין משותפים. אחלה פיתרון בפרישה מוקדמת.
ייקח עוד קצת זמן להתרגל למצב החדש אבל אני מרגיש שאני עושה עבודה לא רעה בהסתגלות:)

אחרי 23 שנות עבודה רצופות פרשתי בשעה טובה השבוע.
חדשות נפלאות!
מוזמן לעדכן אותנו ביומן פרישה און-ליין, כולל תחושות שבאות והולכות.
איך הילדודס משתלבים? רואה אותם יותר? מתכנן לבלות איתם? שביל ישראל ביחד?

הילדים שלך כבר גדולים ונשמע שהיית מחצית מחייך במשרה תובענית מאוד. מזל טוב! ברכותיי.
לאחר תקופה אתה עוד עשוי לגלות שמפגשים עם חברים, פנאי וספורט , ככל שהם כיפיים יכולים למלא בערך שליש עד מחצית מהיום (אגב זה משתפר ממשנה לשנה, יש חברים נוספים שמצטרפים למועדון ״זמנם בידם״ אז יותר עם מי להיפגש במשך היום)

אני בגילך פלוס מינוס (עצמאי רוב חיי המקצועיים ובעלים במספר חברות) . בהחלט יש מצב שאחרי כמה חודשי ניקוי ראש ייתכן לגמרי שתרצה ״לעבוד״ או הס מלהזכיר ״להתפרנס״ כמה שעות ביום ממשהו שאתה אוהב . ומה שזה לא יהיה , תדאג שזה יהיה ממלא, כיף ולא ירגיש כמו עבודה, וככה יהיה לך סיפוק כפול. הרבה בהצלחה והנאה מאורח חיים החדש!!

אז חלפו חודשיים מאז הפרישה המוקדמת שלי.. כמה תובנות נוספות:

--> קצת התנקיתי מה"רעש" שליווה אותי בשנים האחרונות וראיתי שאני צמא שוב ללימודים ולעשייה. לא לימודים באוניברסיטה שוב, אלא לימודי תעודה בתחום קרוב לליבי שאני מתכוון לעסוק בו בשעות הפנאי וגם להרוויח מזה כסף. הרעיון שזה לא ירגיש כמו עבודה לכן זה יהיה במינון לא אינטנסיבי ובשליטה מלאה שלי מבחינת שעות הפעילות.

--> אני רגוע ושליו יותר. הניתוק מהעבודה האינטנסיבית ואורח החיים היושבני במשרדים לצד העיסוק הגובר בספורט, תחומי עניין והשהייה בחוץ מיטיבים עמי, גם פיסית אני מרגיש מעולה.

--> התחלתי לומר "כן" הרבה יותר מ"לא". תמיד מצאתי תירוצים לומר לא...כי אני עסוק מאד... כי יש הרבה בעיות בעבודה... כי אני עייף אחרי יום ארוך ומתיש... ועוד ועוד.
חלק מהתהליך שאני חווה זה לצאת מקיבעונות העבר ולהתנסות בדברים חדשים וקודם כל לומר כן ולחוות יותר.

--> פרישה מוקדמת באמצע החיים ויציאה מהמטריקס מתקבלת בפליאה מסויימת בקרב אנשים. לרגע לא מרגיש צורך להתנצל או להצטדק וגם לא נתקל כמעט בביקורת שלילית, לפחות לא מולי בשיחה.. כן ראיתי בסביבתי הקרובה שאנשים מפרגנים וצמאים לשמוע ולהבין כיצד ניתן לבצע זאת והיו שמחים להיות במקום של עצמאות כלכלית. אני מפנה לבלוג הסולידית ולמקומות אחרים באינטרנט. כשזה מגיע לצורך ללמוד ולהשקיע משאבים ואנרגיה, שם הפער....

בהחלט מעורר השראה :)
לא לימודים באוניברסיטה שוב, אלא לימודי תעודה בתחום קרוב לליבי שאני מתכוון לעסוק בו בשעות הפנאי וגם להרוויח מזה כסף
נשמע אידיאלי ולכך גם אני אישית מכוון - פשוט להתעסק בתחביב או נושא שמעורר עניין - ועל הדרך, אם יוצא - לעשות ממנו גם כסף (אם לא, לא נורא)

יהיה מעניין לשמוע על ההתקדמות בזה

תודה על העדכון.

אז חלפו חודשיים מאז הפרישה המוקדמת שלי.. כמה תובנות נוספות:

--> קצת התנקיתי מה"רעש" שליווה אותי בשנים האחרונות וראיתי שאני צמא שוב ללימודים ולעשייה. לא לימודים באוניברסיטה שוב, אלא לימודי תעודה בתחום קרוב לליבי שאני מתכוון לעסוק בו בשעות הפנאי וגם להרוויח מזה כסף. הרעיון שזה לא ירגיש כמו עבודה לכן זה יהיה במינון לא אינטנסיבי ובשליטה מלאה שלי מבחינת שעות הפעילות.

--> אני רגוע ושליו יותר. הניתוק מהעבודה האינטנסיבית ואורח החיים היושבני במשרדים לצד העיסוק הגובר בספורט, תחומי עניין והשהייה בחוץ מיטיבים עמי, גם פיסית אני מרגיש מעולה.

--> התחלתי לומר "כן" הרבה יותר מ"לא". תמיד מצאתי תירוצים לומר לא...כי אני עסוק מאד... כי יש הרבה בעיות בעבודה... כי אני עייף אחרי יום ארוך ומתיש... ועוד ועוד.
חלק מהתהליך שאני חווה זה לצאת מקיבעונות העבר ולהתנסות בדברים חדשים וקודם כל לומר כן ולחוות יותר.

--> פרישה מוקדמת באמצע החיים ויציאה מהמטריקס מתקבלת בפליאה מסויימת בקרב אנשים. לרגע לא מרגיש צורך להתנצל או להצטדק וגם לא נתקל כמעט בביקורת שלילית, לפחות לא מולי בשיחה.. כן ראיתי בסביבתי הקרובה שאנשים מפרגנים וצמאים לשמוע ולהבין כיצד ניתן לבצע זאת והיו שמחים להיות במקום של עצמאות כלכלית. אני מפנה לבלוג הסולידית ולמקומות אחרים באינטרנט. כשזה מגיע לצורך ללמוד ולהשקיע משאבים ואנרגיה, שם הפער....
נישמע כמו החלום.
אשמח לשמוע איך ניראה סדר היום שלך אם יש לך כזה. האם אתה משמר לוח זמנים כלשהו?
יש לך מטרות או יעדים שאתה רוצה להגיע אליהם בזמן הקרוב? הרחוק?

איזה יופי, ממש מהווה השראה, כל כך שמח בשבילך, האם בצד הפרקטי של החיים מתיק ההשקעות אתה מבצע מכירה חודשית? שנתית? של התיק.

איזה יופי, ממש מהווה השראה, כל כך שמח בשבילך, האם בצד הפרקטי של החיים מתיק ההשקעות אתה מבצע מכירה חודשית? שנתית? של התיק.
ביצעתי מכירה ומשיכה ראשונה מהתיק החודש, התכנון שלי זה לבצע פעולה אחת לרבעון ולמשוך את הסכום אותו אצטרך ל3 החודשים הבאים. כל חודש ניראה לי יותר מידי התעסקות וטרחה מיותרת ופעם בשנה זה אומר מבחינתי שהכסף בחוץ במזומן ולא עובד בשבילי בשוק ההון. פעם ברבעון ניראה לי איזון טוב. אראה כיצד זה עובד עבורי בשנה הקרובה ואחר ניראה...

ביצעתי מכירה ומשיכה ראשונה מהתיק החודש, התכנון שלי זה לבצע פעולה אחת לרבעון ולמשוך את הסכום אותו אצטרך ל3 החודשים הבאים. כל חודש ניראה לי יותר מידי התעסקות וטרחה מיותרת ופעם בשנה זה אומר מבחינתי שהכסף בחוץ במזומן ולא עובד בשבילי בשוק ההון. פעם ברבעון ניראה לי איזון טוב. אראה כיצד זה עובד עבורי בשנה הקרובה ואחר ניראה...
עוד יתרון הוא שזה מחליק את השינוי בהוצאות בין תקופה לתקופה - בין חודש לחודש יכולים להיות הבדלים גדולים בהוצאות באחוזים (בגלל הוצאות חד פעמיות, בלתמים, חשבונות דו חודשיים וכו), ואילו בין רבעון לרבעון, חציון וחציון והלאה, ההבדלים נוטים להיות יותר קטנים בגלל חוק המספרים הגדולים.

נישמע כמו החלום.
אשמח לשמוע איך ניראה סדר היום שלך אם יש לך כזה. האם אתה משמר לוח זמנים כלשהו?
יש לך מטרות או יעדים שאתה רוצה להגיע אליהם בזמן הקרוב? הרחוק?
@Wonko
קצת באיחור אבל לשאלתך..
אין לי לוח זמנים קשיח, בימים של אימוני קבוצה קם מוקדם יותר, בסביבות רבע לחמש. כשאין אימון בוקר השעון מכוון ל06:45 אבל זה גמיש, אם עייף ממשיך לישון. סדר היום לרוב מאד רגוע ומרווח, מקניות לבית וקצת סידורים, הרבה קריאה באינטרנט, נטפליקס, הכנת ארוחות טבעוניות, קפה/מפגשים עם חברים באמצע היום שאורח חייהם מתאים לשלי (מסתבר שיש לא מעט אנשים שאולי לא בפרישה אבל פנויים למדי במשך היום...).

כשייגמר טירלול הקורונה העולמי וניתן יהיה לטוס ולטייל חופשי אני מתכנן ביקור משפחתי וטיול של חודש-חודשיים במרכז אמריקה, 2 מאחיי גרים שם והוריי הצטרפו אליהם אחרי הפרישה מהעבודה לפני כמה שנים לחיות חיים נוחים, זולים ורגועים יותר. הזמינות הגבוהה שלי גם "מנוצלת" היטב על ידי בניי, בין אם בלקיחת הרכב שלי או בהסעות, הקפצות וטובות שונות:) גם רואה אותם יותר ואני נהנה מכל רגע.

יש כל מיני חלומות ויעדים, לחלקם התייחסתי בשרשור למעלה. מטבע הדברים גם זה עניין דינמי ומשתנה תוך כדי תנועה. אעדכן בהמשך כשיהיה לי משהו מעניין/חדש לומר.

@Wonko
קצת באיחור אבל לשאלתך..
אין לי לוח זמנים קשיח, בימים של אימוני קבוצה קם מוקדם יותר, בסביבות רבע לחמש. כשאין אימון בוקר השעון מכוון ל06:45 אבל זה גמיש, אם עייף ממשיך לישון. סדר היום לרוב מאד רגוע ומרווח, מקניות לבית וקצת סידורים, הרבה קריאה באינטרנט, נטפליקס, הכנת ארוחות טבעוניות, קפה/מפגשים עם חברים באמצע היום שאורח חייהם מתאים לשלי (מסתבר שיש לא מעט אנשים שאולי לא בפרישה אבל פנויים למדי במשך היום...).

כשייגמר טירלול הקורונה העולמי וניתן יהיה לטוס ולטייל חופשי אני מתכנן ביקור משפחתי וטיול של חודש-חודשיים במרכז אמריקה, 2 מאחיי גרים שם והוריי הצטרפו אליהם אחרי הפרישה מהעבודה לפני כמה שנים לחיות חיים נוחים, זולים ורגועים יותר. הזמינות הגבוהה שלי גם "מנוצלת" היטב על ידי בניי, בין אם בלקיחת הרכב שלי או בהסעות, הקפצות וטובות שונות:) גם רואה אותם יותר ואני נהנה מכל רגע.

יש כל מיני חלומות ויעדים, לחלקם התייחסתי בשרשור למעלה. מטבע הדברים גם זה עניין דינמי ומשתנה תוך כדי תנועה. אעדכן בהמשך כשיהיה לי משהו מעניין/חדש לומר.
איזה כיף לשמוע. אשמח לדעת איך ההוצאות בפרישה ביחס למה שתכננת? איך עובדת התוכנית בנתיים?

במרכז אמריקה, 2 מאחיי גרים שם והוריי הצטרפו אליהם אחרי הפרישה מהעבודה לפני כמה שנים לחיות חיים נוחים, זולים ורגועים יותר
הזמינות הגבוהה שלי גם "מנוצלת" היטב על ידי בניי,
קפה/מפגשים עם חברים באמצע היום
מכל המוני המשימות המעשיות שלקחת על עצמך, אלה הדברים שנראים לי הכי חשובים לקראת שלב ההזדקנות (מותר להשתמש במילה המפחידה הזאת?). פיתוח קירבה מחודשת לסביבה הקרובה והחשובה שלך תביא לך את התשואות הכי גבוהות ומספקות.

שמח מאוד בשבילך על הפרישה כל הכבוד. לגבי המשיכות שאלה שמעניינת גם אותי- בדקתי קצת את הנושא ולדעתי דווקא המשיכה בסוף שנה מהווה לדעתי יותר מיקסום הפוטנציאל של הכסף שעובד. קח לדוגמא את שנת 2020 בה אתה מבצע 2 משיכות בחצי הראשון של השנה- בגלל הירידות החזקות אתה מממש בהפסד/ חוסר תשואה - לעומת זאת החציון השני של השנה היה פנומנלי אז דווקא למשוך בסוף שנת 2020 ולא במהלכה הניבו את המקסימום זה יכול להגיע לכדי הפרשים של משכורת או 2 . אפשר גם לקחת את ההיפך לדוגמא שנת 2018 בה דווקא המשיכות במהלך השנה היו כדאיות יותר מסוף השנה( כי סוף השנה היו ירידות חזקות) בכלליות אני חושב שהנטייה של השוק היא לסגור שנה בצורה החזקה ביותר או קרוב לכך בדקתי גם בעוד מספר שנים ובאמת הכדאיות היא משיכה אחת לשנה בסוף השנה. בכל מקרה שאפו גדול עניין המשיכה הוא מרתק וכיף לשמוע עוד צדדים

שמח מאוד בשבילך על הפרישה כל הכבוד. לגבי המשיכות שאלה שמעניינת גם אותי- בדקתי קצת את הנושא ולדעתי דווקא המשיכה בסוף שנה מהווה לדעתי יותר מיקסום הפוטנציאל של הכסף שעובד. קח לדוגמא את שנת 2020 בה אתה מבצע 2 משיכות בחצי הראשון של השנה- בגלל הירידות החזקות אתה מממש בהפסד/ חוסר תשואה - לעומת זאת החציון השני של השנה היה פנומנלי אז דווקא למשוך בסוף שנת 2020 ולא במהלכה הניבו את המקסימום זה יכול להגיע לכדי הפרשים של משכורת או 2 . אפשר גם לקחת את ההיפך לדוגמא שנת 2018 בה דווקא המשיכות במהלך השנה היו כדאיות יותר מסוף השנה( כי סוף השנה היו ירידות חזקות) בכלליות אני חושב שהנטייה של השוק היא לסגור שנה בצורה החזקה ביותר או קרוב לכך בדקתי גם בעוד מספר שנים ובאמת הכדאיות היא משיכה אחת לשנה בסוף השנה. בכל מקרה שאפו גדול עניין המשיכה הוא מרתק וכיף לשמוע עוד צדדים
עוד ניסיון לתזמן את השוק? (אמוג׳י מנומנם)

עוד ניסיון לתזמן את השוק? (אמוג׳י מנומנם)
כנל אפשר להגיד לגבי המשיכות הרבעוניות שהוא עושה ( על מנת שהכסף ירוץ) זה לא נקרא לתזמן ודרך אגב גם הסולידית מושכת אחת לשנה. אני מנסה להראות כיוון אחר ברוב המוחלט של השנים דווקא משיכה בסוף כל שנה הביאה למיקסום המירבי ודבר כזה יכול לחסוך משכורת ואפילו 2 משכורות השנה. שאלה קשה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
noamovich בן 21 מתחיל את הדרך לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 18
H מחפשת את הדרך הנכונה להתחיל את החיים בשביל להגיע לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 49
B הדרך לעצמאות הכלכלית שלי מתחילה כאן. עזרו לי. שוק ההון 22
P הדרך לאיתקה יומני מסע אישיים 1
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
Bonfire מה הדרך הזולה ביותר להמיר עשרות אלפי דולרים לש"ח? צרכנות פיננסית 9
Henchman34 האם קל גמל \ slice הגיעו לסוף הדרך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
א מה הדרך הכי זולה להחשף לשוק הישראלי ? שוק ההון 3
S מה הדרך הקלה ביותר לגהץ בגדים? צרכנות פיננסית 18
E הדרך המומלצת למעקב אחר S&P 500 שוק ההון 1
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
א הדרך הכי טובה להחשף לSP500 שוק ההון 15
A הדרך הכי זולה להכנס (שואל בשביל אחיין) שוק ההון 15
A מה הדרך הטובה לרכוש רכב? צרכנות פיננסית 6
G בתחילת הדרך, מבולבל מרוב רעשי רקע יומני מסע אישיים 1
I הדרך הנכונה להשקעה בקרן נאמנות שוק ההון 3
ע הדרך שלי יומני מסע אישיים 13
grimble grumble הדרך של גרימבל - גמד בצומת דרכים יומני מסע אישיים 22
נ הדרך הזולה להעברת כסף לחשבון בחו"ל צרכנות פיננסית 2
ה תיעוד הדרך יומני מסע אישיים 11
גימפל הדרך הטובה ביותר לחקות את ה- S&P 500 שוק ההון 4
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
A זוג באמצע הדרך יומני מסע אישיים 25
T מהי הדרך האופטימלית להחליף קרן אחת באחרת? שוק ההון 9
X מהי הדרך הזולה ביותר להעביר להמיר יורו ולהעבירם לבנק בישראל? צרכנות פיננסית 1
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
T הדרך הבריאה והזולה ביותר לסינון מים? צרכנות פיננסית 8
avivaviv מה הדרך הזולה ביותר להשקיע בעוקב סנופי בסכומים קטנים? שוק ההון 7
@ מנטור לתחילת הדרך אוף טופיק 49
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 24
א מה הדרך הכי סבירה להשקיע באינפלציה ? שוק ההון 5
tomchoook מהי הדרך הזולה ביותר לבצע money order או cashier’s check? צרכנות פיננסית 1
K זוג בתחילת הדרך - הכל פתוח יומני מסע אישיים 56
Y מה הדרך הכי זולה להעביר כמה אלפי שקלים לקריפטו השקעות אלטרנטיביות 0
פ מהי הדרך המומלצת לשלם על דירה? נדל"ן 4
שיר הלל לטבע מה הדרך הפשוטה והזולה ביותר להחזיק s&p 500? שוק ההון 14
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
K תחילת הדרך בהשקעות (ובכלל) יומני מסע אישיים 20
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
V בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 2
S תחילת הדרך בעולם ההשקעות שוק ההון 21
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5
נגב הדרך היעילה ביותר לנצל הכנסה מפאונדים - GBP שוק ההון 7
stamEhad הדרך היעילה והזולה להעברת כספים מישראל (ש"ח) לארצות הברית (דולר) נדל"ן 0
צ'רצ'יל יזם בתחילת הדרך- שילוב של סולידי עם יצר של לקיחת סיכונים יומני מסע אישיים 25
M מה הדרך הטובה ביותר להשקיע בכלכלה של מדינה? שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה