• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הדרך שלי לעצמאות כלכלית

אז יש הבדל אם אני מושך ב31.12 או ב1.1?
סטטיסטית זה ברור שככל שתדחה את ההשקעה תרוויח, אין לזה קשר לתחילת או סוף שנה.
נכון, ודווקא בגלל שככל שתדחה את המימוש תרוויח יותר בתוחלת - משיכה אחת לשנה היא גרועה יותר (אתה מושך הרי לשנה קדימה, לא לשנה אחורה)

נכון, ודווקא בגלל שככל שתדחה את המימוש תרוויח יותר בתוחלת - משיכה אחת לשנה היא גרועה יותר (אתה מושך הרי לשנה קדימה, לא לשנה אחורה)
חד משמעית. מתכנן למשוך חודש בחודשו (היום העלות של זה זניחה עד אפסית).
פשוט רציתי להדגיש בפניו שאין שום הגיון בלחכות (ספציפית) לסוף שנה כי סוף שנה זה בדיוק יום לפני תחילת שנה :)

חלפה חצי שנה מאז פרשתי מעולם העבודה כשכיר והגיע הזמן לשתף בעוד כמה תובנות מהחודשים האחרונים.

--->אני מוציא הרבה יותר כסף מהתכנון המקורי. על מה ולמה?.. אלו חלק מהסיבות:​

1. אני מבלה הרבה זמן בבית והתחשק לי להפוך את הבית למקום יותר נעים וכייפי עבורי, וגם יותר "ייצוגי" בשביל פגישות אימון עם לקוחות. אני גר בבית שכור במושב, דיברתי עם בעלת הבית והם הסכימו לבצע שיפוץ די מאסיבי בבית כולל צביעה של הבית בפנים ובחוץ וכל מיני תיקונים ושיפורים. כחלק מההתחדשות ביצעתי רכישות גדולות והחלפתי את רוב הרהיטים ומכשירי החשמל בבית ועיצבתי הכל מחדש. לא משהו שנערכתי אליו מראש..

2. יש לי בת זוג חדשה ומדהימה בחצי השנה האחרונה. אני נהנה מאד לבלות איתה ולעשות איתה דברים שבעבר לא היו חשובים לי כל כך, לכן תוקצבו באופן נמוך יחסית בתוכנית הפרישה, כמו יציאה למסעדות, הופעות, חופשות, ברים, הרבה יין טוב ועוד ועוד. בגלל שפע הזמן שנוצר לי ושהיא עצמאית וגמישה בשעות העבודה שלה מתאפשר לנו לעשות הרבה דברים במהלך היום באמצע השבוע שזה כיף גדול.

3. חלק מהסעיפים תוחשבו בחסר, לא גדול אבל עדיין קצת פספסתי, כמו למשל בעלויות אחזקת הרכב והוצאות הדלק שלי. גם בסעיף תחביבי הספורט אני מוציא יותר (כמו חופשת סקי לי ול2 הבנים שלי שזה עסק די יקר...).

אז מה אני עושה עם כל זה?? בינתיים לא הרבה. אני מאד שלם עם הסיבות והמטרות שאליהם מופנה הכסף. ממשיך ללמוד ולפתח את כישוריי ותחביביי מתוך כוונה לייצר עוד אפיקי הכנסה מאד בקרוב, אחרי שאסיים לקבל מהמדינה את דמי האבטלה שאני זכאי להם.
חלק מההוצאות היו חד פעמיות וחלק צפויות לרדת, אבל עדיין ההוצאות השוטפות גבוהות מהתכנון המקורי ואני אצטרך לבצע חישובים חדשים והתאמות לתוכנית הפרישה. אעדכן בהמשך!

אני מאד שלם עם הסיבות והמטרות שאליהם מופנה הכסף.
האם זה יפגע באחוז המשיכה שתיכננת עד ליציאה הרשמית לפנסיה?
האם זה יגרום לך לחזור לעבודה שכירה, ואם כן - האם זה יהיה בסדר מבחינתך?
התיאור שלך מראה שהמוח שלך לא עשה סוויץ' ואתה ממשיך/מגביר את חיי הלייפסטייל ואפילו ביתר שאת. אם זה לא פוגע לך בתכנית הפרישה, או אם הפרישה כבר פחות חשובה, אז מאחלת לך להנות מכך. אהבה חדשה זה כיף, ויחד עם תחושת האופוריה מהחופש - אפשר ממש להתמכר לזה.
*אני בכל זאת מקווה בשבילך שתמצא את הספייס והרצון לעשות את שביל ישראל, לבהות בנוף בלי להוציא על זה כסף, ובכלל - יותר being ופחות doing. כך למוח יש את המרחב והשקט להתעמק ולהפוך יצירתי יותר.

@בת העמק
אני מאמין שההוצאות יתכנסו בקרוב לאזור שהוא קצת מעל אחוז המשיכה שהגדרתי לכן לא חושב שתהיה פגיעה בטווח הארוך. כן זה נכון ששחררתי בחודשים האחרונים, אולי סוג של פיצוי על תקופה ארוכה שהעמדתי את החיסכון במקום הראשון כדי לפרוש כמה שיותר מהר. מאד נשחקתי ומיציתי את עולם העבודה התאגידי ולא מתכנן לחזור לעבוד כשכיר יותר.
כן מתכנן בקרוב לפתוח תיק עוסק פטור בשביל קצת עבודת ייעוץ ופרילנס וזאת במינון נוח וגמיש שישתלב בחיי הפרישה שלי, זה ייתן לי גם את מרווח הביטחון לצמצם את המשיכה מהתיק ולוודא שיחזיק לתקופה ארוכה מאד..

מתכנן בקרוב לפתוח תיק עוסק פטור בשביל קצת עבודת ייעוץ ופרילנס וזאת במינון נוח וגמיש שישתלב בחיי הפרישה שלי,
רעיון מעולה, אבל קח בחשבון שזה ידרוש ממך זמן ומאמץ שיווקי לא קטן.
יש לא מעט אנשים שחושבים שלהשיג הכנסות של 7K-8K זה פיס אוף קייק וזה לא המצב.
אם מקום העבודה הקודם שלך יסכים לתת לך מדי פעם עב' פרילנס אז באמת אינך צריך לשווק את עצמך יותר מדי.

מעל 5 שנים מאז שכתבתי את פוסט הפתיחה שלי ביומן המסע האישי ושנתיים מאז הפרישה המוקדמת, איך שהזמן טס! אולי זה זמן טוב לתת עדכון קטן.
למדתי לא מעט בשנתיים האלה, כמה תובנות ומחשבות שבא לי לשתף:

- אחרי שנה וחצי מהפרישה, תקופה בה הטענתי שוב את המצברים, הקמתי עסק עצמאי לייעוץ וליווי משפחות/יחידים בתהליכי הבראה וצמיחה כלכלית. נהנה מאד מהעשייה, מהאתגר ומהידיעה שאני לא חייב לעשות את זה...

- הכי כייף זה להיות הבוס של עצמך.

- שיווק עסק למי שהיה שכיר כל חייו המקצועיים זה דבר לא פשוט. לומד המון דברים חדשים וגם עושה לא מעט טעויות.

- גמישות וחופש זה דבר נפלא וקשה לוותר על זה אחרי שטועמים ממנו. מצליח רוב הזמן לנווט את הפעילות העסקית באופן שמתאים לאורח החיים הנוכחי שלי. הכולל הרבה פעילות פנאי, תחביבים, חברים ומנוחה.

- ההחלטה לפרוש הייתה ההחלטה הכי משמעותית שקיבלתי בחיים שלי וכל כך נכונה עבורי.

יש עוד הרבה דברים, אם תשאלו אשתדל לענות:)

הקמתי עסק עצמאי לייעוץ וליווי משפחות/יחידים בתהליכי הבראה וצמיחה כלכלית.
מעניין מאד התחום הזה. אתה יכול לספר קצת מה זה אומר?
אתה מלווה לאורך זמן או רק מספר פגישות בזמן קצר?
איך המפגש עם הקטע הפסיכולוגי של הלקוחות? בעיניי זה הכי מרתק.
ואיך באמת אתה משווק את העסק?
מצליח רוב הזמן לנווט את הפעילות העסקית באופן שמתאים לאורח החיים הנוכחי שלי. הכולל הרבה פעילות פנאי, תחביבים, חברים ומנוחה.
נפלא!
כשמגיעים לאיזון הזה, אפשר להמשיך שנים ארוכות עם השילוב הזה, הרחק מעבר לפנסיה הרשמית. מתכון לחיים ארוכים ומלאי עניין ושמחה.
ובת הזוג עדיין בתמונה? זאת שכתבת עליה לפני שנה וחצי?

מעל 5 שנים מאז שכתבתי את פוסט הפתיחה שלי ביומן המסע האישי ושנתיים מאז הפרישה המוקדמת, איך שהזמן טס! אולי זה זמן טוב לתת עדכון קטן.
למדתי לא מעט בשנתיים האלה, כמה תובנות ומחשבות שבא לי לשתף:

- אחרי שנה וחצי מהפרישה, תקופה בה הטענתי שוב את המצברים, הקמתי עסק עצמאי לייעוץ וליווי משפחות/יחידים בתהליכי הבראה וצמיחה כלכלית. נהנה מאד מהעשייה, מהאתגר ומהידיעה שאני לא חייב לעשות את זה...

- הכי כייף זה להיות הבוס של עצמך.

- שיווק עסק למי שהיה שכיר כל חייו המקצועיים זה דבר לא פשוט. לומד המון דברים חדשים וגם עושה לא מעט טעויות.

- גמישות וחופש זה דבר נפלא וקשה לוותר על זה אחרי שטועמים ממנו. מצליח רוב הזמן לנווט את הפעילות העסקית באופן שמתאים לאורח החיים הנוכחי שלי. הכולל הרבה פעילות פנאי, תחביבים, חברים ומנוחה.

- ההחלטה לפרוש הייתה ההחלטה הכי משמעותית שקיבלתי בחיים שלי וכל כך נכונה עבורי.

יש עוד הרבה דברים, אם תשאלו אשתדל לענות:)
צריך רשיון כדי לעסוק בזה? באופן ככלי צריך רשיום לעסוק ביעוץ פננסי?

צריך רשיון כדי לעסוק בזה? באופן ככלי צריך רשיום לעסוק ביעוץ פננסי?
לא, לא צריך רישיון לעסוק בייעוץ פיננסי.
כן צריך רישיון לעסוק בייעוץ השקעות וייעוץ פנסיה.

מעניין מאד התחום הזה. אתה יכול לספר קצת מה זה אומר?
אתה מלווה לאורך זמן או רק מספר פגישות בזמן קצר?
איך המפגש עם הקטע הפסיכולוגי של הלקוחות? בעיניי זה הכי מרתק.
ואיך באמת אתה משווק את העסק?

נפלא!
כשמגיעים לאיזון הזה, אפשר להמשיך שנים ארוכות עם השילוב הזה, הרחק מעבר לפנסיה הרשמית. מתכון לחיים ארוכים ומלאי עניין ושמחה.
ובת הזוג עדיין בתמונה? זאת שכתבת עליה לפני שנה וחצי?
היי @בת העמק
מה שאני עושה זה תהליכי ליווי כלכלי ממוקדים למשפחות שמתקשות לעשות את זה לבד ורוצות להיעזר ביועץ כמוני הן להקניית כלים פרקטיים כמו אקסל ייעודי לבניית תקציב ובקרה ועד לטיפים להתנהלות צרכנית נבונה, חיסכון והשקעות. אני מתמחר מולם תהליך ליווי שלם ולא מפגש בודד. שמתחיל במיפוי כלכלי מקיף--> הכרת החלומות והיעדים--> כתיבת תוכנית כלכלית מותאמת --> בקרה על יישום ופיתרון בעיות שעולות תוך כדי. התהליך לוקח בין 3 ל4 חודשים, אגב יש מי שמבקש רק פגישת ייעוץ חד פעמי וזה גם אני עושה אבל פחות. דומה קצת לתהליכים כמו בעמותת פעמונים אבל כלים אחרים ודגשים יותר על צמיחה, חיסכון ובהגשמת יעדים כלכליים ולא רק התנהלות כלכלית שוטפת מאוזנת. ואת צודקת אני עוסק המוןןן בטיפול בחסמים, אמונות מגבילות, חששות, שינוי הרגלים ודפוסי חשיבה. זו העבודה האמיתית וגם הכי מעניינת בתהליך. אני קורא לזה כלכלה בסלון:) כי זה מה שאני עושה בעצם באופן אינטימי עם הלקוחות ולפעמים גם בזום.

השיווק הוא קצת פירסום אורגני בפייסבוק, קבוצת נטוורקינג לעסקים שאני חבר שם וזה מביא לי הפניות. וקצת מפה לאוזן. אני גם פרילנס בחברת ייעוץ מוכרת ודרכם התחלתי להעביר הרצאות לארגונים וגופים שונים בכלכלת המשפחה אז זו עוד חשיפה ומלווה גם משפחות המגיעות דרכם אבל בתעריפים נמוכים יותר ממה שאני מבצע בפרטי.
ולשאלתך האחרונה... בת הזוג המהממת ואני כבר לא יחד אבל אלו החיים:)

נערך לאחרונה ב:
לא, לא צריך רישיון לעסוק בייעוץ פיננסי.
כן צריך רישיון לעסוק בייעוץ השקעות וייעוץ פנסיה.
בדיוק!! אבל כן יש קורסי הסמכה ל"יועץ לכלכלת המשפחה" כנ"ל ליועצי משכנתאות. אגב לי כן היה חשוב ללמוד בגוף מוכר שמעניק תעודת הסמכה בחסות אוניברסיטה אבל לא חייבים את זה כדי לעסוק בתחום.

ל"יועץ לכלכלת המשפחה"
מבין שאתה לא מתכנן פיננסי? האם אתה מצליח להתפרנס מזה? יש מספיק ישראלים שמשלמים על שירות כזה.
קראתי אמש את היומן שלך, אנחנו בערך באותו גיל- תוכל לפרט לאיזה שווי כלכלי הגעת כשהחלטת לפרוש?

מבין שאתה לא מתכנן פיננסי? האם אתה מצליח להתפרנס מזה? יש מספיק ישראלים שמשלמים על שירות כזה.
קראתי אמש את היומן שלך, אנחנו בערך באותו גיל- תוכל לפרט לאיזה שווי כלכלי הגעת כשהחלטת לפרוש?
@Williamsburg
היי, אני לא מתכנן פיננסי בהגדרה אך חלק מרכזי במה שאני עושה זה גם תיכנון כלכלי ופיננסי קדימה ונוגע בכל התחומים, דירוג אשראי, פנסיה, הלוואות, בניית הון למימון מטרות כלכליות, משכנתאות. אני עובד עם אנשי מקצוע נוספים מתחום הביטוח והמשכנתאות לפי צורך. הסכום החודשי עדיין לא מכסה את מלוא ההוצאות שלי. ממשיך לעבוד על השיווק בכמה ערוצים ובמקביל התחלתי לאחרונה לעשות גם הרצאות לקהלים שונים. זה עדיין בחיתולים אבל זו פעילות שאני ממש נהנה ממנה ועם המון פוטנציאל, מקווה שתשלים לי את ההכנסה החודשית שאני רוצה ולהפסיק למשוך מתיק ההשקעות לתקופה ולאפשר לתיק "לנוח" ולהמשיך להשיא לי תשואה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
noamovich בן 21 מתחיל את הדרך לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 18
H מחפשת את הדרך הנכונה להתחיל את החיים בשביל להגיע לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 49
B הדרך לעצמאות הכלכלית שלי מתחילה כאן. עזרו לי. שוק ההון 22
R מה הדרך הטובה והזולה ביותר להצמד לדולר? פוסטים מאיכות נמוכה 5
P הדרך לאיתקה יומני מסע אישיים 1
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
Bonfire מה הדרך הזולה ביותר להמיר עשרות אלפי דולרים לש"ח? צרכנות פיננסית 9
Henchman34 האם קל גמל \ slice הגיעו לסוף הדרך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
א מה הדרך הכי זולה להחשף לשוק הישראלי ? שוק ההון 3
S מה הדרך הקלה ביותר לגהץ בגדים? צרכנות פיננסית 18
E הדרך המומלצת למעקב אחר S&P 500 שוק ההון 1
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
א הדרך הכי טובה להחשף לSP500 שוק ההון 15
A הדרך הכי זולה להכנס (שואל בשביל אחיין) שוק ההון 15
A מה הדרך הטובה לרכוש רכב? צרכנות פיננסית 6
G בתחילת הדרך, מבולבל מרוב רעשי רקע יומני מסע אישיים 1
I הדרך הנכונה להשקעה בקרן נאמנות שוק ההון 3
ע הדרך שלי יומני מסע אישיים 13
grimble grumble הדרך של גרימבל - גמד בצומת דרכים יומני מסע אישיים 22
נ הדרך הזולה להעברת כסף לחשבון בחו"ל צרכנות פיננסית 2
ה תיעוד הדרך יומני מסע אישיים 17
גימפל הדרך הטובה ביותר לחקות את ה- S&P 500 שוק ההון 4
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
A זוג באמצע הדרך יומני מסע אישיים 25
T מהי הדרך האופטימלית להחליף קרן אחת באחרת? שוק ההון 9
X מהי הדרך הזולה ביותר להעביר להמיר יורו ולהעבירם לבנק בישראל? צרכנות פיננסית 1
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
T הדרך הבריאה והזולה ביותר לסינון מים? צרכנות פיננסית 8
avivaviv מה הדרך הזולה ביותר להשקיע בעוקב סנופי בסכומים קטנים? שוק ההון 7
@ מנטור לתחילת הדרך אוף טופיק 49
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 24
א מה הדרך הכי סבירה להשקיע באינפלציה ? שוק ההון 5
tomchoook מהי הדרך הזולה ביותר לבצע money order או cashier’s check? צרכנות פיננסית 1
K זוג בתחילת הדרך - הכל פתוח יומני מסע אישיים 56
Y מה הדרך הכי זולה להעביר כמה אלפי שקלים לקריפטו השקעות אלטרנטיביות 0
פ מהי הדרך המומלצת לשלם על דירה? נדל"ן 4
שיר הלל לטבע מה הדרך הפשוטה והזולה ביותר להחזיק s&p 500? שוק ההון 14
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
K תחילת הדרך בהשקעות (ובכלל) יומני מסע אישיים 20
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
V בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 2
S תחילת הדרך בעולם ההשקעות שוק ההון 21
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5
נגב הדרך היעילה ביותר לנצל הכנסה מפאונדים - GBP שוק ההון 7
stamEhad הדרך היעילה והזולה להעברת כספים מישראל (ש"ח) לארצות הברית (דולר) נדל"ן 0
צ'רצ'יל יזם בתחילת הדרך- שילוב של סולידי עם יצר של לקיחת סיכונים יומני מסע אישיים 25

נושאים דומים

Back
למעלה