• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הדרך הארוכה, ארוכה

האסקי

משתמש רגיל
דירוג
388
יצאתי לדרך העצמאית שלי בגיל צעיר מאוד.
כבר בגיל 19, לאחר שנפלטתי מחוויית הגיוס הלא מוצלחת שלי, חבול משהו, נזרקתי במהרה למקום העבודה הראשון שלי
עגלת קפה במבנה ציבורי .
וכך למדתי את השיעורים הבסיסיים שלי בניהול עובדים, ניהול מלאי, תזרים מזומנים ויזמות.
הייתי כל כך מרותק מהעיסוק (הספקתי לעבוד בכל מיני פרויקטים שונים ותפקידים משתנים ובעיקר למדתי) שלא עבר זמן רב ונדבקתי בווירוס היזמי וברעיון שמשותף להרבה מאוד עובדי בתי קפה/ מסעדות ובייחוד בארץ היזמות הישראלית. וכבר היה לי ברור שאם אני יודע כל כך טוב כל מה שצריך על ניהול והקמת עסקים שאין סיבה שמהכישורים שלי יתפרנס יפה מר פדחת עגלגלה תוך שהוא משלם לי תמיד הרבה פחות ממה שהייתי תורם/ מייצר לו.
מפה לשם הבנתי שעליי להקים עסק משלי.

לא אפרט כאן את כל הקורות אותי בחמשת השנים הקשות ברובן בעולם בתי הקפה, זאת אייחד לפוסט נפרד, אבל גיליתי בדרך הקשה מה הן התוצאות של התנהלות פיננסית גרועה (הסתמכות על הלוואות ומימון תוך לקיחת סיכונים גבוהים).
אסכם ואומר שיצאתי בשן ובעין תוך מחיקה של כל כסף שהיה לי, למשפחתי וכל כסף שיכלתי ללוות. תוך שאני לומד במקביל, מאוחר מדי לעסק ההוא, איך נראית התנהלות פיננסית אישית מחושבת ברוח הסולידית.

היום אני כמה שנים אחרי. התחלתי את המסלול השני שלי תוך ניסיון ללמוד כמה שיותר מאותן חוויות מעצבות של היכרות עם עסק שלא עובד מספיק טוב ולא מצליח לכסות את ההתחייבויות שלו.
החלטתי שאני רוצה להפוך למקצוען בצד הכספי בשביל להתמקצע בדיוק באותו מקום שהיה החולשה הגדולה ביותר שלי.
הלכתי ללמוד לימודי מקצוע הנהלת חשבונות והצטרפתי לקורס יזמות. תוך שאני עובד ב2 עבודות בשביל לצבור ניסיון ולבנות תזרים מזומנים בריא.

היום, מספר שנים קדימה, יש לי בסיס לקוחות קבוע שמשלם לי ריטיינר חודשי על שירותים של חשבות, ניהול כספים וניהול חשבונות. וכן הכנסה מפרוייקט של איתור כספים אבודים וטיפול בחילוצם, מלקוחות משתנים.
כך שהעסק השני שלי משתמש בתובנות שבאו מההסתבכויות של העסק הראשון, שהראשונה שבהן היא יצירת כסף מייעוץ ושירותים ללא הזדקקות להון עצמי ובניית עסק נקי מהלוואות, חובות והוצאות שוטפות (אני עובד מהבית או ממשרדי הלקוחות, אין לי עובדים כך שההכנסה שווה כמעט לרווח לפני מס).
במקביל אני משקיע את כספי החסכונות שאני צובר בשוק ההון, בפיזור רחב, בעיקר באמצעות תעודות סל וכלים סולידיים בדמי ניהול נמוכים.
אני חוסך בין 30-65% מהכנסותיי החודשיות ואותם אני מקצה לתוך תיק ההשקעות.
ובעבודה נכונה אגיע תוך מספר שנים לא ארוך לחסכון שיספיק בשביל עצמאות.

עד כאן. הכול טוב. רק שלאחרונה, עם התייצבות של העסק לאחר קצת תחלופה של לקוחות, אני מוצא בתוכי את אנרגיית היזם שמתחילה לבעור באברים.
הייתי יכול להשקיע אותה בהגדלת העסק שלי - מציאת לקוחות נוספים והכשרת עובד/ים שיבצעו חלקים מן העבודה.
אבל מרגיש לי שעליי ללמוד דרכים אחרות ליצור כסף. ובעיקר - הכנסה פסיבית, מושג שמלבד הבנתו בצורה תאורטית אני עדיין רחוק מלהצליח להגשים בחיים שלי.
והוא מקבל משנה חשיבות, שכן כיוון מאוד חזק שאני רוצה ושואף אליו בהמשך, הוא לעבור להתגורר במדינה אחרת. וחשוב לי שאוכל עד אז להצליח להתקיים בלי תלות בלקוחות המקומיים שלי. למרות שאני מקווה להמשיך לטפל ברובם.

עד כאן חלק 1 :)

יש לכם כיוונים פאסיביים מעניינים בשבילי?
אשמח לשמוע.

בן כמה אתה היום?
בנימה אישית, הדרך שלך דומה לשלי
אני יכול להגיד לך שהדבר הכי טוב שקרה לי הוא שלמדתי מה זה "הפסד" בשלב מאוד מוקדם
רוב העסקים, במיוחד בעסקי ההסעדה כפי שאתה היית, חייבים לעשות קורס "עסקי" כלשהו משתי סיבות עיקריות
א. כדי לחשב את השורה התחתונה ה"נכונה"
ב. כדי להניע אותם מהענף :)

אני מוצא בתוכי את אנרגיית היזם שמתחילה לבעור באברים.
קרה לי גם, רצוי לשתות מים קרים לצרכי צינון
וברצינות, ייזמות היא ההיפך מפסיביות, כי כדי להגיע לפסיביות אמיתית עדיף להיות עם עסק שיש לו ביקוש או ניהול "חיצוני" שלא כולל אותך כמבצע החלטות יומיומיות

כדי שתוכל לקבל מספר רעיונות להכנסה פאסיבית אפנה אותך לבלוג של @האופטימית
ולפוסטים בפורום הזה של אנשים ב"מצבך" כדאי שתרחרח קצת, רוב המידע מסתתר בשאלות\יומני מסע של אנשים כאן

תודה על ההמלצה, מצאתי כבר דברים מעניינים שם.
מצויין
אני בן 34 היום.
כנ"ל
ודווקא עכשיו יש בי רצון ללמוד (עצמאית) ראיית חשבון, לא כי זה בוער בי אלא כי אני רוצה להקטין את ההוצאות העתידיות של עסקיי בתחום הזה
בחישוב מפית אני יכול לחסוך כ 100K ב 5 שנים (ל 2 עסקים) ואולי גם לעשות בארטר עם הספקים הנוכחיים שלי :)
כפי שאתה מבין, האפשרויות לייצר הכנסה מדברים שונים רבות ומרובות,
חשוב לעשות דברים עם חשק כי ככה העבודה יותר "זורמת" ולא לשעבד את עצמך (זמנך) לשווא

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R מה הדרך הטובה והזולה ביותר להצמד לדולר? פוסטים מאיכות נמוכה 5
P הדרך לאיתקה יומני מסע אישיים 1
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
Bonfire מה הדרך הזולה ביותר להמיר עשרות אלפי דולרים לש"ח? צרכנות פיננסית 9
Henchman34 האם קל גמל \ slice הגיעו לסוף הדרך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
א מה הדרך הכי זולה להחשף לשוק הישראלי ? שוק ההון 3
S מה הדרך הקלה ביותר לגהץ בגדים? צרכנות פיננסית 18
E הדרך המומלצת למעקב אחר S&P 500 שוק ההון 1
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
א הדרך הכי טובה להחשף לSP500 שוק ההון 15
A הדרך הכי זולה להכנס (שואל בשביל אחיין) שוק ההון 15
A מה הדרך הטובה לרכוש רכב? צרכנות פיננסית 6
G בתחילת הדרך, מבולבל מרוב רעשי רקע יומני מסע אישיים 1
I הדרך הנכונה להשקעה בקרן נאמנות שוק ההון 3
ע הדרך שלי יומני מסע אישיים 13
grimble grumble הדרך של גרימבל - גמד בצומת דרכים יומני מסע אישיים 22
נ הדרך הזולה להעברת כסף לחשבון בחו"ל צרכנות פיננסית 2
ה תיעוד הדרך יומני מסע אישיים 17
גימפל הדרך הטובה ביותר לחקות את ה- S&P 500 שוק ההון 4
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
A זוג באמצע הדרך יומני מסע אישיים 25
T מהי הדרך האופטימלית להחליף קרן אחת באחרת? שוק ההון 9
X מהי הדרך הזולה ביותר להעביר להמיר יורו ולהעבירם לבנק בישראל? צרכנות פיננסית 1
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
T הדרך הבריאה והזולה ביותר לסינון מים? צרכנות פיננסית 8
avivaviv מה הדרך הזולה ביותר להשקיע בעוקב סנופי בסכומים קטנים? שוק ההון 7
@ מנטור לתחילת הדרך אוף טופיק 49
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 24
א מה הדרך הכי סבירה להשקיע באינפלציה ? שוק ההון 5
tomchoook מהי הדרך הזולה ביותר לבצע money order או cashier’s check? צרכנות פיננסית 1
K זוג בתחילת הדרך - הכל פתוח יומני מסע אישיים 56
Y מה הדרך הכי זולה להעביר כמה אלפי שקלים לקריפטו השקעות אלטרנטיביות 0
פ מהי הדרך המומלצת לשלם על דירה? נדל"ן 4
שיר הלל לטבע מה הדרך הפשוטה והזולה ביותר להחזיק s&p 500? שוק ההון 14
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
K תחילת הדרך בהשקעות (ובכלל) יומני מסע אישיים 20
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
V בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 2
S תחילת הדרך בעולם ההשקעות שוק ההון 21
R מה הדרך הזולה ביותר להשקיע במדד S&P500, סכום חד פעמי 30,000 ש"ח ל-7 שנים. שוק ההון 5
נגב הדרך היעילה ביותר לנצל הכנסה מפאונדים - GBP שוק ההון 7
stamEhad הדרך היעילה והזולה להעברת כספים מישראל (ש"ח) לארצות הברית (דולר) נדל"ן 0
צ'רצ'יל יזם בתחילת הדרך- שילוב של סולידי עם יצר של לקיחת סיכונים יומני מסע אישיים 25
M מה הדרך הטובה ביותר להשקיע בכלכלה של מדינה? שוק ההון 1
מומו הברווז הדרך הקלה והזולה לגידור שוק ההון 39
ט מה הדרך הכי פשוטה לבדוק אם מניה X נמצאת במדדים? שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה