• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגשת דוח שנתי באיחור

סתם שאלה, בדקת באיזור האישי ברשות המסים אם יש לך אפשרות להגיש דוח?
הוא כבר עשה את זה.

מנסיון, הם או לא קובעים קנס בכלל, או קובעים קנס מינימלי, או קובעים קנס מלא ואז מורידים אותו ל0 או למאות שקלים בודדות כאשר אתה מתריע בפניהם שזה פעם ראשונה ששמת לב לחובת ההגשה. אני לא מתעסק בניחושים.
ענו לי ככה:
"לצורך פתיחת תיק ,יש למלא טופס 5329 ולציין ממתי לפתוח תיק ואת מהות ההכנסות הנוספות שציינת ."

נו אז תציין שזה מניות במחזור מעל סף הפטור ואת השנה הראשונה שבה עברת את המחזור הזה

עדכון:
במקום לפתוח קוד תיק 93 כמו שביקשתי, פתחו לי תיק 42 שהוא "חייב חד צדית - מורכבת (על בסיס מצטבר)". רשום שם ענף כלכלי 6612 - עמילות בניירות ערך ובסחורות. לפי גוגל, קוד 42 זה "מנהל מערכת חשבונות חד צידי".
נראה שפתחו לי תיק של סוחר. אבסורדי למישהו שבקושי הרוויח ב-2021 וב-2022 יש לו מגני מס, אבל מה המשמעות דה פקטו? הם יהיו צריכים להחזיר לי יותר כסף בשנת 2021 כי לא היו לי שום הכנסות חוץ מדמי אבטלה (15K) שקיבלתי ולכן שיעור המס הוא 10%? אני לא בטוח אם אני אמור להיות מרוצה מזה בכלל או לא. מצד אחד אין לי כמעט הכנסות, מצד שני להיות מסווג כסוחר זה קאדר שאין לי מושג איך לטפל בו בכלל.
1) איך אני אמור להגיש בקשה להחזר מס תחת ההנחה של שיעור מס של סוחר? 2) איך בכלל אני מגיש דוח "מלא" שנתי שחייב להגיש במצב כזה. 3) למה אני לא רואה לאיזו שנה התיק מתייחס? הרי זה אמור להתייחס לשנה או שנים מסוימות, לא? ו-4) מה לגבי שנת המס 2023 בעתיד כשארצה להגיש דוח? שם אין לי מחזור מכירות גבוה בכלל ואני ממש לא "סוחר".

סתם שאלה, בדקת באיזור האישי ברשות המסים אם יש לך אפשרות להגיש דוח?
הוא כבר עשה את זה.

מנסיון, הם או לא קובעים קנס בכלל, או קובעים קנס מינימלי, או קובעים קנס מלא ואז מורידים אותו ל0 או למאות שקלים בודדות כאשר אתה מתריע בפניהם שזה פעם ראשונה ששמת לב לחובת ההגשה. אני לא מתעסק בניחושים.
מוזר. לא ברור איך מצפים שתפנה לפקיד שומה, הכל ממוכן היום. אולי מישהו משועלי הפורום ידעו לענות על זה.
אפשר גם לעשות שיחה ללא התחייבות ליועץ מס שעובד מול רשות המיסים ולהתייעץ.
גם לי השנה יש יותר מ3 מש"ח מחזור מכירות - לפני דבריך יהיה שמח בהגשת הדוח לטובת צמצום מגן המס שנה הבאה.
היי, רשמתי עדכון בשרשור בהודעה לפני. אם מישהו מכם יכול לעזור זה יהיה נהדר.

יתכן שיפתחו לך סוג תיק שמחייב להגיש דוח שנתי - החל מהשנה הבאה, ובשנה שמחזור המכירות שלך יקטן מתחת לסכום המחייב, הם ישנו חזרה את סיווג התיק לכזה שלא מחייב הגשת דוח.
האם שינוי סיווג התיק, כפי שציינת, נעשה באופן אוטומטי, או שנדרשת התערבות של מגיש הדו"ח, קרי, נדרש להוכיח כי אין חובת הגשה ולבקש את שינוי הסיווג?

האם שינוי סיווג התיק, כפי שציינת, נעשה באופן אוטומטי, או שנדרשת התערבות של מגיש הדו"ח, קרי, נדרש להוכיח כי אין חובת הגשה ולבקש את שינוי הסיווג?
במקרה שלי, כשבדוח בשנה אחרי הם ראו לפי הנתונים שאני כבר לא מחוייב להגיש דוח קיבלתי מכתב והודעה באיזור האישי שנסגר סיווג התיק הקודם שלי.

עם מחזור כזה הייתי יותר מוטרדת מזה שמס הכנסה יסווג אותך כסוחר ולא כמשקיע וימסה אותך בהתאם (מס שולי ולא מס רווחי הון)

כמה פעולות עשית במהלך אותם שנים?
לפי טופס 867 לשנת 2022 - 48 עסקאות, לפי טופס 867 לשנת 2021 - 34 עסקאות. ב-2020 עשיתי עסקה אחת, וגם ב-2023 עשיתי עד עכשיו 2 עסקאות.
בהנחה שההחלטה שלהם לא תשתנה, איך אני מתקדם מכאן? שאלתי כמה שאלות לגבי זה למעלה, אשמח אם תתייחס אליהן.

עם מחזור כזה הייתי יותר מוטרדת מזה שמס הכנסה יסווג אותך כסוחר ולא כמשקיע וימסה אותך בהתאם (מס שולי ולא מס רווחי הון)
בהתאם לקוד התיק, נראה שהם כבר סיווגו אותי כסוחר. בכל מקרה, אין לי כמעט הכנסות בשנות המס הרלוונטיות, ולכן שיעור מס שולי אמור דווקא להיטיב עמי.

לפי טופס 867 לשנת 2022 - 48 עסקאות, לפי טופס 867 לשנת 2021 - 34 עסקאות. ב-2020 עשיתי עסקה אחת, וגם ב-2023 עשיתי עד עכשיו 2 עסקאות.
בהנחה שההחלטה שלהם לא תשתנה, איך אני מתקדם מכאן? שאלתי כמה שאלות לגבי זה למעלה, אשמח אם תתייחס אליהן.
קופי פייסט למפ"ל. זה לא היקף של סוחר.
תכתוב להם שעשית שינוי אלוקציה בתיק ולכן מכרת הכל וקנית דברים חדשים, ושאתה בהחלט לא סוחר, ושישנו את הסיווג.

נכון שהמדרגות עלולות להיטיב עמך, אבל אולי לא בעתיד, ולכן לדעתי עדיף לגדוע מראש.

תכתוב להם שעשית שינוי אלוקציה בתיק ולכן מכרת הכל וקנית דברים חדשים, ושאתה בהחלט לא סוחר, ושישנו את הסיווג.

סבבה, אני ארשום ככה ואעדכן מה הם טענו. אם הם מתעקשים להשאיר את זה ככה, נהיה יותר חכמים ותוכל לענות לי על השאלות. כן?

עריכה - לא רשמתי להם שינוי אלוקציה בתיק כי זה פשוט לא המצב ולא רוצה לצאת שקרן, אבל כן הדגשתי את העניין עם מספר העסקאות בין השנים 20-23. נראה מה יגידו.

נערך לאחרונה ב:

אוקיי, עדכון נוסף - הם שינו בחזרה לקוד תיק 93. עם זאת, אני עדיין רואה מתחת לקוד התיק "כתובת עסק" ורשום שם את כתובת המגורים. קריטי להעיר על זה או אפשר להתעלם מזה כל עוד מדובר בקוד 93?
חוץ מזה, איך אני תכלס מתקדם מכאן? אני יודע מה הייתי צריך למלא בבקשה להחזר מס, אבל כאן יש שינוי כלשהו בעצם זה שאני מחויב בהגשת דוח שנתי? מה אני בעצם ממלא?

חוץ מזה, איך אני תכלס מתקדם מכאן? אני יודע מה הייתי צריך למלא בבקשה להחזר מס, אבל כאן יש שינוי כלשהו בעצם זה שאני מחויב בהגשת דוח שנתי? מה אני בעצם ממלא?
אותו דבר בדיוק, מלבד שבדוח השנתי יש לך רובריקה לסמן שאתה מגיש בגלל מחזור מכירות גדול מהתקרה.

קריטי להעיר על זה או אפשר להתעלם מזה כל עוד מדובר בקוד 93?
לא נשמע לי קריטי, אבל אתה יכול לשאול אותם :)
אם למדתי משהו ב-5 השנים האחרונות זה שאין מה לפחד מאינטרקציה מול מס הכנסה, הם לרוב ינסו לעזור לך כמה שניתן וממש לא מחפשים איך "לדפוק".

אם למדתי משהו ב-5 השנים האחרונות זה שאין מה לפחד מאינטרקציה מול מס הכנסה, הם לרוב ינסו לעזור לך כמה שניתן וממש לא מחפשים איך "לדפוק".
כן, אני מאמין שיהיה בסדר. המון תודה :)
אם יהיו לי בעיות/שאלות בהמשך, אני ארשום כאן.

טוב, יש בעיה. בדוח של 2021 סימנתי וי ברובריקה של המחזור מכירות ואני שוב מקבל את ההודעה שלא ניתן להגיש בקשה להחזר מס בגלל מחזור מכירות שעולה על 2,583,000 וצריך לפתוח תיק בהתאם, למרות שכמו שאתה מבין, פתחו לי תיק. במצב הזה זה רק לפנות אליהם שוב ולשאול למה זה ככה?

עוד בעיה - כשאני בא להיכנס לדוח של 2022, זה נותן לי שגיאה: "קיימת תנועה לשינוי פרטי נישום, יש להמתין עם שידור השומה עד לקליטת התיקון".

שורה תחתונה - אני אפנה אליהם שוב כי נראה שאין לי כאן ברירה.

נערך לאחרונה ב:
כמה פעולות עשית במהלך אותם שנים?
אגב, קניה ומכירה נחשבות שתי עסקאות לעניין "מספר עסקאות" בטופס 867?

עריכה: מהשוואה בין האורדרנט לבין טופס 867 נראה שמספר עסקאות מונה את מספר המכירות. פדיונות חלקיים של אותו אג"ח נחשב אירוע מכירה אחד.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E הגשת דוח שנתי מיסים 19
avi.perez הגשת דוח שנתי + נספח הון (מכירת דירה) מיסים 3
S הגשת דוח שנתי 1301 כשישנו הסכם ממון ברקע מיסים 1
מ הגשת דוח שנתי - עוסק פטור ובעלי תיק השקעות מיסים 6
I הגשת דוח שנתי לקיזוז הפסד רווחי הון מיסים 1
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
R דחיית הגשת דוח שנתי על רווחי הון לצורך התקזזות על הפסדים מיסים 7
א תאריך הגשת דוח שנתי לעצמאים מיסים 2
G הבדלים בין מגן מס בברוקר ישראלי לבין הגשת דוח שנתי בברוקר זר מיסים 9
ת הגשת דוח שנתי - רווחי הון אצל ברוקר זר - IB מיסים 36
Mose רואה חשבון או הגשת דוח שנתי עצמאית מיסים 5
P הגשת דוח שנתי אונליין - האם דברים מחושבים נכון? מיסים 4
S הגשת דוח שנתי לשכיר למס הכנסה עם טופס 867 מיסים 16
H בעניין הגשת דוח רווחים שנתי למס הכנסה שוק ההון 0
F הגשת דוח שנתי דרך המפ"ל שוק ההון 10
adamshalev תבנית הגשת דוח שנתי למס הכנסה לשכיר עם השקעות בארץ ובחו"ל צרכנות פיננסית 127
A הגשת דוח מס הכנסה לקבלת החזר מיסים 21
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? שוק ההון 0
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? מיסים 0
XpH הגשת דוח מס הכנסה במסחר ב IB מיסים 2
מ סטטוס הגשת דוח מס הכנסה מיסים 1
M הגשת דוח על אינטראקטיב ברוקרס, עוסק פטור, קיזוז הפסדים וריבית מניירות ערך מיסים 9
Dim פתיחת חשבון ב IB ואי הגשת דוח צרכנות פיננסית 29
פסיוני הגשת דוח שוק ההון 13
S הגשת דוח למס הכנסה עקב דיבידנדים בחשבון UBS(INTC) ESPP צרכנות פיננסית 13
O שאלה לגבי הגשת דוח למס הכנסה עבור מסחר בארהב. שוק ההון 37
Aranchik הגשת דוח מס הכנסה עבור מסחר ב-IB מיסים 603
S חובת הגשת דווח שנתי למס הכנסה 2023 מיסים 18
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
ח הגשת תביעה נגד מעסיק בבית הדין לעבודה אוף טופיק 2
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
ישראלי מצוי הגשת קורות חיים -בעל מגבלות רפואית התפתחות אישית 0
Y הגשת דו״ח מס עבור הפקדות של יותר מ500 אלף מיסים 0
Z ממתי סופרים שנות התישנות מתאריך הגשת הדו״ח או מתאריך עידכון שומה? מיסים 3
ז קבלה סעיף 46 אחרי הגשת דו"ח מיסים 0
I כפל ביטוחים ,החזרי ביטוח ותקוף הגשת תביעה. צרכנות פיננסית 0
ח הגשת דוחות מס רטרואקטיבית לתושב חוץ מיסים 9
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
H הגשת טופס 1301 לשנת 22 מיסים 17
S הגשת דו״ח שנתי למס הכנסה על מסחר באופציות ב IB מיסים 1
A שאלה לגבי הגשת דוחות ובקשה להמלצה מיסים 23
ה הגשת בקשה להחזר מס- זוג נשוי מיסים 6
Shnizelia הגשת תביעה נגד מקום עבודה לשעבר אחרי תביעה ייצוגית אוף טופיק 20
כ הגשת דו"ח שנתי למס לחשבון IB מיסים 5
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
S טיפים ותובנות - הגשת דו"ח שנתי 1301 למס הכנסה (כולל רווח הון בחו"ל) מיסים 19

נושאים דומים

Back
למעלה