• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגנה על תיק 100% מניות?

yik - financial planner

משתמש בכיר
דירוג
2,088
הי חברים,
נתקלתי במאמר הזה https://www.etfcentral.com/news/return-stacking-using-etfs-strategy-beat-market
שטוען שניתן להגיע לתשואות של תיק 100% מניות עם תיק 60/40 (לטובת מניות) ממונף. עם סיכון נמוך יותר, תנודתיות נמוכה יותר, וסיכון להפסד משמעותי נמוך יותר.
להבנתי כל הרעיון מתבסס על הקורלציה ההפוכה בין אג"ח למניות(נכון ב2022 הייתה קורלציה חיובית בין 2 הנכסים אבל זה מאוד נדיר).
קראתי ברשת ונתקלתי במידע נוסף כנ"ל.
להבנתי מדובר בשמוש בחוזים עתידיים על אג"ח ממשלתי במינוף כדי לממש אסטרטגיה כזו.
מה דעתכם? איך אפשר לממש אסטרגיה כזו בתיק פרטי נגיד בברוקר\בנק וכמה היא תעלה לי?
להבנתי על מנת שהאסטרגיה תהיה משתלמת צריך להשקיע חלק מהמינוף גם במניות על מנת לכסות את עלות ההלוואה?
מה הסיכונים?
תודה

להבנתי כל הרעיון מתבסס על הקורלציה ההפוכה בין אג"ח למניות(נכון ב2022 הייתה קורלציה חיובית בין 2 הנכסים אבל זה מאוד נדיר).
אז הרעיון לא מתקיים (מי אמר שהוא נדיר?), מה הטעם לדון בכל השאר?

אז הרעיון לא מתקיים (מי אמר שהוא נדיר?), מה הטעם לדון בכל השאר?
- בשבועות האחרונים, רצו ברשת סטטיסטיקות שונותשמראות שב 100 שנה האחרונות היו בערך 3 שנים בהן זה קרה...אני אנסה למצוא מקור.
- בכל מקרה במבחן המציאות, זה כן סיפק את הסחורה, אין לינתונים לגבי השנה האחרונה. אבל בכל מקרה, ברור שצריך להפעיל גם שיקול דעת, אם לא קנית אגח ממשלתי בתשואה שואפת לאפס אז גם ברור שאני גם לא ימנף אותו. לא אמורים לבצע את זה 100% מהזמן.

@אורי ג. שים לב שכמעט אין נקודות ברביע השמאלי התחתון(תשואה שלילית גם של מניות וגם של אגח)

1674216664524.png

בשבועות האחרונים, רצו ברשת סטטיסטיקות שונותשמראות שב 100 שנה האחרונות היו בערך 3 שנים בהן זה קרה...אני אנסה למצוא מקור.
אתה מדבר על שנים בהם שניהם ירדו. זה לא מוכיח אנטי-קורלציה חזקה בשאר השנים.

התעלמו לחלוטין מעלויות מינוף. כן, הם ציינו שזה קיים, אבל זה לא נכנס לbacktest.
תיאורטית, הם צודקים. מעשית, בגלל חיכוך, הם נופלים כמו כמעט בכל הצעה אסטרטגית לנצחון השוק

ניתן להגיע לתשואות של תיק 100% מניות עם תיק 60/40 (לטובת מניות) ממונף. עם סיכון נמוך יותר
זה לגיטימי לנסות להרוויח מתופעה סטטיסטית שמתרחשת רוב הזמן אבל מינוף הוא כואב כשאתה טועה ולכן אני לא רואה איך יש בזה סיכון נמוך יותר בשנים הגרועות יותר אלא אם אתה קוסם ויודע להימנע מהן.
אני כן מוכן לקבל את הטענה שיתכן שבממוצע התנודתיות תיהיה נמוכה יותר רוב הזמן אבל אז יכולה לבוא שנה עם קורלציה חיובית לרעתך ובה הביצועים של התיק יהיו נוראיים. במילים אחרות אתה רק צריך להוסיף את גורם כדור הבדולח של תזמון השוק כדי להימנע מהשנים בהם ההנחות של המודל לא מתקיימות.
הרי בשנים בהם הקורלציה תיהיה חיובית (גם אם הן מעטות) הסיכון יהיה הרבה יותר גבוה.

נערך לאחרונה ב:
זה לא מאמר יחיד, יש המון מידע בנושא, זה נקרא risk parity, המניות והאגח בתיק יתרמו את אותה מידה של סיכון.

אתה מדבר על שנים בהם שניהם ירדו. זה לא מוכיח אנטי-קורלציה חזקה בשאר השנים.

התעלמו לחלוטין מעלויות מינוף. כן, הם ציינו שזה קיים, אבל זה לא נכנס לbacktest.
תיאורטית, הם צודקים. מעשית, בגלל חיכוך, הם נופלים כמו כמעט בכל הצעה אסטרטגית לנצחון השוק
למה? אם אתה לוקח מינוף ומשקיע חלק גם במניות, אתה לא אמור לכסות את העלות שלו?

זה לא מוכיח אנטי קורלציה :)
להבנתי לא צריך אנטי קורלציה מלאה....
מצד שני בסטטיסטיקה ההיסטורית היו מעט מקרים של ריבית אפס.
זה לא טיעון בעד האסטרטגייה הזו?

בכל מקרה במבחן המציאות, זה כן סיפק את הסחורה
זה לא, ממש לא, חבל שאתה נדבק לסטטיסטיקה ולא למציאות, אני יכול לתת לך עוד הרבה מאד כאלה שעבדו מעולה, עד שלא.
וואלה, תעשה בקטסטינג עם עלויות מינוף, ונראה :)
והוצאות מימון בסביבת ריבית גבוהה.

- בשבועות האחרונים, רצו ברשת סטטיסטיקות שונותשמראות שב 100 שנה האחרונות היו בערך 3 שנים בהן זה קרה...אני אנסה למצוא מקור.
בקושי מיוחד. אני מכיר את התופעה ממאמרים כבר לפחות 5 שנים וזה נידון אפילו פה בפורום, בעבר הרחוק.

החסרון העיקרי שאני רואה בתיק כזה הוא הישענות מטורפת על המדד - עוד במינוף - על על החסרונות שקיימים בו כבר עכשיו. המדד כיום מאוד מוטה עדיין לטובת סקטור הטכנולוגיה - בעיני, אין לו זכות להיקרא השקעה מגוונת.
אתה תעלה עם המדד וגם תיפול איתו.

המדד כיום מאוד מוטה עדיין לטובת סקטור הטכנולוגיה -
כן ולכן התיק שלי כבר מפוזר על מניות מסוגים שונים :ערך, קטנות ועוד.
אגח ממשלתי הוא נכס מסוג אחר שכנראה יש לו ערך בשיפור מדד הסיכון/תשואה הכולל של התיק.
כנראה יש ערך להוסיף לתיק 100% מניות גם אגח ממשלתי (כנראה עם מחמ ארוך) בשיעור נמוך נגיד 5% מהתיק....

הכוונה היתה למנף את החלק האגחי בכדי להגדיל את האפקט הזה.

נערך לאחרונה ב:
החסרון העיקרי שאני רואה בתיק כזה הוא הישענות מטורפת על המדד
אני מדבר על למנף אגח, כדי מצד אחד להוריד את הסיכון של התיק(בהנחה ויש קורלציה שלילית) ומצד שני לא לפגוע בתשואות התיק(כי אני לא שם על זה כסף)

@אורי ג. @FIYaacov
ואם אני מוותר על המינוף, יש ערך בלקנות חוזה עתידי על אגח במקום לקנות את האגח עצמו? האם אני יכול להשיג את אותה חשיפה לאגח בפחות כסף במידה ואני משתמש בחוזה עתידי?
תודה

ואם אני מוותר על המינוף, יש ערך בלקנות חוזה עתידי על אגח במקום לקנות את האגח עצמו? האם אני יכול להשיג את אותה חשיפה לאגח בפחות כסף במידה ואני משתמש בחוזה עתידי?
אתה לא יכול לוותר על המינוף, המינוף בחוזה הוא בילד אין, לכל היותר אתה יכול לקבוע כמה בטחונות אתה שם בצד בשביל זה.
יש אולי שינויים מיסויים בלקנות חוזה ולא אג"ח, לא רואה יתרון מעבר לזה.

אתה לא יכול לוותר על המינוף, המינוף בחוזה הוא בילד אין, לכל היותר אתה יכול לקבוע כמה בטחונות אתה שם בצד בשביל זה.
יש אולי שינויים מיסויים בלקנות חוזה ולא אג"ח, לא רואה יתרון מעבר לזה.
Alex, what is leverage?
שאני אמרתי מינוף אני התכוונתי לקחת הלוואה מהבנק/ברוקר, שלזה יש עלויות מימון(נגיד פריים פלוס x לשנה).
אבל להבנתי שאני קונה חוזה עתידי אין לזה עלויות מימון, אני מניח שיש עמלות(כמה?) ואם אני יכול לשים רק 10%מהסכום וב90% שנותר לי לעשות משהו אחר אז יש לזה ערך, לא?

אבל להבנתי שאני קונה חוזה עתידי אין לזה עלויות מימון, אני מניח שיש עמלות(כמה?) ואם אני יכול לשים רק 10%מהסכום וב90% שנותר לי לעשות משהו אחר אז יש לזה ערך, לא?
לא. יש עלויות מימון זה פשוט משתקף במחיר החוזה, זה הנוסחה:
ואם אני יכול לשים רק 10%מהסכום וב90% שנותר לי לעשות משהו אחר אז יש לזה ערך, לא?
אתה יכול לעשות את אותו הדבר גם עם נכס הבסיס.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y הגנה על תיק מנייתי שוק ההון 15
ס תיק level-up עם הגנה למדד שוק ההון 3
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
ש הגנה מפני התחזקות הין לפני טיול ארוך ביפן צרכנות פיננסית 19
L הגנה על צרכן שלא ביטל מנוי? אוף טופיק 8
S הגנה על מניות שוק ההון 7
מ הגנה מפני גנבת זהות צרכנות פיננסית 25
M הגנה מפני עליית ריבית שוק ההון 6
H הגנה מהיפר-אינפלציה / חילופי מעצמות / תרחיש קיצון (ברבור שחור) שוק ההון 60
לארוצה הגנה מפני מנייה בועתית במדד שוק ההון 28
2028_שנת_פרישה הגנה מפני פריצות סייבר לחשבון ההשקעות IB שוק ההון 0
M הגנה מפני אינפלציה/קריסת הכלכלה המקומית אוף טופיק 17
D הגנה על חסכון לדירה שוק ההון 8
E מהלכי הגנה מפני פשיטות רגל של בנקים/חברות השקעה בסביבת משבר כלכלי גדול שוק ההון 11
A הגנה מפני אינפלציה שוק ההון 2
T פק"מ צמוד עם הגנה -- קיים במציאות או בדמיון? שוק ההון 19
מרק סרפדים הגנה על כספים במיטב-דש במסלול IB שוק ההון 1
Y אשמח לקצת מידע למי שהקים חברה במקלט מס לצורך הגנה ממיסוי.... שוק ההון 0
ק הגנה במקרה גירושים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 186
ארגמן הגנה כנגד עליית המדד שוק ההון 8
רוני הגנה כנגד מחזור עליות בשוק השכירויות. שוק ההון 25
CarpeDiem הגנה מירידה במחירי הדיור באמצעות משכנתא בריבית קבועה? שוק ההון 10
Y קרם הגנה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
IronMan הגנה על חסכונות מפני קריסת נדל"ן/מיתון בארץ? שוק ההון 15
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 11
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה