• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם שילמתי מס פעמיים על דיבידנד

רפרפתי בקצרה על הפוסט ובהחלט מוזכרת שם אמנת המס שמורידה את הניכוי במקור של הדוד סם ל 25%.
וגם לא ראיתי בשום מקום שהיא אמרה שיש מיסוי כפול או משהו כזה (כי אין מיסוי כפול)

מה שבלבל אותי זה ההערה בסוגריים שהיא כתבה :
(הערה: ניכוי המס במקור יכול לשמש כזיכוי מול מס הכנסה הישראלי, שכידוע גובה אף הוא מס דיבידנדים בשיעור 25%).

הבנתי האמריקאים מנכים מס וצריך להשתמש בעובדה זו באופן יזום מול מס ישרל כדי לבקש החזר על 25% שהם מורידים.
השתכנעתי שאין מס כפול , אבל עדיין חושב שהניסוח מבלבל קצת

הבנתי האמריקאים מנכים מס וצריך להשתמש בעובדה זו באופן יזום מול מס ישרל כדי לבקש החזר על 25% שהם מורידים.
נכון, זה אכן המצב. רק שישראל לא מורידה אוטומטית אלא דורשת ממך לשלם באופן יזום.
אם אתה עובד עם ברוקר ישראלי אז הוא עושה בשבילך את כל העבודה (כולל זיכוי מס זר).
אם אתה עובד עם ברוקר זר ומגיש בעצמך דוחות מס אז אתה רושם את המס ששילמת לארה"ב ומוריד אותו מהמס שאתה חייב לישראל בחישוב.
השתכנעתי שאין מס כפול , אבל עדיין חושב שהניסוח מבלבל קצת
לא רואה שום בעיה עם הניסוח. הוא מדוייק לחלוטין.

שאלה בנושא, אם יהיה לי בעתיד חשבון בברוקר אמריקאי שמושקע במניות אמריקאיות, עם סכום נכבד כך ששווי הדיבידנדים מצטבר למעל 200,000 שח בשנה, אני אשלם 25% מס במקור בארה"ב, ואז אני מושך את הכסף לישראל, בישראל אינני צריך לשלם עוד דבר? שום מס הכנסה?
מה בדבר ביטוח לאומי שהוא גם נגזרת של הכנסה? בהנחה ואין לי שום הכנסה נוספת מלבד דיבידנדים.

p5RGDFO.png

נתקלתי עכשיו באותו עניין וגם אני תהיתי מה הוא המס המדובר. התקשרתי לברוקר שלי והוא פשוט הסביר לי ש"מסח" זה מס חו"ל ואכן אין פה כפל מס. כנראה שהאמריקאים לוקחים 25 אחוז.

שאלה שהיא כנראה מיקרו אופטימיזציה אבל אשמח להבין בכל זאת:

אני משקיע בMSCI World בלבד. ונניח ואין לי חבות מס במדינה שאני גר בה על הדיבידנדים שאני מקבל (פטור של עד 1600 יורו לשנה).
לגבי מניות אמריקאיות:
בקרן אמריקאית: הקרן לא משלמת מס. אבל בעת תשלום הדיבידנד הדוד סם לוקח לעצמו 25% כך שאני לא מנצל את הפטור.
בקרן אירית הקרן משלמת 15% לאמריקאים ואת השאר מעבירה לי במזומן. אני לא משלם כלום מעבר לזה, כך שנראה שזה עדיף. האם נכון עד כאן?

מה הדין לגבי קרן לוקסמבורגית? מישהו יודע?
ומה לגבי מניות לא אמריקאיות? יש איזו אופטימיזציה שאפשר לעשות שם? (בהתחשב בשווקים הגדולים שמחוץ לארהב - בריטניה יפן גרמניה וכו)

בקרן אמריקאית: הקרן לא משלמת מס
זה נכון רק ודיבידנד אמריקאי. על דיבידנד זר (כלומר מחוץ לארה"ב) היא כן משלמת. (אאל"ט יוצא בממוצע כ3-5% לקרן עולמית כמו VT)
אבל בעת תשלום הדיבידנד הדוד סם לוקח לעצמו 25%
קח בחשבון שאם מדינת התושבות שלך היא לא ישראל אז לא בטוח שזה 25%.
אתה צריך לבדוק מה אומרת אמנת המס בין מדינת התושבות שלך לבין ארה"ב (אם אין כזו אז הדיפולט הוא 30%).
בקרן אירית הקרן משלמת 15% לאמריקאים
ואחוז נמוך יותר לשאר המדינות. בממוצע כולל זה יוצא כ 12% על קרן עולמית.
ואת השאר מעבירה לי במזומן. אני לא משלם כלום מעבר לזה
תלוי באמנה בין מדינת התושבות שלך לבין אירלנד.
יכול להיות בתאוריה שאתה כן תיהיה חייב מס על דיבידנד אירי ולא תיהיה חייב על דיבידנד אמריקאי.
מה הדין לגבי קרן לוקסמבורגית?
תלוי באמנת המס בין מדינת התושבות שלך לבין לוקסמבורג.
ומה לגבי מניות לא אמריקאיות?
תלוי באמנת המס בין מדינת התושבות של אותה מניה לבין מדינת התושבות שלך.
יש איזו אופטימיזציה שאפשר לעשות שם?
לקרוא את אמנות המס שיש למדינת התושבות שלך אם שאר המדינות (או לפחות עם הגדולות/רלוונטיות ביותר).

תלוי באמנה בין מדינת התושבות שלך לבין אירלנד.
תלוי באמנת המס בין מדינת התושבות שלך לבין לוקסמבורג

מה אני צריך לחפש באמנות האלה? מיסוי אזרחים זרים על דיבידנדים בקרנות מקומיות?

ולגבי דיבידנדים אמריקאים- אני תלוי גם באמנת המס בין ארהב ולוקסמבורג, לא?

תוספת מהירה: נראה שאמנת המס בין גרמניה ואירלנד, וכן בין גרמניה ולוקסמבורג (וכן בין לוקסמבורג לארהב), קובעת שהמיסוי במקור לא יעלה על 15%. אז נראה שההנחות שלי תקפות ושיש עדיפות לקרנות איריות/לוקס׳ על פני אמריקאיות עבורי

מיסוי אזרחים זרים על דיבידנדים בקרנות מקומיות?
מיסוי תושבי מדינה א' על דיבידנד של חברה תושבת מדינה ב'
ולגבי דיבידנדים אמריקאים- אני תלוי גם באמנת המס בין ארהב ולוקסמבורג, לא?
רק אם אתה גר בלוקסמבורג או מחזיק קרן שמאגדת בלוקסמבורג ומחזיקה מניות אמריקאיות.
תוספת מהירה: נראה שאמנת המס בין גרמניה ואירלנד, וכן בין גרמניה ולוקסמבורג (וכן בין לוקסמבורג לארהב), קובעת שהמיסוי במקור לא יעלה על 15%. אז נראה שההנחות שלי תקפות ושיש עדיפות לקרנות איריות/לוקס׳ על פני אמריקאיות עבורי
המסקנה שלי הפוכה.
אם תשלם 15% על דיבידנד אירי/לוקסמבורגי ובנוסף הקרן האירית/לוקסמבורגית תשלם 15% לדוד סם זה אומר שאתה משלם 27.75% על כל דיבידנד אמריקאי.
השאלה מה אומר ההסכם בין גרמניה לארה"ב. אם האחזקה ישירה תשלם 30% אז ה 27.75 יכול להיות משתלם. אבל אם אתה משלם פחות (אולי אפילו 15%?) אז עדיף כנראה להחזיק אמריקאית.

כמובן צריך להסתכל גם על המס לשאר המדינות. MSCI World זה לא רק ארה"ב

או מחזיק קרן שמאגדת בלוקסמבורג ומחזיקה מניות אמריקאיות

זה.

אם תשלם 15% על דיבידנד אירי/לוקסמבורגי ובנוסף הקרן האירית/לוקסמבורגית תשלם 15% לדוד סם זה אומר שאתה משלם 27.75% על כל דיבידנד אמריקאי

המקרה שאתה מתאר הוא שאירלנד/לוקס ניכו בעצמם 15% מהדיבידנד, אחרי שארהב לקחה 15% בעצמה, נכון? עוד חודשיים יש אירוע חלוקה, אוכל להשוות מה שקיבלתי למה שהקרן חילקה (ולהניח שמתוך זה ארהב כבר לקחה את ה15 שלה), זה אמור לתת לי אינדיקציה.

לצורך הפשטות נניח שכל המניות מארהב. אז אם הקרן חילקה 8.5 דולר דיבידנד, זה אומר שבמקור כבר שולם 1.5 לאמריקאים. אם אני קיבלתי 7.225 זה אומר ששילמתי עוד 15% לאירלנד/לוקס

השאלה מה אומר ההסכם בין גרמניה לארה"ב. אם האחזקה ישירה תשלם 30% אז ה 27.75 יכול להיות משתלם. אבל אם אתה משלם פחות (אולי אפילו 15%?) אז עדיף כנראה להחזיק אמריקאית

יש מצב שזה 15%. ואז זה אומר שבמקור האמריקאים גובים רק 15 לתושבי גרמניה כמוני (לעומת 25% לישראלים נניח) מחלקים את כל השאר במזומן ולי בעצם אין מס נוסף על זה. מעניין.

כמובן צריך להסתכל גם על המס לשאר המדינות. MSCI World זה לא רק ארה"ב

נכון, אבל זה כבר ממש מסבך את העניינים

המקרה שאתה מתאר הוא שאירלנד/לוקס ניכו בעצמם 15% מהדיבידנד, אחרי שארהב לקחה 15% בעצמה, נכון?
נכון.
זה מה שאני מבין שיקרה מהציטוט שלך מאמנת המס.
עוד חודשיים יש אירוע חלוקה, אוכל להשוות מה שקיבלתי למה שהקרן חילקה (ולהניח שמתוך זה ארהב כבר לקחה את ה15 שלה), זה אמור לתת לי אינדיקציה.
בגדול כן.
לצורך הפשטות נניח שכל המניות מארהב. אז אם הקרן חילקה 8.5 דולר דיבידנד, זה אומר שבמקור כבר שולם 1.5 לאמריקאים. אם אני קיבלתי 7.225 זה אומר ששילמתי עוד 15% לאירלנד/לוקס
נכון.
יש מצב שזה 15%. ואז זה אומר שבמקור האמריקאים גובים רק 15 לתושבי גרמניה כמוני (לעומת 25% לישראלים נניח) מחלקים את כל השאר במזומן ולי בעצם אין מס נוסף על זה. מעניין.
נכון.
נכון, אבל זה כבר ממש מסבך את העניינים
החיים מסובכים :)
אתה כמובן לא צריך להסתכל בהכרח על כל ההסכמים עם כל המדינות, אבל חשוב לא להתעלם מהנושא הזה לגמרי.
הדרך הכי פשוטה, לדעתי, היא פשוט להסתכל בדוחות הקרן על כמה מס היא שלמה למדינות זרות (למעט ארה"ב), ולחשב משם את הממוצע.

הדרך הכי פשוטה, לדעתי, היא פשוט להסתכל בדוחות הקרן על כמה מס היא שלמה למדינות זרות (למעט ארה"ב), ולחשב משם את הממוצע.

אני מנסה למצוא את הנתון הזה בדוחות, ללא הצלחה בינתיים. יש לך דוגמה במקרה לאיך זה נראה בדוח של איזו קרן אירית סטנדרטית? תודה!

אני מנסה למצוא את הנתון הזה בדוחות, ללא הצלחה בינתיים. יש לך דוגמה במקרה לאיך זה נראה בדוח של איזו קרן אירית סטנדרטית? תודה!
לא בשלוף.
אבל לדעתי היו על זה דיונים בשרשורים על הקרנות האיריות.

לא בשלוף.
אבל לדעתי היו על זה דיונים בשרשורים על הקרנות האיריות.

אחפש. אני בכל מקרה חסיד של ניסויים, אז אולי אקנה יחידה בודדת של קרן אמריקאית שעוקבת אחרי אותו מדד ואבדוק איפה אני נשאר עם יותר. צריך לתכנן טוב את הניסוי אבל נשמע לי אפשרי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב לא שילמתי מס רווחי הון לפני כמעט 3 שנים, מה עכשיו? צרכנות פיננסית 16
I לא שילמתי ועד בית שנה אוף טופיק 1
ה פערים בהגשת בקשה להחזר מס צרכנות פיננסית 9
A זיכוי מס זר מיסים 1
F התאמת מחיר הקנייה לצרכי מס בחוזה עתידי במט"ח מיסים 3
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A למי שמגיש דוח מס עצמאית מיסים 12
Z מס יסף על רווח הון במכירת RSU מיסים 1
לאץ' מס הכנסה מול מס רווח הון מיסים 11
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
מ מס ירושה מיסים 3
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
פ עוד על זיכוי מס ששולם בחו"ל מיסים 5
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
M מינוס ביתרות מזומן, מס לשלם, מס ששולם ומס עתידי שוק ההון 5
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 14
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
L פוטרתי וקיבלתי מענק, מה התשלום מס בגינו? מיסים 9
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
A מס בישראל על מכירת דירה בחו״ל (לטביה) נדל"ן 4
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12
ר מס שבח - בנייה עצמית פרטית על כמה מגרשים נדל"ן 0
Cat מס בתלוש משכורת כשאני בחופשת לידה מיסים 7
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
מ מס עיזבון אמריקאי מיסים 1
עתיד מתוק מס רווחי הון - כמה מההפסד אפשר לקזז מרווח? שוק ההון 15
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
ד החזר מס שכיר - הצמדה וריבית - תאריך ערך מיסים 25
ר תשלום מס מיסים 5
T מימוש מניות ורף תקרת מס הכנסה (אסטרטגיה כדאית) שוק ההון 9
yossik מס הכנסה על זיכוי בעמלות מסחר מיסים 3