• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

האם שילמתי מס פעמיים על דיבידנד

Sander

משתמש רשום
דירוג
5
האם שילמתי מס פעמיים על דיבידנד שבה מ- VTI ?

רק עכשיו קראי פוסט בבלוג שאומרת שממשלת ארה״ב מנכה במקור 30% מסכום הדיבידנד המחולק, וממשךת ישראל גובה 25%.

אני מודה ( כמתחיל נצחי ) לא ידעתי על מס בארה״ב. מה גם שלא רואה את זה בתיק.
פעם אחת ראיתי שתי שורות כאלה:

p5RGDFO.png

וראיתי שהיתרה עלתה ב- 997$. וחישבתי ש- 332 זה 25% מ- 1330. אז אמרתי שהחברה שלחה 1330 ופה לקחו 25%.

ואם אני הולך לעמוד הרשמי של VTI ETF אני רואה שבתאריך 28.3.2019 כתוב $0.772.
כמות המניות שאני מחזיק כפול 0.772 זה בדיוק 1330$. אז דוד סאם לא לקח ממני מס 30% ?

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,377
לפי מה שאתה אומר, לא
ולפי איזה מקור ממשלת ארה''ב גובה 30 אחוזים?

roneng

משתמש בכיר
דירוג
10,322
רק עכשיו קראי פוסט בבלוג שאומרת שממשלת ארה״ב מנכה במקור 30% מסכום הדיבידנד המחולק, וממשךת ישראל גובה 25%.
לא יודע באיזה בלוג קראת את הפוסט הזה, אבל סיכוי טוב שפשוט לא הבנת אותו.

בתור ישראלי ממשלת ארה"ב גובה ממך 25% מס על הדיבידנד. ישראל נותנת לך זיכוי מס זר על המס ששילמת שם, ולכן אין לך חבות מס נוספת לישראל.

Sander

משתמש רשום
דירוג
5
לפי מה שאתה אומר, לא
ולפי איזה מקור ממשלת ארה''ב גובה 30 אחוזים?

קראתי בסעיף 1 בכתבה זו של הסולידית. אם היא יודעת שיש אמנת מס אז למה ניכוי המס במקור הוזכר כחסרון.
https://www.hasolidit.com/הדוד-סאם-התקשר-והוא-רוצה-את-המיסים-שלו

אבל סיכוי טוב שפשוט לא הבנת אותו.

צדקת. :) כנראה.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
10,322
קראתי בסעיף 1 בכתבה זו של הסולידית. אם היא יודעת שיש אמנת מס אז למה ניכוי המס במקור הוזכר כחסרון.
רפרפתי בקצרה על הפוסט ובהחלט מוזכרת שם אמנת המס שמורידה את הניכוי במקור של הדוד סם ל 25%.
וגם לא ראיתי בשום מקום שהיא אמרה שיש מיסוי כפול או משהו כזה (כי אין מיסוי כפול)

Danimiler

משתמש ותיק
דירוג
33
בא לי מה זה טוב הנושא הזה.
אני בונה כעת תיק חדש. לטווח ארוך של עשרים שנה.
מתלבט ממש בין קרנות ישאליות לאמריקאיות. אתמול ממש נכנס לי לתודעה , עד כמה ענין המיסוי הכפול פשוט פוגע בתשואה של הקרנות הישראליות.
הבעיה היא, שמפריע לי שהמס על הזרות לא מתחשב באינפלציה . אלא רק בשער החליפין . זה ממש פוגע בתשואה.
כי כשאני חוסך לטווח ארוך במניות אני יודע כמעט בוודאות ש:
1) המניות יעלו וירדו בעשרים שנה הקרובות אבל בחיסכון חודשי אני יצא מרווח בסופו של דבר.
2) האינפלציה בעוד 20 תגדל . אבל אני ימוסה בהתאם. שזה טוב לי. ברור שעדיף בלי אינפלציה, אבל אם כבר, שיתחשבו במס .
אבל לגבי הדבר השלישי שזה שער החליפין . אין לי מושג מה יהיה עוד 20 שנה. מבחינתי, הדולר יכול להיות 6.5 או 1.5. זאת אומרת, שכל הכדאיות להשקיע באמריקה בגלל המס הכפול, יאבד אם יהיה אינפלציה גדולה ושער הדולר ירד. זה הפסד משמעותי.
ושאלה אחרונה
האם העובדה שישראל עוברת את משבר הקורונה באופן מוצלח יחסית לשאר המדינות החזקות והדירוג הגבוה שלה בהצלחה, תורם לדעתכם לכדאיות ההשקעה בה ובמטבע הישראלי והאם זה אומר משהו ביחס לדולר שקל בעתיד?

roneng

משתמש בכיר
דירוג
10,322
הבעיה היא, שמפריע לי שהמס על הזרות לא מתחשב באינפלציה . אלא רק בשער החליפין . זה ממש פוגע בתשואה.
לא בטוח.
ככל שאחוז יותר גדול מהתיק שלך הוא רווחים (ריאלית) ככה ההשפעה של מיסוי ריאלי מול נומינלי קטנה.
תחשוב שבמקסימום הרווח שלך בתיק יכול להיות 99.9999%. כלומר במקרה הכי גרוע תמוסה בקצת פחות מ25% משווי התיק.
ואם רילית הרווח שלך בתיק הוא 99.8% מהתיק ונומינלית 99.9%, כמה זה כבר משפיע על המס שתשלם סה"כ?

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
5,807
מתלבט ממש בין קרנות ישאליות לאמריקאיות.
יש בפורום עשרות שרשורים בנושא. אתה יכול לקרוא. לדעתי האישית בשורה התחתונה ההבדלים קטנים מאוד ולא ברור לאיזה כיוון.

האם העובדה שישראל עוברת את משבר הקורונה באופן מוצלח יחסית לשאר המדינות החזקות והדירוג הגבוה שלה בהצלחה, תורם לדעתכם לכדאיות ההשקעה בה ובמטבע הישראלי והאם זה אומר משהו ביחס לדולר שקל בעתיד?
אף אחד לא יודע לענות על השאלות האלה.

Danimiler

משתמש ותיק
דירוג
33
יש בפורום עשרות שרשורים בנושא. אתה יכול לקרוא. לדעתי האישית בשורה התחתונה ההבדלים קטנים מאוד ולא ברור לאיזה כיוון.
אם ההבדלים קטנים וזניחים.
נראה לי אני ילך על האמריקאיות.
ורק בגלל שזה להחזיק את הדבר האמיתי ולא קרן סינטתית. ש א' זה נשמע לי יותר מסוכן ב' הלכתית זה יותר טוב.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
10,322
ב' הלכתית זה יותר טוב.
הילכתית חשבתי שזה הפוך, לא?
דוקא עם נגזרים יש פחות בעיה (כי אתה לא באמת בעלים של חברה שעושה דברים "בעייתיים").

Danimiler

משתמש ותיק
דירוג
33
הילכתית חשבתי שזה הפוך, לא?
דוקא עם נגזרים יש פחות בעיה (כי אתה לא באמת בעלים של חברה שעושה דברים "בעייתיים").
הלכתית עדיף להחזיק כמה שיותר את הדבר האמיתי . אז אין בעיות של ריבית וכו. כשמחזיקים את הדבר האמיתי יש בעיות קטנות. כמו שהחברה מחללת שבת או עושה שאר איסורים.
אבל בזה פחות בעיות. קודם על, ההחזקה שלך באחטזי החברה הוא מזערי עד לא קיים. וכשאתה משקיע בחול ודאי שאין בעיה.

YPV

משתמש בכיר
דירוג
1,562
האם העובדה שישראל עוברת את משבר הקורונה באופן מוצלח יחסית לשאר המדינות החזקות
עובדה? יש מדד מקובל ומוסכם, שמודד הצלחת מדינות בהתמודדות עם משבר הקורונה?

Danimiler

משתמש ותיק
דירוג
33
עובדה? יש מדד מקובל ומוסכם, שמודד הצלחת מדינות בהתמודדות עם משבר הקורונה?
תאמת, לא. אבל אני חושב שזה דבר די ברור שרירותית אנחנו עוברים את המשבר הזה מצוין . כלכלית אולי לא על כך

Shadows

משתמש ותיק
דירוג
178
אבל לגבי הדבר השלישי שזה שער החליפין . אין לי מושג מה יהיה עוד 20 שנה. מבחינתי, הדולר יכול להיות 6.5 או 1.5. זאת אומרת, שכל הכדאיות להשקיע באמריקה בגלל המס הכפול, יאבד אם יהיה אינפלציה גדולה ושער הדולר ירד. זה הפסד משמעותי.
אם תהיה אינפלציה גבוהה בארה"ב (כלומר ערך הדולר ירד), אתה לא אמור להיפגע מזה מאחר ואתה לא מחזיק דולרים, אתה מחזיק בעלות בחברות רבות. לחברות האלה יש ערך ראלי. הערך הנומינלי שלהם תלוי בערך המטבע.
אם נניח חברה X שווה היום מליארד דולר ומחר מחליטים להדפיס 500 טריליון דולר, מה שיגרום לדולר לצנוח לחצי, יגרום כנראה לשווי של החברה X להיות כפול.
מצד שני, אם השקל מתחזק (ובעקבות כך הדולר יורד בחצי יחסית לשקל) אתה אמנם תקבל פחות שקלים, אבל השקל שלך יקנה יותר.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
5,807
אם תהיה אינפלציה גבוהה בארה"ב (כלומר ערך הדולר ירד), אתה לא אמור להיפגע מזה מאחר ואתה לא מחזיק דולרים, אתה מחזיק בעלות בחברות רבות. לחברות האלה יש ערך ראלי. הערך הנומינלי שלהם תלוי בערך המטבע.
אם נניח חברה X שווה היום מליארד דולר ומחר מחליטים להדפיס 500 טריליון דולר, מה שיגרום לדולר לצנוח לחצי, יגרום כנראה לשווי של החברה X להיות כפול.
מצד שני, אם השקל מתחזק (ובעקבות כך הדולר יורד בחצי יחסית לשקל) אתה אמנם תקבל פחות שקלים, אבל השקל שלך יקנה יותר.

כל מה שכתבת נכון. אבל שים לב שאינפלציה גבוהה גם בשקל וגם בדולר גורמת לעדיפות של קרנות ישראליות על זרות, בגלל מיסוי ריאלי.

Danimiler

משתמש ותיק
דירוג
33
כל מה שכתבת נכון. אבל שים לב שאינפלציה גבוהה גם בשקל וגם בדולר גורמת לעדיפות של קרנות ישראליות על זרות, בגלל מיסוי ריאלי.
אז אולי תסביר איך משקיע אמור לקחת צד. אנחנו לא מלאכים ולא נביאים והכל טוב ויפה.
עבל תכלס . איך מקבלים החלטה של דבר כזה.
הכל היה לי בסדר.
להחליט כמה להשקיע
במה להשקיע (מניות, אגח)
דרך מי (ברוקר)
היחס העולמי

רק ההחלטה הזאת קשה לי

roneng

משתמש בכיר
דירוג
10,322
אז אולי תסביר איך משקיע אמור לקחת צד. אנחנו לא מלאכים ולא נביאים והכל טוב ויפה.
בתכלס זה לא באמת משנה.
לטווח ארוך גם ככה רוב האחזקות שלך יהיו רווחים, ההבדל בין מיסוי נומינלי לריאלי יהיה זניח.
זה לא כלכך משנה אם תשלם בסוף מס של 24% מהתיק שלך או 24.5% מהתיק

להחליט כמה להשקיע
זאת לא שאלה בכלל.
גם אם אתה חושב שאתה לא משקיע כלום, אתה בעצם כן משקיע את הכל.
כל שקל שיש לך בעו"ש מושקע בנכס שנקרא "שקל".

השאלה היחידה היא במה להשקיע ובאיזה חלוקה. על השאלה כמה להשקיע אין לך שליטה.

Danimiler

משתמש ותיק
דירוג
33
זאת לא שאלה בכלל.
גם אם אתה חושב שאתה לא משקיע כלום, אתה בעצם כן משקיע את הכל.
כל שקל שיש לך בעו"ש מושקע בנכס שנקרא "שקל".

השאלה היחידה היא במה להשקיע ובאיזה חלוקה. על השאלה כמה להשקיע אין לך שליטה.
כל כך צודק

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב לא שילמתי מס רווחי הון לפני כמעט 3 שנים, מה עכשיו? צרכנות פיננסית 16
I בחינת כדאיות החלפת קרן: מיסוי ריאלי מול דחיית מס שוק ההון 1
S התחשבות במדרגות מס הכנסה לצורך אופטימיזציית מס מיסים 14
1 מס' שאלות לגביי טופס 867 עם דיבידנים בחו"ל ובארץ + משיכת כספים מקופ"ג מיסים 29
W החזר מס כשמוכרים דירה ורוכשים דירה עם תיווך מיסים 1
Y בעולם ללא מס רווח הון שוק ההון 53
ע מס רווחי הון ועוסק פטור מיסים 3
ח מס שבח מכירה של כמה דירות מיסים 0
מ תיקון דוחות מס בעקבות הפסד הון שלא דווח מיסים 3
א חברות אמינות שמטפלות בהחזר מס לשכירים ומה לשאול. אוף טופיק 7
I החזר מס- הכללה של מיסים ששולמו במשיכת כספי פיצויים מיסים 1
D משיכת כספי פנסיה ללא מס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ט מס דיבידנד בIRA - הבהרה מיסים 6
Z אם נישום הרוויח בשנה 4x בארץ ונוכה מס במקור 1x. כמו כן מציג הנישום טופס רווח/הפסד שנתי מברוקר זר המראה שמימש הפסדים נטו בסך 2x. הנישום מבקש החזר 0.5x. מיסים 6
Z האם טופס מס שנתי שמקבלים מibkr (או ברוקר אמריקאי אחר) כולל רק רווח /הפסד ממומש או גם לא ממומש? פוסטים מאיכות נמוכה 5
M שאלת קיזוז מס רווח הון והפסד מניה שוק ההון 9
W האם ניתן להגיש טפסי החזר מס בשנית מיסים 2
S מס על חשבון בוקר בחו״ל ארה״ב מיסים 8
H מימוש אופציות, מס יסף ושני חשבונות בנק מיסים 8
I תיאום מס לשכיר - זיכוי עבור תשלום לריסק פרטי ומטריה ביטוחית צרכנות פיננסית 7
K החזר מס כשכיר - לא סגור מה לעשות. מיסים 1
N האם חייב לשלם מס קריפטו? אזרחות פורטוגלית השקעות אלטרנטיביות 2
S העברת השקעות מפוליסת חיסכון לחשבון עצמאי בפסגות - האם מחוייבים בתשלום מס? שוק ההון 1
Y מס רכישה + מס שכ"ד לזוג כאשר לאחד מבני הזוג יש בעלות הדירה אחרת נדל"ן 1
H טופס 135 - מס יסף כחלק מסך המס שנוכה מהמשכורת מיסים 3
ס תיאום מס סולידי (עם מומחי מס וללא תשלום) מיסים 7
T מס על מכירת מניות בשילוב עם משכורת מיסים 5
ה בקשה להחזר מס למי שלא עשה בקשה לתיאום מס מיסים 10
I שאלות בנושא דו"ח מס שנתי לשכיר, וסיכום רווחים/הפסדים בetrade מיסים 3
B גידור נגד מס ירושה אמריקאי מיסים 21
Y עבור איזה סכום הייתם מגישים דו"חות כדי לקבל החזר מס מיסים 9
י דוח מס הכנסה (מסחר מניות) מיסים 5
N אופטימיזציית מס לחסכונות פנסיונים של אזרחים אמריקאיים שמתגוררים בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Benjamin W נשיא ארה"ב מתכנן להעלות את מס רווחי ההון ל 43% אוף טופיק 100
D החזרי מס - הכנסות משכר דירה מיסים 4
Y החזר מס רווחי הון בגין נקודות זיכוי (שחלקן רק בעבור יגיעה אישית) מיסים 6
amoramio תיאום מס - שכירים מיסים 3
ש החזרי מס סעיף 46 מיסים 14
ה מס לחייל משוחרר מיסים 11
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
Y קיזוז הפסד בקופות גמל להשקעה מול מס מהכנסה ממשכורת מיסים 1
S שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
O מס רווחי הון ופיזור השקעות מיסים 4
M תשלום מס רווחי הון באיחור מיסים 6
S שאלה על מס דיבידנד המשלמת חברה בע"מ המחזיקה בחברה שחילקה דיבידנד שוק ההון 0
ה גלגלול מגן מס מיסים 4
G ביידן מכריז על תכנית הכוללת העלאת מס חברות והמניות/מדדים ממשיכים לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 13
פ יכול להיות שכולנו משלמים מעל 70% מס על ההכנסה? מיסים 46
P מס רכישה על חלק קרקע קטן? נדל"ן 10
ברק א. "הודעה על שומת מס הכנסה" : הפסד הון מ מיסים 1

נושאים דומים

למעלה