• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם כדאי לפתוח קופת גמל להשקעה?

Refael

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם,
השתחררתי לפני כמה חודשים מהצבא והחלטתי להוציא את כל הכסף שחסכתי מהבנק מהבנה שהתשואה מאוד קטנה בבנקים.
קיבלתי הצעה לפתוח קופת גמל להשקעה שבה אני אפקיד סכום ראשוני של 50k ובכל חודש אפקיד בין4k - 5k לקופה במשך שנה לפחות.(ידוע לי שיש הגבלה ל70k לשנה)
אשמח לשמוע את דעתכם בעניין ולשמוע הצעות אחרות
יום טוב

מה ההצעה?
כמה דמי ניהול תשלם?
אילו מסלולים יש לך בקופה?

האם אתה מוכן לשבת וללמוד (לא הרבה זמן) על מנת לדעת לנהל השקעות בעצמך בעלות הרבה יותר זולה?

מה ההצעה?
כמה דמי ניהול תשלם?
אילו מסלולים יש לך בקופה?

האם אתה מוכן לשבת וללמוד (לא הרבה זמן) על מנת לדעת לנהל השקעות בעצמך בעלות הרבה יותר זולה?
הדמי ניהול הם % 0.8-0.9 מהתשואה השנתית
התשואה משתנה בהתאם למסלול אותו אבחר
קיימים מגוון של מסלולים לדוגמה "מסלול מניות"(שעיקר השקעתו היא במניות מחול ומהארץ של מעל 75% לפחות )
"מסלול אג"ח"(חשיפה של 75% לפחות לאג"ח ו15% למניות)
לכל המסלולים:https://www.as-invest.co.il/interst...-חיסכון-והשקעה/קופת-גמל-להשקעה-המסלולים-שלנו/

אני מוכן לשבת וללמוד העניין הוא שהסיכון יכול לגדול במידה ואני יהיה זה שישקיע את הכסף בגלל שאני לא מבין מספיק בתחום

הדמי ניהול הם % 0.8-0.9 מהתשואה
לדעתי התכוונת מהצבירה הכוללת.
אין בתי השקעות שמוכנים לקחת לך דמי ניהול רק בתנאי שהם מרוויחים.
כלומר, תשלם להם גם בשנה שיפסידו לך 10% למשל.

קיימים מגוון של
בזמן שתלמד איזה מסלול עדיף לך תוכל גם ללמוד איך לבנות תיק השקעות.

אני מוכן לשבת וללמוד העניין הוא שהסיכון יכול לגדול במידה ואני יהיה זה שישקיע את הכסף בגלל שאני לא מבין מספיק בתחום
שתי דברים:
השקעה דרך מנהל השקעות לא מורידה סיכון. בכל מקרה בין אם אתה מנהל או שאתה משלם למישהו, אתה צריך לבחור את רמת הסיכון שמתאימה לך.
לגבי טעויות שתעשה, מאוד ייתכן ובהתחלה תעשה. עדיין תשלם עליהם כאין וכאפס לעומת דמי הניהול שתשלם למנהל השקעות.

הדמי ניהול הם % 0.8-0.9 מהתשואה השנתית
יחסית יקר - יש הצעות זולות יותר בשוק. תעשה סקר שוק בכל החברות שמציעות את המוצר הזה.

למה דווקא א"ש? יש עוד מקומות שגם מציעים ניהול פאסיבי של הקופה.

קיבלתי הצעה לפתוח קופת גמל להשקעה שבה אני אפקיד סכום ראשוני של 50k ובכל חודש אפקיד בין4k - 5k לקופה במשך שנה לפחות.(ידוע לי שיש הגבלה ל70k לשנה)

הדבר החשוב באמת הוא לייצר סיסטם שבמסגרתה אתה מפקיד כספים לחיסכון, עדיף באופן אוטומטי, עקבי ושיטתי.
המכשיר שבאמצעותו אתה חוסך, ודמי הניהול שנגבים, הם כמובן נתונים חשובים -- אבל הם משניים ביחס לעצם החיסכון הקבוע.
היתרון של קופת גמל להשקעה הוא היכולת לשנות את תמהיל ההשקעה ללא מס רווח הון, היכולת למשוך את הכספים בבת אחת (בכפוף לתשלום מס רווחי הון) בכל גיל, וכן את היכולת למשוך את הכסף כקיצבה פטורה ממס רווח הון אחרי גיל 60.
דמי ניהול של 0.8% זה אכן מעט גבוה ובשוק קיימות חלופות זולות יותר, אבל שוב, אל תתן לזנב דמי הניהול לכשכש בכלב.
ראה גם:
פירמידת הצרכים של המשקיע

בהנחת תשואה של 5%, ושמפקידים הכל בהתחלה ולא מוסיפים. דמי ניהול של 1% יאכלו 25% מהקרן בתוך 30 שנה.

תודה רבה לכולם לאחר בדיקה מעמיקה יותר מצאתי חברות שמציעות דמי ניהול יותר נמוכים (0.6-0.5%) ביחס להצעה הראשונה שקיבלתי.

בכל זאת הייתי שמח לשמוע על דרכים חלופיות לחסוך את הכסף ולהשקיע אותו במידת הצורך חוץ מקופות הגמל להשקעה.
תיקי השקעות וכו'
תודה.

תיקי השקעות וכו'
ראה את תיקי חברי הפורום
מה שחשוב לך בתור משקיע הוא לבחור ב"מה" ואז ב"איך"
אז תנעל על אלוקציה מתאימה למצבך\רצונך ואת הדרך לעשות זאת תוכל לקרוא ברחבי הפורום\בלוג
אם יש שאלות אז תמקד אותן לדברים לא ברורים וישמחו לעזור לך להבין

המדריך לבניית תיק השקעות בבלוג "התמונה הגדולה"
קישור.

דמי ניהול הם % 0.8-0.9 מהתשואה השנתית
גבוה ביותר מפי 2 ממה שאתה יכול לקבל בלי מאמץ באינטרגמל, שיש להם גם מסלול סולידי מחקה מדד מניות ("מסלול מניות בארה"ב עוקב מדד S&P 500").
הם לוקחים דיגיטלית 0.35% דמי ניהול מהצבירה לשנה.
לי יש קופת גמל להשקעה ב- IBI בדמי ניהול של 0.5% שנתי מהצבירה.
דמי הניהול הם לא מהתשואה השנתית, אלא מהצבירה. כלומר מכל סכום הכסף שצברת בקופת הגמל להשקעה. ככה זה הולך אצל כולם ללא יוצא מהכלל.
זה ב- %, מה שאומר שככל שהתיק שלך גדול יותר - כך דמי הניהול גבוהים יותר.
אל תשכח שלא משלמים רק דמי ניהול מהצבירה, אלא גם "דמי ניהול על ההשקעות" או איך שלא קוראים לזה, כשהכוונה לכל מה שעלה לבית ההשקעות לנהל לך את התיק בפועל (עמלות המרה, קנייה ומכירה של נירות ערך וכו' וכו')... זה יוצא עוד 0.1-0.2% לשנה מהצבירה פחות או יותר.

העניין הוא שהסיכון יכול לגדול במידה ואני יהיה זה שישקיע את הכסף בגלל שאני לא מבין מספיק בתחום
על מה אתה מדבר בעצם?
אם אתה לא תשקיע אותו מתוך הבנה, אחרים ישקיעו לך אותו מתוך גחמה שלהם או גחמה שלך.
אתה צריך ללמוד וצריך להבין את התחום או שלא תבין מה קרה ולאן הכסף שלך נעלם או לאיפה הלך, במקרה וילך.
ואם תרוויח, איך תבין למה הרווחת רק X ולא 2X ולמה לא 5X?...
שב ותלמד כבר מעכשיו חביבי ותתחיל לנסות ולהבין מה אומרים המושגים דמי ניהול, תשואה אל מול צבירה, מסלול מניות, מסלול אג"ח, פאסיבי וסולידי וכו'.

ורפאל, מסגנון ניסוח השאלות שלך, אני מקבל את ההרגשה שלא באת ללמוד "באמת", ושלא בוער לך ללמוד במיוחד.
אלא שהגעת כדי לשאול שאלה ולקבל תשובה. כל שאר המסביב לא מעניין אותך במיוחד. כי אם כן היה מעניין אותך, היית לפחות טורח לשאול שאלות ספציפיות שמעידות על חתירה להשגת הבנה.
אז שיהיה בהצלחה. ענו לך על כל השאלות.

ואם יורשה לי אז עצה אחרונה - אם אתה לא מבין מה אתה עושה (ולצערי אתה לא), אז אל תשים כסף שאתה לא מוכן להפסיד בשוק ההון.
כדי שלא תתעצב אחר כך לחינם. קח אחריות על הכסף שלך, על הידע שלך ועל הרצון שלך להבין אל מול מה אתה עומד ומול מה אתה מתעסק.

לי יש קופת גמל להשקעה ב- IBI בדמי ניהול של 0.5% שנתי מהצבירה.
אם באותה נשימה ציינת את אינטרגמל ב0.35% מדוע בכל זאת השקעת ב-IBI דווקא?

אל תשכח שלא משלמים רק דמי ניהול מהצבירה
כשאתה שואל על דמי ניהול לא טורחים להגיד לך את האחוז של דמי ניהול מהצבירה? האם זה ניתן למשא ומתן?

מדוע בכל זאת השקעת ב-IBI דווקא?
באיזשהוא מקום בפוסט אחר רשמתי בעבר שאני מאוד מרוצה מהשירות שלהם, נוחות המשתמש של האתר, זריזות הטיפול בענייני וכו'.
מאוד מרוצה עד לרמה שאני מחשיב את השירות שלהם כמשהו שבהחלט שווה לי להישאר בגללו.
מה גם שזה לא מונע ממני לפתוח באינטרגמל גם קופת גמל להשקעה (משהו שכנראה אעשה בקרוב כדי לפזר קצת בין בתי ההשקעות).

כשאתה שואל על דמי ניהול לא טורחים להגיד לך את האחוז של דמי ניהול מהצבירה?
הפוך בדיוק... סמנטיקה :)
כל מה שמדברים איתך לגביו הם דמי הניהול מהצבירה. כלומר מה ה- % של דמי הניהול שלוקחים לך חודש בחודשו מהצבירה (זה אותו 0.35-0.8%).
מה לא מזכירים ובסופו של דבר מגלים בדו"ח השנתי?
שיש דבר כזה שנקרא דמי ניהול השקעות, שהוא מחושב באופן שנתי, ושהוא גוזל לך בסביבות ה- 0.1-0.2% מהצבירה בחישוב שנתי...
כלומר, יש דמי ניהול מהצבירה - שזה הרווח של בית ההשקעות. רווח נטו לבית ההשקעות. יש לך 100K נניח, דמי הניהול מהצבירה הם 0.5%, אז אז הם לוקחים 500 ש"ח על הזכות שלך להשקיע דרכם ודרך הפלטפורמה והאתר שלהם. זה נקרא ניהול אקטיבי, הם עושים הכל, אתה רק מפקיד כסף ובוחר מסלול בלחיצת עכבר.
ויש את דמי ניהול ההשקעות שהם משיתים עליך, ושמייצגים בתיאוריה את כלל הוצאות ההשקעות של הכסף (=תיק) שלך אצלם, ושהם ביצעו בשבילך - עמלות קניה/מכירה, עמלות המרת מט"ח וכו', וזה אתה שמשלם עליהם בסופו של יום דרך הסעיף דמי נוהל הוצאות השקעות הזה.
יש לך 100K נניח, אז הם לוקחים 100-200 ש"ח על כל הפעולות שכביכול ביצעת בשוק ההון כשהשקעת דרכם (הם ביצעו, אתה רק לחצת על העכבר ובחרת מסלול מהמסלולים שלהם).
הנחמה היחידה היא שהוצאות ניהול השקעות זה משהו שגם ככה היית משלם גם אם זה היה תיק השקעות עצמאי. אלו באמת פחות או יותר העלויות של השקעה בשוק ההון.

נערך לאחרונה ב:
הנחמה היחידה היא שהוצאות ניהול השקעות זה משהו שגם ככה היית משלם גם אם זה היה תיק השקעות עצמאי.
זו דווקא הסתכלות לא מדויקת - בהנחה ואתה משקיע פסיבי יחסית, ורק מוסיף כספים לתיק מדי פעם ומאזן אולי פעם בשנה, אין שום סיבה שעלויות המסחר השנתיות שלך יהיו 0.1%-0.2% משווי התיק כולו. מבחינה זו, מעבר לניהול השקעות עצמאי חוסך באופן כמעט מלא את העלות של הוצאות ניהול השקעות.

בהנחה ואתה משקיע פסיבי יחסית, ורק מוסיף כספים לתיק מדי פעם ומאזן אולי פעם בשנה, אין שום סיבה שעלויות המסחר השנתיות שלך יהיו 0.1%-0.2% משווי התיק כולו.
עלויות המסחר השנתיות של תיק השקעות עצמאי בשוק ההון לא מגיעות לסביבות ה- 0.1-0.2% בסך הכל בחישוב שנתי?...
אדגיש שכמובן שתלוי בסוג התיק, אבל ההנחה שלי היא שמדברים על תיק פאסיבי בדיוק כמו שציינת. מוסיפים כסף כל רבעון, מאזנים פעם בשנה.
נניח שמדובר בתיק של סביבות ה- 250K, ולא בתיק של 1MK... זה חשוב כי מדברים ב- % וכמות הכסף בצבירה היא קריטית.
לא נגיע ל- 250-500 ש"ח שנתי הכל כולל הכל?
מה עם דמי ניהל חודשיים (בית השקעות ולא בנק)? זה לבדו סביבות ה- 20 ש"ח בחודש, 240 ש"ח בשנה.
עמלות קניה/מכירה?
המרות מט"ח?
דמי ניהול של תעודות הסל, קרנות הסל וה- ETFים עצמם?
ועוד כל מיני מסביב שאני לא חושב עליהם כרגע.

השנתיות שלך יהיו 0.1%-0.2% משווי התיק כולו.
ושהוא גוזל לך בסביבות ה- 0.1-0.2% מהצבירה בחישוב שנתי...
מההבנה שלי מכל הדיונים שקראתי בערך בשבוע האחרון [והיו עשרות כאלו] בנושא הנ"ל,
אפשר לבקש השוואת מחיר על הדמי ניהול מהצבירה, אבל הוצאות ניהול השקעות זו ברירת מחדל שאין לשנות?
כמו כן, בשיחה שלי עם ילין לפידות בנוגע לדמי ניהול, היא טענה בפניי [כי אני טיפש מטופש כרגע] שאם אני מפריש כל חודש את המקסימום 1500 ש"ח לדוגמא,
בהנחה שהתשואה היא 10% והדמי ניהול הם 1%, יחזרו לי לי 9% מהתשואה לקרן .
ממה @ביולוג ירושלמי שמציין, אין קשר בכלל לתשואה וזה אחוז שנלקח מהקרן עצמה ללא קשר לתשואה?
האמנם?

@ביולוג ירושלמי איביאי נגיד היום גובים דמי ניהול קבועים של 15 לחודש שזה 180 ש"ח לשנה.
דמי ניהול של המוצרים עצמם (תעודות סל וכו') אינם כלולים פה - זה לא מה שנחשב חלק מהוצאות ניהול השקעות.
עלויות איזון - במיוחד בתיקים קטנים לדעתי לא נדרש בכלל, כי ההפקדות התקופתיות עצמן מספיק גדולות ביחס לצבירה שאיזון אך ורק ע"י הפקדה ורכישה חדש יותר ממספיק.
לא יודע כמה הפקדה שנתית חדשה לחשבון אתה מניח אבל - אם זה ני"ע ישראליים, עלויות הקניה זניחות למדי. אם מניחים ני"ע אמריקאיים - יש עליות המרת מטח (שזה נגיד 0.5%-0.7%) ועלוית קניה מכירה - אבל זה רק על הכספים החדשים שמופקדים לחשבון כל שנה, לא על כל הצבירה הקיימת כבר. אפשר לחשב לכל מקרה פרטני, אבל לדעתי זה עדיין חיסכון ביחס להוצאות ניהול השקעות רגילות, וזה חיסכון שרק והלך וגדל כל שנה ככל שתיק ההשקעות עצמו גדל.

עריכה: ונראה לי שדמי הניהול הקבועים בחודש בכלל מתקזזים עם עמלות המסחר, שזה מצמצם את העלות עוד יותר.

נערך לאחרונה ב:
@Shlomi Z כמו שצוין בדיונים השונים, הוצאות ניהול השקעות זה פשוט עלויות המסחר השונות (על כל פעילות הקרן, מחולקת בין כל העמיתים) - הם פשוט מעבירים את העלויות הללו הלאה אל הלקוחות (בהתאם לרגולציה / חוק). אין פה מקום למיקוח (העלויות לא ידועות מראש אלא תלוית פעילות) ולא מקור הרווח של החברה. ברמת הדוחות השנתיים, תראה שהוצאות ניהול ההשקעות יורדות לך מהתשואה המדווחת (סעיף התשואה שם נקרא: "תשואה בניכוי הוצאות ניהול השקעות"). וחלק ניכר מנציגי שירות הלקוחות שתהיה איתם בקשר לא ממש מודעים לסעיף הזה בכלל...

@Yevgeny קיבלתי, תודה רבה.
ברשותך,חסר לי גרוש ללירה.
הוצאות ניהול השקעות נגבות כל חודש או בסוף שנה ?
דמי ניהול נגבים כנגד התשואה או כנגד הצבירה כל חודש ? הפקדתי 1500 ש"ח והתשואה 1% האם הדמי ניהול נגבי מסך מהצבירה+התשואה או שמא רק מסכום התשואה. זה הבדל של שמיים וארץ הרי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A קופת גמל להשקעה האם כדאי לפתוח עכשיו שהמניות בירידה שוק ההון 5
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
מ באיזה בנק זר כדאי לפתוח חשבון? צרכנות פיננסית 2
R האם כדאי להגדיל את המשכנתא או לפתוח את קרנות ההשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O מחזיק בחשבון השקעות בIB, האם כדאי לפתוח בנוסף חשבון בבית השקעות ישראלי? שוק ההון 3
האזרח החשדן האם כדאי לפתוח חשבון מט״ח? צרכנות פיננסית 11
Meni3 באיזה נקודה בחיסכון כדאי לפתוח תיק השקעות שוק ההון 3
Serious אקסלנס | IBI | מיטב דש - איפה כדאי לפתוח? צרכנות פיננסית 7
E האם כדאי לפתוח חשבון השקעות כעת או בהמשך? התפתחות אישית 4
D הכנסה של 1M בשנה כעצמאית - האם כדאי לפתוח חברה בע"מ ? התפתחות אישית 7
Z הכנסה קבועה של כ-10K יורו בחודש - האם כדאי ואיך לפתוח חשבון בנק באירופה? צרכנות פיננסית 37
ל כדאי לפתוח עוסק פטור? שוק ההון 8
D עבודה חדשה - האם כדאי לפתוח קרן השתלמות נוספת או להשאר עם הקיימת? שוק ההון 5
A חשבון השקעות משותף | כדאי לפתוח תיק השקעות על שם שני בני הזוג? צרכנות פיננסית 72
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 29
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
U יועץ משכנתאות, כדאי? נדל"ן 2
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
A העברה בנקאית לחו"ל - כדאי דרך הבנק? צרכנות פיננסית 2
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מגרש מאושר לבניה - האם כדאי להיכנס להסכם שיתוף עם שאר בעלי הקרקעות במגרש? נדל"ן 2
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M אודה מאוד לעזרה- לא מצליחה להבין מה כדאי לפרוע ברכיבי המשכנתא שלי נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
sharon האם כדאי להעביר כספים במקרה שלי למרות מס רווחי ההון? שוק ההון 15
נ מכירת דירה בתהליך ארוך במיוחד, אתגרי ורווחי, כדאי? נדל"ן 16
A האם כדאי לגדר מדפלציה בימנו? שוק ההון 6
רבי עקיבא האם לוח שפיצר הופך פרעון מוקדם ללא כדאי בשלבים מאוחרים? נדל"ן 18
K אולי כדאי שנפסיק את השיח האנטישמי?? מיסים 1
ה האם כדאי להתחתן? אוף טופיק 92
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21