• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם כדאי לעשות רישיון נהיגה?

זה:
רק ישתילו להם מח חדש
אני זוכר ראיון עם מנכל מובילאיי שהבטיח ערכה להתקנה בכל רכב ב-1000 דולר.

במקומך אני מתחיל לקנות מניות של חברות נהיגה אוטונומית/חברות יצור כלי רכב.
לדעתי זה כבר מתומחר במחירי המניות של חברות נהיגה אוטונומית. ראה עסקת מובילאיי.
לגבי חברות רכב, לא ברור, כנראה שיהיה צורך בפחות רכבים. משפחה שמחזיקה שתי מכוניות אולי תוכל להסתפק באחת שתתזז לבד בין בני המשפחה. או שבכלל לא ישתלם להחזיק רכב וזה יהפוך לשרות כמו מוניות היום רק בלי העלות של הנהג שצריך להתפרנס ואז המחיר יהיה קרוב למחיר אחזקה עצמית.

לגבי חברות רכב, לא ברור, כנראה שיהיה צורך בפחות רכבים. משפחה שמחזיקה שתי מכוניות אולי תוכל להסתפק באחת שתתזז לבד בין בני המשפחה. או שבכלל לא ישתלם להחזיק רכב וזה יהפוך לשרות כמו מוניות היום רק בלי העלות של הנהג שצריך להתפרנס ואז המחיר יהיה קרוב למחיר אחזקה עצמית.
אני דווקא קראתי מאמר של "עתידן" שטען שממשפחה עם 2 רכבים (כי רק בן 18 + יכול להוציא רשיון) נהפוך למשפחות עם 6 רכבים (כי מחיר הרכב ירד - צריך פחות אמצעי הגנה, יהיה קטן יותר, גם ילדה בת 12 יכולה להכנס לרכב ולהגיד למכונית לקחת אותה לבית הספר).

אני דווקא קראתי מאמר של "עתידן" שטען שממשפחה עם 2 רכבים (כי רק בן 18 + יכול להוציא רשיון) נהפוך למשפחות עם 6 רכבים (כי מחיר הרכב ירד - צריך פחות אמצעי הגנה, יהיה קטן יותר, גם ילדה בת 12 יכולה להכנס לרכב ולהגיד למכונית לקחת אותה לבית הספר).
אין לזה הגיון עם כל הכבוד לעתידן.
אם מכונית יכולה להניע את עצמה מאדם לאדם, גם אם זה יהיה זול לא יהיה לך שום ערך מוסף בלהחזיק עוד ועוד רכבים.
אני מניח שפשוט ייעלמו אט אט המכוניות הפרטיות, כי החופש והגמישות שהן מעניקות לך היום, תקבל גם ללא הבעלות.

הטענה שלו היתה שצריך רכב אחד להביא את סבא/סבתא, אחד לכל ילד, אחד שיעשה קניות/יאסוף את העוזרת, אחד לכל הורה.
כי נכון שהרכב יכול להסיע את כולם בהלוך, אבל למה שאחד מההורים ישאר יותר שעות בעבודה או הילדים ימתינו סתם ליד השער?
אולי במקום לקחת אותם הביתה, יקחו אותם לטיול לאסוף את ההורים?

לגבי מכוניות פרטיות... אני לא בטוח שהן יעלמו.
אם המרכז שינהל אותן בארץ לא יעבוד מכניסת שבת עד צאת השבת/חגים... כנראה שגורלן בישראל יהיה כמו יתר התחבורה הציבורית.
הרי אדם דתי, לא ישתמש בשרות שעובד בסוף השבוע.

אין לזה הגיון עם כל הכבוד לעתידן.
אם מכונית יכולה להניע את עצמה מאדם לאדם, גם אם זה יהיה זול לא יהיה לך שום ערך מוסף בלהחזיק עוד ועוד רכבים.
אני מניח שפשוט ייעלמו אט אט המכוניות הפרטיות, כי החופש והגמישות שהן מעניקות לך היום, תקבל גם ללא הבעלות.
Get Robot Taxi

עד כמה שאני יודע, מכוניות אוטונומיות אמורות לעלות על הכבישים עד שנת 2021 לכל המאוחר.
הצפי הוא שכ-5-10 שנים לאחר מכן תאסר נהיגה אנושית וכל התנועה תהיה אוטומטית.
מצד שני, יחסית להוצאות הנסיעה אח"כ, עלות רשיון נהיגה היא לא נורא יקרה, כמה אלפי שקלים.
אז בסופו של דבר אם ההחלטה כלכלית, אתה מסכן כאן הון מאוד קטן.
באופן אישי, הילדים שלי עשו/עושים רשיון. גם לתקופת הביניים, רשיון נהיגה הוא נכס חשוב לחופש התנועה.

הצפי של וורן באפט הוא עד כ-30% מכוניות אוטונומיות (בלבד) עד 2030 אם אני לא טועה. אימוץ מלא יקח הרבה יותר. מאיפה המספרים שלך?

רק בתור רפרנס: לאחי הקטן אין רשיון, וגם לא יהיה לו, ולא מבחירה.
המשמעות היא מגבלות חמורות על האזור בו הוא יוכל לחיות, על המקומות שבהם יוכל לעבוד.
בסוף נמאס לו ועבר ללונדון.

המכונית האוטונומית זה רעיון נחמד כקונספט, אלא שבשנים הראשונות (וכנראה העשורים הראשונים), זה יהיה כנראה תענוג מאוד יקר.
להישאר בלי רשיון זו תלות, וצרכנים משלמים הרבה על תלויות.

מצטרף להמלצה. אם תעשה רשיון רק שתצטרך, תצטרך לשלם על ביטוח יקר של נהג חדש.
אם מדברים רק על שיקולים מסוג זה,
אז השקעת הכסף המיועד ללימודים, ייתכן שתניב רווחים גבוהים שיפצו על עלות הביטוח היקר.
אבל לא לעשות רישיון זה החמצה לדעתי.

אחר צהריים טובים, אני כבן שמונה עשר שנים, מתגורר בגפי וזן ומפרנס את עצמי בצורה עצמאית. אינני קלגס, ואיני מתעד ללמוד נהיגה עקב סיבות של חיסכון כלכלי. הקושיא היא האם בכל זאת מוטב ואעשה רשיון או עדיף ואשקיע גם את הכסף של הרשיון? (כ-4,000-5,000)

נ.ב. במידה ותהיינה עונות מהמין הנקבי אשמח שתאמרנה לי האם חשוב לכן שיהיה לבן/בת זוגתכם רשיון נהיגה. (שואל עקב קובלנות של חבריי וחברותיי שגורסים שאויה לי אם לא אעשה רשיון נהיגה וכי הדבר מנמיך את סיכויי להרבות את זרעי וג"ו :)

היו פה כבר שאלות כאלה בפורום. תחפש...

הקונצנזוס הוא שעדיף שיהיה לך רשיון לכל מקרה. 5 אלף זה מחיר קטן בשביל האפשרויות שזה פותח לך.
בתור מי שעשה רשיון בגיל מאוחר יחסית (אמצע שנות העשרים) אני ממליץ לעשות את זה מוקדם ככל האפשר כי זו לא חוויה נעימה לעבור אחר כך.

חשבתי כמוך ועשיתי בסוף רשיון בגיל 26.
אני חושבת שבסופו של דבר כן עדיף שיהיה, אבל אם אתה מסתדר בלי וזה לא דחוף אז לא רואה לחץ לעשות.
זה עניין של חצי שנה שנה גם עכשיו אחרי הרפורמה של הטסטים זה קצת יותר מהיר.
מה שכן עלות השיעורים עולה עם הזמן.. היום זה 130-140 לשיעור של 40 דקות, לפני כמה שנים זה היה 110.

לגבי השאלה האחרונה, מן הסתם אובייקטיבית עדיף שיהיה רכב, אבל אתה עצמאי, נשמע מחושב ובטח יש לך עוד יתרונות. אף אחד לא מושלם, אז בטוח יש מישהי שתמצא חן בעיניה גם אם אין לך רכב.

לדעתי, תעשה בהקדם.
קח בחשבון שהרישיון יכול לפתות אותך לרכוש רכב.

ממליץ לעשות עכשיו וכמובן רישיון ידני

למרות ששמעתי (אחרי שעברתי את הטסט האחרון שלי ב2008) שיש אפשרות לעשות טסט על אוטומט ואחרי זה לעשות מבחן שליטה על ידני.. אם זה יותר חסכוני מבחינת שיעורים אין לי כל כך מושג..

זו אחת הסיבות שאני מתלבט עם לעשות רשיון, חושש שאם אעשה אתפתה לרכוש רכב.
אם אתה לא מתכוון להשתמש ברישיון מיד עם קבלתו, עדיף לוותר על זה. סתם תסכן את עצמך ואת האחרים. נהיגה דורשת מיומנות שמתפתחת עם הניסיון. לנהוג פעם בחודש זה ממש לא רצוי.
אני עשיתי רישיון בגיל 27 כי עברתי לגור בחור נידח שאין בו אטובוסים והייתי חייבת רכב כדי לצאת לעבודה, לעשות קניות ולהסיע את הילדים באופן יומיומי.
אם אתה גר במקום שאינך זקוק לו- אל תעשה את זה בשביל לעשות רושם על בחורות. לא נראה לי שתעדיף בת זוג שמתרשמת דווקא מזה :)

למרות ששמעתי (אחרי שעברתי את הטסט האחרון שלי ב2008) שיש אפשרות לעשות טסט על אוטומט ואחרי זה לעשות מבחן שליטה על ידני.. אם זה יותר חסכוני מבחינת שיעורים אין לי כל כך מושג..
זה לא מבחן שליטה אלא ממש טסט על רכב ידני. כן , זה אפשרי, אין חובת מינימום של שיעורים, במידה ושולטים ברכב ניתן לגשת ישירות לטסט.

בעקרון זה לא כזה מורכב, בארצות הברית יש כאלה שלומדים לנהוג על ידני מהדרכות ביוטיוב. יש להם רכב , אז הם פשוט מתרגלים ומתרגלים במגרש ריק.

אם כבר - אולי עדיף לעשות ישר רישיון עד 12 טון - C1. הרבה ערבים עושים את זה, כי הם ממילא מכוונים לעבודות שטח\תובלה\טכנאות וכו' , מה שממילא מקנה להם רישיון B ידני, ופתח למשא כבד יותר בעתיד... השיעורים אכן יקרים יותר, ב40- 50 ש"ח יותר משיעור על רכב פרטי.

הכל שאלה של צרכים. אם צריך רכב לשימוש פשוט , להגיע מA לB , אז אין שום דבר רע באוטומט...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
N מה כדאי לעשות עם כסף בעו"ש שאצטרך בטווח הקרוב? שוק ההון 6
Suf עומד לקנות VTI+VXUS, דרך איפה כדאי לעשות את זה? שוק ההון 1
Erap כסף שהצטבר בחשבון מט"ח בבנק. מה כדאי לעשות? שוק ההון 19
DiverGirl מה כדאי לעשות עם הרבה זבל אורגני ביתי? אוף טופיק 9
A האם כדאי להשקיע ב-Russel2000? שוק ההון 15
גיא הראשון דוקטורט בכלכלה/מימון - האם כדאי? התפתחות אישית 3
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 4
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
U יועץ משכנתאות, כדאי? נדל"ן 2
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
A העברה בנקאית לחו"ל - כדאי דרך הבנק? צרכנות פיננסית 2
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מגרש מאושר לבניה - האם כדאי להיכנס להסכם שיתוף עם שאר בעלי הקרקעות במגרש? נדל"ן 2
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M אודה מאוד לעזרה- לא מצליחה להבין מה כדאי לפרוע ברכיבי המשכנתא שלי נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
sharon האם כדאי להעביר כספים במקרה שלי למרות מס רווחי ההון? שוק ההון 15
נ מכירת דירה בתהליך ארוך במיוחד, אתגרי ורווחי, כדאי? נדל"ן 16
A האם כדאי לגדר מדפלציה בימנו? שוק ההון 6
רבי עקיבא האם לוח שפיצר הופך פרעון מוקדם ללא כדאי בשלבים מאוחרים? נדל"ן 18
K אולי כדאי שנפסיק את השיח האנטישמי?? מיסים 1
ה האם כדאי להתחתן? אוף טופיק 92
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21