• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם כדאי לעשות רישיון נהיגה?

אמן כולם ינהגו על דו גלגלי. פחות פקקים.

זה גם ממש כיף... באמת. יצא לי כמה פעמים לשחק עם אופנועי שטח... כיף חיים.

הבעיה, זה הסיכוי המאוד גבוה לסיים כמו ערמת בשר טחון מהסופר. יש באינטרנט תמונות של תאונות אופנועים. ממליץ לחפש.

הייתי מעורב בחיי ב3 תאונות "רציניות". זה נכון, שעל אופנוע יש סיכוי יותר טוב להתחמק, אבל גם הסיכוי לתאונה יותר גבוה. בקיצור כל אחת מהתאונות האלה, על אופנוע, הייתי מת. לא אולי, בטוח.

אם לא אכפת לך מהחיים של - סע על אופנוע.

הבנתי לאן אתם הולכים.
מכיוון שלא תצליחו להזיז אותי מדעתי...
כנראה שאכן עדיף על אופניים חשמליות.

בטיחות ללא ספק עדיף אופניים
בוא תסביר את עצמך.
כי בינתיים מי שמשווה בין אופניים לאופנוע מתייחס לכך שהן חלשות ואיטיות יחסית לאופנועים.
או מכיוון שעליהן מותר לילדים לרכב, מכאן שהן יותר בטוחים?

הבנתי לאן אתם הולכים.
מכיוון שלא תצליחו להזיז אותי מדעתי...
כנראה שאכן עדיף על אופניים חשמליות.
בוא נשאיר רגע את האופניים החשמליים בצד - כי ההשוואה בדיון היא בין רישיון לרכב לרשיון לאופנוע/קטנוע.
אופניים חשמליים מן הסתם גם מאוד מסוכנים - במיוחד שהרוכב הוא ילד מופרע בלי שום הבנה וניסיון. וגם כי הכלי לא מתאים למדרכה ולא לכביש בתשתיות הקיימות.

לגבי אופנועים/קטנועים - אני רכבתי שנים רבות על 125, והרבה, ומעולם לא הייתי מעורב בתאונה גם לא קלה. לגמרי מסכים שנהג אחראי, מנוסה, שיודע לצפות מהיכן עשויה להגיע הסכנה ונערך אליה מבעוד מועד ומשתדל למזער ככל הניתן היתכנות של תרחישים בעייתיים מבחינתו על הכביש - הסיכוי שלו להפגע נמוך באופן יחסי ובהחלט לא בקטגוריה של סכנת נפשות יומיומית.
ועדיין..
שנולדו לי ילדים חזרתי לרכב. אין מה לעשות, כשנוסעים בלילה בכביש מהיר, לא נעים להיות על אופנוע 125 שכל הרכבים עוקפים אותך כמו משוגעים ומספיק שאינדיאני אחד פיספס אותך אגב סללום בין נתיבים - נגיעה קלה ואפשר להזדכות על החיים.
הבעיה באופנוע שכל נגיעה קלה, גם במהירויות יחסית נמוכות כמו 50 קמ"ש יכולה להוביל לפציעה קשה. ומכוניות על הכביש לא תמיד רואות אותך.
וכרוכב אופנוע - אתה נוסע בין נתיבים, אתה נוהג לפעמים קרוב מאוד למכוניות. מספיק אפילו שאידיוט פותח דלת בפקק בלי להביט במראה וזו בעיה רצינית. הכלי פחות יציב להתמודדות עם כתמי שמן בכביש, ועוד.
הסיכוי של נהג אחראי ברכב להפצע או למות קטן משמעותית מהסיכוי של רוכב אופנוע אחראי. קצת קשה לסובב את זה, כי זו המציאות.

נכון שלקטנוע יש הרבה פריבילגיות אחרות. זול משמעותית, אין פקקים, נסיעה יותר כיפית (למי שאוהב) בקיץ.
לסיכום - אני ממש לא נגד, אבל לפחות אל תשקר לעצמך. מדובר בסיכון יותר גבוה.

ואפרופו אופניים חשמליים, אני די בטוח שהם מסוכנים לרוכבים ולהולכי הרגל יותר מאופנועים (בעיקר בגלל אופי הנהגים כנראה - ילדים פרחחים חסרי ניסיון).
שישה הרוגים רק בשלושת הרבעונים הראשונים של 2016:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4857777,00.html
ובלי נתונים, אני מנחש שהם בערך 5% מהנסועה של אופנועים.
די מחדל שאין כמעט פיקוח וילדים בני 12 נוהגים 30-40 קמ"ש על מדרכות וכבישים.

בוא תסביר את עצמך.
כי בינתיים מי שמשווה בין אופניים לאופנוע מתייחס לכך שהן חלשות ואיטיות יחסית לאופנועים.
חשבתי קצת, וזאת השוואה לא הוגנת. אופי השימוש שונה מידי.

השימוש שלי הוא אחיד - בית עבודה (98% מהזמן).
היום כאשר יש קטנוע - יכול לעלות על כביש בין עירוני/מהיר (למרות שיש מי שיגדיר את מעשי כשהתאבדות) ורכיבה לעיתים רחוקות למקומות אקזוטים יותר (תל אביב).
מעבר לכך, רוב הסידורים בעיר עושה ברגל.
אם צריך להסתובב עם אחד מהילדים או יותר, אני עם הרכב... מכיוון שהם לא יכולים לשבת בצורה בטיחותית (בעיני) על הקטנוע.

תשמע אני וכול חברי במהלך החיים היינו מעורבים בתאונה כזאת או אחרת, הסטטיסטיקה האישית מראה על תאונות קלות בתוך העיר במהירויות של 30-40 קמ"ש, מה שיוצר בסופו של דבר קצת נזק לרכב ו-0 נזק בגוף.

אתה יודע מה היה קורה אם היינו באופנוע? בית לוונשטיין או קריאת קדיש.

אגב למקרה שאולי אנחנו נהגים גרועים/לא מרוכזים מספיק, חצי מהתאונות קרו בגלל נהג דביל שהיה עסוק בסלולר שלו מאשר להתסכל בכביש.

קח את זה בחשבון, כי למות זה אחד, ולהיות משותק בחצי גוף זה משהו אחר שלא בטוח שפחות גרוע.

מבחינתי בינתיים... כן.
וכן, עברתי תאונות.

תעשה על ידני. גם אם ותרצה לרכוש רכב אז המגוון והמחיר יהיה יותר לטובתך.

ובאופן כללי אתה בן 16, HAVE FUN :)

הי,
אני בן 16. התחלתי לשמור כסף מהעבודה בשביל לימודי הנהיגה, כמו שכולם אמרו לי. (אני חושב גם להשקיע חלק מהכסף לטווח הקצר)
אבל, זה נראה שבעתיד רישיון נהיגה יהיה פחות נחוץ (שיפור תחבורה ציבורית, נהיגה ע"י רובוט). מצד שני, כבר עכשיו אני מרגיש את המוגבלות בלא להיות בעל רכב ורישיון. כל קפיצה קטנה למרכז העיר לוקחת זמן לחכות לאוטובוס ונסיעה לים בשבת אפשרית רק אם ההורים מקפיצים.
האם ללמוד נהיגה בימינו שווה את הכסף?

תודה
עד כמה שאני יודע, מכוניות אוטונומיות אמורות לעלות על הכבישים עד שנת 2021 לכל המאוחר.
הצפי הוא שכ-5-10 שנים לאחר מכן תאסר נהיגה אנושית וכל התנועה תהיה אוטומטית.
מצד שני, יחסית להוצאות הנסיעה אח"כ, עלות רשיון נהיגה היא לא נורא יקרה, כמה אלפי שקלים.
אז בסופו של דבר אם ההחלטה כלכלית, אתה מסכן כאן הון מאוד קטן.
באופן אישי, הילדים שלי עשו/עושים רשיון. גם לתקופת הביניים, רשיון נהיגה הוא נכס חשוב לחופש התנועה.

מכוניות אוטונומיות אמורות לעלות על הכבישים עד שנת 2021 לכל המאוחר.
הצפי הוא שכ-5-10 שנים לאחר מכן תאסר נהיגה אנושית וכל התנועה תהיה אוטומטית.
כלומר, אתה צופה שב-15 שנה הקרובות יחליפו את כל כלי הרכב הקיימים, או רק ישתילו להם מח חדש.
אתה צופה הורדת אופנועים מהכביש באופן סופי.
במקומך אני מתחיל לקנות מניות של חברות נהיגה אוטונומית/חברות יצור כלי רכב.

תשמע אני וכול חברי במהלך החיים היינו מעורבים בתאונה כזאת או אחרת, הסטטיסטיקה האישית מראה על תאונות קלות בתוך העיר במהירויות של 30-40 קמ"ש, מה שיוצר בסופו של דבר קצת נזק לרכב ו-0 נזק בגוף.

אתה יודע מה היה קורה אם היינו באופנוע? בית לוונשטיין או קריאת קדיש.

אגב למקרה שאולי אנחנו נהגים גרועים/לא מרוכזים מספיק, חצי מהתאונות קרו בגלל נהג דביל שהיה עסוק בסלולר שלו מאשר להתסכל בכביש.

קח את זה בחשבון, כי למות זה אחד, ולהיות משותק בחצי גוף זה משהו אחר שלא בטוח שפחות גרוע.

בית לווינשטין?? על 30-40 קמ"ש?? תן לי לחדש לך.. עברתי כל כך הרבה תאונות במהירויות האלה שאני אפילו לא יכול לספור.. אני אפילו לא עוצר לבדוק את השפשופים.. ישר מרים את הכלי ונוסע..
עברתי גם כמה תאונות מעל 100 קמ"ש עם פציעות מזעריות.
קצת הגזימו כאן עם ההסתכלות החד צדדית על הסטטיסטיקה. אולי אופנועים מסוכנים פי 5 או 10 מרכבים אבל בסופו של דבר הסיכון להיהרג זה 0.000001 מול 0.00001 או משהו בסגנון.

בית לווינשטין?? על 30-40 קמ"ש?? תן לי לחדש לך.. עברתי כל כך הרבה תאונות במהירויות האלה שאני אפילו לא יכול לספור.. אני אפילו לא עוצר לבדוק את השפשופים.. ישר מרים את הכלי ונוסע..
עברתי גם כמה תאונות מעל 100 קמ"ש עם פציעות מזעריות.
קצת הגזימו כאן עם ההסתכלות החד צדדית על הסטטיסטיקה. אולי אופנועים מסוכנים פי 5 או 10 מרכבים אבל בסופו של דבר הסיכון להיהרג זה 0.000001 מול 0.00001 או משהו בסגנון.
בחורף שעבר זכור לי סיפור על קטנוען, שנסע בפקק, וקיבל מכה קטנה מרכב לידו, ונפל אל בין גלגליה של משאית.

במכונית, זה היה נגמר במכה שלא שווה בכלל את העצבים.

לא צריך אפילו 30 קמש...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
N מה כדאי לעשות עם כסף בעו"ש שאצטרך בטווח הקרוב? שוק ההון 6
Suf עומד לקנות VTI+VXUS, דרך איפה כדאי לעשות את זה? שוק ההון 1
Erap כסף שהצטבר בחשבון מט"ח בבנק. מה כדאי לעשות? שוק ההון 19
DiverGirl מה כדאי לעשות עם הרבה זבל אורגני ביתי? אוף טופיק 9
A האם כדאי להשקיע ב-Russel2000? שוק ההון 15
גיא הראשון דוקטורט בכלכלה/מימון - האם כדאי? התפתחות אישית 3
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 4
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
U יועץ משכנתאות, כדאי? נדל"ן 2
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
A העברה בנקאית לחו"ל - כדאי דרך הבנק? צרכנות פיננסית 2
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מגרש מאושר לבניה - האם כדאי להיכנס להסכם שיתוף עם שאר בעלי הקרקעות במגרש? נדל"ן 2
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M אודה מאוד לעזרה- לא מצליחה להבין מה כדאי לפרוע ברכיבי המשכנתא שלי נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
sharon האם כדאי להעביר כספים במקרה שלי למרות מס רווחי ההון? שוק ההון 15
נ מכירת דירה בתהליך ארוך במיוחד, אתגרי ורווחי, כדאי? נדל"ן 16
A האם כדאי לגדר מדפלציה בימנו? שוק ההון 6
רבי עקיבא האם לוח שפיצר הופך פרעון מוקדם ללא כדאי בשלבים מאוחרים? נדל"ן 18
K אולי כדאי שנפסיק את השיח האנטישמי?? מיסים 1
ה האם כדאי להתחתן? אוף טופיק 92
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21