• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם כדאי לעשות רישיון נהיגה?

אוטודידקט

משתמש רשום
דירוג
2
הי,
אני בן 16. התחלתי לשמור כסף מהעבודה בשביל לימודי הנהיגה, כמו שכולם אמרו לי. (אני חושב גם להשקיע חלק מהכסף לטווח הקצר)
אבל, זה נראה שבעתיד רישיון נהיגה יהיה פחות נחוץ (שיפור תחבורה ציבורית, נהיגה ע"י רובוט). מצד שני, כבר עכשיו אני מרגיש את המוגבלות בלא להיות בעל רכב ורישיון. כל קפיצה קטנה למרכז העיר לוקחת זמן לחכות לאוטובוס ונסיעה לים בשבת אפשרית רק אם ההורים מקפיצים.
האם ללמוד נהיגה בימינו שווה את הכסף?

תודה

נהיגה ע"י רובוט
פחח !
כשהייתי בגילך, הבטיחו לי שאין צורך לעשות רישיון על ידני, כי עוד מעט לא יהיה ידני.
נכון להיום, כבר 10 שנים שאני נוהג רק על ידני.
כן, תעשה רישיון.

כן. יש שני דברים שאפשר לקחת בחשבון בתור "סולידים":
1. בישראל מותר לעשות שיעורי נהיגה "ביתיים", אבל לרוב זה לא משתלם כיוון שהעלות של הסבת הרכב המשפחתי גבוהה. אם במקרה יש לך קרוב משפחה שכבר עשה את זה, או שנניח יש כמה אחים במשפחה שרוצים ללמוד פחות או יותר ביחד, אתה יכול לחסוך כמה אלפי ש"ח.
2. כדאי ללמוד ידני - מכוניות זולות יותר וחסכוני בדלק.

התשובה הקצרה - כן.
רשיון נהיגה רצוי להוציא על רכב ידני. רשיון ידני מאפשר לך לנהוג ברכב אוטומטי [ואולי גם ברכבים רובוטיים עתידיים] רשיון לרכב אוטומטי לא מאפשר לך לנהוג בידני.
רשיון נהיגה ישראלי מאפשר לך לנהוג ברוב מדינות העולם בלי צורך לשלם עבור רשיון בינ"ל [הצד השני של הרשיון הוא באנגלית] למעט כמה מדינות באפריקה, במזרח הרחוק וכמה ממדינות דרום אמריקה.
רשיון נהיגה ישראלי משמש גם כתעודת זהות ישראלית [ID] ברוב העולם המערבי ולא צריך להסתובב ברחובות עם פספורט.
תשכח מתחבורה ציבורית סבירה בארץ הקודש, המשיח יגיע על חמור לבן לפני שהמדינה תהייה מרושתת בתחבורה ציבורית מדן ועד אילת בכרטיס קומבו אחד ותחבורה ציבורית בשבת.
במדינות מתוקנות יש רכבת ואוטובוס כל 5 דקות, בישראל במקרה הטוב יש רכבת כל חצי שעה ורק בקווים הראשיים.

אינני מחזיק ברכב ואני לא מתכוון להחזיק (יש לי רשיון נהיגה), ואני גם מאמין שבעתיד יהיו אלטרנטיבות יותר זולות ויעילות (כבר היום moovit carpool, אוטובוסים ובמקרים קיצוניים car to go פותרים לי את כל בעיות ההתניידות). ועדיין, אני חושב שכדאי לך לעשות רשיון ידני כפי שאחרים המליצו.

נערך לאחרונה ב:
תשכח מתחבורה ציבורית סבירה בארץ הקודש, המשיח יגיע על חמור לבן לפני שהמדינה תהייה מרושתת בתחבורה ציבורית מדן ועד אילת בכרטיס קומבו אחד ותחבורה ציבורית בשבת.
במדינות מתוקנות יש רכבת ואוטובוס כל 5 דקות, בישראל במקרה הטוב יש רכבת כל חצי שעה ורק בקווים הראשיים.
אמת, אך אם הוא חי במרכז, תחבורה ציבורית + אפליקציות של שיתוף נסיעות יכולות להיות תחליף ראוי לרכב פרטי. אך כאמור אני גם ממליץ על רשיון נהיגה.

תודה לכולם על התגובות! נתראה על ההגה אם כך;)

אמת, אך אם הוא חי במרכז, תחבורה ציבורית + אפליקציות של שיתוף נסיעות יכולות להיות תחליף ראוי לרכב פרטי. אך כאמור אני גם ממליץ על רשיון נהיגה.
המלצה נוספת - אם אתה חי במרכז, ממליץ לך לעשות רישיון על טוסטוס (מתישהו, לאו דווקא עכשיו).
גם אם לעולם לא תקנה, תמיד תוכל לנהוג (בארץ או בחו"ל).

כן רכב.ממש לא אופנוע (לפחות לא בגיל הזה)

מצטרף להמלצה. אם תעשה רשיון רק שתצטרך, תצטרך לשלם על ביטוח יקר של נהג חדש.

סכנת נפשות
כן רכב.ממש לא אופנוע (לפחות לא בגיל הזה)
צודקים, עדיף אופניים חשמליים בלי לדעת מה עושים. או בגיל 25 עם רק מבחן שליטה במגרש.
Not!
כמו כולם אני מציע שתוציא רשיון, אפילו שרק יהיה בארנק.
כמו @מאיר הכוכב אני מסתכל על הביטוח בעתיד... כי בהתחלה סופרים נהג צעיר ונהג חדש.
נהג חדש זה X זמן מאז הוצאת הרשיון.
לגבי כן או לא קטנוע... הוצאתי בגיל 16 ואני חוגג החודש 39.
אני הכי אוהב את אלו שרואים תאונת קטנוע ואומרים מסוכן, אבל עוברים ליד תאונה בין מכוניות (כמו שלהם) ומתייחסים לכך ש"אלו החיים".

אם אתה בכל מקרה מתכוון רק להחזיק את הרשיון לקישוט בארנק, אין בעיה ולא משנה מה הגיל.

אני הכי אוהב את אלו שרואים תאונת קטנוע ואומרים מסוכן, אבל עוברים ליד תאונה בין מכוניות (כמו שלהם) ומתייחסים לכך ש"אלו החיים".
אתה ברצינות משווה?
אתה מבין שכל משפט בתגובה שלך אבסורדי?
אם התפקיד הראשון של רכב הוא לנסוע, אז תפקיד השני שלו הוא לעבור תאונה - כל רכיב בו בנוי בצורה שמבטיחה בצורה מקסימלות שמירה על התוכן של רכב.
באופן אישי הכרתי מישהו בגיל שלך +-, עם אישה וילדים ועבודה מעולה בהייטק, הכל נגמר בתאונה עצמית על אופנוע חדש-דנדש, ברכב זה לא היה קורה ! אני מאוד שמח שלמרות הכל אתה עדיין בחיים ומאחל לך להמשיך ככה, אבל לבוא ולהשוות בין מכונות מוות לקופסאות שימורים פשוט לא במקום.

נערך לאחרונה ב:
@Captain Sparo אני מתכוון לתאונות עם הרוגים.
ועם אנקדוטות לא הולכים למכולת.
כולנו מכירים מישהו ש...
אני גדלתי עם סיפורים על דוד שאוטובוס דרס אותו כשרכב על אופניים ועל בת של השכנים שלא חזרה מנופש עם חברים באילת (משאית ואוטו לא תמיד מצליחים לחלוק את אותה נקודה במרחב).
הכי טוב להשאר בבית, מתחת לשמיכה.

מעבר לכך... אחרי ניהול פורום אופנועים במשך כמה שנים, אני מכיר יותר מ-אחד שלא סיים רכיבה, שלא חזר הביתה או שחזר משותק מהמתניים/חזה ומטה.
ותמיד חברים קרובים יורדים מהאופנוע אחרי תאונה וחוזרים (כי הדרישה לאדרנלין גדולה יותר).
כל אחד והיכולת שלו להדחיק ולהכיל.

אני יכול לומר - כולם מתים בבוא היום, אז כמו שקראתי השבוע "בשביל מה לחסן"?
אני יכול לומר - כולם מתים בבוא היום, בואו נדחה את היום כמה שיותר!
אני יכול לומר - כולם מתים בבוא היום, אז בואו ננצל את הזמן לחיות!
אני עומד איפשהו בין השורות.
ומידי פעם, כשעובר לידך קטנוע, אתה יכול לנופף לשלום!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
N מה כדאי לעשות עם כסף בעו"ש שאצטרך בטווח הקרוב? שוק ההון 6
Suf עומד לקנות VTI+VXUS, דרך איפה כדאי לעשות את זה? שוק ההון 1
Erap כסף שהצטבר בחשבון מט"ח בבנק. מה כדאי לעשות? שוק ההון 19
DiverGirl מה כדאי לעשות עם הרבה זבל אורגני ביתי? אוף טופיק 9
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 29
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
U יועץ משכנתאות, כדאי? נדל"ן 2
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
A העברה בנקאית לחו"ל - כדאי דרך הבנק? צרכנות פיננסית 2
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מגרש מאושר לבניה - האם כדאי להיכנס להסכם שיתוף עם שאר בעלי הקרקעות במגרש? נדל"ן 2
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M אודה מאוד לעזרה- לא מצליחה להבין מה כדאי לפרוע ברכיבי המשכנתא שלי נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
sharon האם כדאי להעביר כספים במקרה שלי למרות מס רווחי ההון? שוק ההון 15
נ מכירת דירה בתהליך ארוך במיוחד, אתגרי ורווחי, כדאי? נדל"ן 16
A האם כדאי לגדר מדפלציה בימנו? שוק ההון 6
רבי עקיבא האם לוח שפיצר הופך פרעון מוקדם ללא כדאי בשלבים מאוחרים? נדל"ן 18
K אולי כדאי שנפסיק את השיח האנטישמי?? מיסים 1
ה האם כדאי להתחתן? אוף טופיק 92
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
S משכנתא - כדאי להחזיר ? נדל"ן 3
א האם כדאי למשוך קרן השתלמות נזילה ולהעביר לפק"מ פוסטים מאיכות נמוכה 6
Fitch רפורמת ביטוחי הבריאות - האם כדאי להזדרז ולעשות ביטוח? צרכנות פיננסית 25
A אני שומע מהרבה שהשוק יעיל ולכן כדאי שוק ההון 20
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
מ באיזה בנק זר כדאי לפתוח חשבון? צרכנות פיננסית 2
ס האם כדאי למשוך כספים מקרן השתלמות נזילה ולהשקיע לבד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
A האם כדאי להשקיע במדד TA125? שוק ההון 7
I תוספת חדר על הגג - כדאי? נדל"ן 35
Y האם כדאי לסגור מסלול פריים? נדל"ן 6

נושאים דומים

Back
למעלה