• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם כדאי ללמוד בניית אתרים?

אני אנצל את השרשור כדי לשאול כמה דברים קשורים לנושא.
אני הרבה זמן קורא בפורום מאחורי הקלעים ואני רואה שיש פה הרבה אנשי תוכנה אז אולי תוכלו לעזור לי.
קודם כל, אני רוצה להבין: מפתח תוכנה / מתכנת / מהנדס תוכנה - אלה שמות שונים לאותו מקצוע, או שמדובר בתפקידים שונים?
ואם אלו מילים נרדפות לאותה עבודה: האם תואר אקדמי מועיל לעבודה עצמה? אני שואל כי יוצא לי לשמוע לא מעט שבתכלס לא משתמשים בחומר הנלמד בעבודה, והיום יש הרבה מתכנתים שלמדו עצמאית או דרך קורסי תכנות ממוקדים של חצי שנה או יותר (כל ה bootcamp למיניהם) ונראה לי שלפחות בהפן הטכני הם טובים יותר ביחס לבוגרי מדמ"ח. אני שואל כי אני רוצה להיכנס להיי טק ואני שוקל איזה מסלול מתאים לי יותר (יש לי ניסיון בתכנות כי למדתי מדמ"ח 5 יחידות בתיכון אם זה שווה משהו).

באמת צריך כמה שנים בשביל זה?
1. היום הרבה אנשים שלא למדו הנדסה קוראים לעצמם ״מהנדס תוכנה״. חלקם למדו רק מדעי המחשב, חלקם למדו קורסים שונים ללא תואר, וחלקם ללא השכלה אקדמית בכלל. זה יותר טייטל למקצוע, וחברות שמחפשות אנשי מקצוע בפיתוח יכתבו "מהנדס״ ברוב המקרים כדי שזה יישמע יוקרתי ואיכותי. יש מקרים אחרים שכן יחפשו מישהו עם תואר במדמ״ח ואפילו בהנדסה, מכיוון שחלק מהתפקידים דורשים מיומנויות שרוכשים במהלך התואר או דפוסי חשיבה נרכשים. תלוי מקום ותפקיד.
בשורה התחתונה, בפועל היום - מפתח תוכנה = מתכנת = מהנדס תוכנה, למעט המקרים החריגים.

2. אתה יכול להיכנס לתחום ההייטק גם ללא תואר, אתה אולי תצטרך איזושהי הכשרה ובשנים הראשונות תצטרך להתאמץ מאוד כדי להוכיח את המיומנויות שלך מול אחרים שכן בעלי הכשרה מקצועית או ניסיון בזה, ואפילו יותר אחרי תקופת הקורונה, כאשר יש הרבה מחפשי עבודה עם הכשרה וניסיון של שנים, גם בתחום ההייטק. אני יכול להעיד על מקום העבודה שלי, שיש כמה אנשי פיתוח שאין להם הכשרה אקדמית בתחום והגיעו לאן שהגיעו, אבל זה דורש מהם לקחת קורסי ערב מדי פעם כדי לחזק את עצמם מקצועית ולעבוד מאוד קשה כדי ליישר קו עם האחרים.

בהצלחה :)

• אהבתי
Reactions: Et1
קודם כל, אני רוצה להבין: מפתח תוכנה / מתכנת / מהנדס תוכנה - אלה שמות שונים לאותו מקצוע, או שמדובר בתפקידים שונים?
מבחינתי, אלו טייטלים שקולים - והשאלה היא מה הידע/נסיון פרטני של האדם שמולי.

מהנסיון האישי שלי ושל קריאת הרבה קו"ח של אנשים שראיינתי או שקלנו לגייס - הרבה פעמים הטייטל המקצועי מעיד יותר על אופי ומבנה הארגון בו האדם עובד מאשר על הבדלים מקצועיים בפועל. בסטארטאפים קטנים ושטוחים כולם עלולים להיות "מפתחי תוכנה" ואולי איזה "סמנכל פיתוח", בעוד שבחברות גדולות אתה יכול להיתקל בהיררכיה בסגנון "מפתח זוטר", "מפתח תוכנה 1", "מפתח תוכנה 2", "מפתח בכיר", "principal software engineer" ועוד.
בסטארטאפ שעבדתי בו התעסקתי בכל מיני תחומים טכנולוגיים לפי מה שהיה נדרש בזמן נתון בלי שינוי טייטל אבל אז מתישהו המנכל ראה (בלינקדאין) שלמתחרים שלנו יש כמה אנשים עם טייטל "מגניב" יותר ואז אני ועוד כמה אנשים קיבלנו את הטייטל החדש היות וכבר עסקנו בנושאים קשורים וזה הציג את החברה שלנו באור טוב יותר.

כך שהמיפוי בין הטייטל לרמה המקצועית הוא לא אוטומטי ודורש הבנה של סוג הארגון ממנו האדם בא ובסופו של דבר היכרות פרטנית אישית מעמיקה יותר.

תודה רבה לכולם על התשובות. אתם יכולים לתת דוגמה לדברים שלמדתם במהלך התואר ואתם משתמשים בהם בעבודה?
אני לא מדבר על הקורסים הטכניים כי זה ברור אלא על דפוסי חשיבה כמו שכתבתם.

מי שמסיים מדמ"ח כנראה לא יודע לתכנת, אבל יש לו פוטנציאל גבוה לאין שיעור מרוב המתכנתים שלמדו באינטרנט.
.
פוטנציאל למה? ולמה, כי סטטיסטית בוגרי מדמח חכמים יותר?

פוטנציאל למה?
להיות מתכנת מצוין
ולמה, כי סטטיסטית בוגרי מדמח חכמים יותר?
חוכמה היא מושג שמאוד קשה לי להגדיר.
בתואר לומדים הרבה תאוריה, לומדים איך הדברים עובדים ונראים מתחת למכסה המנוע, גם במתמטיקה וגם בתכנות.

דוגמא שאני יכול לשלוף זה ששאלתי כמה חברים מהתואר למה כל מספר בחזקת 0 שווה 1, לא כולם ידעו מיד, אבל אחרי כמה שניות של מחשבה רובם הצליחו להגיע לתשובה, מי שאי אפשר להגיד על אנשים שמתעסקים בתכנות ולא למדו באקדמיה.
אף אחד לא לומד למה כל מספר בחזקה 0 זה 1, או למה "אסור" לחלק ב0 או למה לעשות פונקציית swap ב JAVA זה לא אינטואטיבי כמו בC.
אבל אחרי שלמדת תואר, יש סיכויים יותר גבוהים שתדע.

ולמה, כי סטטיסטית בוגרי מדמח חכמים יותר?
לא. כי אכלנו יותר חרא.
אתם יכולים לתת דוגמה לדברים שלמדתם במהלך התואר ואתם משתמשים בהם בעבודה?
למדתי להבין, להבין באמת.
העניין הוא, שהלמידה באוניברסיטה, זה לא כמו למידה אחרת שהיתה לך איי פעם בחיים. זה לא תיכון, זה לא קורס. לעיתים מאוד רחוקות אתה באמת מרגיש שאתה מבין חומר \ קורס כלשהו.
זה קשה, זה מעצבן, זה עמוס ,זה לא מובן יש המון לחץ והמון כשלונות. 3 שנים. זאת שבירת ראש מ9 בבוקר ועד 9 בערב. כל יום ואז גם בסופ"ש וגם בחגים.
אחרי כל הטרור הזה, הרבה דברים משתנים בך.
אז הסיבה היחידה שאולי אני טוב יותר מאיזה שהוא בוגר קורס בהאקר יו - זה לא בגלל שאני חכם יותר סטטיסטית. אלא בגלל שבכיתי יותר בלילות.

לא. כי אכלנו יותר חרא.
למדתי להבין, להבין באמת.
.
להבין מה? אני עדיין לא מצליח לרדת לסוף דעתכם. אני אנסה להיות ממוקד יותר: כתבת שאתה משתמש בחלק מהידע שרכשת באוניברסיטה. אילו קורסים אקדמיים צריך ללמוד כדי להיות מתכנת טוב יותר? סיבוכיות? אלגוריתמים? אוטומטים ושפות פורמליות?

נערך לאחרונה ב:
להבין באופן כללי. מתברר שזה לא טריוויאלי. הרבה פעמים, בפרט בתכנות, פשוט מוותרים על החלק של "להבין" ומתכנתים על אוטומט או מוותרים על דרך הלא מובנת והולכים על מה שמכירים.

אילו קורסים אקדמיים כדאי לי ללמוד איך להיות מתכנת טוב יותר? סיבוכיות? אלגוריתמים? אוטומטים ושפות פורמליות?
כן, תלמד הכל.
להיות מתכנת זאת קריירה, משהו שאולי לא מועיל לך בתפקיד הראשון שלך, יכול להועיל בתפקידים הבאים שלך.

וואו לפי דבריך יש יותר התאמה בין הלימודים לתעשייה ממה שחשבתי. האמת שהייתי יותר בכיוון של בוטקאמפ כי מאוד קרץ להתחיל לעבוד כבר אחרי חצי שנה אבל עכשיו אני אחשוב על זה עוד. בינתיים החלטתי לנצל את תקופה הבידוד כדי ללמוד פיתוח ב-web. התחלתי קצת בfreecodecamp אבל אני לא יודע עד כמה זה מעמיק ואם זה עדיף על קורס בudemy.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R איזה הנדסאי כדאי ללמוד התפתחות אישית 18
M האם כדאי ללמוד לוחמת סייבר? התפתחות אישית 10
L שוקלת האם כדאי ללמוד לימודי משפטים (בספיר) בשנה הקרובה? התפתחות אישית 65
ע ייעוץ השקעות - כדאי או לא כדאי ללמוד? מה דעתכם.. התפתחות אישית 14
A האם כדאי להשקיע ב-Russel2000? שוק ההון 15
גיא הראשון דוקטורט בכלכלה/מימון - האם כדאי? התפתחות אישית 3
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 4
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
U יועץ משכנתאות, כדאי? נדל"ן 2
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
A העברה בנקאית לחו"ל - כדאי דרך הבנק? צרכנות פיננסית 2
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מגרש מאושר לבניה - האם כדאי להיכנס להסכם שיתוף עם שאר בעלי הקרקעות במגרש? נדל"ן 2
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M אודה מאוד לעזרה- לא מצליחה להבין מה כדאי לפרוע ברכיבי המשכנתא שלי נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
sharon האם כדאי להעביר כספים במקרה שלי למרות מס רווחי ההון? שוק ההון 15
נ מכירת דירה בתהליך ארוך במיוחד, אתגרי ורווחי, כדאי? נדל"ן 16
A האם כדאי לגדר מדפלציה בימנו? שוק ההון 6
רבי עקיבא האם לוח שפיצר הופך פרעון מוקדם ללא כדאי בשלבים מאוחרים? נדל"ן 18
K אולי כדאי שנפסיק את השיח האנטישמי?? מיסים 1
ה האם כדאי להתחתן? אוף טופיק 92
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21