• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם כדאי להמשיך לתואר שני בכלכלה?

ישראלי ממוצע

משתמש רשום
דירוג
6
שלום,

אני סטודנט לתואר ראשון בכלכלה באו"פ (שנה הבאה אסיים תואר ראשון אם הכול יסתדר ולא אכשל וכ'ו), ורציתי לדעת האם כדאי להמשיך לתואר שני בכלכלה או לשכוח מזה ולהתחיל לעבוד במשרה מלאה? שמעתי שתואר שני מתאים למי שרוצה להתעסק במחקרים או להמשיך לדוקטורט, אבל אני לא מתעניין במחקרים, אני רוצה להתפתח בעבודה (בתפקיד שקשור לכלכלה כמובן) שזה יותר מתאים לי, מצד שני יש תואר שני ללא תזה אבל שמעתי שלא משתלם לעשות תואר שני ללא תזה מכיוון שלתואר שני יש מטרה שזה מחקר כך שאין ממש תועלת בתואר שני ללא תזה, שקלתי אם לעשות תואר שני רק בשביל להרחיב את הידע (או שאפשר לעשות את זה באמצעות עבודה?) ולהגדיל את המשכורת אבל אני לא רוצה להתעסק במחקר, אז מה לעשות?

תודה רבה ושבוע מצוין :)

אם כל מה שמעניין אותך זה להרחיב את הידע מבלי לעסוק במחקר תוך הבנה שזה לא ישפר דרסטית את יכולת ההשתכרות שלך, אז ברור שהתשובה היא לעשות תואר שני לא מחקרי.

אם מה שחשוב לך זה שהתואר השני יתן לך יתרון מסוים במו"מ על שכר אני הייתי ממליץ לך קודם כל למצוא את עצמך בשוק העבודה, לחכות שנה ולראות מה נדרש ומה עשוי לסייע בתחום אליו תיכנס ולהחליט בהתאם.

ככלל - "תפקיד שקשור לכלכלה" זה מושג מאוד רחב שבחלקו תואר שני עשוי מאוד לסייע ובחלקו האחר הוא חסר חשיבות לחלוטין.

שמעתי שתואר שני מתאים למי שרוצה להתעסק במחקרים או להמשיך לדוקטורט, אבל אני לא מתעניין במחקרים, אני רוצה להתפתח בעבודה

תואר שני זה תנאי למי שרוצה להמשיך לדוקטורט ולעסוק במחקר, אבל הוא יכול להתאים להרבה אנשים מהרבה סיבות. גם אם אתה לא מתעניין במחקר פר-סה, התנסות מחקרית במסגרת תואר שני בכלכלה כנראה תקנה לך ניסיון מעשי בסטטיסטיקה ועיבוד נתונים, בכתיבה, וכיוב' קישורים שכנראה יכולים רק לעזור לך בשוק העבודה. כמו כן, זה בפוטנציה 'תו איכות'.

האם זה אומר שכדאי לך להמשיך? לא בהכרח. אם אתה יודע מה אתה רוצה לעשות "בתפקיד שקשור לכלכלה", חפש אנשים שעושים דברים דומים ותבדוק מה הרקע האקדמי שלהם ומסלול הקריירה שהוביל אותם לאן שהגיעו. אתה יכול גם לפנות פרטני אל אנשים דרך פייסבוק\לינקדאין ולשאול.

מצד שני יש תואר שני ללא תזה אבל שמעתי שלא משתלם לעשות תואר שני ללא תזה מכיוון שלתואר שני יש מטרה שזה מחקר כך שאין ממש תועלת בתואר שני ללא תזה

מחקר זאת המטרה של האוניברסיטה, כאמור אנשים עושים תואר שני מהרבה סיבות. לדוגמה, לעובדי מגזר ציבורי זה מוסיף במשכורת. מהבחינה הזאת תואר ללא תיזה יכול להיות משתלם.

אם כל מה שמעניין אותך זה להרחיב את הידע מבלי לעסוק במחקר תוך הבנה שזה לא ישפר דרסטית את יכולת ההשתכרות שלך, אז ברור שהתשובה היא לעשות תואר שני לא מחקרי.

אם המטרה היחידה היא להרחיב ידע, כרטיס קורא בספרייה ו\או חיבור לאינטרנט יאפשרו גישה לאותו הידע שילמד בתואר. חבל על השכ"ל.

אם המטרה היחידה היא להרחיב ידע, כרטיס קורא בספרייה ו\או חיבור לאינטרנט יאפשרו גישה לאותו הידע שילמד בתואר. חבל על השכ"ל.

זה לגמרי אינדיבידואלי. יש תחומים (וכלכלה הוא ללא ספק אחד מהם) שמאוד קשה לקבל את הכלים לניתוח ולהעמיק בו ללא האקדמיה. מובן שאתה יכול לקרוא ספרים, לשמוע פודקסטים או לחפש ביוטיוב, אבל בסבירות גבוהה שגם תיפול על שרלנטים או אנשים שהמומחיות שלהם רחוקה מלהיות מספקת.

השאלה היא מה המטרה בהרחבת הידע - אם מדובר בידע כלכלי, היסטורי או גישות שונות אז קל להשלים את זה. אבל קשה מאוד להבין מודל כלכלי מתקדם ללא רקע אקדמי מספק בכלכלה או אפילו בתת התחום שבו הוא נכתב.

יתר על כן - יש אנשים שנהנים ללמוד את החומר מאנשים שגם חוקרים אותם.

זה לגמרי אינדיבידואלי. יש תחומים (וכלכלה הוא ללא ספק אחד מהם) שמאוד קשה לקבל את הכלים לניתוח ולהעמיק בו ללא האקדמיה. מובן שאתה יכול לקרוא ספרים, לשמוע פודקסטים או לחפש ביוטיוב, אבל בסבירות גבוהה שגם תיפול על שרלנטים או אנשים שהמומחיות שלהם רחוקה מלהיות מספקת.

כן, אבל במקרה זה @ישראלי ממוצע לומד כלכלה באו"פ. לא אמורה להיות לו בעיה לפתוח סילבוס של קורס וללמוד את החומר שמעניין אותו בצורה עצמאית.

קשה מאוד להבין מודל כלכלי מתקדם ללא רקע אקדמי מספק בכלכלה או אפילו בתת התחום שבו הוא נכתב.

אולי, אבל כאמור שואל השאלה לומד תואר בכלכלה.

יתר על כן - יש אנשים שנהנים ללמוד את החומר מאנשים שגם חוקרים אותם.
יש אנשים שנהנים ללמוד מאנשים שיודעים ללמד את החומר בצורה מעניינת. הקשר בין הוראה ומחקר מקרי בהחלט עד לא קיים.

כן, אבל במקרה זה @ישראלי ממוצע לומד כלכלה באו"פ. לא אמורה להיות לו בעיה לפתוח סילבוס של קורס וללמוד את החומר שמעניין אותו בצורה עצמאית.

אולי, אבל כאמור שואל השאלה לומד תואר בכלכלה.

יש אנשים שנהנים ללמוד מאנשים שיודעים ללמד את החומר בצורה מעניינת. הקשר בין הוראה ומחקר מקרי בהחלט עד לא קיים.

לגבי המקרה הנ"ל אני מסכים, אם אין כוונה למחקר אז כנראה שתואר שני הוא מיותר כי הוא לא יביא שיפור (לפחות לא משמעותי) בשכר שיצדיק את העלות והמאמץ.

אני רק אגיד ואומר שתואר ראשון בכלכלה הוא בסיס, אבל אכן יש פער בהבנה של הספרות והמחקר בין BA ל-MA, לדוגמא לבוגר BA אין בסיס ויכולת מספיק טובים להבין מחקר מודרני במקרו כלכלה או מודלים דינמיים, ואלו לא דברים שקל ללמוד לבד.

גם עם הסיפא אני מסכים, למרות שאני חושב שזה בהחלט תורם ללמוד ממרצה שמראה את המחקרים שלו בתחום, את הבסיס התאורטי, כיצד נהוג לנתח וכדומה.. ודאי שזו לא ערובה שהוא יהיה מרצה טוב אבל אם הוא אחד כזה אז התשייכות לתחום היא בונוס.

I have nothing of value to contribute to the thread.
I just find it amusing that someone who studies a field concerned with decision-making related to the utilization of limited resources is asking how to best utilize his limited resources regarding further studies in that field.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
adamshalev האם כדאי להמשיך לשלם דמי ביטוח לקרן פנסיה אחרי יציאה לפנסיה? צרכנות פיננסית 10
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 0
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
U יועץ משכנתאות, כדאי? נדל"ן 2
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
A העברה בנקאית לחו"ל - כדאי דרך הבנק? צרכנות פיננסית 2
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מגרש מאושר לבניה - האם כדאי להיכנס להסכם שיתוף עם שאר בעלי הקרקעות במגרש? נדל"ן 2
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M אודה מאוד לעזרה- לא מצליחה להבין מה כדאי לפרוע ברכיבי המשכנתא שלי נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
sharon האם כדאי להעביר כספים במקרה שלי למרות מס רווחי ההון? שוק ההון 15
נ מכירת דירה בתהליך ארוך במיוחד, אתגרי ורווחי, כדאי? נדל"ן 16
A האם כדאי לגדר מדפלציה בימנו? שוק ההון 6
רבי עקיבא האם לוח שפיצר הופך פרעון מוקדם ללא כדאי בשלבים מאוחרים? נדל"ן 18
K אולי כדאי שנפסיק את השיח האנטישמי?? מיסים 1
ה האם כדאי להתחתן? אוף טופיק 92
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
S משכנתא - כדאי להחזיר ? נדל"ן 3
א האם כדאי למשוך קרן השתלמות נזילה ולהעביר לפק"מ פוסטים מאיכות נמוכה 6
Fitch רפורמת ביטוחי הבריאות - האם כדאי להזדרז ולעשות ביטוח? צרכנות פיננסית 25
A אני שומע מהרבה שהשוק יעיל ולכן כדאי שוק ההון 20
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
מ באיזה בנק זר כדאי לפתוח חשבון? צרכנות פיננסית 2
ס האם כדאי למשוך כספים מקרן השתלמות נזילה ולהשקיע לבד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
A האם כדאי להשקיע במדד TA125? שוק ההון 7
I תוספת חדר על הגג - כדאי? נדל"ן 35
Y האם כדאי לסגור מסלול פריים? נדל"ן 6
לאץ' האם כדאי להעביר את החסכונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8

נושאים דומים

Back
למעלה