• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם זה נכון שמס ירושה לא חל אם אתה סוחר דרך IBI ?

גיא3435

משתמש סולידי
דירוג
21
שלום,
אני לקראת פתיחת חשבון מסחר ב-IBI ושאלתי אותם אם אני יכול לקנות דרכם קרנות איריות (כדי להימנע ממס ירושה).
נאמר לי על ידי הנציג שלהם ש:
1. לא ניתן לקנות דרכם קרנות איריות.
2. אני כלל לא חשוף למס ירושה אם אני סוחר דרך IBI, כי הבורקר הזר שלהם הוא viewtrade האמריקאי. דרכו נשלחות פקודות הקנייה, ולכן אני: "יכול להשקיע בארה''ב עם פחות מ 25 אלף דולר נזיל ולכן המס ירושה האמריקאי לא חל עליי (אלה אם אני אזרח אמריקאי)." (ציטוט מהתגובה שלהם)
נשמע לי מוזר. האם זה נכון ?
תודה

אהה, אתה חושב שהוא התכוון שאין מס ירושה בגלל שזה לא עובר את ה-60K ? נו, באמת, אז הוא נתן לי תשובה לא רצינית.
אבדוק עם הנציג שוב ואוודא מה קורה מעל 60K.
תודה!

יכול להשקיע בארה''ב עם פחות מ 25 אלף דולר נזיל
מילות המפתח.
ה-$25K זה הסכום המינימלי שדרוש בארה"ב על מנת להשקיע כסוחר יום. נשמע שהוא ניסה להסביר לך שכמו שאתה לא מחוייב בחוקי סחר-יום, לא תחוייב בחוקי מס ירושה. זה כמובן בולשיט. אין לדעת אם תחוייב במס ירושה כרגע, אין מספיק מידע, והמידע שקיים סותר.

אין לי מושג למה הם לא מאפשרים לקנות דרכם קרנות איריות.
מישהו מכיר בית השקעות ישראלי שכן ניתן דרכו לקנות קרנות איריות ?

אין לי מושג למה הם לא מאפשרים לקנות דרכם קרנות איריות.
מאוד מוזר לי שזה מה שאמרו לך. אני קניתי דרך IBI קרנות איריות בלי שום בעיה.
אומנם זה היה בIRA, אבל זה לא אמור לשנות.

באמת ? תוכל לשתף איזו קרן אירית קנית דרך IBI ?
ומהן העלויות קנייה/מכירה של אותה קרן + דמי ניהול שלה ?
תודה

תוכל לשתף איזו קרן אירית קנית דרך IBI ?
SPYI (הגרסה ביורו של IMID).
אבל אין בעיה לקנות גם קרנות אחרות. ממה שהבנתי הם עובדים עם כל (או כמעט כל) הבורסות באירופה.
ומהן העלויות קנייה/מכירה של אותה קרן
עמלות ק/מ לא תלויות בקרן אלא בהסכם שלך מול הברוקר.
במקרה שלי אני משלם 10$ עמלת קניה.

SPYI ?
מחיפוש בבלומברג יש SPYI ב-GR, TH ו-GZ.... לא מצאתי ב-IRL (אירלנד).
מה הדמי ניהול שלה ?
והאם הסיבה שקנית אותה היא באמת כדי להמנע ממס ירושה בארה"ב ?

כל מה שרצית לדעת על הקרן הזאת ולא העזת לשאול :)
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/imid-קרן-אירית-כלל-עולמית-של-spdr.5041/

והאם הסיבה שקנית אותה היא באמת כדי להמנע ממס ירושה בארה"ב ?
כמו שאמרתי, קניתי אותה ב IRA, ככה שמס ירושה אמריקאי לא רלוונטי.
הסיבה שקניתי אותה היא יעילות המס של הקרנות האיריות בחשבונות פטורים. יש על זה המון דיונים בפורום אם זה מעניין אותך.

אין לדעת אם תחוייב במס ירושה כרגע, אין מספיק מידע, והמידע שקיים סותר.
אתה יכול להפנות/להכווין למידע לפיו השקעה בניירות אמריקאיים דרך ברוקר
יש SPYI ב-GR, TH ו-GZ.... לא מצאתי ב-IRL (אירלנד)
הקרן נסחרת בבורסות שונות, בסימולים שונים ובמטבעות שונים, אבל הקרן מאוגדת באירלנד. כל התוצאות שראית הן של הקרן האירית.
יכול להיות שזה מקור חוסר ההבנה מול הנציג- כשאתה רוצה לקנות קרן אירית אתה לא צריך לקנות אותה באירלנד. אתה יכול לקנות אותה בלונדון (בדולרים) ובבורסות אירופיות אחרות (ביורו).

כמו שאמרתי, קניתי אותה ב IRA, ככה שמס ירושה אמריקאי לא רלוונטי.
למה לא רלוונטי ? אם אתה מחזיק נייר אמריקאי, אתה חשוף למס ירושה בכל מקרה, לא ? (מעל 60K דולר)

למה לא רלוונטי ? אם אתה מחזיק נייר אמריקאי, אתה חשוף למס ירושה בכל מקרה, לא ? (מעל 60K דולר)
לא, כי בIRA זה לא אתה שמחזיק את הנייר אלא הקרן.
אתה רק מנהל את האחזקות של הקרן (גמל/השתלמות) אבל הקרן היא ישות נפרדת שלא יכולה למות, ולכן לא חשופה למס ירושה.

הייתרון של קרנות איריות בIRA הוא בעיקר עניין המיסוי על דיבידנדים.

לא, כי בIRA זה לא אתה שמחזיק את הנייר אלא הקרן.
גם בבית השקעות, אתה לא זה שמחזיק את הנייר אלא בית ההשקעות. ביררתי את זה מול IBI - כאשר אני קונה מניה, IBI שולחת פקודת קנייה דרך הברוקר האמריקאי שלה, במקרה שלנו זה ברוקר בשם viewtrade והם אלא שמבצעים בפועל את הרכישה בבורסה האמריקאית. כך שהמנייה שקניתי רשומה על שם IBI ולא על שמי. ברישומים הפנימיים של IBI מבוצע שיוך אל החשבון שלי. אז אם כך, אני איני חשוף למס ירושה ??
הקרן היא ישות נפרדת שלא יכולה למות, ולכן לא חשופה למס ירושה.
גם בית ההשקעות (למשל IBI) לא יכול למות ולכן לא חשוף למס ירושה. לא כך ?
דבר נוסף - קבלתי תשובה סופית מ-IBI ואפשר לקנות קרנות איריות אבל רק על ידי שיחת טלפוןלחדר המסחר שלהם. כמו כן, העלות מטורפת - 30 יורו לקנייה/מכירה.

גם בבית השקעות, אתה לא זה שמחזיק את הנייר אלא בית ההשקעות. ביררתי את זה מול IBI - כאשר אני קונה מניה, IBI שולחת פקודת קנייה דרך הברוקר האמריקאי שלה, במקרה שלנו זה ברוקר בשם viewtrade והם אלא שמבצעים בפועל את הרכישה בבורסה האמריקאית. כך שהמנייה שקניתי רשומה על שם IBI ולא על שמי. ברישומים הפנימיים של IBI מבוצע שיוך אל החשבון שלי. אז אם כך, אני איני חשוף למס ירושה ??
אני לא מדבר על השאלה הטכנית של איך בדיוק הרישום מתבצע.
הנקודה היא שבסופו של דבר בחשבון רגיל אתה הוא הבעלים של החשבון ואתה הלקוח הסופי שמחזיק את המניה.
אם אתה מוכר את המניה אתה צריך לשלם עליה מס רווחי הון (במידה והיה רווח), אם היה תשלום דיבידנד אתה צריך לשלם מס דיבידנד (בין אם בארץ או בחו"ל או שילוב שלהם).
בחשבון IRA, אתה לא הבעלים של החשבון אלא קרן ההשתלמות/גמל היא הבעלים של החשבון, ואתה רק מיופה כוח כדי לבצע פעולות בחשבון הזה.
אין מס על קניה/מכירה ואין מס בארץ על דיבידנדים, פשוט כי הניירות לא נחשבים כנכסים שאתה מחזיק.

דבר נוסף - קבלתי תשובה סופית מ-IBI ואפשר לקנות קרנות איריות אבל רק על ידי שיחת טלפוןלחדר המסחר שלהם.
כן. זה מה שגם אני מכיר - לרוב הבורסות צריך להתקשר לחדר מסחר.
כמו כן, העלות מטורפת - 30 יורו לקנייה/מכירה.
אכן יקר, אבל לדעתי זה המחיר הרגיל שלהם.

בחשבון IRA, אתה לא הבעלים של החשבון אלא קרן ההשתלמות/גמל היא הבעלים של החשבון, ואתה רק מיופה כוח כדי לבצע פעולות בחשבון הזה.
אבל אתה גם הבעלים של הקרן.

אם אתה סגור על זה שאתה רוצה לקנות איריות - יש ברוקרים ישראליים שיתנו לך מחיר זול משמעותית (ובטח עבור איריות שנקובות בדולר).
ויש ברוקרים לא ישראלים שיהיו אפילו זולים יותר

אבל אתה גם הבעלים של הקרן.
לא בדיוק.
אתה זכאי לקבל את הכסף שבקרן, בתנאים מסויימים.
אתה לא יכול לקחת את המניות שבפנים ולעשות איתן מה שאתה רוצה (למעט להעביר אותן לחשבון IRA אחר).

זה כמו שאתה משקיע בקה"ש מנוהלת (או פאסיבית). בסופו של דבר הקרן מחזיקה מניות, אבל המניות לא שלך אלא רק הכסף המושקע (והתשואה).
ההבדל היחיד שבIRA אתה משחק ב2 כובעים - בנוסף לנ"ל אתה גם המנהל של הקרן.

תקרא פעם את ההסכם שחתמת עליו כשהצטרפת לIRA. בגדול החשבון בבית ההשקעות הוא על שם חברת הגמל ואתה רק מיופה כוח בחשבון הזה.

לפי הלוגיקה הזו לא היית צריך לחתום על טפסי W8/W9... מספיק שבית ההשקעות חותם (זה לא).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C עזיבת מקום עבודה - איך לעשות את זה נכון התפתחות אישית 19
סול ביטוח - אני עושה את זה נכון? צרכנות פיננסית 28
L זה נכון שאפשר לטהר מים מזוהמים שיהיו ראויים לשתיה ע"י כלור? אוף טופיק 11
T האם זה בהכרח נכון למכור את פוליסת החיסכון שלי בהפסד על מנת לעבור להשקעה בקרן סל? שוק ההון 7
yanosh34 מסחר במניות עם סחירות נמוכה - איך לעשות את זה נכון שוק ההון 6
A פיצול מנייה עתידי - מה זה אומר ואיך לנהוג? שוק ההון 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
Z זה כבר נהיה סטנדאפ, השאלה היא על מי צוחקים. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 14
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
י דירה סמוכה לפיר אשפה - כמה זה בעייתי? נדל"ן 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T כל יום הנסדק 1%+ למעלה? איך זה יגמר לדעתכם? שוק ההון 21
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
מ האם יש היגיון לא למשוך קצבה מהפנסיה מהשנייה בה זה אפשרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 65
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M כמה זה חמור להיכנס למינוס צרכנות פיננסית 10
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
N האם זה דבילי מצידי? שוק ההון 19
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
S רגולציה זה מורכב שוק ההון 5
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
C מה הסולידית הייתה אומרת על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
י מכרזי ר"מי, איך זה עובד?, והאם זה זמן טוב נדל"ן 8
H האם זה אפשרי להשכיר יחידת דיור ב3000+- ש"ח ממשכורת של 6200? צרכנות פיננסית 22
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
נ נכנסתי למינוס ב- IBKR. כמה זה יעלה לי? צרכנות פיננסית 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
נ להתאהב זה לפעמים זול ופחות מסוכן מלהשקיע אוף טופיק 35
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
הפרופסור זה נורמלי שיש לי תקשורת לא טובה עם המנחה שלי? התפתחות אישית 4
א חישוב מס ריאלי איך זה עובד ? שוק ההון 8
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
י האם זה פיתרון למס רווחי הון? מיסים 8
א זכיתי במחיר למשתכן, האם זה שווה? נדל"ן 7
L האם S&P 500 זה מפוזר מספיק? פוסטים מאיכות נמוכה 26
Tsachi01 לגור עם ההורים - זה לא שחור ולבן אוף טופיק 83
גימפל עושר מבחינתי זה... דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 58
D העולם דוהר בקצב מפחיד ל AGI, למה אף אחד לא מדבר על זה בישראל? אוף טופיק 64

נושאים דומים

Back
למעלה