• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם העברת Euro בWise תגרום לעמלות קבלה נמוכות יותר ?

NetanelOnline

משתמש סולידי
דירוג
8
שלום רב,

שלחתי 50Eur מבנק הפועלים לבעל עסק בזאגרב, קרואטיה - בתמורה לשירות.
שילמתי 9.5 ש"ח עמלה לבנק הפועלים, ובטעות עשיתי שמי שישלם את העמלות קבלה יהיה בעל העסק- המקבל, חשבתי שלא יהיו עמלות על קבלת הכסף ולכן זה לא הטריד אותי- אבל היה 12Eur עמלה על קבלת הכסף עבור המקבל ולכן הוא נותר עם 38Eur בלבד, כעת אני צריך להעביר לו עוד 12Eur ,

השאלה שלי היא האם במידה והייתי שולח את הכסף דרך Wise לא היה את העמלת קבלה הגבוהה הזאת לצד השני ? אולי אפילו אפסית ? אשמח להבין את העניין הזה,
אני יכול להעביר Eur מפועלים לWise תמורת 9.5 שח עמלה, ואז מWise לבעל העסק בזאגרב, קרואטיה,
תוהה אם זה ישתלם מבחינת העמלות מהצד של המקבל.

תודה למי שיוכל לעזור ויודע.

בברכה
נתנאל.

נערך לאחרונה ב:
אתה יכול להעביר דרך WISE תוך חיוב כרטיס האשראי במקום להעביר לשם כסף מהבנק (שאם תשלם 9.5 ש"ח "בלבד" לחשבון WISE יגיע פחות מהסכום שתעביר, כי העמלה של בנק הפועלים או מי מטעמו מגוגלגלת במקרה זה על המקבל).

אני מדבר על הRecipient Fees ,
לא על העמלה של פועלים (sender fee) או WISE (sender fee) , אלא אני מדבר על הבנק הסופי שמקבל את הכסף בזאגרב ולוקחים עמלה על קבלת הכסף, כולל הבנקים באמצע אם נעזרו בבנקים באמצע, עלה לי פעם שעברה 12EURO להעביר 50EURO מבנק הפועלים לבנק בזאגרב ,
אם הייתי נעזר בWISE, העמלות הRecipient Fees האלה של הבנק בזאגרב ואם היה גם צד שלישי - היו שונות ? או ששוב אשלם 12EURO או קצת פחות.

לא על העמלה של פועלים (sender fee) או WISE (sender fee) , אלא אני מדבר על הבנק הסופי שמקבל את הכסף בזאגרב ולוקחים עמלה על קבלת הכסף, כולל הבנקים באמצע אם נעזרו בבנקים באמצע, עלה לי פעם שעברה 12EURO להעביר 50EURO מבנק הפועלים לבנק בזאגרב ,
אם הייתי נעזר בWISE, העמלות הRecipient Fees האלה של הבנק בזאגרב ואם היה גם צד שלישי - היו שונות ? או ששוב אשלם 12EURO או קצת פחות.
לא יודע.
פעם העברתי יורו דרך WISE לבנק באיטליה, אך עשיתי זאת תוך חיוב כרטיס האשראי ולא בהעברה מבנק בארץ. עלות של יורו בודדים, לא זוכר כמה.

אין לי חשבון EURO בכ.א, אלא רק בבנק, בחברת האשראי יורידו לי עמלות חליפין,
יכול להיות שWISE יהיה פתרון טוב , התקווה שאשלם 9.5 שח עמלה על שליחת EURO מפועלים לWISE , ואז כמה סנטים על המשלוח מWISE לבעל העסק בזאגרב.

תודה על הצעת הפתרון החליפי- אבל גם אין לי מושג איך עושים את זה, איך העברת כסף דרך כרטיס האשראי שלך ? השתמשת בפלטפורמה של חברת האשראי ?

יכול להיות שWISE יהיה פתרון טוב , התקווה שאשלם 9.5 שח עמלה על שליחת EURO מפועלים לWISE , ואז כמה סנטים על המשלוח מWISE לבעל העסק בזאגרב.

תודה על הצעת הפתרון החליפי- אבל גם אין לי מושג איך עושים את זה, איך העברת כסף דרך כרטיס האשראי שלך ? השתמשת בפלטפורמה של חברת האשראי ?
ב-WISE יש אפשרות לחייב את כרטיס האשראי כשבוחרים להעביר כסף לצד שלישי. גם אם העמלה בכרטיס האשראי היא 3%, בשביל 12 יורו זה יצא פחות מהעמלה המינימלית של 9.5 שקל לבנק.

אני דוקא חושב שאתה מדבר על עמלת בנק מקשר.

אתה לא יכול לשלם במקום המקבל את העמלה שהוא משלם לבנק שלו על קבלת כספים. גובה העמלה וכו' תלוי בהסכם שלו מול הבנק שלו.
מה שכן, יכול להיות ששם, כמו בארץ, העמלה על קבלת כסף מחו"ל גבוהה יותר מהעמלה על העברה מקומית (בתוך אירופה).

בכל מקרה העברת SEPA מקומית מ WISE תפתור לך את 2 הבעיות הללו.

גם בבנק המרה משקל לאירו עולה כסף. לרוב אפילו יותר ממה שאפשר לקבל בכרטיס אשראי טוב

הבעיה רק , שאם אני שולח EURO מהבנק בישראל לWISE עדיין יעלה לי ה3rd parties fees רק בגלל שהעברתי מחוץ לSEPA מישראל לבנק באירופה בWISE,
זה לא באמת עוזר לי, להעביר מWISE לבנק בזאגרב זה החלק הקל כי זה נעזר בSEPA.

אז יש מה לעשות עם זה או שהגעתי למבוי סתום ? ופשוט אשלם 12EUR דרך בנק הפועלים ואשלם גם 14 EUR עמלה . הזיייה.

נערך לאחרונה ב:
אם יש עוד דרכים/אלטרנטיבות לשלם בWISE - אשמח להכיר , להבין את העסק הזה חוסך לא מעט כסף.
הכי זול כמובן זה לעשות את ההמרה של השקלים לאירו ואת ההעברה לwise דרך IB.
אבל לא הייתי פותח חשבון IB רק כדי לחסוך כמה שקלים בהעברות מזדמנות

יש לי חשבון IB, ויש לי כבר חשבון EURO בארץ, אתה אומר פשוט להעביר במסב לחשבון IB ואז להעביר מIB לWISE ? זאת הדרך היחידה להימנע מתשלומי 3rd parties for SWIFT WIRE ? יש לי העברה אחת בחודש בחינם , אחרת נראה לי 10 דולר עמלה בIB, זאת שיטה פחות אידיאלית אבל טוב להכיר אותה, יש דרך טובה יותר ?

נערך לאחרונה ב:
אם אני אשלח את ה12EUR שצריך מבנק הפועלים לבנק בזאגרב , ואבחר באופציה שאני אשלם את העמלות קבלת הכסף,
האם ה12EUR יצליחו להגיע בשלמותם לבעל העסק בזאגרב ויירד לי כסף מהחשבון בפועלים על עמלות ה3rd party והבנק המקבל ?
או ששוב הבנקים באמצע יורידו את הכסף מהעמלה העוברת ובסה"כ יגיע לבעל העסק שוב במקום 12EUR איזה 1EUR ?
מה אני אמור לעשות ?

עלות למקבל בSEPA באירופה זה 0 או משהו קרוב לכך.
WISE תומכים בSEPA.
או ששוב הבנקים באמצע יורידו את הכסף מהעמלה העוברת ובסה"כ יגיע לבעל העסק שוב במקום 12EUR איזה 1EUR ?
אפשר לבקש מהבנק שכל העמלות יהיו עליך ולא עליו.

יש לי חשבון IB, ויש לי כבר חשבון EURO בארץ
אם יש לך חשבון בIB, למה להחזיק אירו בארץ?
, אתה אומר פשוט להעביר במסב לחשבון IB ואז להעביר מIB לWISE ?
כן.
תעביר במס"ב לIB, תמיר בIB את השקלים שלך לאירו ומשם תעביר SEPA לWISE.
ככה גם ההמרה תיהיה זולה הרבה יותר וגם ההעברה תיהיה זולה יותר.
זאת הדרך היחידה להימנע מתשלומי 3rd parties for SWIFT WIRE ?
זאת הדרך היחידה להמנע מעלויות גבוהות של בנקים ישראלים.
ועל הדרך זה גם חוסך לך את התשלום לבנק מקשר.
יש לי העברה אחת בחודש בחינם , אחרת נראה לי 10 דולר עמלה בIB
יש משיכה אחת חינם מIB, אבל מעבר לזה העלות היא לא 10דולר קבוע אלא תלויה בסוג ההעברה.
משיכה בACH לבנק אמריקאי למשל עולה 1 דולר. אני מניח שהעברת SEPA תיהיה זולה באותה מידה.
יש דרך טובה יותר ?
כן - להעביר לWISE רק פעם אחת בחודש :)
אבל זה באמת כבר חיסכון של גרושים.

אם אני אשלח את ה12EUR שצריך מבנק הפועלים לבנק בזאגרב , ואבחר באופציה שאני אשלם את העמלות קבלת הכסף,
האם ה12EUR יצליחו להגיע בשלמותם לבעל העסק בזאגרב ויירד לי כסף מהחשבון בפועלים על עמלות ה3rd party והבנק המקבל ?
בערך.
אם אתה משלם את העמלות אז עמלות הבנק המקשר יהיו על חשבונך.
אם יש לצד המקבל עמלות בבנק שלו על קבלת כספים מחו"ל, הוא עדיין יצטרך לשלם את העמלות הללו.

אפשר לבקש מהבנק שכל העמלות יהיו עליך ולא עליו.
כל עמלות השליחה שלך ועמלות הבנק המקשר.
אבל אם יש עמלה בבנק היעד על קבלת כספים, עדיין המקבל ישלם את העמלה הזאת.
העברה מהארץ לשם תיהיה דרך SWIFT/WIRE. לפחות בארה"ב אני יודע שהרבה בנקים לוקחים עמלה לא קטנה על קבלת כסף בצורה כזאת (בניגוד לקבלת ACH, שהיא חינם).
לא מכיר מספיק את התנאים באירופה, אבל אני מניח שהמצב שם דומה.

נערך לאחרונה ב:
תודה על העזרה הרבה. ^_^

אם יש לך חשבון בIB, למה להחזיק אירו בארץ?
משלם על טעויות טרום הלימוד של הנושא.
ממה שאני מבין אם אני רוצה כעת שהאירו יהיו בIB במקום בפועלים אין פה קסם כמו בהעברת המס"ב בשקלים וצריך לעשות WIRE SWIFT באירו ולשלם את ה100 שח עמלה בפועלים ואת העמלת בנק מקשר מפועלים לבנק של IB בגרמניה עבור הפקדת האירו שה' יודע כמה זה יעלה. (יש לי שם 10K אירו)
כן.
תעביר במס"ב לIB, תמיד בIB את השקלים שלך לאירו ומשם תעביר SEPA לWISE.
ככה גם ההמרה תיהיה זולה הרבה יותר וגם ההעברה תיהיה זולה יותר.
אני מבין שIB כמו WISE בגלל הרשת הענפה של החשבונות בנק יכולים לשלוח בSEPA, מה גם שהאירו יימצא בבנק בגרמניה. תוהה אם הבחירה בSEPA תתבצע אוטומאטי או שעליי לבחור שם באפשרות הזאת בשליחת הWIRE.
יש משיכה אחת חינם מIB, אבל מעבר לזה העלות היא לא 10דולר קבוע אלא תלויה בסוג ההעברה.
משיכה בACH לבנק אמריקאי למשל עולה 1 דולר. אני מניח שהעברת SEPA תיהיה זולה באותה מידה.
ערוץ החיים הטובים. אם כי הבנתי מהנציג IB שACH אפשרי אך ורק לאזרחי ארה"ב.
בערך.
אם אתה משלם את העמלות אז עמלות הבנק המקשר יהיו על חשבונך.
אם יש לצד המקבל עמלות בבנק שלו על קבלת כספים מחו"ל, הוא עדיין יצטרך לשלם את העמלות הללו.
נשמע מספק , מקסימום אקנה לבעל העסק משהו מאלי אקספרס בכמה שקלים ^_^

*מזכיר שכל מי שרוצה להוציא כסף החוצה , כדאי שיתעד את היתרה של החשבון לפני המעבר, וההעברה ואז את הSTATEMENT בבנקים הזרים כל הזמן וגם לצרכי מס, קל יותר להוציא כספים מאשר להחזיר אותם ולהוכיח את מקורם למס הכנסה .

ממה שאני מבין אם אני רוצה כעת שהאירו יהיו בIB במקום בפועלים אין פה קסם כמו בהעברת המס"ב בשקלים וצריך לעשות WIRE SWIFT באירו ולשלם את ה100 שח עמלה בפועלים ואת העמלת בנק מקשר מפועלים לבנק של IB בגרמניה עבור הפקדת האירו שה' יודע כמה זה יעלה. (יש לי שם 10K אירו)
בגדול כן.
לא יודע מה העמלה של הפועלים, אבל בנק מקשר לרוב זה לא סכום מאוד גדול. באזור ה20-30$ (ללא תלות בסכום).
תוהה אם הבחירה בSEPA תתבצע אוטומאטי או שעליי לבחור שם באפשרות הזאת בשליחת הWIRE.
בזמן המשיכה אתה צריך לבחור בין SEPA לבין WIRE (ואולי יש עוד כמה אפשרויות נוספות).
ערוץ החיים הטובים. אם כי הבנתי מהנציג IB שACH אפשרי אך ורק לאזרחי ארה"ב.
אז הנציג הטעה אותך.
ואני אומר את זה בתור מישהו שהוא לא אזרח ארה"ב ושמושך כסף מIB לחשבון הבנק האמריקאי שלו באופן קבוע ב ACH.

*מזכיר שכל מי שרוצה להוציא כסף החוצה , כדאי שיתעד את היתרה של החשבון לפני המעבר, וההעברה ואז את הSTATEMENT בבנקים הזרים כל הזמן וגם לצרכי מס, קל יותר להוציא כספים מאשר להחזיר אותם ולהוכיח את מקורם למס הכנסה .
הצעה מעניינת. לא חשבתי על זה.
בינתיים לא נתקלתי בבעיות להעביר את הכסף חזרה, מצד שני גם לא העברתי סכומים מאוד גדולים.

בכל מקרה, אם אתה מדווח ומשלם מס על כל הרווחים שלך, אני לא חושב שתיהיה בעיה עם מס הכנסה.

1. בדקת Paypal\rewire\payoneer? יש כמה חברות בתחום של העברת כספים.

2. תוציא 15E ב change בארץ בשטרות ושלח לו מזומן בדואר רשןם (נכון הוא "ירוויח" 3E ).

3. תעשה Wise עצמאי: אם אתה מכיר מישהו שגר\מבקר שם ויש לו חשבון בארץ את הערך של 15E בשקלים לחשבון הזה בארץ והמכר שמבקר\גר שם יעביר לו 15E.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
N העברת דולרים מPayPal לחשבון בנק שקלי צרכנות פיננסית 6
N העברת כספים מחו״ל (דולרים) לארץ (שקלים) צרכנות פיננסית 8
S העברת דולרים ללא המרה מבנק הפועלים בישראל לחשבון דולרי בבנק WISE צרכנות פיננסית 3
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
L העברת דולרים מבנק ישראלי לIB שוק ההון 4
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
G העברת ני"ע זרים (ארה"ב) מחבר בורסה בארץ לחבר בורסה בחו"ל (אינטרקטיב ברוקרז) שוק ההון 2
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
E העברת פוזיציה מפסגות טרייד לאינטראקטיב - הוראות העברה? שוק ההון 2
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L העברת כספים מביטוח מנהלים לגמל - יתרה שאינה מובנת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
F העברת ניירות בין ברוקרים מחול לארץ ומאחד לאחד לארץ שוק ההון 9
T העברת שקלים ולא דולרים ל IB צרכנות פיננסית 6
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
C העברת מט"ח מברוקר בחו"ל לברוקר בארץ שוק ההון 12
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
B העברת דולרים ללא המרה מישראל לחשבון Mercury מבנק מזרחי מיסים 0
M העברת ניע׳׳ז מIB לברוקר ישראלי מיסים 2
קפיטליסט_מרושע העברת מניות ל IB - מס רווחי הון מיסים 5
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
E העברת תיק השקעות לחול שוק ההון 23
א העברת תשלום ארנונה ומים לשוכרים נדל"ן 8
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
מ העברת כספים לברוקר זר לבנק בחו״ל וספציפית לגבי IB שוק ההון 1
S העברת כספי פיצויים לקופת גמל והמשך הפקדות תגמולים לקרן פנסיה מקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O העברת כספים מ IBKR לבנק הבינלאומי צרכנות פיננסית 10
ס העברת צבירת פנסיה לקופת גמל IRA שוק ההון 31
הדבורה מיה "העברת" עוסק פטור לבת הזוג לצורך אופטימיזציה מיסים 5
4 העברת הפסד שבח לשנים הבאות פוסטים מאיכות נמוכה 2
W העברת מניות לאחותי - השלכות מיסוי מיסים 0
U העברת ניעז מברוקר בחו"ל לחשבון בבנק בישראל מיסים 1
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R העברת תיק השקעות מפידליטי לבנק בארץ שוק ההון 2
S העברת קופ"ג וקה"ש ל-IRA עבור אמא + תכנון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ת העברת סכום גדול מבנק אמריקאי לבנק בישראל השייכים לאותו אדם צרכנות פיננסית 27
M העברת דולרים מהארץ ל IB צרכנות פיננסית 8

נושאים דומים

Back
למעלה