• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האוצר מסתיר: הפנסיה לפורשי השנים הקרובות תקוצץ בעד 35%

"""
בגלל ההוראות החדשות, פנסיונרים שמעדיפים להימנע מסיכונים מיותרים בשוק ההון, ושהפנסיה החודשית שלהם תהיה יציבה יחסית גם במחיר שלא תגדל, ימצאו את עצמם במצב אבסורדי שבו הפנסיה שלהם תלך ותקטן. כדאי לקרוא את זה שוב: מעתה, פנסיונרים שישקיעו את כספם במסלול חסר סיכון, הפנסיה שלהם תלך ותקטן בוודאות.
"""
גדול!, הרי זה ברור כשמש (או שזה ברור רק למי שמכיר קצת את שוק ההון)

@Edward לא יודעת לגבי רוב הציבור, אצלי זה הסכם של מקום עבודה. חוץ מזה, רוב הציבור גם לא מעלה בדעתו למשוך את הכספים עם 35% מס ולהשקיע בעצמו, כך שהם לא ממש רלוונטיים לדיון :)

לגבי מסלולי פנסיה מנייתיים: אם 50% מושקעים במניות, ו30% באג"ח מיועדות, זה די הרבה אחוזים במסלולים עם תשואה גבוהה (עד כדי האפשרות שהממשלה לא תעמוד בהתחייבויותיה, אפשרות קיימת כמובן). לגבי ההשקעה רק בישראל - חשיפה לחו"ל בקרנות פנסיה שאני בדקתי (במסלול רגיל, לא מנייתי) היא כשליש מכלל הנכסים, ונכון - זה לא מספיק.

יש גם צד שני למטבע: ישראל היא מדינה עם גידול דמוגרפי גדול, מה שאומר שבניגוד לרוב העולם המערבי, כאן יש סיכוי שהצעירים בדור שאחרינו כן יצליחו לממן את האג"ח המיועדות שלנו על ידי תשלומי המסים שלהם. כמובן, גם יש סיכוי שלא. מסכימה לחלוטין שלא כדאי לסמוך על זה.

@Edwardלגבי ההשקעה רק בישראל - חשיפה לחו"ל בקרנות פנסיה שאני בדקתי (במסלול רגיל, לא מנייתי) היא כשליש מכלל הנכסים, ונכון - זה לא מספיק.
לדעתי (לא מומחה), ניתן להעביר את החיסכון לקופת גמל, ואז ניתן לנתב 100% מהכסף למסלול מניות חו"ל, למשל בבית השקעות אינפיניטי יש אפשרות כזו.

זה נכון, אבל אם המטרה היא לקבל קצבה בסוף ולא למשוך ולשלם מס גבוה, זו בעיה, כי אף אחד לא יודע מה יהיו התנאים
של בעלי קופות הגמל כשהם ירצו להכנס חזרה לקרן פנסיה (כי זו הדרך היחידה לקבל קצבה, קופת הגמל עצמה לא יכולה לעשות זאת).

*עריכה*: יש גם עלות של ביטוחים שלמי שצריך אותם, היא עשויה להיות גבוהה יותר אם ישלים אותם בעצמו במקום קרן הפנסיה.

ׁׁ(אפרופו הסכמי שכר במשק, אנחנו בעד לבטל את הפטור ממס לשכירים ועצמאים כל קרן ההשתלמות ? מוצר שנולד בחטא על יד ההסתדרות והאוצר בכדי לצ'פר עובדים בלי להגדיל את הבסיס לפנסיה ?, מתי שמענו על משהוא שניצל את קרן ההשתלמות להשתלמות ?)
אתה יורה לעצמך ברגל. בטח שמנצלים אותה: זה משתלם שיש לך קרן השתלמות :)))

פנסיונרים שישקיעו את כספם במסלול חסר סיכון, הפנסיה שלהם תלך ותקטן בוודאות.
לטווח של מעבר לשנים ספורות, המשפט הזה חסר משמעות ואפילו מטעה. אין שום ודאות בעניין.
בכל מקרה, כל הסיפור הזה הוא משחק ב"נדמה לי". אין שום הקטנה של הקצבה, אלא התאמה שלה לתנאי השוק. מי שכל כך קשה לו לראות פנסיה קטנה שיבקש סימולציה של הפנסיה שלו לפי ריבית אפס ויתייחס למספר שיצא כאל הפנסיה שלו מעתה ועד עולם ולכל תוספת עליו כהתאמה חיובית בגין ריבית חיובית.
ניתן להעביר את החיסכון לקופת גמל, ואז ניתן לנתב 100% מהכסף למסלול מניות חו"ל, למשל בבית השקעות אינפיניטי יש אפשרות כזו.
ניתן להשקיע בהרבה דרכים, אבל המהלך שהצעת לא נותן משהו תחליפי לפנסיה בשום מובן. ברוב המכריע של המקרים, הגמלה מקרן הפנסיה משמשת למחיה שוטפת של הפנסיונרים ולכן הם רוצים ודאות כלשהי הן מבחינת מספר התשלומים והן מבחינת גובהם. השקעה של מאה אחוז בקופ"ג במסלול של סיכון גבוה לא נותנת מענה בשנה הנושאים האלו.

@Edward

בנוגע לסיבסוד קולטיבי, כל "קבוצת רכישה" יש לה פלוסים ומינוסים, גם קופ"ג קיימות כאפשרות לחסכון פנסיוני ושם אין סיכונים אקטוארים או ביטוחיים.
ספציפית לגבי קרנות הפנסיה האוצר רוצה להעביר הסיבסוד מהעולם , חוסכים לא יסבסדו פורשים, ותיק ההשקעות של הפורשים לא יהיה "חסר סיכון" אלא יושקע בשוק ההון מתוך הנחה שהפורש הממוצע חי כ 15-20 שנה (הנחה בעלת וודאות גבוהה לפי חוק המספרים הגדולים)

אני לא חושב שהדוגמא הספרדית רלבנטית לגבינו, ואפשר להראות תמיד מדינה כושלת בפנסיה (קפריסין/ספרד/יוון) כמו שלהבדיל בתי השקעות תמיד יכולים להראות שהקרן שלהם היכתה את כולם בשנה ספציפית (כל שנה קרן אחרת ....) או נפילות דרמטיות בבורסה בארה"ב , האם זו סיבה להתרחק ממניות עולמיות ? האם זה ב 2000 ן 2008 הבורסות באמריקה קרסו זו סיבה לא השקיע במניות ?

לטעמי ביטוח פנסיוני הוא כלי טוב באוסף הכלים שעומד לרשות החוסך וכמו כל כלי צריך להבין מה אפשר לעשות איתו והאם זה מתאים למשתמש.

אתה יורה לעצמך ברגל. בטח שמנצלים אותה: זה משתלם שיש לך קרן השתלמות :)))

אני לא יורה ברגל , ואני לא פוליטיקאי (שקרן), זו האמת, אין הצדקה לקיום קר"הש, זה אחלה כלי, אני מנצל ואנצל אותו כמה שאוכל, אבל האמת שאין לו הצדקה
כלכלית או מוסרית

• אהבתי
Reactions: ogi
לטווח של מעבר לשנים ספורות, המשפט הזה חסר משמעות ואפילו מטעה. אין שום ודאות בעניין.
בכל מקרה, כל הסיפור הזה הוא משחק ב"נדמה לי". אין שום הקטנה של הקצבה, אלא התאמה שלה לתנאי השוק. מי שכל כך קשה לו לראות פנסיה קטנה שיבקש סימולציה של הפנסיה שלו לפי ריבית אפס ויתייחס למספר שיצא כאל הפנסיה שלו מעתה ועד עולם ולכל תוספת עליו כהתאמה חיובית בגין ריבית חיובית.

ניתן להשקיע בהרבה דרכים, אבל המהלך שהצעת לא נותן משהו תחליפי לפנסיה בשום מובן. ברוב המכריע של המקרים, הגמלה מקרן הפנסיה משמשת למחיה שוטפת של הפנסיונרים ולכן הם רוצים ודאות כלשהי הן מבחינת מספר התשלומים והן מבחינת גובהם. השקעה של מאה אחוז בקופ"ג במסלול של סיכון גבוה לא נותנת מענה בשנה הנושאים האלו.

זה עדייו שיפור לעומת ההצעה למשוך את כספי הפנסיה ולממש 35% מס :)

אבל האמת שאין לו הצדקה
כלכלית או מוסרית
זה שהמטרות שבגללן הוקמה האפשרות הזו ( השתלמות ) כבר לא רלונטיות כיום,
זה כלי שנותנת המדינה תמריץ לאזרחים לחסוך,
וברגע שיש חסם על הסכום העליון שאפשר להפקיד ניתן לומר שזה לא נותן ייתרון גדול מאוד לשכבוד הגבוהות

זה יותר נכון להגיד שהמדינה מחלצת את עצמה על ידי שחיקת החוב וגזל של מה שקל לגזול, שזה פנסיות ופקדונות בעיקר על ידי ניתוב הכסף לאג"ח מדינה והורדת ריביות, ומי שנהנה מזה אלו האנשים שמחזיקים נכסים ריאליים, כמו נדל"ן ומניות.
המדינה תעשה קצת יותר מזה. מכיוון שהיא לא רוצה שכל אזרחיה יחיו ברחוב.

The next February, however, the peso was sharply devalued and continued to plummet for the rest of 1981 and into 1982. Mortgage and business borrowers saw their monthly installments increase over tenfold in just a year and many (including homeowners just months away from paying off their loans), unable to keep up, either lost their entire equity (see, negative amortization) or everything outright.[3]

Cavallo immediately rescinded the hated Circular 1050 and as a result, saved millions of homeowners and small-business owners from financial ruin (as well as millions more, indirectly). What followed, however, remained the subject of great controversy.[4]

https://en.wikipedia.org/wiki/Domingo_Cavallo

זה שהמטרות שבגללן הוקמה האפשרות הזו ( השתלמות ) כבר לא רלונטיות כיום,
זה כלי שנותנת המדינה תמריץ לאזרחים לחסוך,
וברגע שיש חסם על הסכום העליון שאפשר להפקיד ניתן לומר שזה לא נותן ייתרון גדול מאוד לשכבוד הגבוהות

תמריץ לחסוך ל 6 שנים ולשרוף מיד אח"כ, רוב הכלכלנים מסכימים שזה מיותר, ההסתדרות שומרת את זה כהשג שלה שאי אפשר לבטל,
אני עובד בהיטק, היו פעם הנחות בליסינג, יש אין ספור הסברים איך מגיע לנו ליסינג זול מי תרוצי "מגיע לי" ועד "למה שיקחו לי ראשון ?"
תכלס, אין הצדקה, אני חי עם רכב פרטי מאז 2010 (אז החזרתי עם קנס החזרה), וזה לא נורא, it was good while it lasted
כשהילדים יעשו רשיון אני אחזור לליסינג :) יותר זול :)

• אהבתי
Reactions: ogi
מדובר ברזולוציה של כמה שנים - הרי הכתבה על המצב היום ועל המצב בתחילת שנות ה80 בארה"ב שריבית על אגח אמריקאי הייתה דוסיפרתית

אני לא יורה ברגל , ואני לא פוליטיקאי (שקרן), זו האמת, אין הצדקה לקיום קר"הש, זה אחלה כלי, אני מנצל ואנצל אותו כמה שאוכל, אבל האמת שאין לו הצדקה
כלכלית או מוסרית
איזה הדצקה מוסרית יש למס על הירושה או למס רווחי הון (זה מיסוי כפול)? מה לגבי מע"מ (גם פה יש מיסוי כפול)?
מציע לא לערבב מוסר עם מיסוי. זה לא מתעכל טוב ביחד.

@איליה אז מהיכן הודאות שהפנסיה תקוצץ ולא תעלה דווקא (נגיד בטווח של עשר שנים)?

@איליה אז מהיכן הודאות שהפנסיה תקוצץ ולא תעלה דווקא (נגיד בטווח של עשר שנים)?
הכתבה המקורית דנה במצב היום (ריבית נמוכה). עבור מצב של היום אפיקים לא תנודיים לא יתנו את תשואת מטרה (4% או משהו דומה). אני לא מבין למה אתה נתפס למשהו שנכתב עבור מצב של היום.

אני לא מבין למה אתה נתפס למשהו שנכתב עבור מצב של היום.
להיפך. אני לא מבין למה הכתבה נתפסת לשיעור הריבית כיום ומסיקה ממנו שבעתיד - כל עתיד - תהיה הפחתה של הקצבה. אין שום בעיה לצייר תרחיש, למשל שהריבית תעלה בתוך 5 שנים ל-5% ותשאר כך במשך עשרים שנה, בו הקצבה דווקא תעלה בעקבות העדכונים השוטפים.

להיפך. אני לא מבין למה הכתבה נתפסת לשיעור הריבית כיום ומסיקה ממנו שבעתיד - כל עתיד - תהיה הפחתה של הקצבה. אין שום בעיה לצייר תרחיש, למשל שהריבית תעלה בתוך 5 שנים ל-5% ותשאר כך במשך עשרים שנה, בו הקצבה דווקא תעלה בעקבות העדכונים השוטפים.
התשובה היא: שאול אמסטרדמסקי, הוא מבין לא רע אך המסקנות שלו תמיד פופוליסטיות.

@איליה וחבל שכך. כי כמו הסולידית, גם לדעתי מדובר בבחור רהוט שמבין.
העתיד הפנסיוני נראה כל כך שחור לרוב המכריע של האנשים, שלא צריך להוסיף תחזיות פופוליסטיות שלא נסמכות על עובדות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M כמה שאלות על תוכנית העלת מסים של האוצר למימון מלחמה מיסים 4
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
ה בכוונת משרד האוצר: ביטול העלאת תקרת ההון הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 58
ח השכרת דירה למנהל הדיור הממשלתי (משרד האוצר) נדל"ן 9
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א פקידי האוצר רוצים לקצץ בהטבות המס לקרנות ההשתלמות אוף טופיק 3
י.ג פנסיית ברירת מחדל של משרד האוצר: השיחה שתחסוך לי 85,000 ש"ח צרכנות פיננסית 35
שלי משרד האוצר מתכנן פטור ממס רווחי הון עד 60000 שח בשנה שוק ההון 54
adamshalev הר הביטוח - אתר חדש של משרד האוצר צרכנות פיננסית 15
לא חשוב שמות העברת נתוני הביטוחים שלכם לאתר ייעודי של אגף שוק ההון במשרד האוצר. אוף טופיק 4
ליאת - איפה שיש רצון... מה אתם אומרים על ברירת המחדל של משרד האוצר לפנסיה? צרכנות פיננסית 4
C תקנות חדשות של האוצר על IRA שוק ההון 319
דוג האוצר מפרסם נתונים שקריים? אוף טופיק 1
שרון האוצר משיק קופת גמל חדשה: האם כדאי לחסוך בה? שוק ההון 1
adamshalev מהפכה בפנסיה: האוצר יגדיל את רשת הביטחון למבוגרים צרכנות פיננסית 27
Brightside "האוצר מקדם חלופות למהלך שיקצץ 40% מקצבאות הפנסיה" אוף טופיק 43
Y אז היום משרד האוצר הפתיע אותי אוף טופיק 9
A הצעת החוק של משרד האוצר- שינוי המיסוי בנדלן צרכנות פיננסית 12
ח האוצר מתכנן מיסוי קשיח על דיור, כדי לצנן את הביקוש מיסים 65
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ג שיקולים בחשיפה למטח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
F האם קרנות הפנסיה כרגע בירידה בשל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B כמה לשים בקרן הפנסיה כמובטל בכל חודש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S האם יש מוטיבציה להשקיע את כספי הפנסיה מרגע שנקבעה הקצבה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
B גוף מנהל לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Michel רצץ זכויות ביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה צימצום משכנתא באמצעות קרן הפנסיה נדל"ן 6
צ העברת קרן הפנסיה מסנופי לקרן משולבת סנופי+נאסד"ק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T מחשבות על הפנסיה ואיזה סיכון כדי לקחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
מ זיכוי מס על מטריה לקרן הפנסיה לשכיר מיסים 6
M 2 הצעות שקיבלתי לקרן הפנסיה, אשמח לדעתכם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I משיכה מקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P איזה מחברות הפנסיה עם אאוטסורסינג לממשק מעסיקים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
AbuNafha השלמת הכנסה מביטוח לאומי לאחר פרישה לפנסיה, והורשת קרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
G מעבר בין מסלולי הביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
נ ניכוי מס מכספי פיצויים בקרן הפנסיה מיסים 17
B הלאמות של קרנות הפנסיה - במדינות אחרות אוף טופיק 17
S הפקדות רטרואקטיביות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ו האם חברת הפנסיה עשתה לי תרגיל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N כמה להפריש לקרן הפנסיה בתור עצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N זיכוי וניכוי בקרן הפנסיה לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C שאלות על הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O מרכיב הפיצויים בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י הסיכון שבהשקעת כל הפנסיה וההשתלמות באותו מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
C האם הלך על הפנסיה שלי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16

נושאים דומים