• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פנסיית ברירת מחדל של משרד האוצר: השיחה שתחסוך לי 85,000 ש"ח

מה אתה היית עושה?

• יותר מדי מורכב בשבילי בשביל כל כך מעט חסכון

הצבעות: 0 0.0%
  • מה זה פנסיה?!

הצבעות: 0 0.0%

• סך הכל מצביעים
    29

י.ג

משתמש רגיל
דירוג
481
כתבה מדה-מרקר:
טיפ: תתקשרו - הסוד שעשוי לחסוך כסף למאות אלפי ישראלים

במכרז הקודם של משרד האוצר די ויתרתי. אמרתי לעצמי שאני באלטשולר ובתשואות שהם עושים בשנים האחרונות באמת שאין טעם ללכת למקום אחר בתמורה לדמי ניהול נמוווווכים. אז הפנסיה שלי כבר באלטשולר אבל דמי הניהול היו למעלה מפי 2. אבל לאחרונה חל שינוי כשמשרד האוצר בחר באלטשולר (ובעוד חברות) להיות פנסיית ברירת המחדל.
הפעם התקשרתי. פחות מ-4 דקות שיחה. ביררתי במה כרוך המעבר לפנסיה המדוברת. מסתבר שצריך רק לבקש. אפילו אין צורך למלא אף טופס.
חישבתי מאוחר יותר ואכן, בהנחות יסוד בסיסיות (צבירה של כ-250,000 ש"ח, הפקדה שנתית של16,000 ש"ח ואני נושק ל40) חסכתי בשיחת הטלפון הזאת כ-500 ש"ח בדמי ניהול בשנה ובמצטבר עד לגיל הפרישה כ-85,000 ש"ח. (בחישוב ריבית דריבית ותשואה סולידית 4.26%) מדהים! מעולם לא היתה לי שיחת טלפון כל כך אפקטיבית.

ולאלה שהפנסיה שלהם לא בקרנות ברירת המחדל - שימו לב שהליך החיתום קצר יותר. להבנתי (הדלה) אינו דורש חיתום רפואי כלל, כך שמדובר בטופס אינטרנטי די פשוט ו... זהו.

** עריכה: מכיר את ההסתייגות של חלקנו לניהול אקטיבי של כספי הפרישה אבל מדובר בפנסיה, שהיא ככל הידוע לי, חובה בארץ כך שזה בלתי נמנע לחסוך אליה. השאלה היא איך.

נערך לאחרונה ב:
חסרה אפשרות בסקר: דמי הניהול שלי כבר נמוכים. חוץ מזה, לא הבנתי איך מחסכון של 500 ש"ח בשנה הגיעו ל85,000 במצטבר, אפילו עם רבית דריבית זה לא נשמע לי סביר.

אתה יכול לעשות עוד שיחת טלפון ולעבור למסלול המנייתי, אם אתה עדיין לא שם. זו כבר שיחה ששווה כמה מאות אלפי ₪.

*לא מייעץ ולא ממליץ

חסרה אפשרות בסקר: דמי הניהול שלי כבר נמוכים. חוץ מזה, לא הבנתי איך מחסכון של 500 ש"ח בשנה הגיעו ל85,000 במצטבר, אפילו עם רבית דריבית זה לא נשמע לי סביר.
בדקתי בעצמי. חישבתי בצד אחד איך הולכת הצבירה להראות עד הפרישה עם דמי הניהול הנוכחיים ובצד שני איך הם עם דמי הניהול הפחותים. כאמור, הנחת תשואה 4.26% בשנה, הגיל שלי והצבירה שלי.

נו נו.
אין עוד אפשרויות רלוונטיות בסקר...
הוספתי עוד כמה אפשרויות שעלו לסקר. עוד משהו ששכחתי?

או שתשמש באחד ה"טריקים" הידועים כדי לעקוף את חומת התשלום של הארץ/דה-מרקר. (למשל לשנות את הUA לזה של google bot).

חוץ מזה שהיו כבר מספיק דיונים בפורום שדיברו על המכרז החדש, עם הפניה לעיתונים נטולי חומת-תשלום.
למשל:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/קרנות-פנסיה-ברירת-מחדל-חדשות.9383/

יש תקופה אכשרה?
סליחה. שכחתי שיכול להיות שהאתר לא נגיש לכולם.
הנה המקבילה מכלכליסט:
https://www.calcalist.co.il/money/articles/0,7340,L-3747556,00.html

לגבי האכשרה - שאלה מעולה. מצאתי מעט מידע ולא בול חיובי - 5 שנים תקופת אכשרה.
https://www.as-invest.co.il/interstedin/pension/שאלות-ותשובות-בנושא-קרנות-פנסיה/
אתה מוזמן לחקור עוד ולעדכן כאן האם כצעקתה.

יש תקופה אכשרה?
אם אתה מנייד מקרן פנסיה אחרת, ובפנסיה הקודמת היית "עמית פעיל" (כלומר הפקדת לשם באופן שותף או שאתה בהסדר ריסק), אתה שומר את הזכויות שלך
עמית פעיל שעבר מקופה מעבירה לקרן חדשה, יובאו לגביו במניין חודשי הביטוח לסיכוני נכות ולסיכוני מוות, כל חודשי הביטוח הרצופים האחרונים שצבר בקופה המעבירה לאותם סיכונים. (חוזר הניוד, חוזר גופים מוסדיים 2008-9-11, סעיף 4ב')
אם אתה לא מנייד מפניסה אחרת (או מניית מפנסיה לא פעילה) אז אתה מתחיל את תקופת האכשרה מחדש.

לפחות זה מה שהבנתי מהבלוג של נדב:
https://pensuni.com/?p=654

ולאלה שהפנסיה שלהם לא בקרנות ברירת המחדל - שימו לב שהליך החיתום קצר יותר. להבנתי (הדלה) אינו דורש חיתום רפואי כלל, כך שמדובר בטופס אינטרנטי די פשוט ו... זהו.

לא ברור מהאתר שלהם האם ניתן לבקש מסלול מחקה מדד או דברים בעניין,
האם דמי הניהול המינימליים אכן שווים על אף שאין אפשרות לבקש מסלול מסויים?

היו כאן דיבורים כל זה שמניידים למסלול ברירת המחדל ואחרי חוד ששתיים מבקשים לעבור למסלול אחר.
אבל לי אישית אין נסיון.

אני ניידתי לקרן פנסיה ברירת מחדל למסלול הדיפולטיבי.
אחרי שהכול עבר בקשתי לעבור למסלול המנייתי

חסר תשובה בסקר:
"איך שיצאה קרן ברירת המחדל הקודמת עברתי אליה כמעט במיידית ועזבתי דמי ניהול מעולים רק כדי לתקוע לכל החזירים הגדולים של מקודם אצבע משולשת בעין" (זה ושלמיטב דש יש מסלול פאסיבי מנייתי).
זה הולך מעולה עם מעבר לגולן טלקום, מעבר לנטפליקס או כל שיטת שידור אחרת, מחלבות קטנות שהן לא תנובה, גבינה צהובה מפולין בחצי מחיר מאלו של הגדולות היקרניות הישראליות, וויטמינים אך ורק ב- iHERB וכו' וכו'.... ועוד ועוד כל מיני אבל אני לא אלאה אתכם ואסטה מהנושא.

חסר תשובה בסקר:
"איך שיצאה קרן ברירת המחדל הקודמת עברתי אליה כמעט במיידית ועזבתי דמי ניהול מעולים רק כדי לתקוע לכל החזירים הגדולים של מקודם אצבע משולשת בעין" (זה ושלמיטב דש יש מסלול פאסיבי מנייתי).
זה הולך מעולה עם מעבר לגולן טלקום, מעבר לנטפליקס או כל שיטת שידור אחרת, מחלבות קטנות שהן לא תנובה, גבינה צהובה מפולין בחצי מחיר מאלו של הגדולות היקרניות הישראליות, וויטמינים אך ורק ב- iHERB וכו' וכו'.... ועוד ועוד כל מיני אבל אני לא אלאה אתכם ואסטה מהנושא.
קודם כל ישנה אופציה קרובה - 'דמי הניהול שלי כבר נמוכים. טוב לי איפה שאני'. שנית, הסקר כנראה כבר נערך יותר מדי פעמים או שותיק מדי ולכן אין לי אפשרות לערוך אותו יותר.
דבר שני, כמייסד הפוסט הספציפי הזה אין לי התנגדות למעבר חד צדדי וחד כיווני להצעות חסכון בשיחת טלפון אחת/קליק עכבר האחרות שלך. מבחינתי, מוזמן לפתח את הנושא. אבל רק שאלה - האם גם אצלך זה תמיד מלווה בתחושת עצבנות ו'הראתי לכם מאיפה משתין הדג' ממש כמו שהיום הצבעת הצבעת מחאה למתמודד החלש כי הוא 'דם טרי במערכת'?

לא ברור מהאתר שלהם האם ניתן לבקש מסלול מחקה מדד או דברים בעניין,
אם אתה שואל ספציפית לגבי אלטשולר שחם - אין להם מסלולים פאסיביים בכלל אלא מסלולים מותני גיל ומסלול מנייתי.
https://www.as-invest.co.il/interstedin/pension/קרנות-הפנסיה-שלנו/

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S תעלול עם פנסיית ברירת מחדל שוק ההון 6
R פנסיית ברירת המחדל כבר קיימת צרכנות פיננסית 12
R "פנסיית גישור" מלאכותית שוק ההון 11
N קרן פנסיה, קופת גמל או תיק השקעות לאשה בת 60 שמקבלת פנסיית נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T פנסיית בלוקצ׳יין פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ח פנסיית מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
guesto הלוואה כנגד פנסיית אג"ח שוק ההון 3
T פנסיית ברירה מחדל - למה לא? צרכנות פיננסית 1
A פנסיית ברירה המחדל מיטב ד"ש - שאלה על ההצטרפות צרכנות פיננסית 1
deussex לפני מהלך להעברת ביטוח מנהלים ופנסיה ממגדל לקופת ברירת מחדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M חשוב מאוד - לבעלי חשבון ואן זירו- מסלול ברירת המחדל הוא בתשלום צרכנות פיננסית 1
P יש מחירי ברירת מחדל בקרן פנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Yoss מכרז חדש לקרנות פנסיה ברירת מחדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
I קרן פנסיה כלל מול אלטשולר ברירת מחדל - תחרות בעמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
flower חקר ההשקעות של מסלול פנסיה s&p ברירת מחדל של הלמן אלדובי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
י דמי ניהול בהלמן ברירת מחדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
ד למה ברירת המחדל הסולידית היא לא השקעה דרך הבנק? צרכנות פיננסית 20
Y האם כדאי להשקיע בקרן ברירת מחדל ? האם באמת זולה ? צרכנות פיננסית 5
Homer הפרש במחשבוני לפנסיה וקיצבה נמוכה יותר בקרן ברירת מחדל שוק ההון 4
ש ניוד פנסיה מקרן גדולה לקרן ברירת מחדל צרכנות פיננסית 3
M דמי ניהול בקרן ברירת מחדל לאחר הפרישה צרכנות פיננסית 3
A האם קרנות פנסיה ברירת מחדל צפויות להיות עם גרעון אקטאורי שלילי משמעותי? צרכנות פיננסית 108
S פנסיה ברירת מחדל צרכנות פיננסית 3
G נתוני איזון אקטוארי (בפרט בקרנות ברירת מחדל) צרכנות פיננסית 3
מ פנסיה ברירת מחדל - דמי ניהול צרכנות פיננסית 6
S בקשר לקרנות פנסיה ברירת מחדל צרכנות פיננסית 3
Y קרנות פנסיה ברירת מחדל ( שאלת הכדאיות) צרכנות פיננסית 98
D קרן השתלמות הדומה לקרן פנסיה ברירת מחדל צרכנות פיננסית 5
א עודף של מבוטחים חולים בקרנות ברירת מחדל צרכנות פיננסית 36
M חיסכון פנסיוני - קרנות ברירת המחדל צרכנות פיננסית 29
Modric19 פנסיה ברירת מחדל צרכנות פיננסית 15
M תשואות של קרנות פנסיה ברירת מחדל 2018 צרכנות פיננסית 26
E קרן פנסיה ברירת מחדל - מסלול פסיבי צרכנות פיננסית 26
דור דורים קרנות פנסיה ברירת מחדל חדשות צרכנות פיננסית 44
שלי מעבר לקרן פנסיה ברירת מחדל-קבלתי מכתב דחיה צרכנות פיננסית 2
א מעבר ביטוח מנהלים לקרן פנסיה ברירת מהדל צרכנות פיננסית 5
P קרנות פנסיה ברירת מחדל רלוונטיות לקרן לא פעילה? צרכנות פיננסית 16
ביולוג ירושלמי מסקנות ולקחים ממעבר טרי לקרן פנסיה ברירת המחדל של מיטב דש. צרכנות פיננסית 9
josie קופת גמל ira לעומת קרן פנסיה ברירת מחדל. שוק ההון 0
ליאת - איפה שיש רצון... מה אתם אומרים על ברירת המחדל של משרד האוצר לפנסיה? צרכנות פיננסית 4
מ פנסיה ברירת מחדל - מיטב דש הצטרפות צרכנות פיננסית 45
שלי מעבר למיטב דש-קרן פנסיה ברירת מחדל שוק ההון 5
Sinister קרנות פנסיה ברירת מחדל צרכנות פיננסית 0
liranviper קרן פנסיה ברירת מחדל - לנטוש את מיטב דש והלמן אלדובי? צרכנות פיננסית 143
Will Smith קפיטליזם - שחיתות - על מחדלי בואינג ועל מחדל הMRI אוף טופיק 71
Ayelet Mitsch קרן פנסיה מחדל לעצמאים צרכנות פיננסית 12
ל קרן בררת מחדל צרכנות פיננסית 4
לא חשוב שמות זקוק להסבר ורקע בנושא מסלולי ברירות מחדל לפנסיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 124

נושאים דומים

Back
למעלה