• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בקשה להעלאת שכר איך נכון לעשות? מה להגיד?

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך
ולהיות מתוגמל הרבה יותר טוב.

מדובר על הבדל של מאות אלפי שקלים בשנה
אבל המעסיק עצמו יזם שיחת העלאת שכר. ככל הנראה אנחנו מדברים במקרה הגרוע על צמצום הפער ל15% ובמקרה הטוב לצמצום גמור.
מלבד זאת, מעביד שיוזם דבר כזה (באופן פרטני או כשיחה שנתית לכולם? @Shaz ) מראה על ערנות לנושא ושכל ישר.

האם יכול להיות ששווה לעבור? כן. אבל הייתי שוקל את זה עוד חודש חודשיים בין השאר לפי גובה ההעלאה ולא רץ ומתחיל עכשיו לחפש מקום חלופי.

אבל המעסיק עצמו יזם שיחת העלאת שכר. ככל הנראה אנחנו מדברים במקרה הגרוע על צמצום הפער ל15% ובמקרה הטוב לצמצום גמור.
לאו דווקא, כמובן שזה אנקדוטלי ואולי לא מצביע על מצב שהוא נפוץ, אבל אני יכול לומר מנסיון שבמשרה הראשונה שלי עבדתי בחברה די קטנה, וקיבלתי שכר די נמוך ביחס למה שהיה נהוג באותה תקופה, ובטווח של שנה השכר עלה בסה"כ ביותר מ-50% אחרי שתי העלאות שניתנו ביוזמת המעסיק, עד שהוא היה מעט מעל המקסימום עבור אותו נסיון לפי טבלאות השכר באותה שנה, ואני לא חושב שהייתי חריג שם מבחינת התדירות וגובה ההעלאות, אחרי מספר שיחות עם חלק מהקולגות.

לאו דווקא
נכון. אבל אם המעסיק יזם שיחה מיוחדת (כך לפחות הבנתי) ועוד שואל את העובד מה הדרישות שלו בזמן שהוא מודע לפער, אני חושב שזו הנחה סבירה שהוא לא הולך לעלות את השכר ב5%

האם יכול להיות ששווה לעבור? כן. אבל הייתי שוקל את זה עוד חודש חודשיים בין השאר לפי גובה ההעלאה ולא רץ ומתחיל עכשיו לחפש מקום חלופי.
לוקח חודש חודשיים להתכונן לראיונות. עדיף להתחיל עכשיו כי כפי שאמרת זה לא סביר שיקבלה העלאה משמעותית.

נכון. אבל אם המעסיק יזם שיחה מיוחדת (כך לפחות הבנתי) ועוד שואל את העובד מה הדרישות שלו בזמן שהוא מודע לפער, אני חושב שזו הנחה סבירה שהוא לא הולך לעלות את השכר ב5%
אם כך, בהתאם להנחה כזו, נראה לי שקשה מאוד להצדיק השארות באותו מקום עבודה. אלא אם מדובר בשכר שמגיע ממלגת מחקר בתחום פורץ דרך, שזה כמובן לא המצב כאן, אני חוזר על הטענה שלדעתי ניתן למצוא עבודה עם ערך מקצועי גבוה כמו במשרה הנוכחית, ואולי גבוה יותר, ובשכר גבוה משמעותית.

5% לשכר הבסיס יכולה להיחשב אולי העלאה לא רעה בדרגות שכר גבוהות, אבל בעבודות הראשונות ההעלאות הן לרוב גבוהות יותר.

כפי שאמרת זה לא סביר שיקבלה העלאה

5% לשכר הבסיס יכולה להיחשב אולי העלאה לא רעה בדרגות שכר גבוהות, אבל בעבודות הראשונות ההעלאות הן לרוב גבוהות יותר.
דווקא אמרתי הפוך, אני חושב שסביר שהוא יקבל העלאה משמעותית:

אני חושב שזו הנחה סבירה שהוא לא הולך לעלות את השכר ב5%
אלא ביותר מ5%. אם שניכם טעיתם בהבנה כנראה הבעיה אצלי והייתי צריך להיות יותר בהיר... בגלל:

המעסיק יזם שיחה מיוחדת (כך לפחות הבנתי) ועוד שואל את העובד מה הדרישות שלו בזמן שהוא מודע לפער,
בכל מקרה, כמה שבועות עד שיידע מה קורה עם ההעלאה לא משמעותיים בעיניי. כן הייתי משחיל משפט שאני מחכה ממנו לתשובה לגבי ההעלאה בשבועיים הקרובים כי יש לזה משמעויות.

נערך לאחרונה ב:
אני חושב שהכוונה הייתה שהמנכ"ל מתכנן להעלות בהרבה יותר מ5%.

מלבד זאת, מעביד שיוזם דבר כזה (באופן פרטני או כשיחה שנתית לכולם? @Shaz ) מראה על ערנות לנושא ושכל ישר.

זה שיחה לכל מי שעובד בחברה מעל שנה

אני לא ביקשתי כלום ואמר שיש כאילו שלא מבקשים וכאילו שכן והוא לא רוצה מצב שרק מי שביקש יקבל אז ככה (כנראה) הוא מדרבן את כולם לבקש

זה שיחה לכל מי שעובד בחברה מעל שנה

אני לא ביקשתי כלום ואמר שיש כאילו שלא מבקשים וכאילו שכן והוא לא רוצה מצב שרק מי שביקש יקבל אז ככה (כנראה) הוא מדרבן את כולם לבקש
בסך הכל נשמע הוגן.
איך אתה מעריך את העבודה שלך? סגרת לו פינות קריטיות? איזה הצלחות גדולות? משהו להתפאר בו בשיחה?
אני רואה שאתה קצת נרתע מהשיחה. תשקול לסכם את השנה מולו, מה היה טוב, מה היה פחות טוב, לאן אתה רוצה לגדול שנה הבאה מבחינת אחראיות, מבחינת לימודים מקצועיים, חופש, וכו'. אל תשים את המספר בפוקוס. אל תיקח עצות לוחמניות אם זה לא האופי שלך.

רק מי שביקש יקבל
אז מה ביקשת?

שמע זה פורום שאתה לא המרכז שלו. אבל ראבאק, אתה כבר שנים ממעיט בערכך ומקבל בוטנים...

אתה מכיר את המקום ואת מצב החברה, אם נראה לך שהם מסוגלים לשלם לך את ההפרש הזה, אין סיבה לא לבקש.
מקסימום יגידו לא (אבל ינקבו בסכום אחר שהם חושבים שמתאים)
ואז הכדור חוזר אליך - אתה יכול לקבל ולהמשיך באותו מקום
או לקבל, ולהתחיל לשלוח קו"ח למקומות אחרים
בכל אופן בהצלחה, ואל תשכח שמתוך 3K תוספת לברוטו ישאר לך קצת יותר מחצי אחרי מס

אז מה ביקשת?
עוד 5000 ונתנו לי הכל לשכר הבסיס
עליה מטורפת תוך שנה ו3 חודשים מ 8000 ברוטו ל 21000
שמע זה פורום שאתה לא המרכז שלו. אבל ראבאק, אתה כבר שנים ממעיט בערכך ומקבל בוטנים...
לא הבנתי, אני יודע שאני לא המרכז של הפורום.. אז אסור לי לשאול שאלות בהקשר אישי?

איני יורד לסוף דעתך..

מעולה, כיף לשמוע! חשוב שגם עוד שנה תבקש עוד +6000, ושנה אחרי עוד +7000. ככה תתקרב לשכר הממוצע של מישהו עם כמות הניסיון שלך.
אם לא יסכימו לאחד מהם, תחפש בחברה אחרת.

איני יורד לסוף דעתך..
מעולה. עוד 10 שנים כאלה, ותעבור את איילון מאסק. ;)

חבל על הזמן שלך. תתכונן לראיונות ותעבור. 21 זה אפילו לא שכר של שיווק דיגיטלי או customer success.
ממה שאני זוכר אתה מתכנת. במינימום שבמינימום זה צריך להיות 33-34.

איני יורד לסוף דעתך..

אני לא רוצה לבאס אותך או להקטין, אבל נשמע לי שתמחרת את עצמך ממש נמוך מדי.

בסופו של דבר, בכל משא ומתן צד אחד מתחיל ב-X, צד שני ב-Y ובסוף מתפשרים על Z.
אם ביקשת X וקיבלת X, הסיכוי שזה באמת המקסימום שהמעסיק מוכן לשלם לך, או אפילו קרוב לכך הוא מאוד נמוך ואני מציע לך לגשת אליו עוד כמה חודשים ולומר לו שקיבלת הצעה של Y במקום אחר, ואתה תשמח אם הוא יקל עלייך את ההחלטה לסרב להם כי טוב לך בחברה וכו'.

לא ככה מנהלים מו"מ - תתחיל מגבוה ואז תוריד.

מומלץ גם לראות סרטונים על איך מנהלים מו"מ ולהבין שאין פה "לא נעים" או שטויות כאלו. אתה מספק שירות יקר, חשוב ומצויין (את עצמך ואת הכישורים והיכולות שלך) וגם המעסיק שלך מבין את זה.

ממה שאני זוכר אתה מתכנת. במינימום שבמינימום זה צריך להיות 33-34
המינימום שבמינימום שבטבלאות השכר זה ממש לא 33-34.
להבנתי הוא התכונן לראיונות והתראיין לפני שנה בערך ומצא משרה שמשלמת 16k, למה אתה מניח שהוא יצליח למצוא עכשיו משרה שמשלמת במינימום 33-34k?

להבנתי הוא התכונן לראיונות והתראיין לפני שנה בערך ומצא משרה שמשלמת 16k, למה אתה מניח שהוא יצליח למצוא עכשיו משרה שמשלמת במינימום 33-34k?

אני לא סגורה על המינימום שבמינימום... (אני לא מעורה ב- ״טבלאות השכר״ ואין לי מושג מה הן באמת מראות בהייטק הישראלי המטורף של היום) אבל אני כן חושבת שלמרות ההתקדמות הנהדרת ש- @Shaz עשה (וכל הכבוד לו!) יש לו עדיין דרך לעבור. במיוחד בהיבט של להאמין בעצמו ובכישורים שלו.

עובדתית, לפני שנה וקצת הוא עדיין הרוויח 8000₪ כאשר כולם כאן אמרו לו שהוא מתמחר את עצמו הרבה מתחת למינימום (בצורה הזויה כמעט). עובדתית, הוא הכפיל את המשכורת שלו במעבר הראשון שהוא עשה.

בזמנו הוא קיבל ״רוח גבית״ מהפורום (ולדעתי הפורום בהחלט יכול לקחת את הקרדיט, לפחות חלקית) שעזר לו לצאת מהקיבעון המחשבתי שהוא לא שווה יותר. שעזר לו לקחת את עצמו בידים, לאזור אומץ וללכת להתראיין ולהחליף מקום עבודה (בהצלחה גדולה יש לומר).

נראה שגם עכשיו הפורום יכול לעמוד מאחוריו ולעזור לו להבין שיש לו עוד דרך לעשות.
אף אחד לא אומר לו לעשות את זה עכשיו. הוא הצליח יפה ויכול להינות מהדרך הנהדרת שהוא עשה.
אבל גם להבין את המציאות כפי שהיא (לפחות כיום). ולהבין שהוא יכול יותר, הרבה יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G בקשה מהמעסיק להעלאת שכר בדמות קרן השתלמות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
V בקשה להעלאת שכר בעבודה אוף טופיק 4
ה פערים בהגשת בקשה להחזר מס צרכנות פיננסית 9
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
the_newbie [בקשה] המלצה ליועץ מס \ רואה חשבון המתמחה ברילוקיישן מיסים 4
Lamur תזמון בקשה להחזר מס מיסים 4
A בקשה להחזר מס מיסים 3
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
P הגשתי בקשה להחזר מס 21 מיסים 1
E בקשה להחזר מס עבור מס יסף מיסים 22
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ה הגשת בקשה להחזר מס- זוג נשוי מיסים 6
A הפקת נסח טאבו בצורה מקוונת, בקשה המלצה כיצד להשיג את האישור בפשטות ומהירות נדל"ן 7
deussex הגשת בקשה להחזר מס מקוונת, שנתקע באמצע באתר מיסים 3
G כדאיות דחיית בקשה להחזרי מס מיסים 8
V בעת בקשה לניוד קופת גמל חברת ההשקעות מתעקשת לקבל ממני הרשאה למסלקה הפנסיונית שוק ההון 14
NightStyle בקשה: הכנסת גרסאות האג"ח של מייק, המשקיע המתחיל שוק ההון 1
ה בקשה להחזר מס למי שלא עשה בקשה לתיאום מס מיסים 10
א בקשה לסיעור מוחות בנושא הסבה מקצועית התפתחות אישית 22
C בקשה לחוות דעת תיק צמיחה שוק ההון 4
ע מענק קורונה ראשון ושני לאזרחי ארה"ב שעדיין לא הגישו שום הצהרה\בקשה לארה"ב בעבר אוף טופיק 2
DiverGirl בקשה להמלצה - מערכת מסחר באופציות שוק ההון 7
ש בקשה להדרכה פרקטית בדרך להשקעת כספי הפנסיה והקרנות שוק ההון 14
R בקשה להמלצות על ספרים התפתחות אישית 2
1337justme אחריות של רואה חשבון בהגשת בקשה להחזר מס צרכנות פיננסית 6
ביולוג ירושלמי בקשה לעזרה - מצגת בנושא קרן פנסיה/קרן השתלמות. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 20
L כתובת בחו"ל-למשלוח מכתבים - בקשה להמלצות צרכנות פיננסית 3
G בקשה להחזר מס- שאלה צרכנות פיננסית 1
נ בקשה- מורה נבוכים במיסוי בתיק השקעות שוק ההון 26
לא חשוב שמות בהקשר לחסכנות - בקשה להקלת מס מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
S בקשה למחשבון של דמי ניהול פנסיה צרכנות פיננסית 2
D בקשה לעזרה והכוונה לגביי השקעות שוק ההון 15
Rio בקשה לפטור של ניכוי מס במקור כעצמאי צרכנות פיננסית 3
ק בקשה להסבר לגבי תיק השקעות שוק ההון 13
waskindalost האם ניתן להגיש בקשה להחזר מס על שנה אחת בלבד ? צרכנות פיננסית 4
S איך ממלאים דו"ח בקשה להחזר מס רווח הון? צרכנות פיננסית 3
S מתחיל ללמוד באונ׳- זמן להעלאת שכר? התפתחות אישית 7
א כיצד והאם ניתן לחשב את הציפיות להעלאת הפריים ? שוק ההון 1
N למה הפרשנות המרכזית להעלאת ריבית היא אינפלציה? צרכנות פיננסית 13
O השקעת כסף להעלאת הכנסה עתידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
sogi אסטרטגיה להעלאת השכר בהייטק התפתחות אישית 146
H הפניקס מעלה עלות של ביטוח אכ"ע בשיעור זהה להעלאת אחוז הפקדת המעסיק צרכנות פיננסית 25
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
S חוזה עם מעסיק על שכר ברוטו נמוך שלא כולל הפרשות ??? אוף טופיק 6
בובין חוט-השני איך מבטיחים שכר קבוע בעסק? (ספוילר: לא דרך שותפות) יזמות והגדלת הכנסות 6
ה רכיבי שכר למשכנתא נדל"ן 3
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
M שכר על מילואים בשישי-שבת אוף טופיק 1
H הפחתת הפרשות פנסיוניות לטובת שכר נטו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה