אחריות של רואה חשבון בהגשת בקשה להחזר מס

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י 1337justme, ‏22/6/19.

1. 1337justme

1337justme משתמש סולידי

שאלה תאורטית, אם רואה חשבון מגיש עבור לקוח למס הכנסה בקשה להחזר מס, אז במידה והרואה חשבון עשה 'פשלה' ומס הכנסה טוענים בעקבות הבקשה שלו שהלקוח בעצם חייב להם מס עכשיו, האם לרואה החשבון יש אחריות כלשהי על מקרה כזה?, אמנם הוא לא ישתכר מכך, אך במצב כזה, הלקוח נקנס.

עריכה:
    אולי כדאי להוסיף הבהרה לשאלה:
    האם נהוג בחתימת חוזה עם רואה חשבון לשם קבלת החזר מס על כ6 שנים אחורנית להוסיף סעיף שבמידה והרוח יתרשל, האחריות היא עליו? (האם התרחיש שדיברתי עליו בכלל נחשב כרשלנות?)

נערך לאחרונה ב: ‏22/6/19
  2. YPV

YPV משתמש ותיק

יש לו אחריות כמו לכל בעל מקצוע, גם אם זה לא כתוב בחוזה או אין חוזה.
    השאלה ממנה נובעת "הפשלה". אם זה בגלל שלא מסרת לו את מלוא המידע או מידע לא נכון/מדויק, כנראה שזו "פשלה" שלך. אם מסרת לו את כל המידע, אך הוא שכח/לא דיווח בטופס/דיווח לא נכון, אז יש לו כנראה אחריות.

רוני ו-גרהם אוהבים את זה.
  3. גרהם

גרהם משתמש בכיר

שאלה מעניינת. האם רואה החשבון היה אמור לעשות סימולציית מס לדעתך או רק למלא טופס?

4. amit

amit משתמש בכיר

למה אתה חושב שהוא התרשל ?
    מס הכנסה נוהג להקפיד בבדיקות כשמבקשים ממנו החזרים .
    על מה ביקשו ממך לשלם?

5. 1337justme

1337justme משתמש סולידי

אני מניח שמשום שמשלמים לו משכורת נכבדת בעבור עבודתו, הוא אמור לעשות את כל מה שצריך בכדי להבטיח החזר גבוהה ככל הניתן (זה גם בהאינרס שלו) וגם בין היתר לוודא שהלקוח לא ישלם מס עקב בקשתו, האם כך הדבר במציאות?

זה לא מקרה מעשי, שאלתי באופן תאורטתי כי אני מתכוון להגיש עבור קרוב משפחה בעזרת רואה חשבון בקשות להחזר ובנוסף תיקונים לבקשות 6 שנים אחורנית כי כנראה שהן לא בוצעו נכון.

לי אישית קרה פעם שהגשתי למס הכנסה בקשה לבד, ויצא שהייתי חייב בגלל טעות חישוב של המעסיק שלי דווקא (לא עשיתי סימולטור, לא ידעתי שקיים אז), לכן קצת חושש ורוצה 'להקדים תרופה למכה'.

6. גרהם

גרהם משתמש בכיר

תלוי מה מסכמים.
    לדעתי גם אם עליו לבצע בדיקות אני לא חושב שבכל מקרה שיהיה חיוב זה הופך אותו לרשלן. תלוי בנסיבות.

7. amit

amit משתמש בכיר

אז אני מניח שרואה חשבון יחתים אתכם מראש על כך שכל הנתונים שמסרתם נכונים,לא היו הכנסות נוספות וכל האחריות לנתונים שנמסרו היא עליכם.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
מערכות סליקת אשראי וניהול תשלומים צרכנות פיננסית ‏ביום שני ב- 14:03
הכנסה קבועה של כ-10K יורו בחודש - האם כדאי ואיך לפתוח חשבון בנק באירופה? צרכנות פיננסית ‏13/7/19
עודף של מבוטחים חולים בקרנות ברירת מחדל צרכנות פיננסית ‏11/7/19
אופטימיזציה של משכנתא צרכנות פיננסית ‏8/7/19
פנסיה משלימה או קופת גמל? צרכנות פיננסית ‏8/7/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.