• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בקשה להעלאת שכר איך נכון לעשות? מה להגיד?

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך
ממה שאני זוכר אתה מתכנת. במינימום שבמינימום זה צריך להיות 33-34.
הטיית הדגימה בנתונים שלך רצינית ביותר. הייטק זה תחום רחב, והשכר שאתה מציין רלוונטי בעיקר לסטארטאפים שמגייסים יותר מדי כסף וצריכים להוציא אותו כדי להכין את הסיבוב הבא, עושים SPAC ונופלים ב-85 אחוז תוך חצי שנה. לא חברה שאף מתכנת יהיה שמח להיות בה.

מוזר לי שאנשים יודעים להגיד בנחרצות לאדם זר שהם מעולם לא פגשו ואינם מכירים אותו, לא יודעים באיזה תפקיד הוא משמש, מהם ניסיונו, כישוריו ויכולותיו - כמה כסף הוא אמור להרוויח בחודש.

המינימום שבמינימום שבטבלאות השכר זה ממש לא 33-34.
להבנתי הוא התכונן לראיונות והתראיין לפני שנה בערך ומצא משרה שמשלמת 16k, למה אתה מניח שהוא יצליח למצוא עכשיו משרה שמשלמת במינימום 33-34k?
אני יכול להגיד מה הציעו לי בדצמבר בסנטינל וואן. ברוטו 40, ו 250,000 דולר RSU ל 4 שנים. רבע כל שנה. סך הכל יוצא 57,000שח לחודש.
זה לא כולל ריפרשרים או espp. תכנות בפייתון.

הציעו לי מספר תפקידים חדשים במקום העבודה הנוכחי והמנייה של החברה שלי הרבה יותר יציבה ולכן לא השתלם לי לעבור לסנטינל וואן. אני SDE2.
אין לי בעיה גם לשתף את השכר לשנה הקרובה, אני פשוט עוד לא יודע מה הוא יהיה (אדע השבוע). באופן כללי, כדאי אולי לפתוח פוסט של pay equity כי לא מעט מוכרים את עצמם בזול ואין שום סיבה.

נערך לאחרונה ב:
250,000 דולר RSU ל 4 שנים. רבע כל שנה
תגמול ב RSU צריך לקחת לפי בחשבון לפי הערכת שווי מאוד שמרנית, במיוחד אם מדובר בחברה שהפכה לציבורית רק לאחרונה. לא חסרות חברות שירדו בהערכת השווי במעל 50% בחצי השנה האחרונה, כולל כאלו שירדו גם ב80% ויותר.

מוזר לי שאנשים יודעים להגיד בנחרצות לאדם זר שהם מעולם לא פגשו ואינם מכירים אותו, לא יודעים באיזה תפקיד הוא משמש, מהם ניסיונו, כישוריו ויכולותיו - כמה כסף הוא אמור להרוויח בחודש.
לדעתי האישית היה ל- @Shaz מזל גדול שלפני שנה (וקצת) אנשים כאן בפורום כן אמרו לו (בנחרצות כזו או אחרת) שהשכר שלו (יחסית לתפקיד והנסיון שהוא ציין) נמוכים מדי. זאת למרות שהם לא פגשו אותו ולא מכירים אותו. במקביל היתה לו מספיק תעוזה וכוח נפשי פנימי לקחת את הביקורת/העצות/ההערות/ההארות ולהביא את עצמו למקום מתגמל יותר.

אני חושב שאתם מגזימים, כסף זה לא הכל.

יש גם עניין של הנאה בעבודה, פיתוח אישי, יחסים טובים עם המעסיק, אמון...
כנראה המקום החדש לא רק מתגמל יותר אלא גם טוב יותר (או לפחות לא פחות טוב) גם בהיבט הזה.
אין סתירה בין הדברים.

לא חייבים כל הזמן לסחוט ולאיים כדי לקבל עוד.
לא צריך לסחוט ולאיים.
אפשר (ורצוי!) להינות מהעליה, להמשיך לתת עבודה טובה, ובמקביל לדעת מה אתה שווה ולפעול בהמשך, ובקצב שמתאים לך, לשפר עמדות.

לדעתי האישית היה ל- @Shaz מזל גדול שלפני שנה (וקצת) אנשים כאן בפורום כן אמרו לו (בנחרצות כזו או אחרת) שהשכר שלו (יחסית לתפקיד והנסיון שהוא ציין) נמוכים מדי. זאת למרות שהם לא פגשו אותו ולא מכירים אותו. במקביל היתה לו מספיק תעוזה וכוח נפשי פנימי לקחת את הביקורת/העצות/ההערות/ההארות ולהביא את עצמו למקום מתגמל יותר.
נכון, אבל כשזה שכר של 8000 ש"ח זה ברור לכל שזה נמוך מדי למשרת פיתוח. ככל שהשכר קופץ, כך קשה יותר להעריך האם הוא בטווח או לא בלי להכיר את כישוריו וניסיונו.
אני חושב ש @Shaz עדיין צריך לשאוף להגדיל את שכרו, אבל הוא זה שצריך לעשות פה שיעורי בית - להבין מה הערך שהוא מביא איתו ולבדוק מה השוק מציע לאנשים עם רמה דומה.
לזרוק מבחוץ כל מיני מספרים זה נחמד אבל זה אולי נאמן למציאות ואולי לא.

נכון, אבל כשזה שכר של 8000 ש"ח זה ברור לכל שזה נמוך מדי למשרת פיתוח. ככל שהשכר קופץ, כך קשה יותר להעריך האם הוא בטווח או לא בלי להכיר את כישוריו וניסיונו.
אני חושב ש @Shaz עדיין צריך לשאוף להגדיל את שכרו, אבל הוא זה שצריך לעשות פה שיעורי בית - להבין מה הערך שהוא מביא איתו ולבדוק מה השוק מציע לאנשים עם רמה דומה.
לזרוק מבחוץ כל מיני מספרים זה נחמד אבל זה אולי נאמן למציאות ואולי לא.
+1

השכר שלו עכשיו נמצא בטווח הלגיטימי שבו אי אפשר לומר אם הוא גבוה או נמוך בלי להכיר לעומק את הערך המוסף שהוא מביא איתו ואת יכולותיו.

תגמול ב RSU צריך לקחת לפי בחשבון לפי הערכת שווי מאוד שמרנית, במיוחד אם מדובר בחברה שהפכה לציבורית רק לאחרונה. לא חסרות חברות שירדו בהערכת השווי במעל 50% בחצי השנה האחרונה, כולל כאלו שירדו גם ב80% ויותר.
ספציפית במקרה של סנטינל וואן זה לא המצב. חברות גם נוטות לתקן שכר במקרה של ירידה חדה, אחרת תהיה להן עזיבה המונית. חבר במטא קיבל העלאת שכר של 25 אחוז בגלל הירידה במניה. השכר שלו כ Applied Scientist עמד על 80, ירד ל 60 ועלה חזרה ל 75.

בכל מקרה, אני עובד בגמפא. השכר שלי גבוה יותר ממה שהציעו לי. הוא כרגע עומד על 59 כולל RSU וכנראה יעלה מחודש הבא. גם שכר של SDE1 שרק סיים לימודים או עם עד שנתיים ניסיון יעמוד על 40-45.

הכי פשוט להכנס ל levels.fyi ולהסתכל על השכר. השכר החציוני לשנת 2021 ל SDE2 עומד על 190,000דולר בתל אביב.

נערך לאחרונה ב:
אני יכול להגיד מה הציעו לי בדצמבר בסנטינל וואן. ברוטו 40, ו 250,000 דולר RSU ל 4 שנים. רבע כל שנה. סך הכל יוצא 57,000שח לחודש.
זה לא כולל ריפרשרים או espp. תכנות בפייתון
מעולה, שמח בשבילך, אבל זה לא מדגם מייצג.

הכי פשוט להכנס ל levels.fyi ולהסתכל על השכר. השכר החציוני לשנת 2021 ל SDE2 עומד על 190,000דולר בתל אביב.
השכר החציוני עבור האוכלוסיה והחברות שנוהגים לדווח באתר הזה, זה מדגם מוטה.

נערך לאחרונה ב:
בכל מקרה, אני עובד בגמפא. השכר שלי גבוה יותר ממה שהציעו לי. הוא כרגע עומד על 59 כולל RSU וכנראה יעלה מחודש הבא. גם שכר של SDE1 שרק סיים לימודים או עם עד שנתיים ניסיון יעמוד על 40-45.
דווקא בשרשור הזה ובהקשר הזה, אני לא חושבת שזה נכון להשוות לחברות גאמפא (ומספר חברות נוספות שמנסות להדביק את הקצב שלהן). זה נכון כאשר מישהו שואל ספציפית לגבי חברות כאלו (ואני בטוחה שהיו גם אנשים ששירשורים כאלו אכן עזרו להם/דרבנו אותם), אבל בשרשורים כמו השרשור הנוכחי זה יכול להיות מאוד מטעה או אפילו מלחיץ/מכאיב.

זה לא כולל ריפרשרים או espp. תכנות בפייתון.
זה מתקשר למה שOringa אמר עוד לפני שהוא ידע מה תגיד:
הטיית הדגימה בנתונים שלך רצינית ביותר. הייטק זה תחום רחב, והשכר שאתה מציין רלוונטי בעיקר לסטארטאפים שמגייסים יותר מדי כסף וצריכים להוציא אותו כדי להכין את הסיבוב הבא, עושים SPAC ונופלים ב-85 אחוז תוך חצי שנה. לא חברה שאף מתכנת יהיה שמח להיות בה.

לפי וויקפדיה סנטינל וואן גייסה כ 700M דולר תוך תקופה קצרה של שנים בודדות(2013 עד 2020 או 2021?) ונכנסה לבורסה ב 2021 מאז לפי גוגל ערך המנייה איבד כ 23%

אני מסכים עם כל מי שטוען שכסף הוא לא הפרמטר היחיד שצריך להנחות אותו, אבל כמו שטענתי קודם, כיוון שמדובר בסכום שהוא יחסית נמוך למה שניתן לקבל כמעט בכל חברת הייטק בתפקיד פיתוח, אני לא רואה סיבה שיהיה קושי למצוא מקום חדש שיענה על רוב, אם לא כל הפרמטרים האחרים, וגם ישלם שכר שקרוב יותר למה שנהוג לשלם כיום. לא צריך להציג את זה כשחור או לבן.

אסייג בכך שכמובן יש עדיין אלמנט של 'הימור' במעבר עבודה, כיוון שישנם לא מעט דברים שמגלים רק תוך כדי העבודה, אבל גם זה משהו שנהיה לדעתי קל יותר להתמודד איתו עם הזמן ע"י בניית קשרים, דרכם מקבלים מידע מקדים על המקום או האנשים שמנהלים אותו, ואינטואיציה טובה יותר שמגיעה מנסיון.

כיוון שמדובר בסכום שהוא יחסית נמוך למה שניתן לקבל כמעט בכל חברת הייטק בתפקיד פיתוח
השכר הממוצע בהייטק הוא כ-26,000 שקל לחודש. פותח הדיון מרוויח כ-21. אם אתה לוקח בחשבון שהוא בתחילת הקריירה שלו ולממוצע נכנסים גם בכירים ואנשים עם ניסיון רב, אתה מגיע למסקנה המתבקשת שהיא שהשכר שלו סביר, וסביר עוד יותר להניח שבשנים הקרובות הוא ידביק את הפער. ההגדרה שלך להייטק כנראה לא עומדת בקנה אחד עם זו של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (אתה כנראה שוכח שגם תעשיות ביטחוניות, חברות אינטגרציה כמו מטריקס, חברות QA ונוספות נכנסות תחת ההגדרה של הייטק, והן משלמות פחות מחברות מקבילות לאותו תפקיד, בממוצע).

אני חושב שאתם מגזימים, כסף זה לא הכל.

יש גם עניין של הנאה בעבודה, פיתוח אישי, יחסים טובים עם המעסיק, אמון... לא חייבים כל הזמן לסחוט ולאיים כדי לקבל עוד.
לדעת כמה אתה שווה ולדעת לבקש את זה ממעסיקים זה לגמרי פיתוח אישי, מוטב מוקדם מאשר מאוחר.

ההגדרה שלך להייטק כנראה לא עומדת בקנה אחד עם זו של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
הבעיה של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה היא שהשכר הממוצע מחושב לפי הברוטו ולא כולל בתוכו מענקי מניות שלא מומשו. בהרבה חברות ציבוריות השכר ברוטו הוא כחצי מהשכר הכולל.
21000שח ברוטו זה שכר נמוך. אני לא אומר את זה כדי לפגוע ברגשותיו אלא כי הוא יכול לקבל יותר. צריך לשבת על Leetcode, לשבת על system design גג שלושה חודשים וללכת להתראיין. בהתחלה יהיו כל מני חברות פחות טובות ואחרי זה יגיעו הצעות מעולות.

דוגמאות אחרות: חבר עם חצי שנה ניסיון כפרודקט עוד לא סיים רשמית תואר במכללה - מקבל 28 בחברת גיימינג. עוד אחד עם תואר שני במנהל עסקים וניסיון בבנקאות מקבל 30 כפרודקט בעבודה ראשונה בהייטק. חברה שעובדת כ customer success בסטארטאפ עם 4 שנות ניסיון מקבלת 27. חברה אחרת עובדת בחברה ישראלית ותיקה, מנהלת שיווק עם 5ש"נ מקבלת 24.
חברים שהם מתכנתים לא קיים פחות מ 40 שזו מישהי שלומדת תואר שני ונוח לה לעבוד ברגוע בסטארטאפ תוך כדי התואר.

בהרבה חברות ציבוריות השכר ברוטו הוא כחצי מהשכר הכולל
זה נכון בפאנג, זה לא נכון בחברות רבות אחרות. בסופו של דבר הסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה, ואפילו בסקרי שכר מוטים כלפי מעלה כגון זה של קהילת ה-ML בישראל, 21 אלף שקל (Total comp) הוא בטווח הנורמלי לתפקידים התחלתיים בעולם ההנדסת תוכנה.

דוגמאות אחרות: חבר עם חצי שנה ניסיון כפרודקט עוד לא סיים רשמית תואר במכללה - מקבל 28 בחברת גיימינג. עוד אחד עם תואר שני במנהל עסקים וניסיון בבנקאות מקבל 30 כפרודקט בעבודה ראשונה בהייטק. חברה שעובדת כ customer success בסטארטאפ עם 4 שנות ניסיון מקבלת 27. חברה אחרת עובדת בחברה ישראלית ותיקה, מנהלת שיווק עם 5ש"נ מקבלת 24.
חברים שהם מתכנתים לא קיים פחות מ 40 שזו מישהי שלומדת תואר שני ונוח לה לעבוד ברגוע בסטארטאפ תוך כדי התואר.
The plural of anecdote is not data.

הוא בטווח הנורמלי לתפקידים התחלתיים בעולם ההנדסת תוכנה.
אבל זו הפואנטה… @Shaz לא מתכנת מתחיל!
לפי מה שהוא כתב כאן בפורום יש לו בערך 6 שנות נסיון (@Shaz אם טעיתי אתה מוזמן לתקן אותי).

אז כן, גם לדעתי @דגגגג הלך רחוק מדי בהשוואה לחברות גאמפא, אבל להבנתי הוא בסך הכל רוצה להמשיך ולדרבן את @Shaz להמשיך בתהליך שהוא התחיל - להכיר בערכו.

The plural of anecdote is not data.

גם לי יש ציטוטים.
כשיש לך כל כך הרבה אנקדוטות שלא מסכימות עם הדטא, אתה כנראה לא מודד נכון. זה בדיוק מה שעושה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. היא מודדת שכר כמו שמדדו פעם, זה לא רלוונטי בחלק גדול מההייטק.

אגב, חיפשתי את סקר השכר שהזכרת. הוא מלפני בדיוק שנה כך שהוא לא רלוונטי לשנה הנוכחית אלא אם תוסיף לפחות 10 אחוז. הסתכלתי גם על הכתבה שמצטטת את הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ושם השכר הממוצע במחקר ופיתוח הוא כמעט 31000שח. עדיין לדעתי לא מייצג את המשכורות בשוק.

נערך לאחרונה ב:
הבעיה של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה היא שהשכר הממוצע מחושב לפי הברוטו ולא כולל בתוכו מענקי מניות שלא מומשו. בהרבה חברות ציבוריות השכר ברוטו הוא כחצי מהשכר הכולל.
רוב החברות לא נותנות מניות, רוב הסטארטאפים (*שאני מכיר) נותנים אופציות אבל אלו בדרך כלל שווים בדיוק 0 .

כשיש לך כל כך הרבה אנקדוטות שלא מסכימות עם הדטא, אתה כנראה לא מודד נכון. זה בדיוק מה שעושה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. היא מודדת שכר כמו שמדדו פעם, זה לא רלוונטי בחלק גדול מההייטק.
יכול להיות שיש סטייה אבל היא לא כל כך גדולה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G בקשה מהמעסיק להעלאת שכר בדמות קרן השתלמות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
V בקשה להעלאת שכר בעבודה אוף טופיק 4
ה פערים בהגשת בקשה להחזר מס צרכנות פיננסית 9
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
the_newbie [בקשה] המלצה ליועץ מס \ רואה חשבון המתמחה ברילוקיישן מיסים 4
Lamur תזמון בקשה להחזר מס מיסים 4
A בקשה להחזר מס מיסים 3
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
P הגשתי בקשה להחזר מס 21 מיסים 1
E בקשה להחזר מס עבור מס יסף מיסים 22
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ה הגשת בקשה להחזר מס- זוג נשוי מיסים 6
A הפקת נסח טאבו בצורה מקוונת, בקשה המלצה כיצד להשיג את האישור בפשטות ומהירות נדל"ן 7
deussex הגשת בקשה להחזר מס מקוונת, שנתקע באמצע באתר מיסים 3
G כדאיות דחיית בקשה להחזרי מס מיסים 8
V בעת בקשה לניוד קופת גמל חברת ההשקעות מתעקשת לקבל ממני הרשאה למסלקה הפנסיונית שוק ההון 14
NightStyle בקשה: הכנסת גרסאות האג"ח של מייק, המשקיע המתחיל שוק ההון 1
ה בקשה להחזר מס למי שלא עשה בקשה לתיאום מס מיסים 10
א בקשה לסיעור מוחות בנושא הסבה מקצועית התפתחות אישית 22
C בקשה לחוות דעת תיק צמיחה שוק ההון 4
ע מענק קורונה ראשון ושני לאזרחי ארה"ב שעדיין לא הגישו שום הצהרה\בקשה לארה"ב בעבר אוף טופיק 2
DiverGirl בקשה להמלצה - מערכת מסחר באופציות שוק ההון 7
ש בקשה להדרכה פרקטית בדרך להשקעת כספי הפנסיה והקרנות שוק ההון 14
R בקשה להמלצות על ספרים התפתחות אישית 2
1337justme אחריות של רואה חשבון בהגשת בקשה להחזר מס צרכנות פיננסית 6
ביולוג ירושלמי בקשה לעזרה - מצגת בנושא קרן פנסיה/קרן השתלמות. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 20
L כתובת בחו"ל-למשלוח מכתבים - בקשה להמלצות צרכנות פיננסית 3
G בקשה להחזר מס- שאלה צרכנות פיננסית 1
נ בקשה- מורה נבוכים במיסוי בתיק השקעות שוק ההון 26
לא חשוב שמות בהקשר לחסכנות - בקשה להקלת מס מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
S בקשה למחשבון של דמי ניהול פנסיה צרכנות פיננסית 2
D בקשה לעזרה והכוונה לגביי השקעות שוק ההון 15
Rio בקשה לפטור של ניכוי מס במקור כעצמאי צרכנות פיננסית 3
ק בקשה להסבר לגבי תיק השקעות שוק ההון 13
waskindalost האם ניתן להגיש בקשה להחזר מס על שנה אחת בלבד ? צרכנות פיננסית 4
S איך ממלאים דו"ח בקשה להחזר מס רווח הון? צרכנות פיננסית 3
S מתחיל ללמוד באונ׳- זמן להעלאת שכר? התפתחות אישית 7
א כיצד והאם ניתן לחשב את הציפיות להעלאת הפריים ? שוק ההון 1
N למה הפרשנות המרכזית להעלאת ריבית היא אינפלציה? צרכנות פיננסית 13
O השקעת כסף להעלאת הכנסה עתידית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
sogi אסטרטגיה להעלאת השכר בהייטק התפתחות אישית 146
H הפניקס מעלה עלות של ביטוח אכ"ע בשיעור זהה להעלאת אחוז הפקדת המעסיק צרכנות פיננסית 25
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
S חוזה עם מעסיק על שכר ברוטו נמוך שלא כולל הפרשות ??? אוף טופיק 6
בובין חוט-השני איך מבטיחים שכר קבוע בעסק? (ספוילר: לא דרך שותפות) יזמות והגדלת הכנסות 6
ה רכיבי שכר למשכנתא נדל"ן 3
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
M שכר על מילואים בשישי-שבת אוף טופיק 1
H הפחתת הפרשות פנסיוניות לטובת שכר נטו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה