• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בקשה לסיעור מוחות בנושא הסבה מקצועית

אמצע החיים

משתמש רשום
דירוג
3
היי לכולם,
בת 47, ממרכז הארץ, אם לשני קטנים. עוסקת בתחום החינוך המיוחד, אך נפשי חפצה בשינוי.. ברשותי תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה.
לוקחת בחשבון חזרה לספסל הלימודים, אך כזו שתאפשר המשך עבודה (לימודים של יום-יומיים בשבוע) - לימודי תעודה אולי, לאו דווקא תואר.
חשבתי על מספר כיוונים, שונים מאוד זה מזה:
א. ספרנות / ארכיונאות / מידענות - קרוב ללבי, מעניין אותי, אך שכרי יישאר נמוך מאוד (כך הבנתי) ואיני בטוחה כמה ביקוש יש לתחום. גם ההכשרות לתחום הינן מוגבלות.
ב. עיצוב גרפי - תוהה עד כמה השוק רווי מעצבים, האם הביקוש פחת עקב הקורונה והאם בכלל יש לי סיכוי בתחום - לאור גילי וחוסר הניסיון הקודם.
ג. חשבתי גם על הסבה לטכנאות רנטגן / דימות, אולם הלימודים הינם תובעניים מדי, עבורי..
אשמח להארות / הערות באשר לאמור לעיל, הצעות מעניינות אחרות (תחום ההייטק, המחשבים והפיננסים אינו מדבר אלי כלל), תובנות מניסיון.. כל דבר העולה על דעתכם.
בטוחה שיש כיוונים עליהם לא שמעתי, מקצועות מעניינים שלא שקלתי.. דברים שכדאי שאקח בחשבון במסע הזה.
תודה מראש לכל מי שימצא לנכון להתייחס!

נערך לאחרונה ב:
מה בנוגע להסבה לסיעוד?
דורש שלושה ימי עבודה בשבוע אבל אפשר לקבל מלגת לימודים נדיבה

חשבתי על זה, גם מכירה כאלו שעשו הסבה כזו, אך פחות מתחברת לתחום.

תואר שני בטיפול באומנויות?
אולי יאפשר לך לגוון את אופי העבודה

אך נפשי חפצה בשינוי.
חשבתי על מספר כיוונים
אולי תוסיפי עוד כמה פרטים כדי שנוכל לעזור לך לחשוב?
איזה סוג של שינוי את רוצה? יותר הכנסות? יותר שעות? עבודה לבד או בצוות?
והכיוונים שחשבת עליהם - זה מה שאת אוהבת לעשות? זה מה שאת חושבת שתהיי טובה בהם? זה מה שאת חושבת שתרוויחי יותר?
לא כל-כך ברור איך הגעת מרצון לשינוי דווקא אל המקצועות שרשמת. יש מאות אפשרויות. ככל שתביני מה את מקווה לקבל מהשינוי, כך יהיה קל יותר למצוא את האפשרוית הטובות בשבילך.
חשבתי גם על הסבה לטכנאות רנטגן / דימות, אולם הלימודים הינם תובעניים מדי, עבורי..
למה חשבת על זה? מה פירוש הלימודים תובעניים מדי בשבילך?

אולי הנדסאות?

והכיוונים שחשבת עליהם - זה מה שאת אוהבת לעשות? זה מה שאת חושבת שתהיי טובה בהם? זה מה שאת חושבת שתרוויחי יותר?
לא כל-כך ברור איך הגעת מרצון לשינוי דווקא אל המקצועות שרשמת. יש מאות אפשרויות. ככל שתביני מה את מקווה לקבל מהשינוי, כך יהיה קל יותר למצוא את האפשרוית הטובות בשבילך.

תודה על המיקוד!
ובכן, יש לי 2 ילדים קטנים, כך שארצה לעבוד בשעות קונבנציונליות - סביבות 8:00-16:30. בלי להמשיך לעבוד מהבית - לא יהיה לי זמן לזה..
מרוויחה שכר נמוך למדי כרגע (6K פלוס מינוס), לא רואה איך זה יכול עוד לרדת.. כמובן שאשמח לשכר גבוה יותר, אולם לא זהו המניע העיקרי. קצתי בעשייה הנוכחית. טובה כחלק מצוות - יחסי אנוש מצוינים, יודעת ואוהבת גם לעבוד לבד. מתמצאת בסביבת מחשב, אולם בבסיס בלבד (פחות EXELLE). מהירה ללמוד. איני ריאלית במהותי, יותר הומאנית. עבודה מול מחשב יכולה להתאים לי (עיצוב גרפי..). לא טובה בלנהל אחרים, אלא את עצמי בלבד. רוצה עשייה שקטה יחסית, בלי הרבה רעשי רקע. לא משהו טכני.
עשיתי סוג של "מחקר" - חיפשתי רבות, קראתי, בדקתי - מתוך מה שראיתי ומצאתי, מספר תחומים נראו לי יותר ונראה היה שאוכל למצוא את עצמי, בהם. גם אם אינם קרובים זה לזה ואין ממש קשר בינם.. מחפשת תחום שאוכל ללמוד בשנה, גג שנתיים. עדיפות לתעודה ולא לתואר נוסף. שהלימודים בו לא יתפסו חלק ניכר מן השבוע, שכן עלי להמשיך ללמוד. לימודי הסבה לדימות ורנטגנאות, לוקחים 3-5 ימים מן השבוע, לדוגמא, וזה לא מתאים..
נראה לי שזה הכל, בגדול..

לא יודעת לשים את האצבע על נקודות ספציפיות, הרגיש לי משהו שאני יכולה לראות עצמי עושה.. אם כי - השעות אינן מסודרות וזה גם בעייתי..
לימודים תובעניים = 3-5 ימי לימוד בשבוע, מה שלא יותיר לי זמן לעבודה במהלך הלימודים ואיני יכולה להרשות לעצמי לימודים בלבד..

ובכן, יש לי 2 ילדים קטנים, כך שארצה לעבוד בשעות קונבנציונליות
מרוויחה שכר נמוך למדי כרגע (6K פלוס מינוס)
בני כמה הם? את מגדלת אותם לבד? עם משכורת כזאת? ממש פלא פלאים :)
אם יש לך שותף לגידול שלהם, אולי תוכלי לחשוב קצת יותר נועז לכיוון של משהו שמתפרנסים בו יפה והוא ממנף את הידע והמקצועיות הקיימים. אולי לפתח עסק עצמאי? יעוץ מהבית? קליניקה טיפולית? יש לי חברה שהיתה המון שנים מורה בבית ספר ולפני כעשור התפטרה והתחילה ללמד ילדים ביסודי באופן פרטי (ילדים מתקשים, במיוחד בשלב הקריאה והכתיבה). אז נכון שהיא מבוגרת יותר והילד הכי קטן היה כבר בחט"ב בתחילת התקופה, אבל אפשר למצוא פתרונות לכל דבר.
ושאלה נוספת: אם תלמדי יומיים בשבוע זה לא יפגע לך במשכורת הנמוכה ממילא?

בני כמה הם? את מגדלת אותם לבד? עם משכורת כזאת? ממש פלא פלאים :)
אם יש לך שותף לגידול שלהם, אולי תוכלי לחשוב קצת יותר נועז לכיוון של משהו שמתפרנסים בו יפה והוא ממנף את הידע והמקצועיות הקיימים. אולי לפתח עסק עצמאי? יעוץ מהבית? קליניקה טיפולית? יש לי חברה שהיתה המון שנים מורה בבית ספר ולפני כעשור התפטרה והתחילה ללמד ילדים ביסודי באופן פרטי (ילדים מתקשים, במיוחד בשלב הקריאה והכתיבה). אז נכון שהיא מבוגרת יותר והילד הכי קטן היה כבר בחט"ב בתחילת התקופה, אבל אפשר למצוא פתרונות לכל דבר.
ושאלה נוספת: אם תלמדי יומיים בשבוע זה לא יפגע לך במשכורת הנמוכה ממילא?
בני שנתיים ו- 5. איני חד הורית, אני פשוט המטפלת העיקרית.. :lol: וזה בסדר גמור :) איני מעוניינת להיות עצמאית, בטח לא לאחר לקחי עידן הקורונה.. אם אלמד יום בשבוע, אוכל לפרוס את שעות העבודה שלי על שאר 5 ימי השבוע וזה יהיה בסדר. אני פשוט מנסה להתפקס על כיוון חדש שאוהב ויתאים לי. לא בטוחה שנחשפתי לכלל האפשרויות. מנסה להגיע למקומות שטרם עלו בדעתי, או שפיספסתי..

איני מעוניינת להיות עצמאית, בטח לא לאחר לקחי עידן הקורונה.
איזה לקח יש בנידון? אל תקשיבי לתקשורת, היא סתם אוהבת לראיין קורבנות בעיני עצמם.
בכל אופן, אם יש לך שותף וגובה הפרנסה לא חשוב לך - אז מה כן חשוב לך? שזה יהיה 5 ימים בשבוע? שזה יהיה מחוץ לבית? שזה יהיה בשעות הרגילות?
אני פשוט מנסה להתפקס על כיוון חדש שאוהב ויתאים לי.
ספרנות / ארכיונאות / מידענות
מבין כולם, נראה לי שמידענות נמצא הכי פחות בסיכון לעבור מהעולם אבל, אם אני לא טועה, צריך לבחור תחום ספציפי ולהכיר אותו היטב כדי להיות מסוגלים להנגיש מידע איכותי. אגב, נראה לי שזאת עבודה שנעשית מהבית -איך את עם זה?

איזה לקח יש בנידון? אל תקשיבי לתקשורת, היא סתם אוהבת לראיין קורבנות בעיני עצמם.
בכל אופן, אם יש לך שותף וגובה הפרנסה לא חשוב לך - אז מה כן חשוב לך? שזה יהיה 5 ימים בשבוע? שזה יהיה מחוץ לבית? שזה יהיה בשעות הרגילות?

מבין כולם, נראה לי שמידענות נמצא הכי פחות בסיכון לעבור מהעולם אבל, אם אני לא טועה, צריך לבחור תחום ספציפי ולהכיר אותו היטב כדי להיות מסוגלים להנגיש מידע איכותי. אגב, נראה לי שזאת עבודה שנעשית מהבית -איך את עם זה?
5 ימים, עד 16:30 לכל היאוחר, אפשרי בהחלט גם מהבית. תחום שאפשר ללמוד שנה-שנתיים, פעם-פעמיים בשבוע. במידענות יש אמנם מספר כיוונים (מידענות רפואית, עסקית, משפטית, ספרנות..), אולם אין לימודים ספציפיים לתחום זה או אחר.

שלום,
ברצוני להעיר את עינך קצת בנוגע למקצוע שבחרת ואת אוהבת (מניח) הוראה.
בהוראה יש ים של כסף, אבל הוא לא מגולם בשכר ממשרד החינוך (לרוב) אלה בשיעורים פרטיים ושיווק עצמי.
בהנחה שאת מלמדת מקצועות נחשבים, שתלמידים נוטים להשקיע בהם והורים רואים תגמול טוב לכסף, לדוגמא מתמטיקה אנגלית וכ'ו, את יכולה להשתמש בפלטפורמה שלך (לימוד בבית הספר) למצוא המון תלמידים לשיעורים פרטיים, ומשם השמיים הם הגבול.
אני סטודנט, לעולם לא הייתי מורה ואין לי תעודת הוראה. הדבר היחיד שאני טוב בוא זה מטמתיקה ולהסביר אותה למתקשים.
התחלתי לפני חודש לעשות שיעורים פרטיים ואני מצליח לעשות כמעט 1500 בחודש (ואני זול רצח).
בנוסף אני מאמין שיש לך פריבלגיה לקחת לפחות 100-120 לשעה
לקח לי זמן להשיג תלמידים (כרגע אין הרבה גם) ואני חושב שלך יש יתרון מטורף, את מורה, אנשים מכירים אותך בבית ספר , תנצלי את זה.

רק לפרספקטביה, אני מכיר מורים שלוקחים 220 לשיעור של 45 דקות וצריכים לקבוע איתם שבוע מראש.

אני לא הייתי עוזב עבודה שאני אוהב לפני שהייתי מנסה כל דרך אפשרית בכדי להרוויח בה יותר.

,

בהוראה יש ים של כסף
תקרא היטב, היא עוסקת בתחום של חינוך מיוחד והיא לא כתבה שהיא מורה בפועל אלא שיש לה תואר בחינוך.
בכל אופן, בשביל שיעורים פרטיים צריך להתפנות בשעות אחה"צ (אחרי הלימודים) וכנראה בלתי ישים כששעת הסיום היא 16.30.
במידענות יש אמנם מספר כיוונים (מידענות רפואית, עסקית, משפטית, ספרנות..), אולם אין לימודים ספציפיים לתחום זה או אחר.
זה נכון בזמן הלימודים אבל השאלה היא במה תרצי להתמחות לאחר מכן.
תחום שאפשר ללמוד שנה-שנתיים, פעם-פעמיים בשבוע
את מתרכזת בפרקטיקה של הלימודים אבל נראה לי שאת צריכה להתחיל מלשאול את עצמך מה באמת יעניין אותך לעסוק בו ואיך זה ייראה בפועל (נסי לדמיין כמה שיותר קרוב למציאות בלי פילטרים ורודים/שחורים). דבר נוסף, אם את לא רוצה להיות עצמאית - איזה מהאפשרויות תהיה קלה יותר להשתחל לעבודה שכירה (בגילך וללא ניסיון קודם)? או איך את גורמת למנהלים לרצות דווקא אותך (שיווק עצמי)? אולי כדאי לתעדף מקצוע שיש בו הרבה ביקוש לעומת ההיצע?

שלום,
ברצוני להעיר את עינך קצת בנוגע למקצוע שבחרת ואת אוהבת (מניח) הוראה.
בהוראה יש ים של כסף, אבל הוא לא מגולם בשכר ממשרד החינוך (לרוב) אלה בשיעורים פרטיים ושיווק עצמי.
בהנחה שאת מלמדת מקצועות נחשבים, שתלמידים נוטים להשקיע בהם והורים רואים תגמול טוב לכסף, לדוגמא מתמטיקה אנגלית וכ'ו, את יכולה להשתמש בפלטפורמה שלך (לימוד בבית הספר) למצוא המון תלמידים לשיעורים פרטיים, ומשם השמיים הם הגבול.
אני סטודנט, לעולם לא הייתי מורה ואין לי תעודת הוראה. הדבר היחיד שאני טוב בוא זה מטמתיקה ולהסביר אותה למתקשים.
התחלתי לפני חודש לעשות שיעורים פרטיים ואני מצליח לעשות כמעט 1500 בחודש (ואני זול רצח).
בנוסף אני מאמין שיש לך פריבלגיה לקחת לפחות 100-120 לשעה
לקח לי זמן להשיג תלמידים (כרגע אין הרבה גם) ואני חושב שלך יש יתרון מטורף, את מורה, אנשים מכירים אותך בבית ספר , תנצלי את זה.

רק לפרספקטביה, אני מכיר מורים שלוקחים 220 לשיעור של 45 דקות וצריכים לקבוע איתם שבוע מראש.

אני לא הייתי עוזב עבודה שאני אוהב לפני שהייתי מנסה כל דרך אפשרית בכדי להרוויח בה יותר.

,
תודה, אייל. יש המון צדק בדבריך.. העניין הוא, שאני מעוניינת בשינוי דווקא בראש ובראשונה למען הנפש. איני חשה עוד שאני מפיקה הנאה מן ההוראה. אני עוסקת בתחום החינוך המיוחד. לפיכך, חוויית היומיום שלי הנה התמודדות מול תלמידים בגיל יסודי, בעלי קשיים אובייקטיביים לא מעטים (המובנים לי בהחלט), מה שמוביל לכך שאני חווה לא מעט התנגדויות וחוסר רצון ללמוד ולשתף פעולה. וזאת, לפני שהכנסנו את ההורים למשוואה... :) והמערכת מסביב, והבירוקרטיה, והטופסיאדה והוועדות... רוצה לקום בשמחה ליום עבודה חדש.

ב. עיצוב גרפי - תוהה עד כמה השוק רווי מעצבים, האם הביקוש פחת עקב הקורונה והאם בכלל יש לי סיכוי בתחום - לאור גילי וחוסר הניסיון הקודם.
פחות ממליץ. במיוחד אם אין לך באמת נסיון ותיק עבודות.

אני חושב כמו אייל שאם עשית קריירה שלמה בתחום החינוך, מאוד מאוד שווה לך לשקול להתפתח באותו התחום.
אם לא כיף לך להתעסק עם ילדים, תעברי להכשרות מורים, הכשרות מדריכים, הדרכות הורים, סדנאות, תכתבי ספר, תפתחי שיטה יחודית, קחי פרוייקט צד.
זה יכול לאפשר לך חיים היברידיים של חצי משרה יציבה, ופרוייקטים צדדיים יותר מכניסים.
יש לך את כל היתרונות, הוותק, הנסיון וההיכרות עם התחום של חינוך מיוחד. כל כך חבל לזרוק את זה, רק כדי להתחיל מאפס כמעצבת פליירים.

מאוד ממליץ לך לגשת למעוף, יש שם יעוץ עסקי במחירים יחסית נגישים, ואולי זה קצת יפתח לך את הראש לכיוונים מעניינים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
the_newbie [בקשה] המלצה ליועץ מס \ רואה חשבון המתמחה ברילוקיישן מיסים 4
Lamur תזמון בקשה להחזר מס מיסים 4
A בקשה להחזר מס מיסים 3
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
P הגשתי בקשה להחזר מס 21 מיסים 1
E בקשה להחזר מס עבור מס יסף מיסים 22
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ה הגשת בקשה להחזר מס- זוג נשוי מיסים 6
A הפקת נסח טאבו בצורה מקוונת, בקשה המלצה כיצד להשיג את האישור בפשטות ומהירות נדל"ן 7
deussex הגשת בקשה להחזר מס מקוונת, שנתקע באמצע באתר מיסים 3
S בקשה להעלאת שכר איך נכון לעשות? מה להגיד? אוף טופיק 65
G כדאיות דחיית בקשה להחזרי מס מיסים 8
V בעת בקשה לניוד קופת גמל חברת ההשקעות מתעקשת לקבל ממני הרשאה למסלקה הפנסיונית שוק ההון 14
NightStyle בקשה: הכנסת גרסאות האג"ח של מייק, המשקיע המתחיל שוק ההון 1
ה בקשה להחזר מס למי שלא עשה בקשה לתיאום מס מיסים 10
C בקשה לחוות דעת תיק צמיחה שוק ההון 4
ע מענק קורונה ראשון ושני לאזרחי ארה"ב שעדיין לא הגישו שום הצהרה\בקשה לארה"ב בעבר אוף טופיק 2
G בקשה מהמעסיק להעלאת שכר בדמות קרן השתלמות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
DiverGirl בקשה להמלצה - מערכת מסחר באופציות שוק ההון 7
ש בקשה להדרכה פרקטית בדרך להשקעת כספי הפנסיה והקרנות שוק ההון 14
V בקשה להעלאת שכר בעבודה אוף טופיק 4
R בקשה להמלצות על ספרים התפתחות אישית 2
1337justme אחריות של רואה חשבון בהגשת בקשה להחזר מס צרכנות פיננסית 6
ביולוג ירושלמי בקשה לעזרה - מצגת בנושא קרן פנסיה/קרן השתלמות. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 20
L כתובת בחו"ל-למשלוח מכתבים - בקשה להמלצות צרכנות פיננסית 3
G בקשה להחזר מס- שאלה צרכנות פיננסית 1
נ בקשה- מורה נבוכים במיסוי בתיק השקעות שוק ההון 26
לא חשוב שמות בהקשר לחסכנות - בקשה להקלת מס מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
S בקשה למחשבון של דמי ניהול פנסיה צרכנות פיננסית 2
D בקשה לעזרה והכוונה לגביי השקעות שוק ההון 15
Rio בקשה לפטור של ניכוי מס במקור כעצמאי צרכנות פיננסית 3
ק בקשה להסבר לגבי תיק השקעות שוק ההון 13
waskindalost האם ניתן להגיש בקשה להחזר מס על שנה אחת בלבד ? צרכנות פיננסית 4
S איך ממלאים דו"ח בקשה להחזר מס רווח הון? צרכנות פיננסית 3
B סיעור מוחות- ביטוחים צרכנות פיננסית 16
N סיעור מוחות - ביטוחי מנהלים לא פעילים צרכנות פיננסית 2