• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פסגות - קופת גמל ישנה / נזילה

Mole

משתמש רשום
דירוג
6
שלום לכולם,
אני newbie באתר ובפורום, קורא בשקיקה את הבלוג והשרשורים המומלצים/נעוצים, אבל מודה שעדיין טובע בכל החומר. מתכנן להציג את עצמי בצורה מסודרת בשרשור הייעודי לאחר שאצבור קילומטראז' ואבין קצת יותר בעולם המושגים ;)

בינתיים יש לי סוגיה יחסית בוערת (אולי מישהו ירגיע ויבהיר שהיא לא) שרציתי לשמוע את דעתכם לגביה. חיפשתי המון בשרשורים קודמים ולא מצאתי מידע מאוד רלוונטי, וגם לא ראיתי סיבה להסיט את הדיונים הקיימים.

בתמצית: ההורים של אשתי חשפו בפנינו קופת גמל שפתח לה סבהּ (עם מפיק ב-הא!) ביום היוולדה (סוף שנות ה-80), בפסגות. יש בה כ-135K בשלושה חשבונות. להבנתי מדובר בקופת גמל ישנה ונזילה (קופ"ג אישית לחיסכון, תגמולים ופיצויים). ראיתי גם שפסגות שוחטים את הקרן בדמי ניהול וחבל, וגם שהתשואות שלהם בינוניות ומטה.

בנוסף, בימים האחרונים נחשפתי לחדשות מדאיגות בנושא בית ההשקעות פסגות: בעיות בהנהלה, מגעים לרכישה שתקועים, מרד עובדים (?), בעיות בניוד כספים לבתי השקעות מתחרים ושמועות נוספות. לצד התנאים הגרועים שבכל מקרה כדאי לשפר, החדשות הללו גורמות לי לחשוש לגורל הכסף ולרצון למשוך אותו באופן מיידי. יכול להיות שזה לא כ"כ דרמטי, אני לא מבין בזה מספיק, אבל בכל מקרה חושב שכדאי להעביר אותו למקום אחר. מה דעתכם? יש יתרון כלשהו בהשארת הכסף שם? אולי מבחינת מיסוי? משהו שאני לא יודע? האם ניוד שלו למסלול השקעה אחר זהה למשיכה מלאה של הכספים לחשבון הבנק?

אציין שהכיוון הכללי שלי מהבלוג ומהפורום הוא לפתוח בעתיד תיק השקעות פסיבי ופשוט ללא יותר מדי התעסקות. אבל עד שנמלא את האקסולידית, נגדיר מטרות, נגבש תכנית מסודרת וכו' - רציתי להבין מה ה-go-to הכי פשוט כרגע שלא ישחק את הכסף. לא בא לי לשים הכל בפקדון בבנק. עיינתי בשרשור של מייק המשקיע המתחיל, אבל אני לא רוצה להתחיל כרגע מ-100% מניות. מעדיף ללכת ישר על אחד מהתיקים ה"עצלים" כאשר אבין יותר מה מתאים לנו. יש תובנות?

תודה מראש לעוזרים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד השפעת מכירת פסגות על פסגות טרייד שוק ההון 3
B פסגות או אקסלנס שוק ההון 4
ש מיואשת מהממשק של פסגות (מסחר עצמאי) פוסטים מאיכות נמוכה 19
עלילה מסלול פסגות שלי ואני פוסטים מאיכות נמוכה 1
ז רכישת ETF אמריקאי במערכת מסחר של פסגות שוק ההון 1
א עזרה במציאת קרנות איריות (להשקעה בדולרים) דרך פסגות טרייד שוק ההון 8
D פסגות טרייד נמחקו מעל פני האדמה צרכנות פיננסית 7
O קיזוז רווחים מול הפסדים - פסגות טרייד פוסטים מאיכות נמוכה 1
T השלכות מכירת פסגות לאלטשולר על פעילות הברוקראז' שוק ההון 9
T פסגות טרייד: המערכת נמצאת בתחזוקה יומית, נא לנסות להתחבר מאוחר יותר תודה. צרכנות פיננסית 7
M השוואה בין: קסם SP500 KTF לעומת SP 500 PTF (פסגות)/קסם SP MidCap400 ETF שוק ההון 11
A פסגות 3/2020 שוק ההון 5
klayhamn מידע על פסגות קה"ש IRA? צרכנות פיננסית 20
שיקלר העלאת דמי ניהול ב'פסגות' שוק ההון 2
ImCarryGG התלבטות בין נתיבי השקעה ובית השקעות(פסגות מול IBI) שוק ההון 26
M מלחמת התשה עם פסגות צרכנות פיננסית 14
קורא הדוק תשלום על נתוני מסחר - פסגות שוק ההון 0
A פסגות, IBI או מיטב דש צרכנות פיננסית 59
Y פסגות פרו - pro שוק ההון 27
J אני קווה שזה בסדר שאני שואל, מישהו פה סוחר דרך פסגות טרייד? שוק ההון 3
אורן משקיע בלי להבין (פריגו, הוט, פסגות, מגדל וכו'...) שוק ההון 10
jenglender המרת מט"ח של פסגות - סיוע למשקיע חדש צרכנות פיננסית 5
c881 בית השקעות פסגות התקשרו אלי היום שוק ההון 1
E פסגות מחקה ת"א 100 מעלה דמי ניהול שוק ההון 8
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S האם קיים סיכון כלשהו בניהול קופת גמל בגלובלנט (בדומה לסלייס)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M קופת גמל- פטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A קופת גמל להשקעה- אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M קופת גמל IRA לתושבי חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J כדאיות קופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
O קופת גמל IRA - אג״חים פוסטים מאיכות נמוכה 2
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
N האם עליי לשלם מס בפדיון קופת גמל לתגמולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y קופת"ג להשקעה מחקה S&P500- לא כולן אותו הדבר... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
O קופת גמל IRA בפרישה וקבלת קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
N קופת גמל להשקעה או תיק מחקה מדדים באקסלנס? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

Back
למעלה