• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הצמדה למדד בנייה 350k

סוליידר

משתמש רשום
דירוג
5
יש לי 350k שאני מתעד לקניית דירה בעוד כ שנתיים

אני שוקל, או :
1. להצמיד למדד בנייה ת״א
2. קרן שעוקבת אחרי מניות נדל״ן בארץ
3. לשים את הכסף להלוואה p2p

אני חושב שלפי מה שקורה כרגע בארץ בזמן הטווח הקרוב הבנייה לא תיפול אלא תעלה ולטעמי הסיכון יחסית נמוך ,
מה דעתכם?

אף אחת מהאפשרויות לא טובה.
בטווח זמן של שנתיים אתה יכול להפסיד חצי מהכסף ואף יותר.

אף אחת מהאפשרויות לא טובה.
בטווח זמן של שנתיים אתה יכול להפסיד חצי מהכסף ואף יותר.
הרבה דברים יכולים לקרות, השאלה מה ההסתברות לכך אם לוקחים את מכלול כל הדברים (מה הממשלה עושה, מה עתיד מדד הפריים שישפיע על מחירי הדירות ושאר השוק), ולדעתי ההסתברות יחסית נמוכה, אם לדעתך זה לא נכון אשמח אם תוכל לפרט..

לגבי הלוואות p2p זה נראה לי דיי סולידי (בהשוואה) לפי מה שקראתי מאנשים שהתנסו בכך בפורום

הרבה דברים יכולים לקרות, השאלה מה ההסתברות לכך אם לוקחים את מכלול כל הדברים (מה הממשלה עושה, מה עתיד מדד הפריים שישפיע על מחירי הדירות ושאר השוק), ולדעתי ההסתברות יחסית נמוכה, אם לדעתך זה לא נכון אשמח אם תוכל לפרט..

לגבי הלוואות p2p זה נראה לי דיי סולידי (בהשוואה) לפי מה שקראתי מאנשים שהתנסו בכך בפורום
לפי ההיסטוריה השקעה במניות לטווח קצר עלולה להיות מסוכנת. ככל שטווח ההשקעה קצר יותר הסיכון גדול יותר.שנתיים זה טווח קצר מאוד. זה הימור. 50% תרוויח, 50% תפסיד. בטווח של 20 שנה הסיכויים לרווח נושקים ל 100%.

ספציפית אף אחד לא יכול לחזות שינוי מקרו כמו אלה שהזכרת.

3. לשים את הכסף להלוואה p2p
סך הכל זה אפשרי, רק קח בחשבון:
סיכון מנפיק
סיכון שיתחיל מיתון מה שיוריד את התשואה (סבירות גבוהה יותר להלוואות לעבור לdefault) ולא בטוח ישמור על הערך הריאלי
וגם הנזילות של הכסף לכשתצטרך אותו יכולה לקחת במקרה רע גם עד כמה חודשים למיטה הבנתי

סך הכל זה אפשרי, רק קח בחשבון:
סיכון מנפיק
סיכון שיתחיל מיתון מה שיוריד את התשואה (סבירות גבוהה יותר להלוואות לעבור לdefault) ולא בטוח ישמור על הערך הריאלי
וגם הנזילות של הכסף לכשתצטרך אותו יכולה לקחת במקרה רע גם עד כמה חודשים למיטה הבנתי
עדיין יותר טוב מכסף שיושב בבנק לדעתי, והסיכון מנפיק.. הבנתי שזה יושב בחשבון נאמנות אם אני לא טועה, כך שזה לא אמור למחוק את כל הכסף במידה ו.

אך אני עדיין נוטה ל קרן נדל״ן או מחקה מדד נדל״ן, אני לא רואה מצב שהנדל״ן יורד בטווח הקרוב וכמובן התשואה הרבה יותר יפה שם בהשוואה

הבנתי שזה יושב בחשבון נאמנות אם אני לא טועה
זה יושב אצל הלווים.
הכסף שהם הואילו בטובם להחזיר, אכן נמצא בנאמנות.

סיכון מנפיק כאן זה שהוא לא יעשה מאמץ לגבות את החוב. אבל מה אכפת לו? את העמלה הוא לוקח בכל מקרה.

זה יושב אצל הלווים.
הכסף שהם הואילו בטובם להחזיר, אכן נמצא בנאמנות.

סיכון מנפיק כאן זה שהוא לא יעשה מאמץ לגבות את החוב. אבל מה אכפת לו? את העמלה הוא לוקח בכל מקרה.
השאלה אם המנפיק (בלנדר וחבריו) נופל - מי אחראי לקחת את החובות שלא שולמו מהלווים?

אך אני עדיין נוטה ל קרן נדל״ן או מחקה מדד נדל״ן, אני לא רואה מצב שהנדל״ן יורד בטווח הקרוב וכמובן התשואה הרבה יותר יפה שם בהשוואה
תשואה שהיתה!
לא מבטיח כלום על התשואה בעתיד.

מניות חברות הנדל"ן משקפות את ציפיות השוק לגבי רווחיות החברות ולא את מחירי הנדל"ן. יכול להיות שהיום הן כבר תמחרו את העלייה העתידית, ואם העלייה לא תענה על הציפיות המניות יירדו - גם אם מחירי הדיור לא יירדו.

מניות חברות הנדל"ן משקפות את ציפיות השוק לגבי רווחיות החברות ולא את מחירי הנדל"ן. יכול להיות שהיום הן כבר תמחרו את העלייה העתידית, ואם העלייה לא תענה על הציפיות המניות יירדו - גם אם מחירי הדיור לא יירדו.
כן נקודה חשובה.. האם יש דרך להיצמד למחירי הדיור ?

זה להיצמד למחירי הדירה, לא למחירי הדיור...
מסכים שיש עם זה בעייתיות, זה גם כמובן רחוק מלהיות מפוזר בצורה כלשהי ו/או לתת אינדיקציה רוחבית על מדד כלשהו, אבל זו כנראה האלטרנטיבה הכי טובה שיש. בטח מלשים את הכסף במכשיר שוק ההון שלא קורלטיבי באמת לנדל"ן.

מסכים שיש עם זה בעייתיות, זה גם כמובן רחוק מלהיות מפוזר בצורה כלשהי ו/או לתת אינדיקציה רוחבית על מדד כלשהו, אבל זו כנראה האלטרנטיבה הכי טובה שיש. בטח מלשים את הכסף במכשיר שוק ההון שלא קורלטיבי באמת לנדל"ן.
מעניין שלא קיימת אף דרך אחרת... נדל״ן זה תחום מאוד פופולארי, אבל לקנות דירה זה קצת יקר מדיי
מעניין למה אין משהו שתואם למדד תשומת הבנייה לפחות

מעניין שלא קיימת אף דרך אחרת... נדל״ן זה תחום מאוד פופולארי, אבל לקנות דירה זה קצת יקר מדיי
מעניין למה אין משהו שתואם למדד תשומת הבנייה לפחות
גם אני שאלתי את עצמי את אותה השאלה לפני כמה ימים וגם אחרים. יש 2-3 חברות ריט בארץ אבל הן חדשות ורחוקות מלהיות מייצגות את השוק כיום. מה גם שהמיסוי שלהן יחתוך לך המון מהרווחים.

כמו שאמרו מעליי, שוק ההון מציג ציפיות לעתיד ולא להווה ככה שהצמדה במניות

הדבר הכי מוצלח שאני יכול לחשוב עליו זה אילו היה גוף שמאפשר לך לקנות חוזה עתידי על המדד, אבל אילו היה כזה הוא בטוח היה שם מרווח/עמלה שמנה כדי לתמחר את העלייה הצפויה במדד. הרי אין ארוחות חינם.

בקיצור גם אני במצב דומה לך ואין לי תשובות. אם מישהו מוצא אחת תייגו אותי.

נכון להיום השוק נראה סביר מבחינת מחיר נראה שזה כן משקף את הנדלן...ק

לפי ההיסטוריה השקעה במניות לטווח קצר עלולה להיות מסוכנת. ככל שטווח ההשקעה קצר יותר הסיכון גדול יותר.שנתיים זה טווח קצר מאוד. זה הימור. 50% תרוויח, 50% תפסיד. בטווח של 20 שנה הסיכויים לרווח נושקים ל 100%.

ספציפית אף אחד לא יכול לחזות שינוי מקרו כמו אלה שהזכרת.
חיפשתי בגוגל chance of losing money by time invested stocks וכל התשובה שראיתי עבור שנתים הן 20% להפסד - אני מפספס משהו?

--
בנוסף יש קורלציה מסוימת בין מחירי דיור למחירי מניות, בעיניי זה מאפשר השקעה לטווח קצר של שנים בודדות להיות מעט הגיוני יותר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א הצמדה למדד תשומות הבניה לאחר קבלת הדירה נדל"ן 4
D פיקדון או אג"ח - הצמדה למדד המחירים לצרכן שוק ההון 2
L מה מקובל היום בשוק בחוזי שכירות מבחינת הצמדה למדד המחירים לצרכן? נדל"ן 36
דו דו הצמדה למדד ביום פרסום המדד שוק ההון 5
Dim הצמדה למדד/דולר שוק ההון 13
ד החזר מס שכיר - הצמדה וריבית - תאריך ערך מיסים 25
R מס נוסף שהופיע בחשבון כתוצאה מהפרשי הצמדה משנה קודמת שוק ההון 6
G הצמדה לנדלן דרך שוק ההון שוק ההון 3
I רווח הון/הפסד הון - ישנה הצמדה ? שוק ההון 1
A חישוב הצמדה וריבית על חוב לביטוח לאומי ולמס הכנסה מיסים 3
O הצמדה למחירי הנדלן למגורים שוק ההון 3
אגוז_קוקוס "סך הצמדה" בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N הצמדה לדולר של קרנות כמו 1159235 שוק ההון 9
ש הצמדה סולידית ליורו שוק ההון 18
M חישוב שער הצמדה למט"ח מיסים 2
Waler הצמדה של ההוצאות בפרישה לצמיחה הכלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
S דרכי הצמדה לשער הדולר שוק ההון 6
P הצמדה/ריבית על חוב שתשלומו נדחה בגלל המקבל צרכנות פיננסית 8
א החזר מביטוח לאומי - הצמדה? צרכנות פיננסית 4
Fitch הלוואה של 30,000 ש"ח ללא ריבית וללא הצמדה - היכן? צרכנות פיננסית 19
Y חישוב הצמדה בפיקדון שוק ההון 10
A מחזור פקדונות צמודים למדד – תוספת תשואה? צרכנות פיננסית 14
ט מיסוי ביחס למדד המחירים לצרכן מיסים 13
T איך לייצר חשיפה למדד תשומות הבנייה? נדל"ן 0
S האם יש ״רף עליון״ כלכלי למדד עולמי / S&P 500 או שהוא יכול לעלות ל״נצח״? שוק ההון 35
flower פקדון נקוב בדולר, צמוד למדד האינפלציה האמריקאי שוק ההון 15
א צמוד למדד - הסבר נדל"ן 5
N מה קובע את המחיר של קרן סל ישראלית הצמודה למדד אמריקאי/עולמי? שוק ההון 13
א מחזור משכנתא צמודה למדד? נדל"ן 19
guesto גיליון לחישוב תשואה והשוואה למדד שוק ההון 2
י פנסיה והצמדה למדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M החוק החדש בהצמדה למדד נדל"ן 3
ה קרן מחקה למדד הבנקים שוק ההון 32
I האם יש קורלצייה טובה בין ריבית הפריים למדד\לאינפלציה לטווח הארוך? שוק ההון 0
D קשר בין S&P 500 למדד השקל דולר בשנים האחרונות שוק ההון 24
F שאלה לגביי impact של מיסוי ריאלי צמוד למדד המחירים לצרכן \ צמוד למטבע זר שוק ההון 8
M קרן עוקבת סנופי עם מיסוי צמוד למדד המחירים לצרכן, עקיבה פיסית ומנפיק בינלאומי? שוק ההון 8
כ השוואת ביצועי קרנות נאמנות למדד שוק ההון 4
M קרן עולמית צמודה למדד או קרן עוקבת סנופי צמודה לדולר - מי צפויה לתת תשואה ריאלית גבוהה יותר? שוק ההון 10
נ מה ההבדל בין מדד תל אביב נדלן למדד תל אביב בניה? נדל"ן 3
ח השלכות כניסה ישראלית אפשרית למדד אירופאי פוסטים מאיכות נמוכה 9
O פקדון צמוד למדד שוק ההון 1
T האם תיק ההשקעות (+רווחים,ריבית דריבית) צמוד למדד המחירים לצרכן? שוק ההון 2
A נייר צמוד למדד לתקופות קצרות יחסית, גידור אינפלציה שוק ההון 28
ד יש בכלל אלטרנטיבה למדד? שוק ההון 34
מ האם הלוואה צמודה למדד ממוסה? אוף טופיק 6
D פנסיה מקיפה מיטב דש מסלול s&p500 - חשיפה למדד עודכנה ל 100% [והופחתה שוב ביולי 2021] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 291
E מדדים אלטרנטיבים למדד ה-S&P שוק ההון 8
י משכנתא קבועה צמודה למדד נדל"ן 7
נ האם יש בועה למדד ה S&P 500? שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה