• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם ישנה דרך להגן על מזומן מאינפלציה לטווח קצר

סול

משתמש רגיל
דירוג
1,280
נניח שאני רוצה לקנות דירה בקרוב, ויושב על לא מעט מזומן כדי לאפשר לעצמי להיות נזיל במידה וארצה לעשות זאת, כיצד בינתיים אני יכול להגן על עצמי מאינפלציה, אם תגיע, בלי להמיר את הכסף שלי למניות או זהב (שהם גם נכנסים תנודתיים מדי לפני קניית דירה וגם מניות כבר יש).
אז איפה כדאי לשים את המזומן בינתיים (יש לי בעיקר שקלים אבל גם כמה אלפי דולרים) כדי לקוות שהוא פחות או יותר ישמור על ערכו?

כתבתי על זה לא מזמן בפורום, אבל בגדול, הלכתי על אג"ח ממשלתי צמוד עם מח"מ קצר.
אם תהיה הפתעת ריבית חיובית המחיר ייפגע, אבל בגלל המח"מ הקצר גם לא סביר שזה יקרה וגם אם יקרה הירידה לא תהיה דרמטית. סיכון ריבית זה משהו שתמיד קיים, אבל לפחות אין סיכון מנפיק ואין סיכון מטבע ואין סיכון אינפלציה - זה כנראה הכלי הכי סולידי שיש אם מדברים על הטווח הקצר.
בטווח הבינוני-קצר והבינוני יש פקדונות צמודים בבנקים, אבל אז מוותרים על נזילות.

תאמת לא יודע אם בחוק של הפיקדון בכלל אפשר בסכומים שלך אבל פיקדון יומי בפפר?

האם התשובה משתנה אם רוצים להגן לטווח בינוני-ארוך?

אשתף שאני באותה דילמה (עם סכום נכבד מההון העצמי) והחלק הקטן בתיק שלי של אגח קצר צמוד היה לאחרונה ממש תנודתי. לכן אני שוקל פיקדון קרמבולה במזרחי.

אשתף שאני באותה דילמה (עם סכום נכבד מההון העצמי) והחלק הקטן בתיק שלי של אגח קצר צמוד היה לאחרונה ממש תנודתי. לכן אני שוקל פיקדון קרמבולה במזרחי.

מנצל את מה שכתבת על פיקדון קרמבולה במזרחי:
נכון לימים אלה, אם מישהו רוצה להגן על עצמו מאינפלציה בין אם לטווח הקצר ובין אם לטווח הארוך, למה שיעדיף אג"ח ממשלתי ישראלי שצמוד למדד על פיקדון קרמבולה?
להבנתי, אם אתה מושך כסף מהפיקדון לפני תום תקופת הפיקדון אתה מקבל הצמדה למדד - שזה אותו מצב כמו במכירה של אג"ח צמוד.
בנוסף, לאחר 3 שנים מובטח לך בפיקדון לפחות 1% תשואה שנתית לפי התנאים הנוכחיים (בתנאי שאין תסריטים קיצוניים כמו קריסה של הבנק אני מניח) וזה לא מובטח באג"ח.

כמובן תקנו אותי אם טעיתי במשהו.

מקפיץ את הדיון.

מבהיר מראש - לא חשובה לי הריבית, רק רוצה להגן מאינפלציה.
אני בלאומי. יש למישהו/י המלצה על פק"מ צמוד מדד? (בעדיפות לכמה חודשים עד שנה). המלצה לאלטרנטיבה אחרת? אם אני מבין נכון את הפקדונות שמופיעים באתר כולם לא צמודים.

אני מבין שאג"ח לטווח קצר צמוד-מדד יכול לתת פתרון, אבל מכיוון שהתשואה (הריאלית) זניחה מבחינתי, נראה לי אינטואיטיבית שצריך להיות מכשיר "פשוט" יותר.

תודה לעוזרים/ות

• אהבתי
Reactions: HHH
למה שלא תקנה כבר את הדירה וזהו?
:)

לצערי אתה מתבלבל ביני לבין אנשים אמידים ורציניים שהשתתפו בדיון בעבר. אני סתם תפרן שהעלה את הדיון מהאוב בניסיונו להבין איך אפשר לשמור על הערך של כמה עשרות אלפי שקלים.

תודה. שואל מסקרנות, מה ההיגיון שלבנק ירושלים יהיה פיקדון צמוד מדד ולבנק לאומי לא?
אולי גם ללאומי יש (תתקשר לשאול).
אבל באופן כללי בנק ירושלים הוא בנק קטן יותר ולכן גם יש לו מוצרים מגוונים, מעניינים ואטרקטיבים יותר. בנק לאומי לא צריך למשוך אליו לקוחות כמו בנק ירושלים.

• אהבתי
Reactions: d4c
אם הכסף מיועד לקניית דירה, למה לא לשים את הכסף במניות נדל"ן?

הכוונה שלי הייתה למניות נדל"ן שקשורות רק לשוק הנדל"ן בישראל.
GturS69.png

למה משבר נדל"ן שקרה בארה"ב בגלל סיבה חסרת כל רלוונטיות לשוק הנדל"ן הישראלי, השפיע על שוק מניות הנדל"ן הישראלי באותו האופן שהשפיע על האמריקאי?

כלומר, מה שלא ברור לי הוא מדוע חברות נדל"ן שפועלות רק בישראל שילמו מחיר כבד בגלל שאזרחים אמריקאים קיבלו משכנתאות חסרות אחריות מבנקים אמריקאים.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I רווח הון/הפסד הון - ישנה הצמדה ? שוק ההון 1
S נזק לרכב כתוצאה מרשלנות של עובד - האם ישנה עילה לתביעה? אוף טופיק 13
Y העברת קופת גמל ישנה (פיצויים) ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M קרן השתלמות ישנה שנפתחה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Michel קופת גמל ישנה + תיק השקעות לאדם מבוגר. איך לנהל את ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
F דירה יחידה - חדשה על הנייר לעוד 5 שנים, או ישנה שתעבור פינוי בינוי יום אחד? נדל"ן 27
D שאלה על תמחור דירה ישנה שתעבור פינוי בינוי. כיצד יש להעריך את הדירה ? איך הקונה יכול להעריך את שווי הדירה נדל"ן 5
ברזילרו עזרה במיטוב קופ"ג ישנה שוק ההון 9
A בנייה ישנה או חדשה? נדל"ן 7
Z ביטול פוליסת בריאות ישנה צרכנות פיננסית 3
D דירת ישנה שלא גרו בה תקופה נדל"ן 11
ד גמל ישנה ונזילה בIRA - האם בפעולות מכירה ברווח משולם מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Tsachi01 האם המס החדש על המשקאות הקלים ישנה את הצריכה שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 51
פ קופת גמל ותיקה/ישנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Skazi טיפים בקניית דירה ישנה נדל"ן 18
מומו הברווז היצע גדול של דירות ושכונה חדשה ליד ישנה נדל"ן 2
eeyore בסיס מס שבח לדירה ישנה נדל"ן 21
O כלל - ביטוח מנהלים מיטב הוני ישנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
M העברת קרן השתלמות ישנה לניהול עצמי - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M יש יתרון בשמירת כספים בקופ"ג ישנה נזילה? שוק ההון 10
P מה לעשות עם קופת גמל ישנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M פסגות - קופת גמל ישנה / נזילה שוק ההון 0
א קופת גמל ישנה לאזרחית אמריקאית שוק ההון 10
ד החלפת דירה ישנה בדירה חדשה מקבלן נדל"ן 1
U קופת גמל ישנה נזילה ניוד ל IRA וסקר שוק 2020 שוק ההון 53
L ניוד קופת גמל ישנה במעמד עצמאי לIRA שוק ההון 7
A קופת גמל ישנה שוק ההון 27
L דמי ניהול גבוהים על קופג ישנה בפסגות צרכנות פיננסית 16
M להישאר עם דירה ישנה ושיפוץ כולל ואו לקנות דירה חדשה אוף טופיק 20
U ניוד קופת גמל ישנה לפני תיקון 3 - שמירה על תנאים שוק ההון 22
I קופת גמל ישנה צרכנות פיננסית 6
nmac רווחים "כלואים" בקופת גמל ישנה שוק ההון 5
U קופת גמל ישנה צרכנות פיננסית 9
P קופת גמל ישנה נזילה: מה אפשר ואי אפשר לעשות? צרכנות פיננסית 7
D ביטוח בריאות - מנסה להשוות, ואומרים לי לא לוותר על מה שיש לי כי זו פוליסה ישנה צרכנות פיננסית 6
D המשך הפקדות לקרן השתלמות ישנה - האם אפשרי? צרכנות פיננסית 10
אבי-נ כ-400 ש"ח לשנה על כתובת דואל ישנה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
E מה עושים עם קופת גמל ישנה צרכנות פיננסית 27
V מצאתי קרן השתלמות ישנה אך קטנה (מאוד) מה עושים איתה ? צרכנות פיננסית 4
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
A שיפור השפה האנגלית דרך שיעורי 1*1 בצורה מקצועית וזולה? התפתחות אישית 9
C שאלת תם בקשר לעמלות מסחר עצמאי דרך ההנחה באתר אוף טופיק 1
ד האם יש דרך לנטרל השפעת הדולר במסלולים כמו עוקב SP500 בפנסיה וקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
בובין חוט-השני איך מבטיחים שכר קבוע בעסק? (ספוילר: לא דרך שותפות) יזמות והגדלת הכנסות 6
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
B לירות שטרלינג (GBP) המרה לשקלים דרך BI שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה