• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בירור מחירי נכסים שנמכרו -- לצורך הצעה ומו״מ

אני מכרתי את הבית שלי בישוב קהילתי שהיו בו אולי 2 עסקאות לפניי.
לקח לי 6 שנים עם הפסקות עד שמכרתי. רציתי באמת למכור, אבל במחיר שחשבתי שהוא ראוי.
אז לאיזו קטגוריה אני שייכת מבינתך?
אני בהחלט יכול להבין את המקום הרגשי של מכירת בית מגורים שמשקיעים בו ומטפחים אותו שנים (אני מנחש ניחוש פרוע שזה בא מהמקום הזה, ופחות בא מתאוות בצע במקרה שלך). מה גם שנשמע שגרת בבית, משמע השתמשת בו עד המכירה. בקיצור לא נראה לי שאת בקטגוריית האקזיט, אבל את בהחלט לא היית צריכה למכור ולכן הסיטואציה היתה פחות נוחה לקונים.

אני גם לא יודע מתי מכרת. בתים פרטיים באיזורי ביקוש בתקופת הפוסט קורונה זה ממש אקזיט למוכרים, ברמה שמוכרים את הבית בפי 5 ויותר מהמחיר בו קנו לפני עשור או שניים. אז מי שלא לחוץ למכור רואה עסקה מלפני חודשיים, מוסיף 20-30% (או 50%, כל מספר זוכה) ופשוט ממתין. מי שבאמת רוצה למכור, מסתכל על מחיר השוק, ומוכר בו או במעט יותר — וסוגר עסקה תוך שבועות. ראיתי את זה כבר כמה וכמה פעמים.
ואל תשאל לאיזו קטגוריה אני עלולה להכניס אותך :>
בוודאי שאשאל! עכשיו אני סקרן…

מי שבאמת רוצה למכור, מסתכל על מחיר השוק, ומוכר בו או במעט יותר — וסוגר עסקה תוך שבועות.
אתה לא מכיר כנראה את הסטטיסטיקה לגבי הזמנים מרגע פרסום המכירה ועד שהבית נמכר.
מעטים מאד סוגרים עיסקה בשבועות, הממוצע לדירות רגילות בערים הוא יותר מחצי שנה. בבתים זה לוקח אפילו יותר זמן.

אתה לא מכיר כנראה את הסטטיסטיקה לגבי הזמנים מרגע פרסום המכירה ועד שהבית נמכר.
מעטים מאד סוגרים עיסקה בשבועות, הממוצע לדירות רגילות בערים הוא יותר מחצי שנה.
להבנתי המספרים האלו פחות משקפים את 2021-2022 - לפחות באזור המרכז.

דיווח בחסר (כלומר דיווח רק על חלק מהעסקה והעברת היתרה בשחור)?
זה ייתכן מאוד.
בדיוק אתמול ראיתי עסקה עם מאפינים לא הגיוניים.
בישוב שלי מ"ר קרקע נמכר בכ-4000 שח, ובניה עולה במינימום 8000 ש"ח, אולי 10000.
ראיתי דיווח על בית בשטח 290 מ"ר על קרקע של קצת יותר מ-1000 מ"ר. הוא נמכר לפני כחצי שנה ב-5,300,000. נראה לי נמוך באופן חשוד. נראה פחות ממחיר עלות בבניה עצמית.

אולי, אבל הפות"ש מחפש לקנות בית וזה בדרך כלל לוקח הרבה יותר זמן (וגם יכול להיות מורכב יותר).
גם בבתים פרטיים בשנת 2021 שמעתי על כמה וכמה מקרים של טיוטות בתוך ימים וחוזים חתומים תוך כמה שבועות, לנכסים בשווי 4 וצפונה. הביקוש מטורף. אבל כמובן, זה תלוי מחיר. מחפשי האקזיט בד״כ צריכים לחכות הרבה יותר ממה שהספקתי לראות

אני מנחש ניחוש פרוע שזה בא מהמקום הזה, ופחות בא מתאוות בצע במקרה שלך
לא מבינה את הקטע של ״תאוות בצע״.
אנשים לא לחוצים למכור את הבית שלהם ומוכנים למכור רק אם המחיר שיקבלו מתאים להם. אז מה? הם לא מכריחים אף אחד לקנות ואם לא הייתה דרישה הם מן הסתם גם לא היו מוכרים (ובטח לא במחיר שהם דורשים).

אני בהחלט מסכימה שאם אתה לא לחוץ על הדירה/הבית הספציפי, אז עדיף לך - כקונה - לקנות ממוכר שלחוץ למכור (וזה כנראה גם יתבטא במחיר). קח את זה לתשומת ליבך ושחרר את הבית הזה.

מצד שני אם אתה (משום מה) לחוץ על הבית הספציפי הזה (למרות המחיר הגבוה) אז אולי דווקא יש למוכר סיבה להעלות את המחיר…

כמובן שיש את אתר רשות המסים ואת אתר הנדל״ן הממשלתי, אבל נראה שהם מתעדכנים באיחור ניכר
וגם המידע שם לא תמיד מעודכן או נכון למצב בפועל - לדוגמא נתקלתי בהרבה מידע חסר לגבי כתובות, חניות בטאבו, שטח ועוד. צריך לקחת בערבון מוגבל.
אני לא יודע איך במדינה שהנדל"ן בה רותח אין נתונים כמו שצריך.
אגב, אני יודע שהמידע לא הכי אמין בגלל שבדקתי ועזרתי לחברים למכור וידעתי איך "לאתר" את הדירה בנתונים וראיתי שהם שונים.

בכל מקרה, הייתי מציע להתמקח תמיד על המחיר ולשלם כמה שנראה לך לנכון ולא לשלם כל מחיר כי השוק רותח ובגלל "שהמחירים עלו".
מניסיון, המוכרים שומעים עליה בחדשות ורצים לעדכן עוד 50-100 אלף במודעה ביד2, גם אם זה מנותק לחלוטין ממה שהדירה שווה.

וגם המידע שם לא תמיד מעודכן או נכון למצב בפועל - לדוגמא נתקלתי בהרבה מידע חסר לגבי כתובות, חניות בטאבו, שטח ועוד. צריך לקחת בערבון מוגבל.
אני לא יודע איך במדינה שהנדל"ן בה רותח אין נתונים כמו שצריך.
אגב, אני יודע שהמידע לא הכי אמין בגלל שבדקתי ועזרתי לחברים למכור וידעתי איך "לאתר" את הדירה בנתונים וראיתי שהם שונים.

בכל מקרה, הייתי מציע להתמקח תמיד על המחיר ולשלם כמה שנראה לך לנכון ולא לשלם כל מחיר כי השוק רותח ובגלל "שהמחירים עלו".
מניסיון, המוכרים שומעים עליה בחדשות ורצים לעדכן עוד 50-100 אלף במודעה ביד2, גם אם זה מנותק לחלוטין ממה שהדירה שווה.
בתור מינימום, אני בונה על זה שהגוש/חלקה והמחיר נכונים. פחות מסתכל על כל השאר. אם גם הבסיס לא נכון אז אין ממש ערך לאתר הזה. להתרשמותי לפחות בנתונים האלה זה מדוייק

לא מבינה את הקטע של ״תאוות בצע״.
אנשים לא לחוצים למכור את הבית שלהם ומוכנים למכור רק אם המחיר שיקבלו מתאים להם. אז מה? הם לא מכריחים אף אחד לקנות ואם לא הייתה דרישה הם מן הסתם גם לא היו מוכרים (ובטח לא במחיר שהם דורשים).

אני בהחלט מסכימה שאם אתה לא לחוץ על הדירה/הבית הספציפי, אז עדיף לך - כקונה - לקנות ממוכר שלחוץ למכור (וזה כנראה גם יתבטא במחיר). קח את זה לתשומת ליבך ושחרר את הבית הזה.

מצד שני אם אתה (משום מה) לחוץ על הבית הספציפי הזה (למרות המחיר הגבוה) אז אולי דווקא יש למוכר סיבה להעלות את המחיר…
צר לי אבל כל מוצר שינסו למכור לי במחיר מופרך, נניח 50% מעל מחיר השוק הנוכחי, לא ישאיר רושם חיובי במיוחד לגבי המוכר, מבחינתי לפחות (כמובן, ככל שהתמחור הנ״ל לא מוצדק בנתונים היבשים של הבית). זה מרגיש קצת כמו דיג של פראיירים שיהיו מוכנים לשלם המון רק כי יש להם הרבה כסף.

בתור מינימום, אני בונה על זה שהגוש/חלקה והמחיר נכונים. פחות מסתכל על כל השאר. אם גם הבסיס לא נכון אז אין ממש ערך לאתר הזה. להתרשמותי לפחות בנתונים האלה זה מדוייק
גוש חלקה - מדויק, כתובת מדויקת או ליד - לא
מחיר מדויק (כמובן אם לא עבר משהו בצורה לא חוקית)

אבל חניה נוספת במקום נחשק יכולה להקפיץ מחיר, מחסן, דירת גג/פנטאוז או דירת גן, כמות חדרים ומ"ר אלה נתונים שיכולים לשנות מחיר לכאן או לכאן.

רק קח הכל בערבון מוגבל שם, זאת כוונתי

מקווה שהם לא שומעים חדשות כל יום

מקווה שהם לא שומעים חדשות כל יום
גם אני :lol:
אבל ברור לך שמישהו עוזר לפמפם. כשאתה פותח חדשות (אתר או באחד הערוצים) ושומע על שוק רותח ועליית מחירים, המפרסמים רצים לעדכן מחירים.
זה לא אומר שהם מוכרים במחיר שהם רוצים, זה כבר עניין של התמקחות, אבל כן ראיתי קשר בין כמות הידיעות על המחירים לבין פרסומים של דירות שאני עוקב ואיך המחיר הוקפץ.

צר לי אבל כל מוצר שינסו למכור לי במחיר מופרך, נניח 50% מעל מחיר השוק הנוכחי, לא ישאיר רושם חיובי במיוחד לגבי המוכר, מבחינתי לפחות (כמובן, ככל שהתמחור הנ״ל לא מוצדק בנתונים היבשים של הבית). זה מרגיש קצת כמו דיג של פראיירים שיהיו מוכנים לשלם המון רק כי יש להם הרבה כסף.
אפשר להגיד עליך שאתה מנסה לקנות בזול,
אם המחיר שהם דורשים גבוה מדי לא יקנו,
אם "פרייארים" יקנו אז אולי המחיר לא היה מופרך פ ואתה פשוט לא עמדת בתחרות.
להסתכל קדימה ולהתקדם עם עסקה שלדעתך תגיעו למחיר הוגן לשני הצדדים. אחרת זה מצחיק להתלונן .

אפשר להגיד עליך שאתה מנסה לקנות בזול,
אם המחיר שהם דורשים גבוה מדי לא יקנו,
אם "פרייארים" יקנו אז אולי המחיר לא היה מופרך פ ואתה פשוט לא עמדת בתחרות.
להסתכל קדימה ולהתקדם עם עסקה שלדעתך תגיעו למחיר הוגן לשני הצדדים. אחרת זה מצחיק להתלונן .
ממש לא מנסה לקנות בזול (למרות שהייתי שמח, כמו כולנו). אני לגמרי זורם עם להוסיף 10%-15% על מחיר עסקה אחרונה מלפני חודשיים-שלושה (מדובר במקומות קטנים עם מעט מאוד עסקאות), מבין שהשוק בטירוף וכו׳. מה שאני מנסה לומר שזה אני מנסה בכל הכוח לחפש עסקאות שנסגרו במחיר סופר גבוה שדומה למחירים המבוקשים, ואני לא מוצא כאלו. חשוב לומר ש*כל* הנכסים שראיתי במחירים מאוד גבוהים (ביחס למכירות קודמות) בחודשיים האחרונים ממשיכים לעמוד על המדף ואין דורש.

זה שונה מהסיטואציה שתוארה ב-2021 (אז לא חיפשתי, אז אני מסתמך על עדויות של אחרים) של מריבה על נכסים ברמה שהם נמכרים מעל למחיר השיווק, ובהפרש נאה. לדוגמא, יש נכס אחד שעומד על המדף יותר מחודשיים ואני היחיד שנתן הצעת רכישה עד היום. בנוסף התחלתי לקבל קצת חיזורים ממתווכים על נכסים שהם מנסים למכור, למרות שהבהרתי שאינני מעוניין בהם. זו סיטואציה חדשה עבורי, כשהתחלתי את החיפוש לפני חודשיים הייתי צריך לרדוף אחרי המתווכים בתור קונה, ולא נראה היה שחסרים להם לידים.

ממש לא מנסה לקנות בזול (למרות שהייתי שמח, כמו כולנו). אני לגמרי זורם עם להוסיף 10%-15% על מחיר עסקה אחרונה מלפני חודשיים-שלושה (מדובר במקומות קטנים עם מעט מאוד עסקאות), מבין שהשוק בטירוף וכו׳. מה שאני מנסה לומר שזה אני מנסה בכל הכוח לחפש עסקאות שנסגרו במחיר סופר גבוה שדומה למחירים המבוקשים, ואני לא מוצא כאלו. חשוב לומר ש*כל* הנכסים שראיתי במחירים מאוד גבוהים (ביחס למכירות קודמות) בחודשיים האחרונים ממשיכים לעמוד על המדף ואין דורש.

זה שונה מהסיטואציה שתוארה ב-2021 (אז לא חיפשתי, אז אני מסתמך על עדויות של אחרים) של מריבה על נכסים ברמה שהם נמכרים מעל למחיר השיווק, ובהפרש נאה. לדוגמא, יש נכס אחד שעומד על המדף יותר מחודשיים ואני היחיד שנתן הצעת רכישה עד היום. בנוסף התחלתי לקבל קצת חיזורים ממתווכים על נכסים שהם מנסים למכור, למרות שהבהרתי שאינני מעוניין בהם. זו סיטואציה חדשה עבורי, כשהתחלתי את החיפוש לפני חודשיים הייתי צריך לרדוף אחרי המתווכים בתור קונה, ולא נראה היה שחסרים להם לידים.
אני חושב שלא הבנת אותי נכון,
אני מאוד תומך בכך שתקנה במחיר זול ממחיר שוק וגם תכוון לכך,
יכול להיות שאתה מכוון לאזור בשוק שהוא על סטרואידים (בתי קרקע) , אין לך ברירה לדעתי ותצטרך להבין שחלק מהאנשים אכן ינסו למקסם- למה לא?
האופציה הכי טובה עבורך לדעתי זה לדעת איך ליצור קשר עם המוכר (ואם אתה בעל יכולת לסגור עסקה מהירה זה יתרון גדול שחשוב לציין) , כך המוכר יהיה מוכן אולי לוותר על התמחרות נוספת במקום להרוויח כמה שקלים נוספים.
כמובן שהאופציה הטובה ביותר שלך זה להגיע ראשון לנכסים לפני שהם יוצאים לשוק, ממה שאני מבין אין לך את הקשרים האלו . את המידע אתה מקבל מיד 2 כך שאין לך יתרון יחסי על אף אחד.
תנסה לבדוק איך אפשר לשפר את הנקודות שציינתי.

אני חושב שלא הבנת אותי נכון,
אני מאוד תומך בכך שתקנה במחיר זול ממחיר שוק וגם תכוון לכך,
יכול להיות שאתה מכוון לאזור בשוק שהוא על סטרואידים (בתי קרקע) , אין לך ברירה לדעתי ותצטרך להבין שחלק מהאנשים אכן ינסו למקסם- למה לא?
האופציה הכי טובה עבורך לדעתי זה לדעת איך ליצור קשר עם המוכר (ואם אתה בעל יכולת לסגור עסקה מהירה זה יתרון גדול שחשוב לציין) , כך המוכר יהיה מוכן אולי לוותר על התמחרות נוספת במקום להרוויח כמה שקלים נוספים.
כמובן שהאופציה הטובה ביותר שלך זה להגיע ראשון לנכסים לפני שהם יוצאים לשוק, ממה שאני מבין אין לך את הקשרים האלו . את המידע אתה מקבל מיד 2 כך שאין לך יתרון יחסי על אף אחד.
תנסה לבדוק איך אפשר לשפר את הנקודות שציינתי.
ברור לי שחלק מהאנשים מנסים למקסם בהגזמה, זה טבעי. יש כמה מקומות בהם יש לי קשרים מקומיים, אבל אכן ברוב המקרים ההגעה למוכר היא דרך תיווך. וכן, אין לי בעיה לסגור עסקה מהירה כי אני מאוד נזיל.

מה שמדהים הוא שהשונות בתמחור בין נכסים היא פנומנלית, יש כאלו שממש המחיר הוגן ביחס לעסקאות אחרונות ויש כאלו שאתה מרגיש שמנסים לעשות עליך סיבוב

ברור לי שחלק מהאנשים מנסים למקסם בהגזמה, זה טבעי. יש כמה מקומות בהם יש לי קשרים מקומיים, אבל אכן ברוב המקרים ההגעה למוכר היא דרך תיווך. וכן, אין לי בעיה לסגור עסקה מהירה כי אני מאוד נזיל.

מה שמדהים הוא שהשונות בתמחור בין נכסים היא פנומנלית, יש כאלו שממש המחיר הוגן ביחס לעסקאות אחרונות ויש כאלו שאתה מרגיש שמנסים לעשות עליך סיבוב
נראה שגיבשת לך את מחירי השוק, למה מחכה?
לא היה משהו שמצא חן בעינייך במחיר הוגן ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A בירור בעלות על קרקע בבעלות קק"ל נדל"ן 0
ו בירור הליך מעבר בין בתי השקעות ישראליים צרכנות פיננסית 4
A בירור האם מדובר בדירה אחת או שתיים נדל"ן 17
T האם לגיטימי לפנות למפ״ל לצורך בירור סיבת עיכוב של דו״ח שנתי? מיסים 0
tomchoook בירור ריבית על המשכנתא לצורך החזר מס נדל"ן 24
S שאלת בירור לגבי תמהיל התיק בהגעה לפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
מ בירור בנושא התאוששות ממשבר - מניות למול מדדים שוק ההון 28
A מיסוי השקעות PFIC- בירור פוסטים מאיכות נמוכה 6
M בירור תשואות בקופות גמל שוק ההון 1
י בירור לגבי חברת investmart נדל"ן 2
נ בירור חוסן של בית השקעות צרכנות פיננסית 3
oz1987 בירור עמלת ניהול בחשבון חיסכון צרכנות פיננסית 23
amidar בירור לגבי חניה בבניין משותף. אוף טופיק 13
M האינפלציה השנתית ירדה ל-2.6%, מחירי הדירות חזרו לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 47
R ת"א נדל"ן לעומת מחירי הדירות נדל"ן 5
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
I אתר שמשווה מחירי מחיה בין ערים בעולם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
S שאלה: מגמות מחירי דירות לפי מודעות נדל"ן 6
A מה יקרה אם מחירי הדירות יקרסו? שוק ההון 44
M מדוע מחירי הדירות לא משוקלל במדד המחירים לצרכן ? נדל"ן 77
ה מחירי דירות- רשות המיסים נדל"ן 1
מ איך רפורמת המשפט תשפיע על מחירי הנדל"ן בישראל? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 37
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
F אתר/גרף שמאפשר לראות את ירידת מחירי הדיור נדל"ן 12
L מחירי הדיור מסוכנים כרגע? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ד בזמן אינפלציה מחירי השכירות עולים או יורדים.? נדל"ן 1
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
I מחירי השכירות vs הריבית במשק? נדל"ן 13
F האם מחירי דירות 3 חדרים עולים מהר יותר מ-4 או 5? נדל"ן 24
L איך העלאת הריבית תוריד את מחירי הדיור- אם כבר תעלה אותם בסופו של דבר נדל"ן 610
א מחירי אגחים צמודי מדד שוק ההון 3
מכל מלמדי השכלתי קונספירציה על מחירי הדיור נדל"ן 121
Y גישה לפתרון עליית מחירי הדיור נדל"ן 13
A השפעת הריבית העולה והאינפלציה על מחירי הנדל״ן נדל"ן 109
I עד כמה תשואות האג"ח לטווח ארוך משפיעות על מחירי הדירות? שוק ההון 21
נ אג"ח צמוד מדד מחירי דיור , מחירי שכירות האם זה הפתרון? נדל"ן 2
D כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה בשביל "להשיג" את עליית מחירי הנדלן נדל"ן 93
מ עליית מחירי הדירות החדשות יותר לעומת דירות ישנות - תוכנית פעולה נדל"ן 23
צ מחירי נדל"ן לתעשייה נדל"ן 4
קוף שמבין עליית מחירי הנדלן נדל"ן 15
P יש מחירי ברירת מחדל בקרן פנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מתי למעשה מחירי הדירות יירדו? האם יש בועת נדל"ן? נדל"ן 1035
oferM נתונים על עליות מחירי דירות ושכירות ? נדל"ן 6
unrealx ייבוא מחירי מניות של בורסות הארץ לאקסל - הפסיק לעבוד? אוף טופיק 1
L פער מחירי דירות באריאל - מישהו יודע להסביר בבקשה נדל"ן 3
R עליות מחירי הנדלן בעולם - דיון נדל"ן 37
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
1337justme מידע היסטורי של מחירי מדד אג"ח ממשלתי כללי שוק ההון 13
I מחירי דירות ביד-2 נדל"ן 2

נושאים דומים

Back
למעלה