• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אפשרות לשנות סדר מכירת מניות - ברוקר חו"ל

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך
זה נקרא lots. וכל פעולת קניה נרשמת במאגר הנתונים בנפרד לנצח נצחים. המניות אינן ״נסכמות״ במונה אחד ויחיד כפי שאתה רואה ב UI.
כל פעולת מכירה מתבצעת כנגד lot ספציפי. אם ביקשת למכור יותר מאדר שהיה בlot שנבחר, הוא ייסגר וימכרו עוד מניות מה lot הבא וכן הלאה.
גם הבנקים בישראל עושים מעקב מבוסס lots אחרי כל פעולת קניה ומכירה כי בלי זה לא ניתן לבצע חישוב LIFO תקין ואז הם באמת מפרים את החוק.

כל ההבדל בין הבנק ל IB זה ש IB מאפשרים לך לבחור איזה lot למכור (אתה יכול אפילו לבחור ידנית בעזרת ה UI או לתת לאלגוריתם לבחור בשבילך) וגם זה רשום בדוח השנתי על כל פעולת מכירה מול איזה lot קניה היא התבצעה.

זה קל וחוקי.

אדם האם תואיל לתת הסבר קצר לקהילה על איך מוכרים לפי שכבות דרך ה-TWS או הבוט בIB?

אדם האם תואיל לתת הסבר קצר לקהילה על איך מוכרים לפי שכבות דרך ה-TWS או הבוט בIB?
אפשר פשוט להגדיר שזה יעשה אוטומטית (אא"כ אתה בוחר לבצע ידנית אבל למה לך?) כדי להקטין את חבות המס שלך למינימום (HIGHEST COST).
זה תוכנה נפרדת שמפעילים דרך הTWS.

דרך נוספת: (רשמתי בשורות נפרדות כדי להימנע מבלבול סדר הפעולות)
TWS
Classic TWS
Account menu
Tax Optimizer
זה פותח את האתר בדפדפן ישירות לעמוד של Tax Optimizer
ממה שאני מבין וניסיתי, זה רק עוזר לי לנווט למקום המתאים באתר, לא נשמע קצר יותר....
אני מפספס משהו?

דרך ה-Web, תחת תפריט Reports -> Tax -> Tax Optimizer.
זה מוריד Java Applet שמצריך את ה-TWS מותקן. משם אפשר לבחור את האלגוריתם. ברירת המחדל היא FIFO. אני בחרתי במשהו שנקר א(אם זוכר נכון) maximum loss, שבוחר את ה-LOT שמייצר הפסד הון מכסימלי (או לחילופין רווח הון מינימלי).
שאלת הדיוט:
הצלחתי להוריד קובץ jnlp. איך אני אמור לפתוח אותו?
ניסיתי בדפדפן, והוא מוריד לי שוב קובץ שנראה זהה, ניסיתי בjava.exe, והוא פותח וסוגר את עצמו דיי מהר.

שאלה נוספת:
האם זה מגדיר לי את זה לחשבון, או רק בתוך הTWS?
אם אח"כ אסחר דרך הWeb Trader למשל, או דרך הTWS במחשב אחר או בהתקנה אחרת, זה אמור לתפוס?

חיפשתי ולא מצאתי דאך להגדיר שיטת 'ניהול מלאי' בררת מחדל קבועה ב IB. כפי שציינו קודם יש אפשרות דרך tax optimizer לקבוע שיטת ניהול מלאי ליום מסויים, אבל השדה שקובע בררת מחדל - חסום לשינוי.

שאלת הדיוט:
הצלחתי להוריד קובץ jnlp. איך אני אמור לפתוח אותו?
ניסיתי בדפדפן, והוא מוריד לי שוב קובץ שנראה זהה, ניסיתי בjava.exe, והוא פותח וסוגר את עצמו דיי מהר.
תתקין מחדש JAVA ותפעיל את הקובץ.
האם זה מגדיר לי את זה לחשבון, או רק בתוך הTWS?
לדעתי לחשבון. עדיף שתשאל את IB בCHAT.

חיפשתי ולא מצאתי דאך להגדיר שיטת 'ניהול מלאי' בררת מחדל קבועה ב IB. כפי שציינו קודם יש אפשרות דרך tax optimizer לקבוע שיטת ניהול מלאי ליום מסויים, אבל השדה שקובע בררת מחדל - חסום לשינוי.

כנ"ל.
לטובת מי שלא עקב עד כה, אני מסכם איך שולטים על סדר מכירה בIB:
1. יש צורך בTWS וב-JAVA מותקנים.
2.דרך ה-Web, תחת תפריט Reports -> Tax -> Tax Optimizer.
3. פותחים את הקובץ שירד ומפה זה די סטרייט פורוורד

תתקין מחדש JAVA ותפעיל את הקובץ.
לא קשור, התקנתי שנייה לפני.

מסתבר שהתשובה הנכונה היא שצריך להפעיל את זה באמצעות הקובץ Javaws.exe שאמור להיות תחת:
“C:\Program Files (x86)\Java\jre[version]\bin”

אז יש לנו אפשרות לבחור ב 3 רמות
1. הגדרה גלובלית לחשבון
2. טרנזקציות שבוצעו באותו יום
3. ני"ע ספציפיים (מתוך אלו שנמכרו היום?)
משום מה אצלי האפשרות Account Default Match Method אינה זמינה, מישהו נתקל בזה?
ייתכן וזה בגלל שלא מכרתי ני"ע (רק קניתי) אבל זה מוזר כי Day's Match Method כן מאופשר וגם ברמת ני"ע מאופשר.
אשמח אם מישהו יכול לבדוק אצלו ביום שביצע רק קניה האם האפשרות זמינה או מנוטרלת.
גם אצלי זה האפשרות הזו לא זמינה.
אנסה לקבל תמיכה מאינטרקטיב ישראל. גם לגבי זה, וגם לגבי הWebTrader.

אגב, מישהו יודע מה ההבדל בין:
Maximize LT Loss
לבין:
Maximize ST Loss
??

כאן יש את המדריך המלא:
https://www.interactivebrokers.com/en/software/ibto/ibto.htm

גם אצלי האופציה לשינוי ברירת מחדל Disabled (אם כי כבר על Max Cost) ולא מצאתי לזה התייחסות במדריך.

למשתמשי ubuntu, הנתיב ל-javaws הוא משהו בסגנון:
/home/user/.i4j_jres/1.8.0_152_64/bin/javaws

אגב משהו נחמד באפליקציה של ה-Tax Optimizer שלא ראיתי ב-TWS, זה שהוא מראה לכל ני"ע Unrealized Loss ו-Unrealized Gain בנפרד, ולא ביחד כ-Unrealized P&L. ומראה גם את הסך הכולל.
כך שאם בשנת מס מסויימת יש לכם X רווח ממומש, ואתם רוצים לאפס את חבות המס, כל מה שצריך לעשות זה להכנס ל-Tax Optimizer, ולראות איזה ני"ע יש בהם Unrealized Loss בסכום המתאים, ולמכור אותם (או חלקם). ה-Tax Optimizer כבר ידאג למכור רק את ה-lots שיגררו הפסד (אם הגדרתם Max Cost).
זה כבר גולש לשאלות של wash sale ומה מותר ואסור בארץ, אבל זה נושא נפרד מהנושא הטכני.

נערך לאחרונה ב:
מישהו במקרה יודע אם גם בDeGiro אפשר להגדיר איזה נייר מכרתי? או לפחות להחליף בין FiFo וLiFo?

ספקולציה שלי שמדובר בטרמינולוגיה למיקסום הפסד לטווח קצר\ארוך.
טוב, אתה צודק לגבי ראשי התיבות, אבל זה עדיין לא ברור לי.
יש כאן הסבר. לא הבנתי ממש מה זה טווח ארוך ומה זה טווח קצר. אבל זו אכן המשמעות. יש גם פירוט מה יימכר קודם בכל אפשרות.
הימור שלי שזה קשור לחוקי המס בארה"ב. אולי יש שם (או במדינות אחרות) שוני בין מיסוי של רווחים ארוכי טווח וקצרי טווח (אבל מה זה ארוך וקצר?). @FIYaacov , הימרתי נכון?

הימור שלי שזה קשור לחוקי המס בארה"ב. אולי יש שם (או במדינות אחרות) שוני בין מיסוי של רווחים ארוכי טווח וקצרי טווח (אבל מה זה ארוך וקצר?). @FIYaacov , הימרתי נכון?
כן, לא רלוונטי לישראלים.

או לחלופין, איזה מ2 האופציות נכונה יותר למי שלא אמריקאי?
Highest Cost
מהמדריך שקישרתי אליו:
  • Highest Cost - Seeks to maximize losses while minimizing gains. Sales are paired based on the following rules:
  • First, it looks at all possible options for matching a closing trade to an open lot.
  • If any possible matches would result in a loss, the method chooses the match that results in the largest possible loss.
  • If no possible match would result in a loss, the method chooses the match that results in the smallest possible gain.

הקישור הזה שבור, זה הקישור הנכון.
אם יש מודרטור שיוכל לתקן, נתונה לו תודתי ותודת הקהל.

השאלה אם יש אפשרות להגיד לאלגוריתם להתעלם מזה?
או לחלופין, איזה מ2 האופציות נכונה יותר למי שלא אמריקאי?
יש אופציה אחרת שטובה לישראלים. היא נקראת Highest Cost.
החפירה לגבי הטווח הארוך והקצר הייתה סתם סקרנות שלי.
תוכל לקרוא על האפשרויות השונות בלינק המתוקן.
אם כי, במקרים מסוימים, כשבכל מקרה מוכרים ברווח ומשלמים מס, יכול להיות שלעיתים יהיה טוב לישראלים רווח שניתן לפריסה על פני יותר שנים.
אבל נראה לי שבשביל תכנון מס ברמה כזו כבר עדיפה האופציה של Specific Lot .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיעבוד על דירה עם אפשרות מכירה נדל"ן 8
K האם קיימת מערכת מסחר ישראלית ידידות לטלפון נייד ועם אפשרות להפקדה באשראי? שוק ההון 0
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
Y אפשרות "צביעה" של כספים בחשבון מסחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
grimble grumble אפשרות להעביר עסקאות תשלומים בין כרטיסים? צרכנות פיננסית 4
C הפסקת אפשרות מסחר בשותפויות ציבוריות נסחרות - PTP ומה המשמעות לישראלים שוק ההון 28
D חישוב שטח דירה שייתכן שונה מדברי המתווך , כיצד ניתן לדעת שטח מדוייק? והאם המידע הזה מהווה אפשרות למו'מ להורדת מחיר, ואיך לבצע זאת נדל"ן 47
D ביקשתי לקבל פירוט של חישוב ביטוח הנכות מקרן הפנסיה וקיבלתי בתגובה ענו לי שאין אפשרות לשלוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O יש אפשרות לקנות כל מוצר חקלאי שיש, למשל קינמון או תה שוק ההון 4
י הלוואות מפנסיה/גמל - אפשרות למינוף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P אפשרות לשיפוצים לפני מלוא ביצוע הסכם קניה/מכירה? נדל"ן 16
McMurphy האם לשמור על ביטוח החיים, למרות העלות הגבוהה, בשביל לשמור על אפשרות לקחת משכנתא? צרכנות פיננסית 5
B האם יש אפשרות כלשהי לבצע קניות limit במט"ח? שוק ההון 4
mudale222 האם יש אפשרות להכיר בהפסד של ריבית הלוואה לצורכי קיזוז מס רווח הון? שוק ההון 1
נ במה אתם מתחרטים שלא "השקעתם" כשהייתה לכם אפשרות? אוף טופיק 40
I האם "לנצל" את אפשרות משיכת קרן השתלמות בקורונה להשקעה עצמאית? שוק ההון 1
Y אפשרות לפתיחת חשבון בנק בפורטוגל צרכנות פיננסית 7
oferM האם יש אפשרות לתשואה עודפת במניות small cap ? שוק ההון 3
S pepper invest - השיק אפשרות חדשה לקרנות סל עוקבות מדד SP500 צרכנות פיננסית 19
O אחרי פגישה עם יועץ פנסיוני עלתה אפשרות להשקעה בפוליסות פיננסית, דעתכם שוק ההון 51
R רווק בן 45 - בוחן אפשרות פרישה יומני מסע אישיים 36
A לא מוצא אפשרות לשלוח הודעות פרטיות בפורום אוף טופיק 2
ע פיתרון בסיכון נמוך לסכום דולרי בארה"ב?(ללא אזרחות, אפשרות פיזית לפתיחת חשבון בנק שם) שוק ההון 13
P יש לכם אפשרות לקחת הלוואה בריבית שלילית, מה אתם עושים? שוק ההון 75
P מדינות שאוסרות על חנויות ללא אפשרות תשלום במזומן צרכנות פיננסית 22
ק הערכת מחיר דירה כאשר אין אפשרות להשכיר או למכור אותה נדל"ן 49
S יש אפשרות להשקיע במדד הישראלי דרך הבורסה? שוק ההון 1
P יש חדשות לגבי אפשרות הניוד בגמל להשקעה? צרכנות פיננסית 0
אורן זה רק אני או שנעלמה אפשרות ייצוא לאקסל מבנק דיסקונט? אוף טופיק 1
לא חשוב שמות ששאלה בדבר אפשרות להפרשה לפנסיה צרכנות פיננסית 1
E האם חייבים לשנות כתובת מגורים? אוף טופיק 33
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
א מדוע הוצאות במטבע זר באשראי יורדות רק אחרי כמה חודשים וכיצד לשנות ? צרכנות פיננסית 12
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
ברבור האם לשנות מסלולי השקעה בקופת גמל בעת משבר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E קופת גמל להשקעה - האם לשנות מסלול בתקופה של ירידות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ע לשנות תושבות בחשבון השקעות בישראל שוק ההון 0
Y עליית שכר משמעותית - איך לשנות הפקדות לקרן השתלמות ופנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
P נשברתי - צריך לשנות כיוון התפתחות אישית 5
milx תיק של פנסיונר בן 74 מהיועץ בבנק - מעוניין לשנות שוק ההון 9
amit כשמחליפים מקום עבודה , האם ניתן לשנות את שם המעסיק בקרן ההשתלמות? שוק ההון 6
I ניסיון של אלטשולר לשנות את דעתי להעברת הכספים למסלול עוקב מדד בהלמן צרכנות פיננסית 27
S שוקל ברצינות לשנות את התיק שלי לתיק בהשראת חבר הפורום מורכב מ-50% sso 50% ,tlt בחלק האמריקאי שוק ההון 44
לא חשוב שמות מחשיב את עצמי כא-פוליטי עם נטייה ימינה, האם עלי לשנות כיוון? אוף טופיק 61
י צריך לשנות את אופן תשלום המס! אוף טופיק 73
ד דיון| לשנות את השיטה או לתמרן במסגרתה אוף טופיק 12
tomer111 מה ההשלכות של פרישה בגיל 60 ומדוע אני לא מצליח לשכנע את סוכן הביטוח לשנות את גיל הפרישה לזה? אוף טופיק 3
ח חוזה מול בית השקעות - האם רשאים לשנות התנאים צרכנות פיננסית 1
yossik האם מגיע הקץ ליס והוט כפי שאנו מכירים או שהן צריכות לשנות את המודל העיסקי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 64
M סדר פעולות בקניית דירה נדל"ן 20

נושאים דומים

Back
למעלה